Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
RoMi napisał:
Hans Kloss a za nim goniące węże !

Szczerze Tobie współczuje :(, zdjecia które prezentujesz to tragedia. Jakby ten egzemplarz byl rozjechany na maksa. Moze uszkodzony jest panel, to tylko dywagacja. Czy test RED5 v2 przeszedl bez problemu?

Pzdr. (C)G
 

RoMi

New member
Witam, "(Cy)Gorg" - odpowiadam, iż test red5 v2 wypadł lepiej po wymianie - i polegał na tym iż falujące purpurowe okręgi zamieniły się w mniej widoczne purpurowe kropki. Wg mnie producent skupił się właśnie na stonowaniu tego efektu, o czym pisałem wcześniej - niestety w moim przypadku ze szkodą dla ogólnej jakości. Dodatkowo co pokazywałem już na fotkach dalej występuje efekt flourescencyjnych problemów. Każdy dzień oglądania tv dobija mnie - bo czegoś takiego się nie spodziewałem.
Ciekawe jest świeże info że Panasonic Germany obecnie zaczyna wstawiać userom płytkę z pdrom xx.04 ponieważ wersje xx.02 i xx.03 nie dały ogólnego oczekiwanego efektu. Ciekawe jest to, iż zrobili nową wersję tak szybko. Gdyby wer 02 i 03 były OK nie powstałaby wersja 04. W opisie można przeczytać ze wer 02 i 03 były doraźne na efekt pływających purpur. Wersja 04 ma podobno rekalibrować cały tv do jego optymalnych osiągów. pozdr
LINK
 

Smartek

New member
Faktycznie to co zaprezentowales na zdjeciach to jedna wielka TRAGEDIA.
Skutecznie odstraszaja nawet o pomysle zmiany modulu..

Wspolczuje, szczerze, bo wydac tyle kasy na TV, miec taki obraz i co gorsza - zly humor dzien w dzien.. :-(.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
RoMi napisał:
Wersja 04 ma podobno rekalibrować cały tv do jego optymalnych osiągów.

Wierze ze ta kwestia zostanie wreszcie rozwiazana z softem 04. Filmu Harrego Pottera nie ogladalem, wiec nawet nie wiem jak moze wygladac na PV45, ze zdjec zobaczyc to-to na zywo mozna umrzec na zawal :( .

Nie wiadomo jak w Polsce do tego podejda. Czy osoby z wymienionym modulem moga liczyc na jeszcze jedna wymiane?

Trzymam kciuki RoMi, ze doczekasz sie wymiany i zadowolenia z zakupu.

Pzdr. (C)G
 

Pansłonic

New member
Czy ktoś jeszcze zmieniał moduł w serii 600 tak jak RoMi (?) bo widzę że osoby które są zadowolone posiadają raczej modele serii 60 (!), więc może tutaj tkwi problem ?
 

slimak

New member
Bez reklam
RoMi napisał:
Witam, "(Cy)Gorg" - odpowiadam, iż test red5 v2 wypadł lepiej po wymianie - i polegał na tym iż falujące purpurowe okręgi zamieniły się w mniej widoczne purpurowe kropki.


Wygląda, że węże to nie tylko kwestia PDROM 42.01
Mój TV:
42pv60
V 1,020
Mcm 03,02
Eeprom 41,03
Fpga 42,07
Pdrom 41,01

RED5 v1 z odległości mniejszej od 1,5 m wąż jest.
RED5 v2 z odległości 1cm do 5 m węża niema.:shock:
Moja próbka z filmu „Zabójczy numer” wąż jest widoczny nawet z 5 m ( napisy na początku filmu oświetlane latarką).

P.S. Z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, węże widzę przeciętnie raz na tydzień przez 2 sekundy. Oprócz mnie jeszcze nikt z domowników na te zjawisko nie zwrócił uwagi.


Ślimak
 
Ostatnia edycja:

JaCkyLL

New member
PANSŁONIC ....

Zgłosiłem temat do serwisu i mili Panstwo ustawili mnie w kolejce oczekujących na moduł z nowszym softem. Sciagnałem z netu jakis kawałek testu na węże. Jakis kwadrat pojawia sie w srodku ekranu i zmienia swoje kolorki :)
Powiem tak .... weze na filmach zdazalo mi sie zobaczyc i nie byla to sila sugestii kolegów z forum. Widzialem je na 100% i nie tylko ja ale i moja zonka. Poscilem test i zastanawialem sie co mam zobaczyc. DObrze ze nie czytalem w necie co powinienem widziec bo pewnie bym to zobaczył. Hmmmmm .... dzis mysle ze poki co rezygnuję z wymiany modułu, tym bardziej ze są przyklady ewidentnego pogorszenia jakosci obrazu wiec mozna sobie raczej wiecej popsuc niz poprawic.

wiec PanieSłonic .... ja narazie odpuszczam. sledze forum i poczekam jak sie temat rozwinie.

pozdro - j
 

agas

New member
Czy zwiechy pilota to też wina modułu który trzeba wymienić?

Mam ten problem w Swoim Tv i nie chce aby wymiana czegokoliwke w Tv miała wpływ na obraz, który jest u mnie super.

pzdr
 

Jaculek2

New member
dotyczy wymiany d-pcb th42pv60

mnie tez wymieniono moduł w serwisie w szczecinie tydzień temu i oczywiscie mam zastrzezenia co do jakości obrazu ,ale cos mnie tkneło aby wejść w tryb serwisowy i sprawdzic czy aby chlopcy serwisowcy czegoś nie pozmieniali majac spisane wartości z przed wymiany modułu i okazalo się że w pozycji PWRCTL jest :0: a było 245 ustawiłem więc wartość z przed wymiany modułu i jakość obrazu uległa poleprzeniu.sprawdzcie w swoich PV ten parametr.moj PDROM-41.03 (BYŁO 41.01) pozdrawiam.
 

Jaculek2

New member
dotyczy wymiany d-pcb th42pv60

I jeszcze jedna moze optymistyczna wiadomość rozmawiałem dziś z panem
Myśliwcem z centrali w W-wie (bardzo mily i uprzejmy pan) przyznał że istnieje juz płyta z PDROM 41.04
ale w pl.jeszcze tych wersji brak zapewnił mnie że jak się pojawią teoretycznie będzie możliwa wymiana mojej na nowszą mam nadzieje ostateczną wersje.Jak ktoś ma możliwość monitowania ocen wersji 41.04 na
AV forum to proszę o info.
 

dab9

New member
ostatnio na bodajże polsat 2,była transmisja f1,obraz był taki że myślałem że się posikam.ja narazie nie narzekam,jak kredek,węży brak,zwisów brak i to mi wystarczy.a dużo zależy od sygnału.pozdro
 

tades

New member
dab9 napisał:
ostatnio na bodajże polsat 2,była transmisja f1,obraz był taki że myślałem że się posikam.ja narazie nie narzekam,jak kredek,węży brak,zwisów brak i to mi wystarczy.a dużo zależy od sygnału.pozdro

ale sikałeś ze szczęścia czy rozpaczy ? :)
 

Pansłonic

New member
dab9 napisał:
ostatnio na bodajże polsat 2,była transmisja f1,obraz był taki że myślałem że się posikam.ja narazie nie narzekam,jak kredek,węży brak,zwisów brak i to mi wystarczy.a dużo zależy od sygnału.pozdro
Aż strach pomyśleć co zrobisz jak je w końcu zobaczysz:eek:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Pansłonic napisał:
Aż strach pomyśleć co zrobisz jak je w końcu zobaczysz:eek:

Jak się nie bedzie przygladał to ich nie zobaczy chyba ze beda tak wyraznie widoczne jak na zdjeciach RoMi po wymianie modulu a to nie jest powszechnosc (taka intensywnosc wezy). Ogolnie jak sie nie przyglada tylko oglada TV, naprawde nasze oko (i mozg) ma duzo mozliwosci adaptacyjne i po 5 minutach nawet marny obraz SD jest obierany pozytywnie. Roznice widac dopiero jak sie przelaczy miedzy kanalami.

Pzdr. (C)G
 

chrisjan

Member
Witam,
Czytam ten wątek od jakiegoś czasu i nawet nie specjalnie interesowało mnie czy ten problem występuje u mnie, tym bardziej że wiedziałem, że gdybym zaczął się go na siłę doszukiwać to i tak pewnie bym znalazł.
37PV60 mam od paru miesięcy i ogólnie jestem z niego zadowolony. Jakość SD jest lepsza niż na LCD'ku, obraz z X360'ki wygląda ślicznie. I to były główne powody zakupu.
Oczywiście miałem też oglądać na nim DVD, ale z braku czasu dotychczas oglądnełem na nim może z 5 tytułów.
Drażniły mnie trochę pływające twarze (jeżeli postać na filmie pokazana jest np. frontu jak idzie charakterystycznie ruszając głową na boki - wygląda to bardzo kiesko), ale tłumaczyłem sobie że ten typ tak ma i nie będe wymagał 100% perfekcji od plazmy za 4 tys. Jakoś to zniosę.
Natomiast w ostatni weekend postanowiłem w końcu (po 2 latach od zakupu) obejrzeć kolekcjonerskie wydanie LOTR. Przed właściwym seansem postanowiłem na moment obejrzeć początek drugiej płyty i tu ZONK. W scenie gdzie Frodo chodzi po ciemnych korytarzach jakość wyświetlanego obrazu jest fatalna. Przejścia tonalne, purpurowe węże, pływająca twarz...po prostu tragedia. :-x Kupując tą plazmę, miałem nadzieję że w końcu oglądane całą trylogie w możliwie najlepszej postaci a tu taka kupa.

Tak więc dołączam do grona wężowników, i niecierpliwie czekam na informacje od kogoś komu montaż 31.04 rozwiąże problem.

P.S. DVD Panasa podłączone componentem (o dziwo mam wrażenie że filmy po RGB [którym dotychczas było DVD podłączone] wyglądają lepiej niż po componecie, na którym jest bardziej wyraźnie ale wyłażą właśnie takie kwiatki jak opisuję powyżej)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
chrisjan napisał:
Witam,
obejrzeć kolekcjonerskie wydanie LOTR. Przed właściwym seansem postanowiłem na moment obejrzeć początek drugiej płyty i tu ZONK.

Potwierdzam, jakość obrazu jest fatalna, miejscami ma się wrażenie, że się ogląda materiał na VHS. Zastanawiam się czy nie jest to kwestia wydanych w Polsce płyt DVD z tym filmem, masteringu. Na innych filmach wydanych na DVD tak slabej jakości obrazu niezauwazylem, chyba że jakiś gazetowych, po 6zl sztuka i wytłoczonych na jednej wartwie.

chrisjan: Pytanie jaki masz odtwarzacz DVD?

Pzdr (C)G
 
Ostatnia edycja:

Flapu

New member
Witam
Chciałem się podzielić ze wszystkimi moim szczęściem - mianowicie znowu mam w moim TV stary "wężowy" moduł (i tu pochwała dla serwisu z Łodzi z szybką reakcję - chociaż sprawę musiałem załatwiać poprzez Warszawę).
Obraz znowu rewelacja - w porównaniu z modułem "bez węży" na którym oglądałem TV przez ponad tydzień, to jakbym się przesiadł z malucha do mercedesa tzn. wsiadł do niego znowu.
W temacie modułów i węży nie zmierzam juz nic robić - to nie na moje nerwy i plecy - waga plazmy to ponad 30kg. Węże tylko wiedzę na załączonej próbce "Egzorcyzmów..." i sądzę że naprawdę nie warto psuć sobie obrazu z powodu tej niedoskonałości. Wierzcie mi, sprawdziłem na własnej skórze i nikomu nie życzę takich przejść jakich doświadczyłem po pierwszej wymianie modułu na ten bez węży. Teraz jest znowu OK i niech tak zostanie. Niech sobie wymyślają kolejne wersję modułów - ja się wypisuję. Szkoda tylko że człowiek zaczyna doceniać to co ma, dopiero po przejściach na własnej skórze, ale tak widocznie musiało być. Nie twierdzę że nie ma modułów które nie psują obrazu, ale chyba to zbyt wiele zachodu jak dla mnie.
Pozdrawiam

PS1: Specjalnie szukałem niedoskonałości w drugiej części LOTR i nic niepokojącego nie zauważyłem - obraz idealny, chyba najlepszy ze wszystkich moich płyt. Posiadam zwykłe wydanie 2 płytowe. Z tego wynika że węże wężom nie równe i na każdym TV może być nieco inaczej. Efektu z Harrego Pottera pod wodą też nie mam, natomiast na próbce Egzorcyzmów... jak najbardziej.

PS2:Czy ktoś mógłby podać dokładne miejsce w drugiej części LOTR (czas) gdzie widoczne są te niedoskonałości obrazu - przypatrzę się dokładniej.
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Flapu napisał:
PS2:Czy ktoś mógłby podać dokładne miejsce w drugiej części LOTR (czas) gdzie widoczne są te niedoskonałości obrazu - przypatrzę się dokładniej.

Tak się składa, że mam wydania 4 krążkowe, jedynka sam początek, fatalnie (walka z Suronem).

Upatruje to albo w odtwarzaczu DVD (niestety marniutka Manta Prince 1:() albo w marnym materiale albo w marnej plazmie ;).

Pzdr. (C)G
 
Do góry