Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

darcun

New member
Bez reklam
SlawekR

SlawekR napisał:
A ja powtórzę jak zacięta płyta, przy podanych warunkach kupiłbym plazmę Panasonica 37 cali, bo:

- sygnał głównie SD jak napisałeś.
- odległość dla takiej plazmy idealna
- kwota w sam raz
- 37 wbrew pozorom to wcale nie tak dużo w porównaniu z 32, przyzwyczaisz się w 5 minut, szczególnie przy deklarowanej odległości oglądania.

I piszę to pomimo, że lubię zarówno ten model Sony jak i Panasa, ale przy takich założeniach, aby mieć czyste sumienie, to polecam jednak plazmę jako wybór odpowiedni. Może jednak warto się zainteresować?
Witam! Pozwoliłem sobie zacytować Twoją wypowiedź ,ponieważ w jakimś stopniu dotyczy ona i mnie.Ale do rzeczy.Oto moje warunki :cena do 4500zł,pokój słoneczny,odległość oglądania 3,0-3,5m,sygnał początkowo SD/w niedługim czasie -najpóźniej do wiosny zakup platformy cyfrowej-chyba "N",telewizor przeznaczony głównie do oglądania różnych programów oraz do DVD i podł.komputera. Wydawało mi się,że LX70 lub LX700 nadają się do tego świetnie.Utwierdzało mnie w tym wiele opinii .Szczególnie Twoja opinia wydana na sąsiednim forum dot.LX70.Przyznam szczerze,że tak podane wiadomości bardzo pomagają osobom słabo wtajemniczonym . Myślę,że w taki spoób powinno się pomagać zainteresowanym osobom w dokonywaniu różnych wyborów/treściwie i w sposób zrozumiały /. Całą moją konstrukcję myślową zburzyła w/w cytowana wypowiedź. Zabrałem się więc do czytania forum dot.plazm 37PV70P.Przeczytałem wszystkie 138 str. Na początku zachwyt,och,ach,cudeńko i.t.p. W miarę jak ubywało stron, zaczęło niektórym cykać, coraz więcej i coraz głośniej.Pojawiały się na masową skalę zielone obrzeża.Nietórzy byli i są pełni obaw o wypalanie logo ,tzw.rozgrzewanie/docieranie/.Jak to wszystko przeczyta zwykły zjadacz chleba to włosy stają dęba. Np: KIKI cyt:jeśli przeformatujesz obraz-nic się nie dzieje,można oglądać i 20 lat bez jakiegokolwiek znaczka."Musisz przyznać,że w takiej sytuacji to jest bardzo trudno podjąć decyzję -myślę,że na wiele lat.W tej sytuacji bardzo proszę o udzielenie mi pomocy w dokonaniu właściwego wyboru tj:panasonic LX70/700 lub plazma 37PV70P.????? Wiem,wiem!!! Każdy powinien sam dokonać wyboru. Ale ja takiej możliwości nie mam.Do najbliższego salonu mam 50km./W-wa/ Nawet jak bym pojechał do jakiegoś super sklepu,to też po waszych sugestiach będę wiedział czego szukać .Poprostu będę o wiele więcej wiedział.Serdeczne dzięki za ewentualne porady.Zapraszam i innych chętnych do oświecenia mnie.Pozdrawiam!
 

arosek22

New member
darcun napisał:
Witam! Pozwoliłem sobie zacytować Twoją wypowiedź ,ponieważ w jakimś stopniu dotyczy ona i mnie.Ale do rzeczy.Oto moje warunki :cena do 4500zł,pokój słoneczny,odległość oglądania 3,0-3,5m,sygnał początkowo SD/w niedługim czasie -najpóźniej do wiosny zakup platformy cyfrowej-chyba "N",telewizor przeznaczony głównie do oglądania różnych programów oraz do DVD i podł.komputera. Wydawało mi się,że LX70 lub LX700 nadają się do tego świetnie.Utwierdzało mnie w tym wiele opinii .Szczególnie Twoja opinia wydana na sąsiednim forum dot.LX70.Przyznam szczerze,że tak podane wiadomości bardzo pomagają osobom słabo wtajemniczonym . Myślę,że w taki spoób powinno się pomagać zainteresowanym osobom w dokonywaniu różnych wyborów/treściwie i w sposób zrozumiały /. Całą moją konstrukcję myślową zburzyła w/w cytowana wypowiedź. Zabrałem się więc do czytania forum dot.plazm 37PV70P.Przeczytałem wszystkie 138 str. Na początku zachwyt,och,ach,cudeńko i.t.p. W miarę jak ubywało stron, zaczęło niektórym cykać, coraz więcej i coraz głośniej.Pojawiały się na masową skalę zielone obrzeża.Nietórzy byli i są pełni obaw o wypalanie logo ,tzw.rozgrzewanie/docieranie/.Jak to wszystko przeczyta zwykły zjadacz chleba to włosy stają dęba. Np: KIKI cyt:jeśli przeformatujesz obraz-nic się nie dzieje,można oglądać i 20 lat bez jakiegokolwiek znaczka."Musisz przyznać,że w takiej sytuacji to jest bardzo trudno podjąć decyzję -myślę,że na wiele lat.W tej sytuacji bardzo proszę o udzielenie mi pomocy w dokonaniu właściwego wyboru tj:panasonic LX70/700 lub plazma 37PV70P.????? Wiem,wiem!!! Każdy powinien sam dokonać wyboru. Ale ja takiej możliwości nie mam.Do najbliższego salonu mam 50km./W-wa/ Nawet jak bym pojechał do jakiegoś super sklepu,to też po waszych sugestiach będę wiedział czego szukać .Poprostu będę o wiele więcej wiedział.Serdeczne dzięki za ewentualne porady.Zapraszam i innych chętnych do oświecenia mnie.Pozdrawiam!

Na poczatek chciałem powiedziec, ze nikogo nie chcę urazić swoja wypowiedzia:

Nie mozesz dokonac sam wyboru, bo masz 50 km do najblizszego salonu w Warszawie - to nie jest zaden argument, bo to wcale nie jest daleko (ja tyle dziennie pokonuje do pracy).
Poza tym mozesz dokonac wyboru zamawiajac prezentacje np. u KIKIEGO - 200 zloty to nie jest duzo przy cenie tv, które rozwazasz, a poza tym dostaniesz na pewno atrakcyjna cene zakupu - duzo nizsza niz w sklepach 50 km od Ciebie (cena prezentacji zwróci Ci sie z nawiazka i bedziesz zadowolony).

I powinienes to wiedziec po przeczytaniu 138 stron na temat plazmy (na pewno inne watki tez liznąłeś), że ilu forumowiczów, tyle zdań.

Ponadto, co do rad:
- LCD sprawdzi sie lepiej przy kompie i przy dużym nasłonecznieniu
- Plazma przy kablówce

Pozdrawiam
 

darcun

New member
Bez reklam
arosek22

Nie mam urazy,ponieważ wiem,że jak człowiek potrzebuje pomocy to musi uszy po sobie skulić. Ale nawet przy zamówieniu u Kiki ,też muszę wiedzieć chociaż z grubsza co potrzebuję.Dlatego każda uwaga ,nawet Twoja jest cenna.Pozdrawiam! Zamówienie towaru u Kiki to już tylko zwieńczenie całego wysiłku ,mojego i moich sympatycznych doradców.Pozdrawiam!
 

arosek22

New member
darcun napisał:
Nie mam urazy,ponieważ wiem,że jak człowiek potrzebuje pomocy to musi uszy po sobie skulić. Ale nawet przy zamówieniu u Kiki ,też muszę wiedzieć chociaż z grubsza co potrzebuję.Dlatego każda uwaga ,nawet Twoja jest cenna.Pozdrawiam! Zamówienie towaru u Kiki to już tylko zwieńczenie całego wysiłku ,mojego i moich sympatycznych doradców.Pozdrawiam!

Moje zdanie jest takie, ze z forum moge dowiedziec sie, ktory telewizor obsługuje dane rozdzielczosci, albo jak "smuzy" albo wiele innych pierdułek.
Nie dowiem sie tu natomiast, ktory tv jest najlepszy - bo bym musial sam sobie doradzac.
A skoro nie czujesz urazy to dlaczego uszy po sobie kulisz? ;)
 

km1963

New member
Bez reklam
arosek22 napisał:
Na poczatek chciałem powiedziec, ze nikogo nie chcę urazić swoja wypowiedzia:

Nie mozesz dokonac sam wyboru, bo masz 50 km do najblizszego salonu w Warszawie - to nie jest zaden argument, bo to wcale nie jest daleko (ja tyle dziennie pokonuje do pracy).
Poza tym mozesz dokonac wyboru zamawiajac prezentacje np. u KIKIEGO - 200 zloty to nie jest duzo przy cenie tv, które rozwazasz, a poza tym dostaniesz na pewno atrakcyjna cene zakupu - duzo nizsza niz w sklepach 50 km od Ciebie (cena prezentacji zwróci Ci sie z nawiazka i bedziesz zadowolony).

I powinienes to wiedziec po przeczytaniu 138 stron na temat plazmy (na pewno inne watki tez liznąłeś), że ilu forumowiczów, tyle zdań.

Ponadto, co do rad:
- LCD sprawdzi sie lepiej przy kompie i przy dużym nasłonecznieniu
- Plazma przy kablówce

Pozdrawiam

Mając " troszkę " stażu na forum ( to nie jest najważniejsze ) do zakupu swojego TV przygotowywałem się czytając fora i osobiście patrząc na marki modele ponad rok z " okładem " ale podzielę zdanie mojego przedmówcy iż przy takim wydatku testy ( o ile jest to możliwe powinny być przeprowadzone osobiście i jeśli tylko bazujemy na " efektach" puszczanego sygnału i "nastawień firmowych " nie do końca pokazujących możliwości TV to możemy i chyba napewno popełnimy błąd )

powinny być osobistym wrażeniem a nie sugestią i o ile nie mamy własnego materiału nagranego na np. n-box rekorderze lub materiałów typ SD Divx HD lub na laptopie to tylko ostatni test w warunkach odbioru końcowego na sygnałach które do danego odbiorcy docierają pozwalają na podjęcie optymalnej decyzji ( ostatni test kilku osobistych faworytów marek , modeli w pokazie np. Kikiego - nie jest to reklama ale potwierdzenie wyboru - i rozwianie ostatnich wątpliwości ostatecznego wyboru )
Pozdrawiam i życzę tylko trafnych decyzji:)
 

darcun

New member
Bez reklam
arosek22 - km1963

a r o s e k 2 2 - nie mam urazy,a uszy już podniosłem do gory. k m 1 9 6 3 - właśnie takie rady jak Twoje bardzo się przydają. Również myślałem o prezentacji dokonywanej przez Kikiego,ale to byłaby już decyzja finalizująca całą sprawę.Przed tym muszę sam zrobić wstępne rozeznanie,aby wiedzieć o czym rozmawiać przy zlecaniu prezentacji w domu czy ewentualnym zakupie .Pozdrawiam! P.S.Cyfrowa technologia jest dla mnie czarną magią.Moje pokolenie /piwny skaut/ pamięta jeszcze radia kryształkowe na słuchawki.Dlatego też proszę o w y r o z u m i a ł o ś ć ! Dziękuję i gorąco wszystkich pozdrawiam! Jako uzupełnienie dodaję,że mam telewizor 21" CRT m-ki Philips ,zresztą bardzo już wysłużony.Dlatego też zakup nowego telewizora jest koniecznością. A zakup LCD lub plazmy to nie jest już takie proste.Jako przykład :/osiołkowi w żłobie dano,w jednym owies w drugim siano/....... .
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
Darcun twoje założenie odnośnie źródeł i sygnału są inne niż kolegi humax5400z. On słowem nie wpomina o komputerze ani sygnałach HD.

Dlatego podałem mu pod rozwagę plazmę, bo przy jego założeniach ma same zalety. Prawdopowdobieństwo wypalenia znikome przy normalnym użytkowaniu.

Ale jak ktoś planuje podłączać komputer, to z doświadczenia wiem, że już nawet jednokrotne podłączenie pod komputer i zapomnienie się, może w skrajnym przypadku plazmę po prostu zabić. Do tego w bliskiej perspektywie planujesz N-kę. Tobie na pewno nie polecałbym aż tak gorąco plazmy :) jako rozwiązania w stu procentach optymalnego. Musisz decyzję podjąć sam, które cechy obu rozwiązań technologicznych są dla Ciebie najistotniejsze.
 

darcun

New member
Bez reklam
SlawekR

SlawekR napisał:
Darcun twoje założenie odnośnie źródeł i sygnału są inne niż kolegi humax5400z. On słowem nie wpomina o komputerze ani sygnałach HD.

Dlatego podałem mu pod rozwagę plazmę, bo przy jego założeniach ma same zalety. Prawdopowdobieństwo wypalenia znikome przy normalnym użytkowaniu.

Ale jak ktoś planuje podłączać komputer, to z doświadczenia wiem, że już nawet jednokrotne podłączenie pod komputer i zapomnienie się, może w skrajnym przypadku plazmę po prostu zabić. Do tego w bliskiej perspektywie planujesz N-kę. Tobie na pewno nie polecałbym aż tak gorąco plazmy :) jako rozwiązania w stu procentach optymalnego. Musisz decyzję podjąć sam, które cechy obu rozwiązań technologicznych są dla Ciebie najistotniejsze.
Witam!Serdeczne dzięki za rzeczową poradę.Chyba mam już wyrobiony pogląd na zakup odpowiedniego odbiornika.Mój wybór skłania się w stronę LX70/700. Pozwól,że zadam już w tym temacie ostatnie pytanie /rozważanie czysto teoretyczne/: a gdyby nie brać pod uwagę podłączania komputera ,czy wtedy lepsza byłaby plazma? Z platformy cyfrowej nie rezygnuję. Pozdrawiam i proszę o cierpliwość.
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
darcun napisał:
Witam!Serdeczne dzięki za rzeczową poradę.Chyba mam już wyrobiony pogląd na zakup odpowiedniego odbiornika.Mój wybór skłania się w stronę LX70/700. Pozwól,że zadam już w tym temacie ostatnie pytanie /rozważanie czysto teoretyczne/: a gdyby nie brać pod uwagę podłączania komputera ,czy wtedy lepsza byłaby plazma? Z platformy cyfrowej nie rezygnuję. Pozdrawiam i proszę o cierpliwość.

Trudno jest odpowiedzieć na takie pytanie. Nie jestem w stanie za Ciebie zadecytować, na które cechy konkretnych rozwiązań jesteś wrażliwy. Oba systemy mają swoje wady i zalety. Znam ludzi, którzy nie kupiliby nic innego jak tylko plazmę, znam też sporo osób wrażliwych na wysokoczęstotliwościowe migotanie plazm, albo też na zielonkawe duchy przy szybkim ruchu, do tego prądu też drze nieźle, co ostatecznie nie pozostaje bez wpływu na ewentualną awaryjność. Z drugiej strony plazma więcej wybacza przy marnym sygnale. Za to dobry LCD 100Hz da poczucie obrazu stabilnego jak skała, w porównaniu z plazmą. Ale już poziom czerni będzie miał gorszy.

Krótko mówiąc należy wybrać, kierując się tym na co jesteśmy najwrażliwści, a co ewentualnie możemy wybaczyć obrazowi generowanemu przez konkretny telewizor.

W kwestii plazmy, to jeszcze zależy jaki model rozważasz, a rozrzut jakościowy też jest spory. Jeśli na przykład najtańszą wersję Panasonica PV7 to powiem, że dziś miałem okazję jej się przyjrzeć i obraz z niej nie przypadł mi specjalnie do gustu, przy ruchu to rwał się jak na marnym LCD 50Hz.

Z kolei nowe LCD Panasa z serii LX oferują kolory, które nazwałbym dobrą manierą plazmową Panasonica. Widać, że to ta sama firma i dąży do jednego konkretnego wzorca. Naturalność i spójność kolorów na najwyższym poziomie dostępnym dla LCD. Takie jest moje zdanie. Ale jednak plazma jest tu o kolejne kilka procent lepsza, a to głównie z racji lepszej czerni.

I można by tak dalej .... Musisz sam wybrać kierując się tym co zobaczysz i własnymi preferencjami. Może akurat poziom czerni z LCD będzie dla Ciebe nie do przyjęcia, a może zielonkawa poświata w plazmach, kto to może wiedzieć :).
 

darcun

New member
Bez reklam
SlawekR Serdeczne dzięki .Te wyjaśnienia już mi wystarczają,ponieważ zawarte w nich są zalety i wady tych telewizorów.Oczywiście,że ostateczna decyzja należy do mnie.Na zakończenie stwierdzam,że Twoje porady mogą służyć jako wzorcowe.Nie ma w nich przytyków różnego rodzaju,lecz dokładne wyjaśnienia wyczerpujące dany temat. Wszystkim osobom,które potrzebują fachowej porady dotyczącej wyboru i funkcjonowania LCD i plazm polecam SlawkaR. Pozdrawiam!
 

humax5400z

New member
Rozmawiałem ostatnio z kimś z obsługi (e-panasonic.pl) i polecono mi LCD a nie tą plazmę ( głównie jak powiedziałem, że promienie słoneczne będą padać na wyświetlacz ) :)

I tak już zostanie. Jutro zamawiam LCD
 

karoo

New member
Mam takie pytanie , czy ktoś już odkrył sekretną kombinacje umożliwiającą wejście do menu serwisowego? Czy jeśli ktoś do niego wejdzie straci gwarancje?

Pozdrawiam
 

SlawekR

New member
karoo napisał:
Mam takie pytanie , czy ktoś już odkrył sekretną kombinacje umożliwiającą wejście do menu serwisowego? Czy jeśli ktoś do niego wejdzie straci gwarancje?

Pozdrawiam

Niektórzy jak tam wejdą to na pewno stracą gwarancję.
 

SlawekR

New member
Piotr1303 napisał:
No!!! SławekR aleś teraz ściemę walnął!!! Ale rozumię i najlepsi mają słabe dni:)
Piotr przeanalizuj moją wypowiedź jeszcze raz, ja rozumiem że niektórzy mają słabsze dni, sam to zresztą zauważyłeś i nie łapią podtekstów w wypowiedziach :D.

Pisałem do karoo. Przeanalizuj jego wcześniejsze wypowiedzi ( myknij do profilu to zobaczysz), a dowiesz się dlaczego pozwoliłem sobie na tego typu ironię.

Jedynym celem tego gościa jest absolutnie bezsensowne nabijanie licznika postów. Może się tym komuś narażę, bo teoretycznie nie powinienem się czepiać, no ale kurcze ileż można, to jest tak ewidentne. Gość udaje że zadaje konkretne pytania, cel takiego działania jest jasny. Myślisz, że obchodzi go chociaż w najmniejszym stopniu wejście w menu serwisowe Panasonica, albo też odpowiedź na którekolwiek z pytań które zadał? Bo mnie jakoś trudno w to uwierzyć.
 

wa12

New member
No i od ubiegłego piątku mam LX70. Jest to model 26 cali, tak więc moje pierwsze wrażenia opiszę w odpowiednim wątku.
 

Piotr1303

New member
SlawekR napisał:
Piotr przeanalizuj moją wypowiedź jeszcze raz, ja rozumiem że niektórzy mają słabsze dni, sam to zresztą zauważyłeś i nie łapią podtekstów w wypowiedziach ...

Sławku żartowałem przecież!!! Na marginesie zaś jakbyś przeanalizował mój profil to dowiedziałbyś się, że już dawno pisałem o niektórych ludziach goszczących w tym wątku. Ludzie ci pytają by pytać i nie przeglądając w ogóle stron proszą o co raz to nowe fotki. Sam wiesz że jest to z gruntu głupie bo żadna fotka nie odda rzeczywistości. Stronię od tego ale raz się złamałem i dołączyłem fotkę ale tylko po to żeby pokazać że ten TV chodzi na tym połączeniu 1080p/60 oczywiście włączając info na TV to mnie ktoś zj....ł co to za jakość daję- normalnie tragedia. Przecież mi chodziło tylko o komunikat z info TV. Wiesz czasami podziwiam niektórych z Was udzielających odpowiedzi młotkom którzy nawet nie pofatygują się żeby przeczytać strony dotyczące tego wątku.
Ps. Może byś jednak zdradził ten tajemny myk do menu serwisowego. Co Ci zależy nich tam buraki tracą gwarancję.
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
Piotr1303 napisał:
Sławku żartowałem przecież!!! Na marginesie zaś jakbyś przeanalizował mój profil to dowiedziałbyś się, że już dawno pisałem o niektórych ludziach goszczących w tym wątku. Ludzie ci pytają by pytać i nie przeglądając w ogóle stron proszą o co raz to nowe fotki. Sam wiesz że jest to z gruntu głupie bo żadna fotka nie odda rzeczywistości. Stronię od tego ale raz się złamałem i dołączyłem fotkę ale tylko po to żeby pokazać że ten TV chodzi na tym połączeniu 1080p/60 oczywiście włączając info na TV to mnie ktoś zj....ł co to za jakość daję- normalnie tragedia. Przecież mi chodziło tylko o komunikat z info TV. Wiesz czasami podziwiam niektórych z Was udzielających odpowiedzi młotkom którzy nawet nie pofatygują się żeby przeczytać strony dotyczące tego wątku.
Ps. Może byś jednak zdradził ten tajemny myk do menu serwisowego. Co Ci zależy nich tam buraki tracą gwarancję.
Mnie to już nic nie zdziwi, czasem ktoś mnie pyta o coś na priva, odpowiadam. Daję śledzenie wypowiedzi i widzę że nawet nie raczył przeczytać później tego co mu odpowiedziałem, więc naprawdę nic mnie już nie zdziwi.

Co do menu serwisowego, to każdy kto bardzo chciał i wyraził przy tym pełną świadomość ewentualnych konsekwencji, otrzymał już wsparcie ;). Na publiku nie chcę podawać takich informacji, bo sumienie by mnie zagryzło jakby ktoś później napisał że sobie TV uwalił. Jeśli potrzebujesz info na ten temat, to wiesz jak mnie znaleźć :).

Jedyne co tu mogę napisać, to że w menu serwisowym jest oczywiście dostępna regulacja podświetlenia, są dostępne regulacje każdego koloru z osobna więc możemy skorygować wszystko pod swój gust. Za to nie ma niestety opcji wyłączania i włączania "fiuczersów" typu 100Hz Motion Picture Pro i Intelligent Scene Controller.
 
Ostatnia edycja:

karoo

New member
Dzięki za odpowiedzi!!!

A czy tak naprawdę opłaca się wejść do menu serwisowego kosztem gwarancji?
(obraz dużo sie polepszy)?



Pozdro:cool:
 
Do góry