Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

SlawekR

New member
Romanoff napisał:
Hej wszystkim,

Około 11,30 jade na kolejne testy .Tym razem zabieram również kabel VGA więc sprawdzę jak się sprawuje przy tym podłączeniu.
Natomiast to co doczytałem zarówno z polskiej jak i amerykańskiej instrukcji obsługi to fakt że europejska wersja tv przyjmuje sygnały zarówno 50Hz jak i 60Hz dla sygnałów przez HDMI, we wszystkich oficjalnych(576p/i,720p/i,1080p/i) rozdzielczościach(amerykańska tylko 60Hz). Teoretycznie więc nie powinno być żadnego problemu z wyswietlaniem tego materiału. ...

Pozdrawiam
Czekamy na relację w takim razie. A z tym "nie powinno być problemu" bo tak napisano w instrukcji, to już za dużo cudów widziałem.

I może być spora różnica pomiędzy wyświetlaniem materiału wogóle, a wyświetlaniem materiału optymalnie. To coś jak wymagania minimalne i optymalne przy oprgoramowaniu, teoretycznie działa i na minimalnych... :).

Swoją drogą ciekaw jestem jakby zachował się na materiale 1080p, bo niby też obsługuje, ciekawe jak radzi sobie ze skalowaniem w takim przypadku. Ja niestety nie mam źródła z 1080p żeby to sprawdzić.
 

wa12

New member
Romanoff napisał:
...Podłączyłem swojego lapka kablem DVI-D do HDMI.TV od razu wykrył 720p......No i niestety ale klapa.Jestem totalnie rozczarowany pod tym względem.

A może to wina laptopa. One tak już mają, szczególnie zasilane z baterii. Przy takich przepływnościach to laptop nie jest najlepszym żródłem sygnału.
 

Piotr1303

New member
wa12 napisał:
A może to wina laptopa. One tak już mają, szczególnie zasilane z baterii. Przy takich przepływnościach to laptop nie jest najlepszym żródłem sygnału.

Bateria nie ma tu nic na rzeczy bardziej karta grafiki lub jej ustawienia - przepraszam ale nie rozumiem słowa przepływność w tym kntekście- powracając, to gdy mamy do czynienia z kartą grafiki zintegrowaną to może ona mieć kłopoty z hd. Po pierwsze trzeba sprawdzić jak jest postrzegany przez komp telewizor a po drugie jakie karta proponuje tryby. Nie lubię zintegrowanych kart a jeśli już to najlepsze moim zdaniem są geforce, ale niektórzy wolą ati i tych też szanuję.:) Można też sprawdzić sterownik ale to raczej mało prawdopodobne, ale napewno nie zaszkodzi.
 

Romanoff

New member
Witam wszystkich zainteresowanych,

Laptop to konfiguracja Core Duo T2300(2x1,66Gh),GeforceGo7400 512MB(256MB + TC-256Mb).Pamięć 2GB RAM 667MHz.
Sterowniki są dobre.Laptop podłączony do sieci, a nie zasilany z baterii- to w kwestii rozwiania wątpliwości, że może coś z lapkiem nie tak, albo ciśnienie atmosferyczne za wysokie;)
Taki laptop to bardzo dobre źródło sygnału.Przy sygnale 1080p,procek chodzi na średnio 35%.Większość roboty odwala karta graficzna.
Telewizor sprawdzałem w trybach 50 i 60Hz i zachowuje się tak samo-czyli tnie.Może nie tak bardzo jak co poniektóre inne(np JVC G80 zachwalany w innym wątku za swoją płynność-ciekawe gdzie ona jest?) ale jednak.
Nie ma różnicy czy jest to 720p(50Hz,60Hz) czy 1080i(50Hz,60Hz).1080p nie sprawdziłem bo nie mogłem tam spędzić już więcej czasu,tak samo nie sprawdziłem trybu VGA,ale jak już SławekR napisał 100Hz tam nie działa.
Faktem jest że układ kompensacji ruchu jest w Panasie bardzo subtelny i efekty jego działania są z goła odmienne od tych, które można zobaczyć na Sharpie RD2.Obraz w żadnym bądź razie nie ma cech obrazu „teatralnego”,nie ma efektu trójwymiaru w takim stopniu jak np w telewizorach Philipsa z conajmniej Pixel Plus 2HD oraz DNM.Osobiście uważam że układ ten w zasadzie nie poprawia płynności przesuwania się obrazu(zwłaszcza horyzontalnego-bardzo było to widać w porównaniu do stojącego bezpośrednio obok Philipsa 32PF9531-PP2HD, na sygnale z DVD,Component).
Ciekawą jednak rzeczą jest natomiast to że Panas wydaje się mieć BARDZO szybką matrycę.Nie zauważyłem rozmywania się krawędzi na poruszającym się obrazie, pozostaje on nieskazitelnie czysty i ostry.Tak np nie jest na Sharpie.Tam kolory(obraz) widocznie "chodzą",krawędzie się delikatnie rozmywają.
Panasonic również nie poradził sobie z moim testem przy podłączeniu S-video(obraz również rwany),ale o tym już pisałem, a i tak nikt przecież nie będzie oglądał obrazu z kompa na tym tv po S-video.Korzyść przy podłączeniu przez HDMI jest gigantyczna w stosunku do S-video.

Jak widać różne osoby różnie mogą postrzegać płynny obraz.
Dodam od siebie,że obsługa w Saturnie widziała to samo co ja.Nie ma mowy o jakiejś ściemie.Sprawdzaliśmy też sygnał z dvd po componencie i było to samo(film "Sezon na misia"-sygnał 576i/p)-zarówno na LX70(26" i 32") jak i na LX700(32").
Ktoś napisał,że na Panasie nie powstają artefakty w ruchu, no i zgadzam się, racja.Tylko że nie powstają dlatego że ten ruch wcale nie zyskuje dużo na płynności.Na Sharpie da się wyraźnie zauważyć od czasu do czasu jakieś przekłamania w obrazie, tzw. efekt halo,obwódka wokół poruszających się obiektów.Ale przecież nie ma rozwiązań idealnych.

Te najlepsze były jak dotąd w takich tv jak np ten Panas z systemem Acuity, układem estymacji i kompensacji ruchu (DDM):
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1361
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2360
, ale niestety jest to już historia.
Z nowych tv zdecydowanie najlepiej radzą sobie z tym Philipsy, ale niestety tylko przy sygnale analogowym.Dopiero nowa seria z HD Natural Motion będzie obrabiała również sygnał cyfrowy.Ale to będzie już absolutna najwyższa półka.

Sprawdzałem również Samsunga LE40M86 w Saturnie i niestety nie miał chyba nowego firmware bo też się ciął.
Konkluzja z tego jest taka, że obecne technologie LCD/plazma mają przed sobą jeszcze długą drogę modyfikacji i ulepszeń.Tak samo było z kineskopami-apogeum możliwości technicznych technologii CRT mogliśmy zauważyć w topowych modelach Panasa,Phila,Sonego,JVC z lat 2002-2005.

Pozdrawiam wszystkich i z chęcią odpowiem na wszelkie inteligentne pytania:cool:
 

SlawekR

New member
Romanoff napisał:
Witam wszystkich zainteresowanych,

Laptop to konfiguracja Core Duo T2300(2x1,66Gh),GeforceGo7400 512MB(256MB + TC-256Mb).Pamięć 2GB RAM 667MHz.
Sterowniki są dobre.Laptop podłączony do sieci, a nie zasilany z baterii- to w kwestii rozwiania wątpliwości, że może coś z lapkiem nie tak, albo ciśnienie atmosferyczne za wysokie;)
Taki laptop to bardzo dobre źródło sygnału....
Oczywiście że laptop to bardzo dobre źródło sygnału. Nie ma co się doszukiwać problemów w baterii, procesorze czy też grafice. Sam jadę na Asusie Z84Jp, on ma nawet wbudowane wyjście HDMI, polecam ... :)

Romanoff napisał:
Faktem jest że układ kompensacji ruchu jest w Panasie bardzo subtelny i efekty jego działania są z goła odmienne od tych, które można zobaczyć na Sharpie RD2.Obraz w żadnym bądź razie nie ma cech obrazu „teatralnego”,nie ma efektu trójwymiaru w takim stopniu jak np w telewizorach Philipsa z conajmniej Pixel Plus 2HD oraz DNM.Osobiście uważam że układ ten w zasadzie nie poprawia płynności przesuwania się obrazu
Powiem, że zacząłem się specjalnie porównawczo przygladać mojemu Panasowi i widzę to tak. Gdy na zwykłym (50Hz) LCD obraz tnie się, przesuwając poziomo krawędzie w skokach 2 cm, to na Panasie robi to w skokach 1cm :). Według mnie poprawa jest dokładnie dwukrotna. Czy to jest subtelnie i nie dużo, czy też na odwrót to oczywiście kwestia do duskusji. Przy czym zauważyłem, że na sygnale z anteny zwykłej i ze źródeł analogowych jest zauważalnie gorzej. Najlepiej jest z Nboxa, po HDMI, 50Hz, podając 720p lub 1080i. Nie wiem czym to jest spowodowane, może procesor sygnałowy ma wtedy więcej luzu.

Oczywiście nie ma mowy o stuprocentowej płynności, to tylko LCD, ale poprawa jest zauważalna, w moim odczuciu dwukrotna. Przy czym podłączają równolegle CRT stwierdziłem, że wcale nie postrzegam obrazu jako płynniejszy, sic !.

Romanoff jakbyś mógł to sprawdź, te same newralgiczne momenty na zwykłym TV CRT.

Paradoksalnie inne LCD 100Hz upłynniają ten obraz nawet bardziej jak na CRT, staje się on "nadpłynny" wręcz płynący. Panas swoim układem kompensacji zbliża się raczej ku dobrej tradycji CRT, nie starając się przesadzać. Obraz może wygląda na oczko mniej płynny od tego z Sharpa, czy Sony, ale jest znacznie bardziej naturalny. Poruszające się obiekty nigdy nie są na siłę wyrzynane z tła, a dla mnie to trudne do zaakceptowania zjawisko.

Romanoff napisał:
Ciekawą jednak rzeczą jest natomiast to że Panas wydaje się mieć BARDZO szybką matrycę.Nie zauważyłem rozmywania się krawędzi na poruszającym się obrazie, pozostaje on nieskazitelnie czysty i ostry.Tak np nie jest na Sharpie.Tam kolory(obraz) widocznie "chodzą",krawędzie się delikatnie rozmywają.

To jest akurat łatwe do wytłumaczenia. Kłania się matryca IPS-owa, z jej liniową charakterystyką czasu reakcji w funkcji koloru. Mój 20 calowy, komputerowy monitor HP L2035, z czasem reakcji 16ms nie daje żadnych efektów smużenia, porównując z najnowszymi monitorami 6-8 ms na MVA/PVA. IPSy tak po prostu mają.

Romanoff napisał:
Panasonic również nie poradził sobie z moim testem przy podłączeniu S-video(obraz również rwany),ale o tym już pisałem, a i tak nikt przecież nie będzie oglądał obrazu z kompa na tym tv po S-video.Korzyść przy podłączeniu przez HDMI jest gigantyczna w stosunku do S-video.
Jak wspominałem, na sygnale "zwykłym" analogowym było faktycznie zauważalnie gorzej, na razie nie wiem czemu to przypisać. Na szczęście ten tryb nie jest mi do szczęścia potrzebny.

Romanoff napisał:
Jak widać różne osoby różnie mogą postrzegać płynny obraz.
Dodam od siebie,że obsługa w Saturnie widziała to samo co ja.Nie ma mowy o jakiejś ściemie.Sprawdzaliśmy też sygnał z dvd po componencie i było to samo(film "Sezon na misia"-sygnał 576i/p)-zarówno na LX70(26" i 32") jak i na LX700(32").
Ktoś napisał,że na Panasie nie powstają artefakty w ruchu, no i zgadzam się, racja.Tylko że nie powstają dlatego że ten ruch wcale nie zyskuje dużo na płynności.Na Sharpie da się wyraźnie zauważyć od czasu do czasu jakieś przekłamania w obrazie, tzw. efekt halo,obwódka wokół poruszających się obiektów.Ale przecież nie ma rozwiązań idealnych.
Otóż to, jednemu bardziej przeszkadza to, drugiemu coś innego. Koniecznie zawsze trzeba samemu zobaczyć co i jak, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Dla mnie artefakty i nadpłynność ruchu w innych TV są absolutnie nie do zaakceptowania, bo to nie ma nic wspólnego z naturalnym obrazem, co to przepraszam wogóle ma być.....

Pewnie że Panas nie ideał, ale akurat całokształt najbardziej mi spasował i mogę oglądać z niego obraz z przyjemnością, a nie szukać cały czas w nim artefaktów :). No i cena, nie ukrywam, też pewną rolę odgrywała w rozważaniach nad wyborem.

Romanoff napisał:
Z nowych tv zdecydowanie najlepiej radzą sobie z tym Philipsy, ale niestety tylko przy sygnale analogowym.Dopiero nowa seria z HD Natural Motion będzie obrabiała również sygnał cyfrowy.Ale to będzie już absolutna najwyższa półka.
Zgadzam się, masz rację i wszystko się zgadza.... za wyjątkiem kasy.
Niestety te topowe Philipsy kosztują niemożliwe pieniądze.

Romanoff napisał:
Sprawdzałem również Samsunga LE40M86 w Saturnie i niestety nie miał chyba nowego firmware bo też się ciął....

Firmware nie ma tu nic do rzeczy. Ten typ tak ma i tyle. Samsung skaszanił to niestety na całego. A szkoda, ten TV ma poza tym wiele pozytywnych cech.

Romanoff napisał:
Pozdrawiam wszystkich i z chęcią odpowiem na wszelkie inteligentne pytania:cool:
Również pozdrawiam, jak przyjdzie mi coś do głowy to nie omieszkam zapytać :).

Jedyne co mogę doradzić to zaopatrzenie się w N-Boxa Recordera, nagranie trochę takiego normalnego przekrojowego materiału z TV, kabelek HDMI w dłoń i z tym do sklepu na testy jak już. To jest dość dość dobry sposób. Notebook to jednak źródło nieco oderwane od tego co oglądamy na co dzień.

A nie ma to jak TVN24 z jego marnym bitrate i przesuwającym się paskiem informacyjnym. Z twarzami oświetlonymi lampami studyjnymi w jednym oknie i ze światłem naturalnym w drugim :).

No i w miarę możliwości porównywać płynność ruchu nie pomiędzy różnymi modelami LCD, a pomiędzy konkretnym modelem LCD i CRT. Takie porównanie powinno dać lepsze pojęcie na temat tego co widzimy na LCD, a co jest do niego na wejście podawane. Porównywanie tylko LCD między sobą, nie daje nam niestety prawidłowego odnośnika do wzorca.
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
A tak przy okazji....

Wiem, że bywalcy tego forum tal lubią zdjęcia :).

Na potrzeby innego forum zrobiłem niedawno kilka zdjęć obrazu z Panasa. Może komuś się przyda,co prawda nie wiem do czego ale może :p Sygnał z N-Boxa podawany po HDMI.

Discovery HD:




Discovery jeszcze raz, zwróćcie uwagę na szczegóły w cieniach po prawej stronie. Ale żeby to dostrzec trzeba mieć monitor, na którym się zdjęcie ogląda, ustawiony w miarę jasno, bo on swoje 3 grosze też dokłada:



Twarz oświetlona światłem sztucznym, sygnał SD:



Marny sygnał SD, TVN24 jak widać, bitrate wiadomo, na dziś marniutki. A tak to wygląda na Panasonicu



Widać działanie ukłądu wyostrzającego obraz.

Weźcie poprawkę, że na większości monitorów LCD na których będziecie to oglądać, może obraz wyglądać na zimny, ale tak niestety monitory są najczęściej skalibrowane, w zimną stronę.

Pilot:


 

hoodlum

New member
W końcu ktoś zamieścił zdjęcia dobrej jakości-SławkuR chwała ci za to. Jescze jakbyś mógł umieścić zdjecia z peceta(najlepiej pulpit) i dvd po hdmi to byłoby ekstra:eek:k: .pozdro
 

bemx2k

New member
SlawekR

Dzieki za zdjecia , postaraj sie i zrob dla nas zdjecia z podlaczonego peceta ,pulpit windows najlepiej z 2 fotki z roznej odleglosci .
Filmy DVD mozna sobie odpuscic ,obraz i tak bedzie maxymalnie dobry .
 

Piotr1303

New member
SlawekR napisał:
...


Otóż to, jednemu bardziej przeszkadza to, drugiemu coś innego. Koniecznie zawsze trzeba samemu zobaczyć co i jak, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Dla mnie artefakty i nadpłynność ruchu w innych TV są absolutnie nie do zaakceptowania, bo to nie ma nic wspólnego z naturalnym obrazem, co to przepraszam wogóle ma być.....

Pewnie że Panas nie ideał, ale akurat całokształt najbardziej mi spasował i mogę oglądać z niego obraz z przyjemnością, a nie szukać cały czas w nim artefaktów :). No i cena, nie ukrywam, też pewną rolę odgrywała w rozważaniach nad wyborem.


Zgadzam się, masz rację i wszystko się zgadza.... za wyjątkiem kasy.
Niestety te topowe Philipsy kosztują niemożliwe pieniądze.



Firmware nie ma tu nic do rzeczy. Ten typ tak ma i tyle. Samsung skaszanił to niestety na całego. A szkoda, ten TV ma poza tym wiele pozytywnych cech.


Również pozdrawiam, jak przyjdzie mi coś do głowy to nie omieszkam zapytać :).

Jedyne co mogę doradzić to zaopatrzenie się w N-Boxa Recordera, nagranie trochę takiego normalnego przekrojowego materiału z TV, kabelek HDMI w dłoń i z tym do sklepu na testy jak już. To jest dość dość dobry sposób. Notebook to jednak źródło nieco oderwane od tego co oglądamy na co dzień.

A nie ma to jak TVN24 z jego marnym bitrate i przesuwającym się paskiem informacyjnym. Z twarzami oświetlonymi lampami studyjnymi w jednym oknie i ze światłem naturalnym w drugim :).

No i w miarę możliwości porównywać płynność ruchu nie pomiędzy różnymi modelami LCD, a pomiędzy konkretnym modelem LCD i CRT. Takie porównanie powinno dać lepsze pojęcie na temat tego co widzimy na LCD, a co jest do niego na wejście podawane. Porównywanie tylko LCD między sobą, nie daje nam niestety prawidłowego odnośnika do wzorca.



Brawo SławekR !!! Nic dodać nic ująć. Ja za bardzo nie wiem co przeciętnemu nabywcy przyniosą tak wysublimowane testy. Mnie po prostu ten TV się spodobał tak na oko i nie mierzyłem go żadnymi przyrządami. I tak naprawdę to teraz przez 10 godzin TV leci na upc i generuje gówniany obraz z kabla. Kumpel zaś ma LM70 i na cyfrze obraz żyleta.
Tak więc moja rada to właśnie posłuchajcie SławkaR i porostu obejrzyjcie TVN24 i wtedy podejmijcie decyzję o zakupie ja tak właśnie zrobiłem. Stał sobie Panas i Szajsung i na obu śmigał powyższy program pobawiłem się regulacjami i stałem się szczęśliwym posiadaczem Panasonica.

Pozdrawiam i jeszcze raz brawo Sławku za zdrowy rozsądek.
 

wa12

New member
Piotr1303 napisał:
Ja za bardzo nie wiem co przeciętnemu nabywcy przyniosą tak wysublimowane testy. Mnie po prostu ten TV się spodobał tak na oko i nie mierzyłem go żadnymi przyrządami.

No i to jest jedyna prawda o telewizorach. Obraz ma się podobać i to wszystko. Inne dywagacje to przerost formy nad treścią. Telewizor w końcu służy do oglądania programów, a nie do oglądania sam w sobie. A co do Panasonica to byłem świadkiem w sklepie, jak klient chciał koniecznie,żeby tak mu ustawić samsunga, żeby obraz był taki sam jak w panasonicu, a był to tylko le7.
 

SlawekR

New member
wa12 napisał:
No i to jest jedyna prawda o telewizorach. Obraz ma się podobać i to wszystko. Inne dywagacje to przerost formy nad treścią. Telewizor w końcu służy do oglądania programów, a nie do oglądania sam w sobie. A co do Panasonica to byłem świadkiem w sklepie, jak klient chciał koniecznie,żeby tak mu ustawić samsunga, żeby obraz był taki sam jak w panasonicu, a był to tylko le7.
Znowu nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Mimo wszystko należy być chociaż trochę świadomym możliwości i ograniczeń technicznych konkretnych rozwiązań. Pomaga to we wstępnej selekcji.

Z drugiej strony poleganie wyłącznie na porównaniach katalogowych "cyferek", też nie jest dobrym pomysłem.

Oczywiście ostatecznym wyznacznikiem i tak powinien być obraz jaki postrzegamy, w konkretnych zastosowaniach i z konkretnego źródła. To najlepsza metoda, która oszczędzi nam stresu po nie trafionym zakupie.
 

wa12

New member
SlawekR, masz rację. To był mój taki skrót myślowy. Sam jak wybieram jakiś sprzęt techniczny, to najpierw sprawdzam cyferki, czytam opinie użytkowników, sam sprawdzam sprzęt organoleptycznie w sklepie i dopiero kupuję. Opinie z forum są mi potrzebne żeby wiedzieć czy sprzęt prawidłowo współpracuje z peryferiami i dobrze gra z róznych źródeł niż to czy idealnie przechodzi krytyczne testy. Krytyczne sytuacje zdzarzają się na szcęście rzadko, a ideałów niestety nie ma.
 

karoo

New member
Mam pytanie czy kanały TVN i TVN24 przedstawione na zdjęcjach wcześniej leciały w formacie Letterbox, w 4:3?


Pozdrawiam!!!
 

Romanoff

New member
Zgodzę się z przedmówcami, ale też nie do końca.
Jasną sprawą jest że każdy wybiera sprzęt dla siebie i pod swoje własne preferencje.Napewno nie polecam nikomu wybierac tv na podstawie tylko lecącego TVN24(spory skrót myślowy). To tak jakby wybierając głośniki włączyć na nich tylko muzykę klasyczną i zapomnieć o hip-hopie.Chyba ,że będzie się słuchało tylko klasyki...Ale czy będziecie ogladali tylko TVN24?

Ja lubię sprawdzić możliwości sprzętu zanim go kupie i nie ważne czy jest to TV czy samochód.Na pewno nie sprawdzam pralki bo wychodzę z założenia że ma prać i się nie psuć( i tyle).JAk ktoś wychodzi z założenia że tv ma grać i tyle, to właśnie w ten sposób wybiera model. Są jednak takie osoby jak ja, które oczekują trochę wiecej od telewizora bo np kochają kino(domowe:), albo nie akceptują jakości którą wciskają nam co poniektóre koncerny.Trzeba wziąc też pod uwagę ,że 10-15min oględziny tv przed zakupem rzadko kiedy są wystarczające coby wybrać ten właściwy(zwłaszca,że modeli różnych producentów jest masa).
JA doceniam wkład innych osób w testy sprzetu bo raz że dają nam wszystkim szerszy obraz dotyczący interesującego nas modelu jak i bardzo często subiektywna opinię, z którą możemy się zgodzić bądź nie(ale zawsze wziąć ją pod uwagę).
Na codzień sprzedaję między innymi tv i wiem z jaką nieświadomością przychodzą na zakupy zwykli ludzie. Przedstawienie im wad i zalet jednych, czy drugich produktów poszerza zarówno świadomość konsumencką jak i umożliwia dokonanie trafniejszego wyboru.
Panasonica LX70 uważam za dobry TV, ze śwetną matrycą,o ponad przeciętnym czasie reakcji, niesamowitych kolorach i katach widzenia.
Nie trafia do końca w moje gusta, ale cieszę się że trafia w gusta innych.
Tak jak napisałem na początku, każdy z nas ma inne preferencje.
Pozdrawiam
 

SlawekR

New member
Romanoff napisał:
Zgodzę się z przedmówcami, ale też nie do końca.
Jasną sprawą jest że każdy wybiera sprzęt dla siebie i pod swoje własne preferencje.Napewno nie polecam nikomu wybierac tv na podstawie tylko lecącego TVN24(spory skrót myślowy). To tak jakby wybierając głośniki włączyć na nich tylko muzykę klasyczną i zapomnieć o hip-hopie.Chyba ,że będzie się słuchało tylko klasyki...Ale czy będziecie ogladali tylko TVN24?

Faktycznie, spory skrót myślowy :). Oczywiście pisząc o TVN24 miałem na myśli, testy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, nikogo nie namawiam do tego żeby było to jedyne kryterium wyboru.

Romanoff napisał:
Ja lubię sprawdzić możliwości sprzętu zanim go kupie i nie ważne czy jest to TV czy samochód.Na pewno nie sprawdzam pralki bo wychodzę z założenia że ma prać i się nie psuć( i tyle).JAk ktoś wychodzi z założenia że tv ma grać i tyle, to właśnie w ten sposób wybiera model. Są jednak takie osoby jak ja, które oczekują trochę wiecej od telewizora bo np kochają kino(domowe:), albo nie akceptują jakości którą wciskają nam co poniektóre koncerny.Trzeba wziąc też pod uwagę ,że 10-15min oględziny tv przed zakupem rzadko kiedy są wystarczające coby wybrać ten właściwy(zwłaszca,że modeli różnych producentów jest masa).
JA doceniam wkład innych osób w testy sprzetu bo raz że dają nam wszystkim szerszy obraz dotyczący interesującego nas modelu jak i bardzo często subiektywna opinię, z którą możemy się zgodzić bądź nie(ale zawsze wziąć ją pod uwagę).

Ja to oczywiście wszystko rozumiem i zgadzam się z takim tokiem rozumowania. Jedynie do czego mam minimalne zastrzeżenia, to to że kolega chyba postawił temu TV zbyt wysoką poprzeczkę :). Ciut za duże wymagania chyba, w stosunku do jego ceny. Oczywiście można się czepiać tego czy tamtego, może nie spasować pod czyjś gust, ale cenę jako taką zawsze trzeba mieć na względzie. Niestety jeszcze nie żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym :p.

Romanoff napisał:
Na codzień sprzedaję między innymi tv i wiem z jaką nieświadomością przychodzą na zakupy zwykli ludzie. Przedstawienie im wad i zalet jednych, czy drugich produktów poszerza zarówno świadomość konsumencką jak i umożliwia dokonanie trafniejszego wyboru.

Obawiam się że opisywana grupa kupujących, tak czy inaczej, jest dla nas stracona. Ich świadomości nic nie jest w stanie poszerzyć. To nie jest taki prosty proces, aby w kilka minut można by to zrobić w sposób racjonalny.

Tacy ludzie kierują się i będą kierować przy zakupie, totalnie nieracjonalnymi przesłankami i praktycznie nic nie jest tego w stanie zmienić, a już na pewno nie w kilka minut.

Ale może mam faktycznie złe podejście, nie zajmuję się sprzedażą telewizorów i nie patrzę na to przez taki pryzmat.

Romanoff napisał:
Panasonica LX70 uważam za dobry TV, ze śwetną matrycą,o ponad przeciętnym czasie reakcji, niesamowitych kolorach i katach widzenia.
Nie trafia do końca w moje gusta, ale cieszę się że trafia w gusta innych.
Tak jak napisałem na początku, każdy z nas ma inne preferencje.
Pozdrawiam

Tu się zgadzam w zupełności, o gustach się nie dyskutuje. Jednemu pasuje taki obraz drugiemu inny. No i kurcze bardzo dobrze :). Świat jest przez to ciekawszy.
 
SlawekR z jakiej odległości oglądasz TV i czy nie masz za blisko, albo za daleko? Ja mam ok.3,5m od kanapy do TV (raczej na razie do szafki, bo TV zamierzam kupić), a bardzo podoba mi się ten telewizor i nie widzę niczego ciekawszego i większego (42") i w cenie ok.4000, bo nie zamierzam więcej wydawać na TV.

I jeszcze pytanko - piszesz że masz n-recordera. Domyślam się, że oczywiście masz podłączonego go przez HDMI. Jak wyglądam sprawa ze zrywaniem dźwięku, czy może jest wszystko ok ?
 

SlawekR

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
SlawekR z jakiej odległości oglądasz TV i czy nie masz za blisko, albo za daleko? Ja mam ok.3,5m od kanapy do TV (raczej na razie do szafki, bo TV zamierzam kupić), a bardzo podoba mi się ten telewizor i nie widzę niczego ciekawszego i większego (42") i w cenie ok.4000, bo nie zamierzam więcej wydawać na TV.

I jeszcze pytanko - piszesz że masz n-recordera. Domyślam się, że oczywiście masz podłączonego go przez HDMI. Jak wyglądam sprawa ze zrywaniem dźwięku, czy może jest wszystko ok ?

Oglądam z 1,5 - 2 metrów i jest dobrze.

Co do współpracu po HDMI, to już o tym pisałem, ten telewizor działa po HDMi z boxem tylko w trybie DVI, czyli bez dźwięku podawanego po HDMI. Dźwięk trzeba podłączyć osobnymi chinchami, albo tak jak ja, do zewnętrzengo zestawu audio.

Próba puszczenia obrazu i dźwięku po HDMi do telewizora kończy się kompletnym brakiem obrazu i dźwięku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ciekawostką jest ,że N-ka nie współpracuje głownie z LCD i plazmami Panasonica po HDMI. I często albo bardzo często użytkownicy są mocno zawiedzeni szczególnie gdy nie są poinformowani w sklepie ,że telewizor zakupiony z nadzieją na cudowny obraz - zgodnie z marketingiem podłaczony po HDMI - nie wydaje GŁOSU./ Takie opinie zebrałem ostatnio również podczas pobytu w Saysonicu/
Podczas gdy u sąsiada tani telewizor gra bez problemu.
A problem jest w tym ,że żadna strona nie bierze sobie tego do głowy.
Po co więc zmagać się wiatrakami - jesli konkurencyjne telewizory grają z Nką extra i pokazują obraz często lepszy lub taki sam , a nie milczą.
Może wówczas Panasonic siądzie z N-ką i rozwiążą problem dla dobra użytkowników. A tak przypomina to strajk okupacyjny.
Gorzej gdy taki strajk zafundują kupujący .
 
Do góry