Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

Piotr1303

New member
Szanowni koledzy SławekR i Romanoff. Otóż ja faktycznie też nie tylko oparłem swój wybór na TVN24 ale nie chce mi się opisywać sześciotygodniowego intensywnego wyboru TV mogę Was tylko uświadomić, że ten TV, który teraz mam jest moim trzecim TV LCD w przeciągu miesiąca. Tak naprawdę to trochę o nim czytałem i uznałem, że jego parametry w stosunku do ceny mnie najbardziej zadowolą i w jednym nie przesadziłem to znaczy ostatecznego wyboru rzeczywiście dokonałem oglądając TVN24. Dlaczego nie na podstawie innego kryterium ano dlatego, że uznałem iż najwięcej będę oglądał klasycznej TV i na ten moment muszę być zadowolony.
Szanowni koledzy fajnie że robicie te wszystkie testy tylko właśnie boję się o tych wszystkich zwykłych ludzi o których pisze Romanoff. Wiesz ja zajmuję się poniekąd sprzętem komputerowym i skóra mi cierpnie jak zdarzają się tacy pseudo wyedukowani zwykli ludzie z konfiguracją kompa wypisaną na karteczce przez domorosłego informatyka - wychowanego na PC World Komputerze. Są to czasami takie bzdury i naprawdę nieuzasadnione wypasy, bo gdy go pytasz po co mu to, to z reguły odpowiada a córce czy synowi do szkoły potrzebny i moi drodzy są to czasami ludzie, których już na oko widać że nie stać na płytę za 600 procek za 800 i kartę za 500, ale PCWK pisało tym sprzęcie że jest super i nie pogadasz. Fajnie zatem, że robicie te testy ale zwykłym ludziom one raczej w głowie nie rozjaśnią a utrudnią robotę sprzedawcom bo trudno jest udowodnić, że wielbłąd nie jest garbaty. Poza tym Romanoff sam wiesz jak to jest ze sprzedawcami naprawdę trudno trafić na takiego, który zna się na tym co sprzedaje – oprócz klasycznej wiedzy z ulotki. Sam czasami wchodzę sobie do sklepu z kompami i w niektórych spotykam się z dobrą wiedzą i rzetelną informacją, ale czasami mam wiele radości, ale jest to smutna radość. Wiecie jest takie powiedzonko może się przyda „ i tak źle i tak niedobrze” .

pozdrawiam

PS. Na temat jak Polskę traktują koncerny pisałem na inny forum podsumuję tylko że niektóre firmy traktują Polskę może nie jak trzeci ale jak drugi świat. Przykład omawianego TV jest bardzo wyraźny bo może niewielkimi ale jednak zmianami w oprzyrządowaniu różnią się te same modele TV na nasz rynek i na rynek zachodni – prosty przykład pilot czy TV DVB ale to już inna bajka.
 
Ostatnia edycja:

dagie

New member
Ostatnio podczas prób odkrycia sekretnej kombinacji klawiszy uruchamiającej menu serwisowe udało mi się wywołać autotest i ku memu wielkiemu zdziwieniu tv "przedstawił się" jako lxd70f, a
posiadam lx70p. Dla ciekawych robi się to tak: tv na programie 99,w menu dźwięku basy max, wysokie min, na panelu u góry tv klawisz F a następnie V- i klawisz "i" na pilocie. Ale uwaga - po wyjściu z tego trybu tv resetuje się do ustawień takich z jakimi wyszedł z fabryki, czyli giną wszystkie nasze nastawy łącznie z zaprogramowanymi stacjami tv:D
 

SlawekR

New member
dagie napisał:
Ostatnio podczas prób odkrycia sekretnej kombinacji klawiszy uruchamiającej menu serwisowe udało mi się wywołać autotest i ku memu wielkiemu zdziwieniu tv "przedstawił się" jako lxd70f, a
posiadam lx70p. Dla ciekawych robi się to tak: tv na programie 99,w menu dźwięku basy max, wysokie min, na panelu u góry tv klawisz F a następnie V- i klawisz "i" na pilocie. Ale uwaga - po wyjściu z tego trybu tv resetuje się do ustawień takich z jakimi wyszedł z fabryki, czyli giną wszystkie nasze nastawy łącznie z zaprogramowanymi stacjami tv:D
Aleś nakombinował. Robi się to przytrzymując -V na odbiorniku i naciskając 2 razy status ("info") na pilocie :). Żadne dodatkowe kombinacje nie są potrzebnę z menu dźwięku.

Faktycznie, wejście w tryb diagnostyczny kasuje ustawienia. Za to wejście w tryb serwisowy, nic nie kasuje, żeby było zabawniej :D.

TV przedstawił się prawidłowo, tak właśnie ma się przedstawić, jako LXD, to zdaje sie oznaczenie romu jest.
 
Ostatnia edycja:

dagie

New member
SlawekR napisał:
Aleś nakombinował. Robi się to przytrzymując -V na odbiorniku i naciskając 2 razy status ("info") na pilocie :). Żadne dodatkowe kombinacje nie są potrzebnę z menu dźwięku.

Faktycznie, wejście w tryb diagnostyczny kasuje ustawienia. Za to wejście w tryb serwisowy, nic nie kasuje, żeby było zabawniej :D.

TV przedstawił się prawidłowo, tak właśnie ma się przedstawić, jako LXD, to zdaje sie oznaczenie romu jest.

O ile to jest takie proste to rzeczywiście nakombinowałem:D , ale w moim starym 25md1 tak właśnie się robiło-myślałem że tu jest podobnie. Jeżeli znasz sposób na wejście do menu serwisowego byłbym wdzięczny gdybyś się podzielił:) . Apropos LXD - na forum philipsa krążyła wieść, że wystarczy w service mode zmienić jakiś parametr i tv (pfl7332) może śmigać jako DVB-T. Może Panasonic też przygotował dla nas taki bonusik:D Byłoby miło, chociaż w cuda nie wierzę:)
 

SlawekR

New member
dagie napisał:
O ile to jest takie proste to rzeczywiście nakombinowałem:D , ale w moim starym 25md1 tak właśnie się robiło-myślałem że tu jest podobnie.
Tak rzeczywiście było, ale w nowych modelach już tak nie jest, zresztą nie działa żaden stary sposób na wejście w tryb serwisowy, co już pewnie zdążyłeś sprawdzić.

dagie napisał:
Jeżeli znasz sposób na wejście do menu serwisowego byłbym wdzięczny gdybyś się podzielił:) .
Problem polega na tym, że to jeszcze nie są informacje powszechnie znane i ogólnodostępne. Nie bardzo chcę być tym pierwszym co to poda, bo później jak ktoś coś popieprzy w menu serwisowym to pośrednio będę się dość głupio czuł, że to moja wina :p. Wolę takich rzeczy nie podawać na razie na boardach publicznych. Więc zostańmy przy tym że nie wiem jak to zrobić ;).

Ale to na pewno jest dość proste, bardzo podobne do wejścia w tryb diagnostyczny, możesz spróbować trafić. Pewnie ze 2 klawisze raptem są do tego potrzebne...

W tryb diagnostyczny Ci się udało trafić więc bądźmy dobrej myśli :D. Ostatecznie jak bardzo będzie Cię to męczyć to zawsze możesz zagadać na priva, może jakoś ulżymy skołatanej duszy :mrgreen:.

dagie napisał:
Apropos LXD - na forum philipsa krążyła wieść, że wystarczy w service mode zmienić jakiś parametr i tv (pfl7332) może śmigać jako DVB-T. Może Panasonic też przygotował dla nas taki bonusik:D Byłoby miło, chociaż w cuda nie wierzę:)
Tutaj na pewno nie ma takich cudów, nic na ten temat na pewno nie będzie w instrukcji serwisowej, której zresztą nie widziałem ..... One mają takie oznaczenia po prostu i tyle. Nie rób sobie nadziei na DVBt.
 

dagie

New member
SlawekR napisał:
Tutaj na pewno nie ma takich cudów, nic na ten temat na pewno nie będzie w instrukcji serwisowej, której zresztą nie widziałem ..... One mają takie oznaczenia po prostu i tyle. Nie rób sobie nadziei na DVBt.

Tak też myślałem. Zresztą i tak nie bardzo mógłbym odbierać taki sygnał. Czekam na cyfrową kablówkę, a do niej potrzeba DVB-C:)
 

wa12

New member
dagie napisał:
Tak też myślałem. Zresztą i tak nie bardzo mógłbym odbierać taki sygnał. Czekam na cyfrową kablówkę, a do niej potrzeba DVB-C:)

Do cyfrowej kablówki dostaniesz od operatora dekoder i kartę abonenta, jak w np. w cyfrze+. Nie ma chyba oprócz Loewe telewizorów z tunerami DVB-C. A i tak trzeba by było dokupic moduł dostępu warunkowego PCMCIA na odpowiedni system kodowania.
 

wa12

New member
elka napisał:
Sony D3000 chyba ma.

Rzeczywiście ma, ale i tak do ogladania tv cyfrowej z kabla potrzebny jest moduł CAM i karta. No i to jest tuner MPEG-2. Do HDTV i tak potrzebny będzie zewnętrzny dekoder (MPEG-4). A operatorzy kablowi już pomału uruchamiają taką usługe lub zapowiadają uruchomienie jeszcze w tym roku.
 

humax5400z

New member
Mam pytanie do was. Lepszy będzie ten Panasonic TX32LX70F czy Sony KDL32D3000 ?? Nie mogę się zdecydować :/ Telewizor głównie będzie używany do oglądania zwykłych kanałów (na cyfrze+) ew. zwykłe naziemne kanały. Nieraz może jakiś film na DVD.

Co o tym myślicie ??
 

SlawekR

New member
humax5400z napisał:
Mam pytanie do was. Lepszy będzie ten Panasonic TX32LX70F czy Sony KDL32D3000 ?? Nie mogę się zdecydować :/ Telewizor głównie będzie używany do oglądania zwykłych kanałów (na cyfrze+) ew. zwykłe naziemne kanały. Nieraz może jakiś film na DVD.

Co o tym myślicie ??

Do takich zastosowań, to nawet się nie zastanawiaj... kup plazmę. Będziesz zadowolony.
 

humax5400z

New member
Ok, oto warunki :

- sygnał SD (cyfra+ , ew. naziemne)
- koniecznie 32 cale
- odległość 3,5 metra
- kwota do wydania 4500zł

Więc co sądzicie ? Sonego Kdl32D3000 widziałem w akcji, bardzo mi się podobały kolory, na discovery HD i widziałem też kanały analogowe i nie było tak źle, mi tam tak strasznie nie przeszkadzało. Ale czy Panasonic lepiej sygnału SD nie wyświetla ? Sony bardziej mi się podoba stylistycznie ;)
 

SlawekR

New member
humax5400z napisał:
Ok, oto warunki :

- sygnał SD (cyfra+ , ew. naziemne)
- koniecznie 32 cale
- odległość 3,5 metra
- kwota do wydania 4500zł

Więc co sądzicie ? Sonego Kdl32D3000 widziałem w akcji, bardzo mi się podobały kolory, na discovery HD i widziałem też kanały analogowe i nie było tak źle, mi tam tak strasznie nie przeszkadzało. Ale czy Panasonic lepiej sygnału SD nie wyświetla ? Sony bardziej mi się podoba stylistycznie ;)
A ja powtórzę jak zacięta płyta, przy podanych warunkach kupiłbym plazmę Panasonica 37 cali, bo:

- sygnał głównie SD jak napisałeś.
- odległość dla takiej plazmy idealna
- kwota w sam raz
- 37 wbrew pozorom to wcale nie tak dużo w porównaniu z 32, przyzwyczaisz się w 5 minut, szczególnie przy deklarowanej odległości oglądania.

I piszę to pomimo, że lubię zarówno ten model Sony jak i Panasa, ale przy takich założeniach, aby mieć czyste sumienie, to polecam jednak plazmę jako wybór odpowiedni. Może jednak warto się zainteresować?
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
humax5400z napisał:
Właśnie nie chcę plazmy. Chciałbym jakiś telewizor LCD. Dobra, kupuje tego Sonego, najwyżej będę żałował.
Ale z czystej ciekawości zapytam dlaczego nie plazma? Widziałeś jak gra Panasik 37 cali wogóle? Może jednak zobacz gdzieś, w końcu dlaczego masz później żałować lub mieć niespokojny sen w nocy :grin:.

Przy takich założeniach, plazma wydaje się być wręcz idealnym wyborem.
 

arosek22

New member
humax5400z napisał:
Właśnie nie chcę plazmy. Chciałbym jakiś telewizor LCD. Dobra, kupuje tego Sonego, najwyżej będę żałował.

ja myslę, że twoje zapytanie odnosnie najlepszego wyboru było czysto "proforma" bo i tak juz mas zwyrobione zdanie na temat produktu, który chcesz kupic.
I też chciałbym wiedzieć dlaczego nie chcesz plazmy, skoro, jak napisał Sławek, jest duzo lepszym rozwiazaniem do Twoich wytycznych ;)
 
Do góry