Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

SlawekR

New member
I jak widzisz Piotr1303 masz tu, w postach wyżej, stuprocentowe potwierdzenie tego co napisałem wcześniej, nic dodać nic ująć :D.
 

karoo

New member
Drogi Sławku przepraszam za moje niektóre pytania, ale jeśli ktoś pragnie kupić sobie pierwszy telewizor LCD na który zbierał kase 3 lata to chce w 100% poznać wszystkie wady i zalety danego produktu>chce dokładnie poznać dany TV i wiedzieć jak ten produkt urzytkować!
Z tych przyczyn moje niektóre pytania mogą być dla ciebie śmieszne ale dla mnie bardzo ważne.Nie posiadam żadnej wiedzy na temat LCd i dlateko kieruję
szereg pytań.

Pozdrawiam Karoo!
 

marcin987

New member
pytam krótko
czy warto dopłacić do panosonica 32lx70p 500 zł mając do wyboru samsunga 32r81(82)b??? jeżeli tak to dlaczego???
jaki sharp ma zbliżone parametry i cenę by konkurować z panasoniciem???
z góry dziękuję za odpowiedzi.
pozdrawiam
 

radzix

Member
marcin987 napisał:
pytam krótko
czy warto dopłacić do panosonica 32lx70p 500 zł mając do wyboru samsunga 32r81(82)b??? jeżeli tak to dlaczego???
jaki sharp ma zbliżone parametry i cenę by konkurować z panasoniciem???
z góry dziękuję za odpowiedzi.
pozdrawiam

Przede wszystkim Panasonic jest 100Hz a Samsung nie. Poza tym Panasonic ma doskonałą matryce IPS-Alpha (większę kąty widzenia).

Podobny Sharpd to RD2, ale jest on ok. 400zł droższy od Panasonica.
 

dagie

New member
marcin987 napisał:
pytam krótko
czy warto dopłacić do panosonica 32lx70p 500 zł mając do wyboru samsunga 32r81(82)b??? jeżeli tak to dlaczego???
jaki sharp ma zbliżone parametry i cenę by konkurować z panasoniciem???
z góry dziękuję za odpowiedzi.
pozdrawiam

Kiedy kupowałem lx70 najniższa cena kształtowała się w okolicy 3500zł. RD2E kosztował ok. 4400zł. Cena Panasa spadła ok. 150zł a sharpa ok. 600zł. Swiadczy to o tym, że sharp trochę przesadził z wyceną swojego cacka, lub panas jest na tyle dobry, że łatwiej mu obronić i tak (moim zdaniem) sensowną cenę za podobną klasę sprzętu. Samsung R8x to trochę inna półka i myślę, że mimo wielu niewątpliwych zalet o których można poczytać na tym forum, byłoby trochę nie nie na miejcu porównanie z rd2 i lx70. Ich konkurentem może być seria M8x. Czy warto dopłacać do któregoś z tych modeli to sprawa bardzo indywidualna. Ja posiadam LX70:) ijestem bardzo zadowolony, bo znalazłem super tv za cenę adekwatną do jakości. Wart jest każdej wydanej złotówki. Bardzo szybko można się przekonać do zalet matrycy IPS Alpha, trybu 100hz i bardzo dobrego (porównywalnego z CRT) obrazem z kablówki i DVD. Jeżeli wybierzesz LX70 na pewno nie będziesz żałował.:D
 

SlawekR

New member
marcin987 napisał:
pytam krótko
czy warto dopłacić do panosonica 32lx70p 500 zł mając do wyboru samsunga 32r81(82)b??? jeżeli tak to dlaczego???
jaki sharp ma zbliżone parametry i cenę by konkurować z panasoniciem???
z góry dziękuję za odpowiedzi.
pozdrawiam
Miałem Samsunga przez 3 tygodnie na instensywnych testach. Po kalibracji w zasadzie nie miałem do niego większych zastrzeżeń, poza odtwarzaniem ruchu. To niestety tylko 50Hz LCD ze wszystkimi tego konsekwencjami. Po prównaniach z Panasoniciem, dopłaciłem i zmieniłem TV. Panasonic oferuje znacznie większą płynność ruchu. O lepszych kątach, odwzorowaniu kolorów i dźwięku nie wspominam nawet. Ale już do samego układu 100Hz warto dopłacić.
 

Marwicjusz

New member
Tryb Obrazu "Auto"

Witam.
Mam pytanie do użytkowników LX70.
Z tego co wiem to jeśli sie ustawi tryb obrazu na "Auto" to powinien on sie dostosowywać do warunków oświetlenia w pomieszczeniu.
Czy u Was wyraźnie widać zmiany jasności obrazu przy np gwałtownym podniesieniu rolety na oknie?
Ja u siebie właściwie nie zauważam żadnej różnicy i zastanawiam sie czy czasami TV nie jest uszkodzony.
 

marcin987

New member
dzięki za pomoc. zdecydowałem się na panasonica i przed chwilą zamówilem go na Agito.pl . mam nadzieję, że telewizorek będzie sprawował się bez zastrzeżeń. teraz tylko czekać na kuriera. pozdrawiam
 

dagie

New member
Marwicjusz napisał:
Witam.
Ja u siebie właściwie nie zauważam żadnej różnicy i zastanawiam sie czy czasami TV nie jest uszkodzony.

Ja u siebie też nie zauważam zbyt dużej różnicy, ale podobno ten układ działa bardzo subtelnie. Bardziej zauważalne jest rozjaśnianie i ściemnianie obrazu w trybie Normalnym.
 

Marwicjusz

New member
dagie napisał:
...podobno ten układ działa bardzo subtelnie...
Przed chwilą przeprowadziłem test na który wcześniej nie wpadłem.
-Pokój zaciemniony
-W TV stopklatka
- I wtedy z bardzo bliskiej odległości latarką (Żeby swiatło nie padało na ekran) w czujnik oświetlania.
Rezultat:
Wyraźnie jaśniejący ekran, lecz rozjaśnia sie stopniowo a nie nagle dlatego efekt jest właściwie niewidoczny gdy na ekranie jest ruch.
Myślałem że mam uszkodzony TV a tu sie okazało że Panasonic to zrobił tak rewelacyjnie że użytkownik tego nie jest w stanie zauważyc :)
 

dagie

New member
Marwicjusz napisał:
Wyraźnie jaśniejący ekran, lecz rozjaśnia sie stopniowo a nie nagle dlatego efekt jest właściwie niewidoczny gdy na ekranie jest ruch. :)

RZeczywiście tak się dzieje:) . I w ten sposób udało się "rozjaśnić" wszelkie wątpliwości:grin: Kolejny wielki plus dla Panasonica.
 

SlawekR

New member
dagie napisał:
RZeczywiście tak się dzieje:) . I w ten sposób udało się "rozjaśnić" wszelkie wątpliwości:grin: Kolejny wielki plus dla Panasonica.
Drugim prostym sposobem na sprawdzenie, jest ustawić takie same parametry wszelkich regulacji typu jasność, kontrast, nasycenie na identycznym poziomie w trybie kinowym i auto. Następnie przełączamy się pomiędzy trybami, raz przy pełnym świetle dziennym, drugi raz w półmroku wieczorem. Za dnia obraz w trybie auto będzie jaśniejszy od tego w trybie kinowym, a wieczorem odwrotnie.

Jest tak, ponieważ w trybie kinowym czujnik oświetlenia nie jest aktywny.


Oprócz trybu kinowego i auto, mamy jeszcze tryb "normalny". W tym trybie z kolei działa tak zwany inteligentny analizator sceny, który z kolei zmienia podświetlenie w zależności od wyświetlanego obrazu. Działanie tego trybu jest już mniej subtelne i łatwiejsze do zaobserwowania, na przykład w momencie gdy scena zmienia się gwałtownie na ciemną lub jasną.

Ostatni tryb to tryb dynamiczny.W tym trybie działa wszystko na kupę plus bardzo wysokie podświetlenie matrycy. Ten tryb to już nadaje się chyba tylko do sklepu, aby "olśnić" użytkownika w pierwszej chwili. Do użytkowania na codzień to już się raczej nie nadaje.

Po wielu eksperymentach doszedłem do tego, iż najlepsze efekty kalibracyjne daje tryb kinowy, a to ze względu na stałość parametrów. Przy czym używam go z lekko zmodyfikowanym podświetleniem matrycy. Czasem korzystam też z trybu auto, jeśli warunki oświetlenia zewnętrznego osiągają wartości ekstremalne, to znaczy bardzo nasłoneczniony pokój lub też mocny półmrok.
 

karoo

New member
Sławku bardzo Cię proszę napisz mi jak wejść do menu serwisowego?
Wczoraj mój kolega kupił sobie ten telewizor i chciałbym mu pomóc optymalnie dostosować własności opcji obrazu?

mój e-mail- karolsemeniuk@wp.pl


Pozdrawiam!!!
 

SlawekR

New member
janek_pl napisał:
Może nie na temat....jednak,a co tam..

Od prawie samego początku przyglądam się temu tematowi.Zachęcony innym wątkiem z forum sprawdziłem ceny w USA opisywanego Panasonica. Aż chce sie płakać....:( Sami zerknijcie http://www.bhphotovideo.com/c/product/486613-REG/Panasonic_TC32LX70_TC_32LX70_32_16_9_HDTV.html

Przypomnę tylko,że dolar średnio wart jest 2,7zł


Pozdrawiam...i życzę sobie jak i wszystkim takich cen u nas.
Ceny jeszcze można przeboleć, wiadomo inny rynek - inne ceny.

Ale to, że w wersji amerykańskiej wszystkie "fiuczersy", łącznie z regulacją podświetlenia matrycy, są dostępne z poziomu menu użytkownika, a w wersji europejskiej menu jest pozbawione wszelkich zaawansowanych regulacji, to już zrozumieć znacznie trudniej. Bo jaka niby miałaby być tego rozsądna przyczyna.
 

janek_pl

New member
@SlawekR Możliwe,że będę miał możliwość przywiezienia czegoś takiego z USA. Gdzie mogę dokładnie sprawdzić czy wersja z USA (nie licząc zmiany napiecia) będzie prawidłowo działać u nas.

Pozdrawiam

Chyba sam sobie znalazłem odpowiedź.

Video System

NTSC
shim.gif
HDTV Compatibility

Yes
shim.gif
TV Scan Lines

SDTV: 480i
EDTV: 480p
HDTV: 720p
shim.gif
TV Tuner

NTSC, ATSC
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
janek_pl napisał:
@SlawekR Możliwe,że będę miał możliwość przywiezienia czegoś takiego z USA. Gdzie mogę dokładnie sprawdzić czy wersja z USA (nie licząc zmiany napiecia) będzie prawidłowo działać u nas.

Pozdrawiam

Chyba sam sobie znalazłem odpowiedź.

Video System

NTSC
shim.gif
HDTV Compatibility

Yes
shim.gif
TV Scan Lines

SDTV: 480i
EDTV: 480p
HDTV: 720p
shim.gif
TV Tuner

NTSC, ATSC

Wersja "americanos" obsługuje tylko 60/120Hz, tak że możesz zapomnieć o użyciu u nas. Czytałem na jakimś forum anglojęzycznym o kosmicznych problemach w związku z tym dla europejskich sygnałów. Za to ciekawostka, podobnież wersja "euro" obsługuje bez problemu 50/100Hz i 60/120Hz.
 

janek_pl

New member
SlawekR napisał:
Wersja "americanos" obsługuje tylko 60/120Hz, tak że możesz zapomnieć o użyciu u nas. Czytałem na jakimś forum anglojęzycznym o kosmicznych problemach w związku z tym dla europejskich sygnałów. Za to ciekawostka, podobnież wersja "euro" obsługuje bez problemu 50/100Hz i 60/120Hz.

Wiedzą jak utrudnić ludzią życie,hahah

Pozdrawiam
 
Do góry