Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

ThYX

New member
dab9 napisał:
witam.Panowie wiadomość z pierwszej ręki,na gorąco.godzinę temu był Pan z servisu i wymienił moduł na miejscu,nic nie wgrywał .włączyłem film i różne takie i jest dużo lepiej,natomiast nie idealnie.Pan powiedział powinno być dobrze,bo zna ten temat,że może to być problem kompresji.jeszcze dziś się poprzyglądam i prawdopodobnie już nie będe kombinował.napisze wieczorem lub jutro.
A który serwis wymieniał tobie moduł ? Jakiś tel ?
 

Flapu

New member
Witam
No to w przypadku mojego 42PV60 już po wszystkim - serwis go trzymał tylko jeden dzień i właśnie dzisiaj przywieźli go z powrotem (tutaj wielka pochwała dla łódzkiego serwisu za iście ekspresowe tempo).
Sprawdzałem na próbce z "Egzorcyzmami..." i węży brak. Obraz jest wyświetlany tak jak na tradycyjnym telewizorze kineskopowym - czyli ewidentna poprawa.
Co do reszty to trudno powiedzieć że wymiana modułu wpłynęła na inne aspekty obrazu. Pooglądam kilka dni to napiszę moje uwagi. Póki co to chyba sugestia jest silniejsza i obiektywnie trudno cokolwiek powiedzieć.

Pozdrawiam
 

kredek

New member
Flapu napisał:
Witam
No to w przypadku mojego 42PV60 już po wszystkim - serwis go trzymał tylko jeden dzień i właśnie dzisiaj przywieźli go z powrotem (tutaj wielka pochwała dla łódzkiego serwisu za iście ekspresowe tempo).
Sprawdzałem na próbce z "Egzorcyzmami..." i węży brak. Obraz jest wyświetlany tak jak na tradycyjnym telewizorze kineskopowym - czyli ewidentna poprawa.
Co do reszty to trudno powiedzieć że wymiana modułu wpłynęła na inne aspekty obrazu. Pooglądam kilka dni to napiszę moje uwagi. Póki co to chyba sugestia jest silniejsza i obiektywnie trudno cokolwiek powiedzieć.
Pozdrawiam

Witaj w Klubie!:D
 

RoMi

New member
Witam. Tak jak obiecałem opiszę moje refleksje dotyczące efektów wymiany modułu w Panasonicu TH37PV600E. Serwis spisał się OK. TV nie miałem raptem 12 godzin. NIESTETY ZNOWU zapewne włożę kij we wściekłe mrowisko – więc od razu zastrzegam – to co opiszę dotyczy TYLKO i WYŁĄCZNIE EGZEMPLARZA posiadanego przeze mnie. Jeżeli ktoś nie ma tych problemów – proszę mi nie odszczekiwać, że ktoś problemu nie ma, lub że sieję złą propagandę i nabijał sobie konto aktywności na forum. Wydałem kasę i chce mieć sprzęt satysfakcjonujący mnie przynajmniej na poziomie dobrym – a nie niedostatecznym. A więc do rzeczy:

Po pierwszym włączeniu tv obraz wydał mi się trochę dziwny (tuner sat i kablówka) przy moich poprzednich ustawieniach – ale oczywiście na szybko rzuciłem się na moje materiały z wężykami bo to wydawało się najważniejsze. Efekt – purpurowe wężyki ogólnie znikły – a w najgorszym przypadku zamieniły się w lekko pulsujące fioletowe kropki. A więc postęp. Doszedłem do wniosku że producent dla tych specyficznych sytuacji przejść kolorów zastosował zabieg polegający na stonowaniu tego efektu – ale nie całkowitym wyeliminowaniu – ale COŚ ZA COŚ (o tym później). Na pewno nie ma już „pływania” purpur na przejściach kolorów – gdzieniegdzie widać pulsujące purpurowe kropeczki. Efekt ucieszył mnie – no lepiej niż było. Dobry przykład „Star trek-następne pokolenie” – wreszcie purpury zniknęły ze ścian. Na szybko kanał Premiere – świetny test „DOOM”. Było OK. – niestety w wielu momentach dało się zauważyć że przy przejściach tv sobie nie radzi i wywala wężyki, które też były poprzednio o kolorze tęczy (fluorescencyjne) – no i tu minus.
JEDNAK NAJWAŻNIEJSZE było to, iż cały czas drażniło mnie jedno – COŚ NIE TAK stało się z moim obrazem. TO nie jest ten sam obraz który miałem poprzednio tylko inny gorszy.
COŚ STAŁO SIĘ z JAKOŚCIĄ obrazu i to w sensie BARDZO NEGATYWNYM. Nie ta ostrość, rozmycia, brak gęstości jak było poprzednio, obrazy w ruchu to już nie to, biel już nie jest bielą, w bielach zauważyłem pulsujące pixele !!! mecze są nie do oglądania. TV został pozbawiony zalet które miał poprzednio. Obraz wygląda tak jakby ucięto mu z połowę pixeli – a najbardziej przypomina kiepski obraz LCD ze smużeniem. Nie mogłem uwierzyć że producent kosztem ja to nazywam uziarnienia wężyków – uziarnił cały obraz.
Nic nie mówiłem – dzisiaj rano żona zasiadła do tv – i co ???? Krzyk – coś ty zrobił z telewizorem? Co z tym obrazem ? Co taki niewyraźny ?,Co tak klatkuje? Zachciało ci się wymiany!!!, Niech będą te twoje węże tylko chce mieć obraz jak poprzednio!!! Itp., itd.

Czuję się źle – wręcz załamany - żałuję że to zrobiłem. Nie wytrzymałem - zadzwoniłem do serwisu – jest sobota. Proszę sekretarkę aby moją starą płytkę odłożono do czasu kontaktu z Panasem Polska bo będę ją chciał z powrotem. Frustracja moja osiągnęła zenit.
Sorry – Proszę mi nie dokuczać odpowiedziami. Fotki wkrótce.
Dane z menu
Panel-MCU 03.02
Panel-EEPROM 31.02
Panel – FPGA 42.07
PANEL – PDROM 31.03 poprzednio 31.01
 
Ostatnia edycja:

Pansłonic

New member
RoMi napisał:
Witam. Tak jak obiecałem opiszę moje refleksje dotyczące efektów wymiany modułu w Panasonicu TH37PV600E.
Wielkie dzięki za wyczerpujący opis. Jestem jednak również zmartwiony że wymiana modułu z jednej strony częściowo poprawiła twój obraz, a z drugiej zepsuła to co było OK. Przyznam że osobiście wstrzymywałem sie z oddaniem mojej plazmy (również TH-37PV600) do serwisu czekając na więcej danych, mając jednak nadzieję że nie przeczytam takich wiadomości, a tu taki "zong":(
No i bądz tu teraz mądry:confused:. Wymieniać, czy nie wymieniać, oto jest pytanie(?)

P.S. Jeśli ktoś w tej chwili oglada "Ring" na TVN to niech sam sobie odpowie - u mnie masakra!!! jednak jak ma mi się pogorszyć oglądanie meczów to ja się na taką wymianę w obecnaym stanie chyba nie piszę.

Kredek, a jak to jest u Ciebie?
 

kredek

New member
Pansłonic napisał:
oglada "Ring" na TVN to niech sam sobie odpowie - u mnie masakra!!! jednak jak ma mi się pogorszyć oglądanie meczów to ja się na taką wymianę w obecnaym stanie chyba nie piszę.
Kredek, a jak to jest u Ciebie?

Ja teraz oglądam CSI na AXN.:D
Ale nie żałuję że zmieniłem moduł - węże były... żenujące.:hmm:

Myślę, że w opisanym wyżej przypadku możliwe są dwie przyczyny:
1) Wadliwy egzemplarz
albo
2) właściciele zaczęli się przyglądać z bliska i bardzo szczegółowo wyświetlanemu obrazowi, ale dopiero PO WYMIANIE modułu. A obraz ani idealny nie był ani idealny nie jest - w końcu nie oglądamy full HD.

Jednakowoż - żeby jednoznacznie z całą pewnością stwierdzić co i jak z modułem, to IMHO należałoby postawić obok siebie dwie plazmy Panasa i jednocześnie oglądać na nich ten sam obraz.
Ale to chyba mógłby - jeśli już - co najwyżej kiki...:confused: :D
 

jtd

New member
Bez reklam
Dobrze ze chociaz jest jedna firma ktora robi plazmy, z ktorymi nie ma zadnych klopotow a obraz jest super, czyli Pioneer, tylko ta cena :cool: Ale kto ma kase ten ma extra plazme:eek:
 

Flapu

New member
Witam
Trochę już pooglądałem moją plazmę (teraz już mogę powiedzieć) po nieszczęsnej wymianie modułu.
Nie będę sie rozpisywał i tylko potwierdzę wszystko co napisał RoMi w 100%.
Niestety mam identyczne odczucia !!!!!!!!!!
W poniedziałek z samego rana dzwonię do serwisu że chcę mój moduł z powrotem - oby tylko sie dało, bo jak nie to sprzedaję tą plazmę (wolę już te węże).

Pozdrawiam i chyba raczej nie radzę wymieniać modułu - teraz wszystkie twarze "pływają" i odwzorowanie płynnosci ruchu jak w LCD (czyli do d...).
 

kredek

New member
Flapu napisał:
Witam
Trochę już pooglądałem moją plazmę (teraz już mogę powiedzieć) po nieszczęsnej wymianie modułu.
Nie będę sie rozpisywał i tylko potwierdzę wszystko co napisał RoMi w 100%.
Niestety mam identyczne odczucia !!!!!!!!!!
W poniedziałek z samego rana dzwonię do serwisu że chcę mój moduł z powrotem - oby tylko sie dało, bo jak nie to sprzedaję tą plazmę (wolę już te węże).
Pozdrawiam i chyba raczej nie radzę wymieniać modułu - teraz wszystkie twarze "pływają" i odwzorowanie płynnosci ruchu jak w LCD (czyli do d...).

A u mnie mniej niż wcześniej twarze pływają - choć pływają.
A z tym odwzorowaniem ruchu to nie mam pojęcia o co chodzi: na pewno macie ustawienia jak wcześniej? Bo wymiana modułu je resetuje.
 

slimak

New member
Bez reklam
RoMi napisał:
...........Nie ta ostrość, rozmycia, brak gęstości jak było poprzednio, obrazy w ruchu to już nie to, biel już nie jest bielą, w bielach zauważyłem pulsujące pixele !!! ............
Proszę sekretarkę aby moją starą płytkę odłożono do czasu kontaktu z Panasem Polska bo będę ją chciał z powrotem. Frustracja moja osiągnęła zenit.
Sorry – Proszę mi nie dokuczać odpowiedziami. Fotki wkrótce.
Dane z menu
Panel-MCU 03.02
Panel-EEPROM 31.02
Panel – FPGA 42.07
PANEL – PDROM 31.03 poprzednio 31.01


Takie efekty zgłaszali zachodni użytkownicy z PDROM 42.02. Z 42.03 byli zadowoleni. Trochę mnie dziwi FPGA 42.07 w Twoim tv chyba powinien być FPGA 32.07?
Na pocieszenie jeszcze dodam, że w Niemczech zaczęli już montować PDROM 42.04.


Ślimak
 

slimak

New member
Bez reklam
kredek napisał:
A z tym odwzorowaniem ruchu to nie mam pojęcia o co chodzi: na pewno macie ustawienia jak wcześniej? Bo wymiana modułu je resetuje.


Jakość odzwierciedlenia ruchu można łatwo i jednoznacznie porównać na napisach przewijanych na dole ekranu. Po wymianie modułu na PDROM 42.02 u niektórych użytkowników czytelność tych napisów uległa pogorszeniu.

U mnie pływanie twarzy występuje tylko jak włączę P-NR lub MPEG NR.

V 1,020
MCU 03,02
EEPROM 41,03
FPGA 42,07
PDROM 41,01


Ślimak
 

robboj

New member
czyli najrozsadniejszym wyjsciem jest wtrzymanie sie z wymiana modulu i czekanie na nowszy soft - kurde znowu pol roku czekania ?? w niemczech juz montuja poprawiony - ciekawe kiedy u nas zaczna ??
ja jeszcze czekam - serwis mial sie do mnie odezwac jak beda mieli nowy modul i na razie cisza ,wiec moze zdaja sobie sprawe ze moduly ktore dostali sa nie teges
:niewiem:
sam juz nie wiem co robic
 

agas

New member
BARDZO PROSZĘ O RADE.

od 3 miesięcy posiadam TV Panasonic37PV60 . do tej pory chopdził super i nadal chodzi super, ale włąsnie oglądając TV, akonkrtenie Telegazete nie można było przelaczyc na TV, potem nie można było przyciszyc ani wyłączyc TV z pilota. wyłączyłem przyciskiem w TV , po jakims czasie właczyłem i problem ten sam jeśli chce podgłosic to tylko o jeden stopień i dalej juz nie można, ani przelączyc na inny kanał , mija 20secund i podgłąszanie i przełączanie działa normalnie ale znowu po chwili nie można.....

Proszę o pomoc
 
J

Judash

Guest
agas napisał:
BARDZO PROSZĘ O RADE.

od 3 miesięcy posiadam TV Panasonic37PV60 . do tej pory chopdził super i nadal chodzi super, ale włąsnie oglądając TV, akonkrtenie Telegazete nie można było przelaczyc na TV, potem nie można było przyciszyc ani wyłączyc TV z pilota. wyłączyłem przyciskiem w TV , po jakims czasie właczyłem i problem ten sam jeśli chce podgłosic to tylko o jeden stopień i dalej juz nie można, ani przelączyc na inny kanał , mija 20secund i podgłąszanie i przełączanie działa normalnie ale znowu po chwili nie można.....

Proszę o pomoc

Zadzwon po servis i niech robia.
 

robboj

New member
agas napisał:
BARDZO PROSZĘ O RADE.

od 3 miesięcy posiadam TV Panasonic37PV60 . do tej pory chopdził super i nadal chodzi super, ale włąsnie oglądając TV, akonkrtenie Telegazete nie można było przelaczyc na TV, potem nie można było przyciszyc ani wyłączyc TV z pilota. wyłączyłem przyciskiem w TV , po jakims czasie właczyłem i problem ten sam jeśli chce podgłosic to tylko o jeden stopień i dalej juz nie można, ani przelączyc na inny kanał , mija 20secund i podgłąszanie i przełączanie działa normalnie ale znowu po chwili nie można.....

Proszę o pomoc
rada jest tylko jedna - serwis:( tv jest na gwarancji wiec nie widze problemu:eek:k:
nikt Ci z forum nie poda rozwiazania bo to jest pewnie usterka sprzetowa tego tv no chyba ze znajdzie sie jakis znachor i na odleglosc naprawi Ci sprzet;)

no wlasnie Judash mnie uprzedzil
 
Ostatnia edycja:

RoMi

New member
Witam, 2 dni oglądania tv po zmianie modułu utwierdziły mnie że już nie mam plazmy - a tandenty lcd ze smużeniem o nazwie 37pv600e. Na nic zdały się zmiany ustawień - zazwyczaj powodowały jeszcze gorsze efekty utwierdzając mnie że moduł jest wadliwy, a może technik coś źle połączył - po prostu tragedia. Kanały o słabszej jakości, które wcześniej wyglądały OK - obecnie są nie do oglądania. Nawet dobrej jakości tvn-y są fatalne. Także na tvn24 widać rozmycia liter - których wcześniej nie było. Na białych tłach lub chmurach z 3m widzę pulsujące pixele !! No i to co najlepsze wężyki nie wszędzie zniknęły. Zrobiłem kilka fotek oraz film avi z aparatu na naszym referencyjnym materiale z forum. Na fotkach łatwo dostrzeżecie te flourescencyjne przypadki, na filmie (9mb) - widać że efekt purpury w 2 scenie Emily dalej jest - stojący równiutko i ziarniście pulsujący. Tak więc nie dość że mam spierd.... obraz to dalej mam znajome efekty.
Zdjęcia LINK1, LINK2, LINK3, LINK4
Film avi (9mb) - LINK

Właściwie zastanawiam się jak postąpić - wymienić na kolejny moduł ?- i tak wiem że to nie pomoże - to są tylko środki zaradcze producenta z bardzo mizernym rezultatem. Wrócić do starego modułu i tkwić ze świadomością że mam wadliwy tv?. W tej chwili w sumie pocieszam się że byli userzy którzy uparcie twierdzili że nie mają tych przypadłości !. JA TEŻ CHCE MIEĆ taki tv !. pozdrawiam:(
 

kojot

New member
Witam
no no to sie narobilo chyba jednak poczekam z tym modulem jutro mialem zawiesc tv do serwisu ale jak mam miec popsuty obraz to chyba lepsze sa
weze Romi daj znac co powiedzieli w serwisie
tylko kredek chyba jest zadowolony z wymiany modulu, poczekam na inne
pomysly panasonica moze wymysla cos ciekawszego
Slimak napisz cos wiecej jak wiesz oczywiscie co tam w niemczech robia, czy ten PDROM 42.04.jest juz dopracowany czy tez nie jest tak jak powinno byc
pozdro
 

dnc

Moderator
VIP
Takl czytam i czytam Wasze opinie i doświadczenia i takie mi się nasunęły myśli czy czasem Wasze PV60 nie zamieniono programowo na... PV45! Zmniejszono sztucznie ilość kolorów, które plazma jest w stanie wyświetlić. Dla zwykłego śmiertelnika czy mu wyświetli 5mld kolorów czy 10 to nie ma znaczenia, a odcienie i różnice w gradacji kolorów, zwłaszcza w specyficznych warunkach, zostają pogorszone przez co nie widać wszystkich niedoskonałości materiału cyfrowego. Oczywiście nie twierdzę, że tak Panasonic zrobił na 100%, ale jak tak patrzę to coś mi się tu nie podoba.
 

kredek

New member
RoMi napisał:
Witam, 2 dni oglądania tv po zmianie modułu Zdjęcia LINK1, LINK2, LINK3, LINK4
Film avi (9mb) - LINK

Ja na tych linkach widzę po prostu... węże: przynajmniej na tym LCD w kompie, na którym akurat je oglądam.:confused: :niewiem:
I coś Wam powiem - nie wiem czy to pomoże. Migające malutkie piksele, widoczne, w specyficznych warunkach po przyjrzeniu się z bliska miałem także PRZED wymianą modułu. Ale IMHO to kwestia sygnału: jak puściłem z kompa 1024x768 to ani razu nie widziałem.
W ogóle mam wrażenie, że niektórzy by chcieli, żeby zwykły sygnał z satelity lub dvd miał jakość rozdziałki plazmy a tak nie jest. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem. Ale obraz na "zwykłym" sygnale na ekranie wyższej rozdzielczości nigdy IDEALNY nie będzie.:(
I wybaczcie: mam nieodparte wrażenie, że większość przed wymianą modułu się nie przyglądała tak dokładnie wyświetlanemu obrazowi (poza wężami, ale te widać było z 20 metrów nawet) - jak dopiero PO wymianie modułu.
P.S. Jakiś obsesyjny się ten wątek IMO zrobił: pierwsze co po niektórzy twierdzili, że obsesję mają ci co mają węże, a teraz nie wiadomo czy mamy do czynienia z wadliwymi egzemplarzami, Panasonic robi wszystkich w jajo czy może... szukamy dziury w całym?
Sam nie wiem...:niewiem: Ja tam jestem zadowolony, że moduł mi zmienili.:eek:k:
 
Do góry