Panasonic PY/PZ800 (42,50,58 cali)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu są zdjęcia wczorajsze ./zapraszałem do wizyty ale nikt się nie pojawił/
Porównania zrobiłem i w dzień i wieczorem. Ważniejsze jest , że porównania są zrobione na ustawieniach standardowych
/ nie kalibrowanych/ . Tak wg producentów przebiega porównanie na świecie / IFA , CES itp./
Porównanie dotyczy wyłącznie ujęcia Czerni - żadnych innych podtekstów.

Z lewej Pioneer LX 6090 - z prawej Panasonic 46 PZ 80
p1000096xn1.jpg


p1000072ag8.jpg


p1000064le0.jpg


p1000065cv3.jpg


p1000045yt9.jpg


Tu widać też jak skutecznie działa nowa powłoka antyrefleksyjna w Pioneerach
p1000037py6.jpg


Postawiłem sobie pytanie czy da się po kalibracji ustawić znacznie lepszą czerń Panasonica ?
O tóż jak już było zrobione na wcześniejszym teście - da się
zeby.GIF
.
p1000055jz8.jpg


Czym to skutkuje . Otóż jak przełączysz obraz na jasne ujęcia wygladają TAK :
p1000058eu3.jpg


Podsumowując:
Oragnizator pokazów w Budapeszcie - nie przekroczył swoich uprawnień i pokazał z całym szacunkiem dla Panasonica co to znaczy głęboka czerń czy głęboki kolor w porównaniach standardowych urządzeń.
U nas różnicy w porównaniu wyszły takie same jak w Budapeszcie a na niektórych ujęciach jeszcze większe.

Tak czy tak biorąc pod uwagę klasę do jakości to Panasonic w swojej klasie gra bardzo dobrze.
 

manifestus

New member
Ta czerń panasonica jest gorsza od czerni w moim 4-letnim monitorze LCD średniej klasy, więc raczej trudno mi wierzyć, że tak wygląda w tym TV :)
 

tommyk74

New member
Ile kosztuje ten Pioneer LX 6090 20799 PLN w ceneo.pl a ile Panasonic PZ80 w ceneo.pl 5585 PLN.
I porównywanie tych modeli pod kątem czerni ? hmmm
Jaka cena taka jakość. Fakt że też jestem fanem Panasa ale nie ma co się czarować.
 

BoDeX

New member
Dzięki za wysiłek przy fotografowaniu ...


ABY WIARYGODNIE OCENIĆ RÓŻNICE POMIĘDZY 9 i 11 GENERACJĄ :

- wybrać modele o tej samej przekątnej ( 50" )
- dokonać optymalnej kalibracji stosownym przyrządem
- podać na ekran ten sam, wysokiej jakości , materiał .


50PZ800 vs. 5090 - śmiem twierdzić, że nie powinno być takich
różnic jak na prezentowanych fotkach .

To co powyżej, to totalna załamka , a szkoda ....


Pzdr.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Widac ze Kiki uwielbia Pioneery

Panasonic ma naprawde dobra czerń a to co widac na tych fotkach to chyba tylko żenująca reklama pionka
 

BoDeX

New member
tommyk74 napisał:
Pioneer LX 6090 cena 20799 PLN
Panasonic PZ80 cena 5585 PLN.
I porównywanie tych modeli pod kątem czerni ? hmmm
Jaka cena taka jakość.


Bardziej miarodajne byłoby więc porównanie :

Pioneer LX 5090 cena ???
Panasonic 50PZ800 cena ???

Wielkość cel w 60" i 46 " ma ogromne znaczenie dla odwzorowania kolrów.

Pzdr.
 

seneka

Member
To porównanie które zrobiłes nie ma najmniejszego sensu i moga się na nie nabrac tylko ludzie którzy nie maja pojecia o fotografii i ekranach. Oczywiste jest że Pionner w swoich fabrycznych ustawieniach ma zmniejszony poziom jasnosci i dlatego np. na pierwszej fotce w Panasonicu widać parę ludzi a w Pioneerze dwie osoby zlewają się w jedną.

Fotki mojego monitora LCD - różnica czasu naświetlenia tylko dwukrotna a różnica jakby to były zupełnie inne ekrany

jasnyap1.jpg


ciemnyre9.jpg



Może mi ktoś powiedzieć czy mój ekran ma dobrą czerń czy słabą ? :confused:
 

kavoo

New member
Porownywanie telewizorow na ustawieniach fabrycznych czy standardowych to bezsensowna strata czasu zarowno autora porownania, jak i tych, ktorzy na nie czekali.

Jedyny rozsadny test, oprocz spelnienia wspomnianych przez przedmowcow warunkow dotyczacych doboru modeli oraz przekatnej ekranu, mozna przeprowadzic jedynie przy takich ustawieniach, przy jakich telewizory beda eksploatowane.

Po pierwsze - chyba mi kiki nie powiesz, iz spodziewasz sie po uzytkownikach telewizorow, ze beda ogladali filmy/telewizje/zdjecia/whatever na ustawieniach standardowych?

Po drugie - chyba mi nie powiesz, ze Panasonic i Pioneer maja IDENTYCZNE ustawienia standardowe?

Jak juz koniecznie chcesz jakies porownanie Pionieera z Panasonikiem przeprowadzic, to poczekaj na 50PY800 i porownaj go z LX5090, ale:
1. po przeprowadzeniu kalibracji na obu panelach
albo
2. organoleptycznym ustawieniu obu ekranow tak, zeby Twoim zdaniem swiecily najlepiej jak potrafia.

W przeciwnym wypadku porownanie jest o kant dupy potluc i nikomu niczego nic nie mowi, a juz najmniej potencjalnym nabywcom...

A tak na marginesie - czy ten pieprzony 50PY800 to w ogole sie pojawi? Ludziom czekajacym na ten model (w tym rowniez mi) przeszlo kolo nosa Euro2008, teraz przechodzi kolo nosa Wimbledon, i jedyne, co slyszymy, to "tego modelu mozna sie spodziewac na dniach".

Za 5 tygodni zaczynaja sie Igrzyska Olimpijskie... a ja juz teraz zaczynam byc pelen obaw, czy Panasonikowi na pewno uda sie wprowadzic ten model na tyle wczesnie, zeby oczekujacy na niego zobaczyli najwazniejsza impreze sportowa roku w jakosci HD...
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Przeczytałem jego wypowiedź i nie ma tam słów wulgarnych. Owszem jest kilka dosadnych określeń emocjonalnie nacechowanych ale nie wulgarnych=].

Ja również z chęcią przeglądną bym jakąś dobrą recenzję PY800 tym bardziej, że nie mogę znaleźć sklepu w Krakowie który miałby u siebie wystawiony ten model.
 

bura_andrzej

New member
Do KIKI

Niewątpliwie Pioneer to nr 1, jednak z powodu znacznie niższej ceny Panasonic sprzeda dużo więcej plazm. Porównanie tych plazm na ustawieniach standartowych jest bezsensowne.
Poprawny test jakiegokolwiek urządzenia polega na przedstawieniu jego najepszych parametrów (ustawień). I myślę że uczciwie byłoby porównanie tych plazm na najlepszch ustawieniach.
 

kavoo

New member
ArtS007 napisał:
Twoje wnioski pokrywają się dość mocno z moimi, ale nie używaj proszę, słów wulgarnych.

ArtS :)
Oj tam, nie przesadzaj ;) Przeciez wulgaryzmow zadnych nie uzylem. A ze pewne tematy dosadnie podkreslilem... coz, przeciez to nie jest Nickelodeon czy Cartoon Network, tutaj duzi chlopcy dyskutuja (mimo, ze tez o zabawkach) ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprzedajemy zdecydowanie więcej plazm Panasonica niż Pioneera.
Ale czarujemy klientów że to co kupuje to najlepszy telewizor ze wszystkich , ale że super gra w swojej klasie cenowej.
Napisałem wyraźnie zasady porównania bez względu na to czy sie komuś to podoba czy nie. Porównania na targach właśnie tak przebiegają.
My robiac wcześniejsze zdjecia i testy - choćby plazmy PV 80- napisalliśmy wyraźnie że jest po kalibracji. Podobnie ja JVC P80 , Sony W 4000 , Sharp X 20 czy Toshiba ZF 355.
Proszę czytać dokładnie co jest napisane i jaki cel był porównania.
Porównania z kalibracją obydwóch plazm - będą pod koniec przyszłego tygodnia , bo nagromadziło się do publikacji sporo testów.

Macie rację że po kalibracji z pewnoscią będą mniejsze różnice , ale że będą nie mam wątpliwości. Czy warto dopłacać - to już inna para kaloszy
 

BoDeX

New member
No więc jednak na "alternatywę" dla KURO 50" trzeba jeszcze poczekać,
w NRD mają być " na dniach" - http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/997756_-th-50pz800e-panasonic.html

Wierzę, że KIKI , jako pasjonat i fachowiec, pokusi się o przeprowadzenie
porównawczego testu pomiędzy 50PZ800 a 5090 - dla dobra ogółu i
może pośrednio, dla swojej satysfakcji .

Oczywiście mam nadzieję na skalibrowanie odbiorników ( choćby SPYDER TV ) i wyciągnięcie z nich maksimum możliwości i wówczas przekonamy
się o różnicach ( w stosunku cena/jakość )

Wiele osób ostrzy sobie zęby na 50PZ800 - wszak jest dużo tańszy, a
11 generacji panele mają być także w PIONKU od kolejnej serii - chyba
Pioneer nie strzela sobie w kolano porzucając produkcję swoich paneli?

Pzdr.
 

RheeTCT

New member
Natomiast Panasonic już strzelił sobie w stopę ustawiając tak standardowo jasność.Trzeba przyznać,że sam się podłożył,a marketingowcy od Pionka skrzętnie to wykorzystali.Paskudne to zagranie,ale takie jest prawo buszu.Po wstępnej regulacji już widać,że takich szokujących różnic nie ma.Co do jasnego ujęcia to uważam,że w Panasie jest "naturalniejsze"- więcej odcieni,choć biel już troszkę za szara.
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Nie wydaje mi się... Otóż jak ktoś ma kasę na Pionka, to kupi Pionka, różnica ogromna - jak komuś różnica kwotowa nie przeszkadza, to wybór jest prosty.
Z drugiej strony częściej klienci oglądający w sklepie Panasonica będą porównywać... z LCD, a żeby jako tako porównanie wyszło, to Panasonic musi świecić mocniej. A czerń w tym wypadku zwykle i tak będzie miał o wiele lepszą niż chyba większość LCD.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdyby różnica była ogromna, nie byłoby dyskusji o dużej różnicy cenowej. Myślę, że z rozmiarem tej różnicy trochę przesadziłeś.

ArtS :)
 

sanchopan

Banned
I tak i nie.
Dyskutują głownie posiadacze - lub zamierzający kupić - Panasonica. Żeby lepiej się czuć przed sobą albo coś...;) :mrgreen:
Ja Panasa miałem i mam. I póki co - dziękuję: tv ma chodzić a nie ja się mam zastanawiać i walczyć z serwisem czy np. te gady to mają być i dlaczego są zielone, czy nowy moduł już wymyślili, czy paski jakieś widać czy coś.
Oczywiście: popsuć się może wszystko. Ale na forum Panasonica takich postów jest mnóstwo. A na forum Pioneera względna cisza... - chyba że u mnie się coś spsuje.:hmm:
Jednakowoż w 100% mają rację Ci co mówią - i ja się przyłączam - że Panasonic, gdyby pominąć Pioneera oraz w kategorii jakość/cena, jest bezapelacyjnym zwycięzcą.
 
Do góry