Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

ArtS007

New member
Bez reklam
Pioneer jest lepszy, a ponadto użytkowników tych telewizorów jest zdecydowanie mniej, niż użytkowników Panasonika. Niewykluczone też, że wszelkie niedociągnięcia telewizorów Pioneer są maskowane przez użytkowników z powodu wstydu przed ujawnieniem. Tu oczywiście teoria czysto spiskowa, najpewniej zupełnie nieuprawniona. :) Nawet Samsung, dość popularny w Polsce nie może się równa pod względem aktywności użytkowników telewizorów tej marki z aktywnością użytkowników Panasonika. :)

Po prostu Panasonikowcy są najbardziej rozgadani. :)

ArtS :)
 

sanchopan

Banned
Samsung jest popularny, ale głównie w LCD - IMHO.;)
Coś w tym jest oczywiście: im więcej sztuk, tym większe prawdopodobieństwo awarii. Ale też tym bardziej masowa produkcja, tym tańsza i... tym większe ryzyko błędów w fabryce (np. dzięki szukaniu oszczędności itd.).
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
z tą ogromna roznica to daleko idąca przesada ;)

Pionek pewnie i lepszy , ale nie az tak wielka roznica

Pozatym konczą sie "dobre czasy Pionka"

Nic innego nie bedzie jak zwykły Panasonic z tego z napisem Pioneer w najblizszej przyszłosci
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dokładnie. Wszyscy jesteśmy ciekawi, co bedzie z plazmami Kuro za rok? Nie chcę być złośliwy, ale mam nadzieję, że nie będą musieli udowadniać, że szare jest lepsze od czarnego. ;)

ArtS :)
 

Foxxx24

New member
Co do Samsunga to ostatnio opinie popsuły mu niezłe wpadki w postaci np nie trzymania ustawień parametrów obrazu po wyłączeniu tv (sam osobiście słyaszłem o licznych zwrotach) :).

Panasonic za to takich wpadek nie ma:)
Wiadomo,że zawsze coś się może stać bo to w końcu produkcja masowa:)

Co do Pioneera prawda jest taka,że przez swoje ceny nie ma takiej ilości użytkowników,a więc i mniej możliwości do ujawnienia ewentualnych mankamentów co też swoje robi:)
Jednak osobiście jestem pod wrażeniem jakości wykonania Pioneera:)
Sama elektronika tej marki jest znakiem zastrzeżonym więc pytanie ile Panasonic z niej skorzysta:)

Pioneer ma napewno współpracować z Sharpem w dziedzinie Blue-Ray:)

Ja czekam z niecierpliwością na porównanie Pioneera i Panasonica PY800:)
 
Ostatnia edycja:

efor

New member
Proszę nie cytowa ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Witam.
Nie trzymanie parametrów ustawień po wyłączeniu telewizora marki SAMSUNG jest spowodowane nie wadą telewzora a błędnym wyborem trybu podczas pierwszej instalacji. Tryb sklepowy a nie domowy. To on powoduję iż przy wyłączeniu wraca do nastaw fabrycznych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

otan

New member
Bez reklam
Myślę że Pioneer by nie rezygnował z produkcji swoich matryc, gdyby sprzedaż była satysfakcjonująca. Matryca, to śmiem twierdzić około 30% sukcesu. Pozostałe 70% to sprawa patentów rozwiązań elektonicznych. Fachowcy od Pionieera zapewne dostrzegli dobrą jakość matryc Panasonica, a przede wszystkim dobrą cenę tych matryc! Zapewne zauważyli też coraz mniejszą różnicę jakościową w stosunku do Panasonica. Jak do tego porównania jakościowego porównali ceny końcowe TV to musieli dojść do jednego prostego wniosku: Instalując bardzo dobre i tanie matryce od Panasonica będziemy mogli obniżyć ceny bez pogorszenia jakości. Tylko obniżenie cen TV przez Pioneera, może skutecznie zwiększyć sprzedaż. Ten tok rozumowania zapewne wymusił na nich Panasonic wprowadzając do sprzedaży w 2008r wysokiej jakości TV po umiarkowanie niskiej cenie. Przedział cenowy Pioneera adresowany jest dla stosunkowo wąskiej grupy społeczeństw konsumenckich. Panasonic natomiast zastosował ceny, które zostały zaakceptowane przez zdecydowaną większość średnio zamożnych klientów.
Różnica w odbiorze pomiędzy Pioneerem a Panasonikiem nie uzasadnia tak dużej różnicy cenowej! Różnica w czerni przemawia na korzyść Pioneera i tego nikt nie kwestionuje. Tylko, że mało kto decyduje się na zapłacenie za tę różnicę tak dużej kasy.
 

BoDeX

New member
Trochę OT , ale mam małe pytanie do użytkowników nowszych Panasów.

Czy Panasa można na każdym wejściu HDMI ustawić dowolnie i on
te parametry zachowuje w pamięci dla tego wejścia ?

To dla znajomego bardzo ważna rzecz - różne źródła mają różny sygnał
i ciągłe ustawianie zdyskwalifikowałoby ten model 80/800 !

Pzdr.
 

maciek2x2

New member
Co do nie trzymania wartosci ustawien- Mam nowo zakupione kino domowe wlasnie PANASONICA SCPT860 wersja UK i gdy zmienie jezyk menu na Polski ustawienia sa zapamietywane do wylaczenia DVD. Gdy wylacze i wlacze jezyk ponownie jest angielski. Ot taka ciekawostka...
 

RheeTCT

New member
do espero

A co byś chciał usłyszeć ,jak mamy już początek lipca ?
Ja już się przygotowałem psychicznie na koniec sierpnia.Wolę miłe rozczarowania.
 
Ostatnia edycja:

bieniok

New member
Th-50py800

Potwierdzona wiadomosc Plazma TH-50PY800 dostepna od 07.07.2008 w magazynach panasonic Polska

Pozdrawiam
bieniok1
 

marek-hase

New member
Dla mnie to bardzo "niepokojąca" wiadomość;) .
Nie mogłem doczekać się na 50PY800 a z posiadamych informacji założyłem, że moment pojawinia się ich w sprzedaży nie nastąpi wcześniej niż 3 dekadzie lipca - no i kupiłem Pioneera 508XD - ale w b.dobrej cenie, czyli cenie tego pasikonika.
Jestem teraz ciekaw jak wypadnie bezpośrednie porównanie tych plasm.
Full HD nie jest dla mnie tak istotne, gdyż TV oglądam z odległosći 4 m, a więc teroretycznie siedzę zbyt dalego, żeby zobaczyć różnicę.
 

marek-hase

New member
sanchopan napisał:
To szkoda....:mrgreen: W sensie, że zacznę się za chwilę łamać czy brać 50py800 czy 5080XA Pionka...?:mrgreen:

A ja się już "złamałem" i na półfinały i finały ME 2008 zakupiłem Pionka 508DX.
Może zrobiłem dobrze - może źle - okaże się wkrótce.
Na pewno stracił Panasonic, bo z powodu tak opóźnionego wejścia na rynek z pewnością jest wielu takich jak ja.
 
Do góry