Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

j.jacek

New member
Witam wszystkich
Moje pierwsze wrażenie z obcowania z 32lx 700
1.menu bardzo prymitywne,niektóre telewizort crt mają je bardziej rozbudowane[Panasonic się nie postarał]
2 jakość obrazu bardzo przeciętna z kablówki i ferdka,różnica dopiero widoczna przy podłączonym dekoderze N-ki [tylko kanały hd] wykorzystano podłączenie component.Obraz na sygnale sd niestety mało ostry,kolory naturalne,system 100hz działa dość poprawnie nie widać efektu nakładania obrazu [trudno to wyjaśnić ,każdy ma swój sposób określania tego efektu] występuje delikatne ciągnięcie obrazu przy szybkim ruchu,czerń obrazu niestety na średnim poziomie
3 jakość dźwięku wzorcowa dla konkurencji,niewielkie zniekształcenia występują dopiero po przekroczeniu 50% paska[basy super]
4 pilot bardzo duży i ciężki ,klawisze od zmiany kanałów i głośności ogromne,srebrna otoczka wokół kursorów nadaje posmak luksusu
5 gniazd w tym lcd co nie miara,niestety w przypadku kożystania równocześnie z component i d-sub przewody audio należy przepinać.
Reasumując,dość długo czekałem na ten tv i niestety lekko się zawiodłem,poza paroma plusami np,dobre kąty super dźwięk, poprawne działanie 100 hz to uważam że wydanie ponad 4 tyś zł to lekka przesada.
ps.Następnym modelem do testowania będzie Sony seria D3000,z tego co czytałem z opisów Ortaxa 360 jest nim zachwycony ,a wiemy jakim jest zwolennikiem Panasonica.
pozdrawiam bardzo serdecznie

Przepraszam
Bardzo proszę moda o przeniesienie tego wątka do odpowiedniego działu
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kozikpl

Member
Ale chłopaki jedziecie po całości :>

Pare stron na forum- same plusy tego modelu, a dziś coś się stało i już 2 posty negatywne.
 

darcun

New member
Bez reklam
Panasonic LX70 i LX700

Kiki-prosimy,abyś roztrzygnął ten spór o jakość Panasonica LX70 i LX700. Bardzo prosimy.Czekamy przecież już tyle czasu. Twoja opinia roztrzygnie kto ma rację.Pozdrawiam!
 

j.jacek

New member
Witaj Kozikpl
Z tego co wnioskuje to jesteś lekko zdegustowany niektórymi wypowiedziami,i niestety się temu nie dziwię .Zauważ tylko że wiekszość postów na temat 32lx 700 była czysto spekulacyjna,ten tv jest bardzo krótko na naszym rynku i niewielka ilość osób go posiada a jeszcze mniejsza korzysta z tego forum,poczekaj parę dni jak zagoszczą na stałe w naszych sklepach a dopiero zobaczysz wysyp takich postów.
pozdrawiam serdecznie
 

Romanoff

New member
Odpowiadając SlawkowiR.
Nie sprawdzałem jaki podałem mu sygnał(50Hz czy 60Hz).Nie sądziłem że może to mieć jakiekolwiek znaczenie, no bo i czemu.LG(nie do końca) i Sharp działają bez problemu.
Jeżeli Tv rzeczywiście nie chodzi pod 60Hz to chyba nie jest to dobra nowina dla wszystkich zainteresowanych.
Nie sprawdzałem również czy kompensacja ruchu działa w tym trybie ponieważ sądziłem,że skoro jest włączona non-stop(no bo nie można jej wyłączyć w menu)to musi działać.Porównywałem zresztą także obraz ze zwykłej anteny i tutaj również tv mnie zawiódł.Podobnie sygnał HD z satelity(Demo Astra HD),podany pod komponent.
Demo Philipsa to "Home Entertainment Demo 2005/2006"
Film Miami Moves-Speed.Mogę wrzucic na jakiś serwer wymiany plików jak mi ktos napisze jak-plik ma 180mb(vob).
Dodam ,że jestem nieco przeczulony w temacie płynnego obrazu z racji posiadania dobrego kineskopu i czekam na pierwsze tv LCD/Plazma które dorównają mu pod tym katem.Oczywiście z racji warunków panujących w Saturnie(czyli oswietlenie,itd) nie mogłem sprawdzić np jakości czerni, a i ogólny odbiór może się wydać wypaczony lekko w którąs stronę, natomiast faktu braku płynności nie dało sie nie zauważyć co również podkreślała obsługa ze stoiska z TV.
Z ciekawości i rzetelnosci pojadę jutro jeszcze raz do Saturna sprawdzić odświeżanie oraz czy układ kompensacji w ogóle jest aktywny.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
j.jacek napisał:
Witaj Kozikpl
Z tego co wnioskuje to jesteś lekko zdegustowany niektórymi wypowiedziami,i niestety się temu nie dziwię .Zauważ tylko że wiekszość postów na temat 32lx 700 była czysto spekulacyjna,ten tv jest bardzo krótko na naszym rynku i niewielka ilość osób go posiada a jeszcze mniejsza korzysta z tego forum,poczekaj parę dni jak zagoszczą na stałe w naszych sklepach a dopiero zobaczysz wysyp takich postów.
pozdrawiam serdecznie

I tu właśnie objawia się, jak różne są oczekiwania i jak zwodniczne mogą być opisy dotyczące obrazu, bo obrazu jako całościowego zjawisks nie da się przecież słowami prawidłowo opisać. A dokładniej to opisywać można, ale każdy czytający inaczej sobie wyobraża obraz na podstawie tego samego opisu.

Mam wrażenie że kolega j.jacek na przykład wyobrażał sobie nową jakość w dziedzinie LCD po tym morzu słów wylanych na temat nowych telewizorów :).

A to przecież nadal jest LCD i nic tego nie zmieni. Jeszcze się taki LCD nie urodził, a i nieprędko pewnie się to stanie, który dorównałby jakością obrazu, ze standardowych sygnałów SD, kineskopowemu Philispowi 9551.

Oczywiście postęp w LCD jest, uległy poprawie kąty patrzenia, układ 100Hz zwiększył płynność ruchu mniej więcej dwukrotnie w stosunku do poprzednich modeli, ale to nadal nie jest przecież płynność absolutna. Sygnał SD jest obecnie poddawany lepszej obróbce przez elektronikę, ale przecież to nadal nie zastąpi naturalnej zdolności kineskopu do lepszego odtwarzania dowolnych rozdzielczości i naturalnej właściwości likwidacji przeplotu przez CRT.

Musimy mieć tego świadomość i wtedy nie spotka nas rozczarowanie. Reasumując, dzieje się lepiej w LCD, ale do ideału droga jeszcze nadal dość daleka i nie spodziewajmy się cudów.
 

Romanoff

New member
Nie ma takiego LCD i jeszcze przez jakiś czas nie będzie.Masz rację.A 9551 to tylko niezły kineskop-2/3lata przed nim to były świetne konstrukcje.Zarówno Panasa,JVC jak i Philipsa.Ten 9551 nie dorasta im do pięt,ale za to ma HDMI, i w tej chwili z nowych CRT jest nie do pobicia.

Pozdrawiam i dobranoc
 

j.jacek

New member
Witam SlawekR
Święte słowa mówisz ,święte ,jeszcze się taki nie urodził.A co do testowania lcd to w krótkim okresie pobawiłem się wieloma modelami różnych marek i niestety zaden mnie w pełni nie zadowolił,coś im zawsze brakuje.A to słaby dźwięk ,a to obraz smuży,jakiś funkcji brakuje itd.A może ja poprostu się czepiam.
pozdrawiam serdecznie
 

SlawekR

New member
Romanoff napisał:
Odpowiadając SlawkowiR.
Nie sprawdzałem jaki podałem mu sygnał(50Hz czy 60Hz).Nie sądziłem że może to mieć jakiekolwiek znaczenie, no bo i czemu.LG(nie do końca) i Sharp działają bez problemu.
Jeżeli Tv rzeczywiście nie chodzi pod 60Hz to chyba nie jest to dobra nowina dla wszystkich zainteresowanych.
Może nie tyle nie chodzi co akurat ten układ nie jest optymalizowany pod 60Hz, akurat w tym TV. Wersja amerykańska, gdzie 60/120Hz jest standardem ma całkowicie odmienne oprogramowanie, zresztą znacznie lepsze jeśli chodzi choćby o menu. Wystarczy zobaczyć w ichniej instrukcji obsługi, szok normalnie: http://tiny.pl/fph7
Kupa dodatkowych opcji w menu, ciekawe czemu wersja europejska tego nie posiada :(.

Romanoff napisał:
Nie sprawdzałem również czy kompensacja ruchu działa w tym trybie ponieważ sądziłem,że skoro jest włączona non-stop(no bo nie można jej wyłączyć w menu)to musi działać. Porównywałem zresztą także obraz ze zwykłej anteny i tutaj również tv mnie zawiódł.
Demo Philipsa to "Home Entertainment Demo 2005/2006"
Film Miami Moves-Speed.Mogę wrzucic na jakiś serwer wymiany plików jak mi ktos napisze jak-plik ma 180mb(vob).
Dodam ,że jestem nieco przeczulony w temacie płynnego obrazu z racji posiadania dobrego kineskopu i czekam na pierwsze tv LCD/Plazma które dorównają mu pod tym katem.Oczywiście z racji warunków panujących w Saturnie(czyli oswietlenie,itd) nie mogłem sprawdzić np jakości czerni, a i ogólny odbiór może się wydać wypaczony lekko w którąs stronę, natomiast faktu braku płynności nie dało sie nie zauważyć co również podkreślała obsługa ze stoiska z TV.
Z ciekawości i rzetelnosci pojadę jutro jeszcze raz do Saturna sprawdzić odświeżanie oraz czy układ kompensacji w ogóle jest aktywny.
Jeśli wybierzesz się jeszcze raz to sprawdź proszę jak to wygląda w trybie demo. Jakbyś jeszcze mógł sprawdzić w 1080i, a nie tylko w 720p, bo mam wrażenie że układ 100Hz inaczej się wtedy zachowuje, ale może tylko się zasugerowałem.

O odtwarzany materiał pytałem, bo sam się już złapałem na tym że coś co mi wyglądało jak problem w działaniu układu kompensacji ruchu okazywało się po podłączeniu do CRT, że materiał tak jest po prostu nagrany, takie widać było arystyczne zamierzenie reżysera :D. Paradoksalnie, niektóre układy kompensacji ruchu nawet taki sygnał potrafiły upłynnić:) co akurat niekonecznie należy uznać za zaletę. Krótko mówiąc, wiele rzeczy nie wygląda płynnie nawet na CRT, wiem paradoks, ale obcując przez 4 miesiące w domu z Philem 9551, doszedłem do takich zadziwiających wniosków. Jak widać też jestem dość wyczulony na brak płynności, taki Samsung R81 to przy Panasie wyglądał dramatycznie. A Sharp RD2 też mi jakoś nie spasował, chyba z racji atrtefaktów generowanych przy okazji. Ale może jesteśmy po prostu wyczuleni na inne rzeczy i inne nas bardziej drażnią, a inne mniej. Tego też akurat nie wykluczam.

I jeszcze jedno, jakbyś miał możliwość sprawdzić też na trochę podlejszym jakościowo (bitrate, rozdzielczość) materiale jak postrzegasz ruch, ale nie z anteny, a podawanym po HDMI. Bo tu też mam wrażenie, że przy takim sygnale układ 100Hz jest jakby sprawniejszy, znacznie trudniej go złapać na czymkolwiek.

Reasumując: do tego co do tej pory testowałeś:

Dodatkowo

1. tryb demo.
2. 1080i
3. gorszy materiał podawany po HDMI.

Ciekaw jestem wrażeń i dalszych komentarzy.

Pozdrawiam również
Sławek
 
Ostatnia edycja:

Piotr1303

New member
Koledzy j.jacek Romanoff bardzo profesjonalnie podeszli do tematu ale nie dodali do tego jeszcze kwestii ceny. Zachwalone przez nich maszynki są nieco droższe. Jest zrozumiałe, że wraz z wzrostem przeznaczonej kasy na TV mamy wybór większych możliwości oferowanych przez sprzęt.
Parę lat temu mój znajomy wybrał się do sklepu Vobis zakupić komputer Z mocnym przekonaniem, że nie wyda na niego więcej niż 2500 zł. Po dwóch dniach spotkałem go i pytam jak sprzęt a on mówi kupiłem kompa za 4000 zł. Pytam - a dlaczego nie za 2500, on na to bo wiesz sprzedawca wprawdzie mi zrobił konfiguracje z 2500 ale powiedział jak pan dołoży 200 zł to będzie pan miał jeszcze to a jak jeszcze dołoży pan 200 to możemy dołożyć tamto. I tak dalej i tak dalej aż doszedł do 4000 zł. Tym sposobem koleś doszedł do niezłego wypasu...
Dlaczego to piszą bo chciałem tylko zwrócić uwagę na ważną kwestię ceny. Są TV 32” LCD za 6000 i lepiej, na pewno grają bajecznie i podejrzewam, że nasz Panasonic na tym tle wypada blado, ale mnie na przykład cieszy że nie wydałem na niego 6000 a tylko 3500 i co za tym idzie reszta jest niezłym zadatkiem na wczasy i oglądanie natury w naturze a nie choćby najpiękniej w dusznej chałupie nawet w HDTV.
Notabene bardzo lubię swojego Panasonica LX70p.
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Witam
Zawsze jest tak, że gdy wychodzi nowy model to pierwsi użytkownicy piszą o nim same och i ach a dopiero po jakimś czasie pojawiają się negatywne opinie. Ja uważam, że Panas jest bardzo dobrym LCD z jednym dla mnie akurat ważnym minuem: słaba czerń czy inaczej mocne podświetlenie matrycy, czy jeszcze inaczej brak manualnej jej regulacji. W jaśniejszych scenach jest bardzo OK. ale nie wyobrażam sobie komfortowej gry w nadchodzące The Darkness.:-(
Pozdro
P.S. Do podziwiania natury jak najbardziej się nadaje, zwłaszcza w nagrzanej chałupie jak żar człeka nie tylko po plecach łupie.
 
Ostatnia edycja:

j.jacek

New member
Witam Piotr 1303
Ja tego lcd-ka w zaden sposób nie wychwalam i nie neguje,tylko staram się obiektywnie przedstawić swoje spostrzeżenia.Sam jakiś czas temu podgrzałem się na niego,a teraz to weryfikuje.Niestety wielu użytkowników tego forum nie ma możliwości potestowania w domu sprzętu i posty np.z lekką nutką pesymizmu powinny zastanowić potencjalnego nabywce przed ostatecznym wyborem.
pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
Rudeford napisał:
Witam
Zawsze jest tak, że gdy wychodzi nowy model to pierwsi użytkownicy piszą o nim same och i ach a dopiero po jakimś czasie pojawiają się negatywne opinie. Ja uważam, że Panas jest bardzo dobrym LCD z jednym dla mnie akurat ważnym minuem: słaba czerń czy inaczej mocne podświetlenie matrycy, czy jeszcze inaczej brak manualnej jej regulacji. W jaśniejszych scenach jest bardzo OK. ale nie wyobrażam sobie komfortowej gry w nadchodzące The Darkness.:-(
Pozdro
P.S. Do podziwiania natury jak najbardziej się nadaje, zwłaszcza w nagrzanej chałupie jak żar człeka nie tylko po plecach łupie.

Co do manualnej regulacji podświetlenia to tego, jakby to powiedzieć... w menu serwisowym, o którym nic nie wiem i nie słyszałem, bo jeszcze nikt nie wie jak do tego menu się dostać ;), jest taka regulacja. Czy się przydaje, a i owszem, nawet bardzo.

W wersji amerykańskiej tego TV, ta funkcja jest dostępna w normalnym menu użytkownika, ot taka ciekawostka.
 

SlawekR

New member
j.jacek napisał:
Witam Piotr 1303
Ja tego lcd-ka w zaden sposó nie wychwalam i nie neguje,tylko staram się obiektywnie przedstawić swoje spostrzeżenia.Sam jakiś czas temu podgrzałem się na niego,a teraz to weryfikuje.Niestety wielu użytkowników tego forum nie ma możliwości potestowania w domu sprzętu i posty np.z lekką nutką pesymizmu powinny zastanowić potencjalnego nabywce przed ostatecznym wyborem.
pozdrawiam serdecznie
Ja bym to napisał tak:"staram się obiektywnie przedstawić swoje subiektywne spostrzeżenia" :D. Bo przecież każdy postrzega obraz po swojemu.

Ja wyrażając jakąkolwiek opinię, zawsze podkreślam że jest ona subiektywna, bo inna przecież być nie może. Zawsze też namawiam każdego, jeśli tylko ma taką możliwość, aby sam sprawdził czy mu obraz odpowiada. Bo to on wyda swoje pieniądze i on będzie tę żabę później w domu łykał :).

No i oczywiście na wszelkie spostrzeżenia i opinie trzeba zawsze patrzeć też przez pryzmat ceny. Ot taka nasza smutna rzeczywistość, kasa jest dość istotnym czynnikiem.
 

Rudeford

New member
SlawekR napisał:
Co do manualnej regulacji podświetlenia to tego, jakby to powiedzieć... w menu serwisowym, o którym nic nie wiem i nie słyszałem, bo jeszcze nikt nie wie jak do tego menu się dostać ;), jest taka regulacja. Czy się przydaje, a i owszem, nawet bardzo.

W wersji amerykańskiej tego TV, ta funkcja jest dostępna w normalnym menu użytkownika, ot taka ciekawostka.

:cool: Nikt jeszcze nie odkrył sekretnej kombinacji przycisków???:blagam:
 

SlawekR

New member
Rudeford napisał:
:cool: Nikt jeszcze nie odkrył sekretnej kombinacji przycisków???:blagam:
Odkryć, pewnie nie odkrył...

Zawsze możesz próbować ;). A widziałeś jak to było w poprzednich modelach? Jak usiłowałem dojść jak to jest teraz, to przejrzałem wszystko co znalazłem na temat Panasoniców poprzednich. Tam były na ten przykład takie ciekawostki jak "ustaw tony niskie na max, tony wysokia na min, naciśnij to, później tamto.."takie cuda były, raczej dość ciężko trafić.

Ale nie trać nadziei, w nowych modelach nie trzeba już tak kombinować z menu,tak że może trafisz :p, napiszę tylko że żaden sposób ze starych modeli się nie przyda. A żeby wejść w menu serwisowe potrzebne są w sumie 2 klawisze. Więcej nie bardzo mogę napisać bo przecież nie wiem :).
 

Romanoff

New member
Hej wszystkim,

Około 11,30 jade na kolejne testy .Tym razem zabieram również kabel VGA więc sprawdzę jak się sprawuje przy tym podłączeniu.
Natomiast to co doczytałem zarówno z polskiej jak i amerykańskiej instrukcji obsługi to fakt że europejska wersja tv przyjmuje sygnały zarówno 50Hz jak i 60Hz dla sygnałów przez HDMI, we wszystkich oficjalnych(576p/i,720p/i,1080p/i) rozdzielczościach(amerykańska tylko 60Hz). Teoretycznie więc nie powinno być żadnego problemu z wyswietlaniem tego materiału. No ale obiecałem,że sprawdzę praktycznie jak działa algorytm kompensacji ruchu przy różnych Hz'ach więc zdam relację.
Dodam jeszcze że materiał Philipsa , którego używam jako testowego w zkresie ruchu to dvd-video o bitrate 9,0-9,8 Mbps.Mam też trochę mteriału w HD o różnych rozdzielczościach i różnym bitrate.Dobry do przetestowania ruchu jest także film "Transporter 2"-zwłaszcza początek, oraz film "Auta".

Pozdrawiam
 

SlawekR

New member
kozikpl napisał:
Czy może być różnica w płynności ruchu jeżeli podłączymy nie przez hdmi tylko d-sub.
Przypuszczam że może być, zważywszy że po D-subie raczej nie działa 100Hz :). Mogę się mylić, ale w tryb demo 100Hz, na sygnale z D-Suba wejść nie chce.
 
Ostatnia edycja:
Do góry