Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

kozikpl

Member
TV w dużej mierze będzie robił jako monitor do kompa, ale chyba tylko do filmów, więc bardzo dobra współpraca z kompem nie jest aż taka potrzebna jak to ma (z tego co czytałem) samsung :)

teraz mam "wypasioną" 14'' philipsa- plusem jest, że nawet filmy kiepskiej jakości na tv są jak z dvd :)

ps. samsung odpada już w przedbiegach za design ;)
 

SlawekR

New member
kozikpl napisał:
TV w dużej mierze będzie robił jako monitor do kompa, ale chyba tylko do filmów, więc bardzo dobra współpraca z kompem nie jest aż taka potrzebna jak to ma (z tego co czytałem) samsung :)

teraz mam "wypasioną" 14'' philipsa- plusem jest, że nawet filmy kiepskiej jakości na tv są jak z dvd :)

ps. samsung odpada już w przedbiegach za design ;)
Widać nie masz duszy muzyka i lakier fortepianowy nie pasuje :p.

Prawdą jest że filmy z komputera to najlepiej mi wyglądały na CRTku Philipsa 9551 połączonym z komputerem po HDMI. I nie ważne że sam pulpit już taki piękny w windowsach nie był. Ale filmy szły rewelacyjnie :)

A tak prawdę mówiąc, jeśli to ma być głównie do filmów to i po HDMI nawet ze skalowaniem w 720p też obleci na LCDku. Tylko trzeba kompensacją overscanu włączyć w sterownikach karty, bo inaczej obraz nie mieści się na ekranie w całości. Przynajmniej w telewizorze po HDMI z komputera 100Hz będzie działać, oczywiście jeśli TV taki układ posiada. W trybie komputerowym to już niekoniecznie. Więc każdy kij ma dwa końce jak widać.
 

kozikpl

Member
kozikpl napisał:
TV w dużej mierze będzie robił jako monitor do kompa, ale chyba tylko do filmów, więc bardzo dobra współpraca z kompem nie jest aż taka potrzebna jak to ma (z tego co czytałem) samsung :)

teraz mam "wypasioną" 14'' philipsa- plusem jest, że nawet filmy kiepskiej jakości na tv są jak z dvd :)

ps. samsung odpada już w przedbiegach za design ;)

edit:// kompensacja overscanu??
mam nvidie 7300GT- jak ta opcja ma po polsku? :)
 

SlawekR

New member
kozikpl napisał:
edit:// kompensacja overscanu??
mam nvidie 7300GT- jak ta opcja ma po polsku? :)

Pojęcia nie mam jak się nazywa, w tym momencie nie mam jak sprawdzić bo musiałbym mieć podłączony TV, aby dostępne były te opcje. Ale w Nvidiach akurat jest to łatwe do znalezienia. Trzeba szukać w opcjach monitora, w zaawansowanych regulacjach. Pojawia się taka plansza testowa z ramkami i oversacn ustawia się za pomocą suwaków. Później można te nastawy zapamiętać na stałe dla danego monitora.
 

Piotr1303

New member
SlawekR napisał:
Pojęcia nie mam jak się nazywa, w tym momencie nie mam jak sprawdzić bo musiałbym mieć podłączony TV, aby dostępne były te opcje. Ale w Nvidiach akurat jest to łatwe do znalezienia. Trzeba szukać w opcjach monitora, w zaawansowanych regulacjach. Pojawia się taka plansza testowa z ramkami i oversacn ustawia się za pomocą suwaków. Później można te nastawy zapamiętać na stałe dla danego monitora.

kompensacja przeskanowania w menu ustwienia urządzenia tv hdtv
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
Piotr1303 napisał:
kompensacja przeskanowania w menu ustwienia urządzenia tv hdtv

Tyż piknie się nazywa, a tak wogóle to mam sterowniki angielskie, wcześniej uwagi na to nie zwróciłem, więc nawet jak bym podłączył to bym nie pomógł, ale znalazła się dobra dusza ;).
 

karoo

New member
Sory za moje pytania ale niestety nie posiadam takiej wiedzy jak WY. Zadaję je aby dowiedzieć się jaki jest ten TV i poznać jego wady i zalety>


Kolejne moje pytania!
Czy jeśli na dekoderze ustawię tryb 16:9 przy kanale (4:3), a na tym TV np.ZOOM 1 to obraz na telewizorze będzie wyglądał lepiej(geometria itp.)


Na noc lepiej jest wyłączać tv pilotem czy wyłącznikiem na telewizorze?
 

SlawekR

New member
karoo napisał:
Sory za moje pytania ale niestety nie posiadam takiej wiedzy jak WY. Zadaję je aby dowiedzieć się jaki jest ten TV i poznać jego wady i zalety>


Kolejne moje pytania!
Czy jeśli na dekoderze ustawię tryb 16:9 przy kanale (4:3), a na tym TV np.ZOOM 1 to obraz na telewizorze będzie wyglądał lepiej(geometria itp.)
Geometrycznie będzie wyglądał poprawnie, użytecznie - bez sensu. Praktycznie 30% materiału będzie poza ekranem, obcięte od góry głowy itp.

Programy 4:3 nalepiej oglądać w trybie 4:3, ostatecznie jak ktoś bardzo chce rozciągać to w specjalnym trybie zwanym "rozszerzony". jest to tryb 16:9 z delikatnie nieliniowym rozciagnięciem. Im bliżej boków, obraz jest trochę bardziej rozciągnięty, bliżej środka mniej. Ale ja i tam wolę oglądać normalnie, czyli 4:3 jako 4:3. To i tak przekątną co do milimetra odpowiada telewizorowi kineskopowemu 4:3 29cali, płaskiemu.

karoo napisał:
Na noc lepiej jest wyłączać tv pilotem czy wyłącznikiem na telewizorze?
Wedle fantazij. Na standby i tak pobiera znikome ilości energii. Przy założeniu że w tym trybie nie brzęczy nic z tyłu, to nie ma sensu wyłączać z prądu wyłącznikiem głównym. No chyba że przez kilka dni nie będzie używany.

Uprzedzając dalsze tego typu pytania:

1. Tak - koło telewizora może stać kwiatek, ale nie za blisko zebyśmy nie zalali telewizora wodą przy podlewaniu.

2. Tak - telewizję można oglądać na tym telewizorze zarówno leżąc na łóżku, jak i siedząc w fotelu.

3. Tak - telewizję można oglądać na Panasonicu w dzień i w nocy.

4. Nie - na telewizorze kot nie da rady spać, telewizor jest zbyt płaski.

5. Tak - jeśli jest blisko nadajnika i mocny sygnał, to telewizję da się odebrać nawet na gwoździu wsadzonym w gniazdo antenowe.

:D:D:D
 
Ostatnia edycja:

karoo

New member
Bardzo proszę .

Jaką lapkę do 100 zł proponujecie aby zwiększała komfort oglądania telewizji - i czy takie lampki to dobre rozwiązanie?

Pozdrawiam!!!
 

darcun

New member
Bez reklam
karoo napisał:
Bardzo proszę .

Jaką lapkę do 100 zł proponujecie aby zwiększała komfort oglądania telewizji - i czy takie lampki to dobre rozwiązanie?

Pozdrawiam!!!
Witam! Myślę,że naftowa nr.11 powinna być dobra.Cena w granicach 25zł. Pamiętaj, że trzeba codziennie czyścić szkło i podcinać knot.Myślę,że będziesz zadowolony.Pozdrawiam!
 

karoo

New member
darcun napisał:
Witam! Myślę,że naftowa nr.11 powinna być dobra.Cena w granicach 25zł. Pamiętaj, że trzeba codziennie czyścić szkło i podcinać knot.Myślę,że będziesz zadowolony.Pozdrawiam!


Może lepiej świeczka(niższa :D cena)
 

Romanoff

New member
...a wracając do tematu.
Dzisiejszego pieknego dnia wybrałem się z laptopem do pobliskiego Saturna(Targówek-największy w Polsce) mając w zamiarze przetestowanie Panasa LX70 i wyrobienie sobie własnej opinii. Do tej pory posiłkowałem sie przelotnymi spojrzeniami na ten tv w trakcie wizyt w MM/Saturn lecz dzisiaj obnażyłem jego większość zalet jak i wad.Po kolei.
Podłączyłem swojego lapka kablem DVI-D do HDMI.TV od razu wykrył 720p.To co mnie udeżyło już na samym początku to super wyraźne kolory,bardzo intensywne ale z drugiej strony nie nachalne.Po pojawieniu sie pulpitu sprawdziłem kąty widzenia i są rzeczywiście świetne.Może nie jest to 178st ale z pewnością jest to wzór dla innych producentów.
Oczywiście musiałem jako pierwszy filmik puścić demko Philipsa z ruchem horyzontalym,sprawdzające układy kompensacji obrazu w tv.No i niestety ale klapa.Jestem totalnie rozczarowany pod tym względem.Mam w pamięci zachwyty Ortaxa360 co do płynności obrazu ,ale niestety nie mogę ich podzielić a nawet muszę zdecydowanie zanegować.Dla porównania podłączyłem stojącego obok LG 32LB2R i RD2 i nie było wątpliwości że Sharp gra najpłynniej.Panasonic w bardzo subtelny , wręcz niezauważalny sposób poprwia płynność obrazu co dla mnie jest niewystarczające.
Wyraźne skakanie obrazu zarówno przy podłączeniu cyfrowym jak i analogowym(Svideo) z różnych materiałów video jest zbyt nachalne.
Zresztą widać to na sygnale puszczanym w Saturnie(component-HDTV) jak i antenowym(chociaż tutaj już mniej).
Napewno jest to dobry tv i ma najlepsze kolory,kąty,bardzo szybką matrycę-nie widać praktycznie rozmazywania się kolorów w czasie ruchu.
Ale na miłość boską na pewno nie jest płynny.W tym wzgledzie jest w zupełnie innej kategorii niż Sharp.
Jeżeli miałbym wybierać TV na podstawie jakości matrycy, wierności oddania obrazu,kolorów i katów to na pewno byłby to Panas,ale jako że Tv ma służyć do wyświetlania obrazu ruchomego to niestety ale ten tv odpada.

Mam nadzieje że niedługo uda mi się dorwać Sonego d3000.Ciekawe jak wypadnie. No i moja nadzieja, czyli Philips 32PFL9632, który wedle najnowszej specyfikacji na stronie Phila nie będzie(!!) FullHD ale WXGA.
http://www.p4c.philips.com/files/3/32pfl9632d_10/32pfl9632d_10_pss_pol.pdf

Dodam tylko ,że dla pewności(myślałem że może układ 100Hz zepsuty,czy co) sprawdziłem również LX700 i grał identycznie, więc nie ma mowy o błędzie.

Pozdrawiam
 

kozikpl

Member
Romanoff- to mnie teraz załamałeś z ta płynnością :/
Już praktycznie byłem zdecydowany na ten TV (czekam na odpowiedź kikiego odnośnie ceny)
Proszę o więcej inofrmacji, niech ktoś się jeszcze wypowie.

ps. czekam na fototesty kikiego, bardzo mile widziany jakiś szerszy komentarz
 

SlawekR

New member
Romanoff napisał:
...a wracając do tematu.
Dzisiejszego pieknego dnia wybrałem się z laptopem do pobliskiego Saturna(Targówek-największy w Polsce) mając w zamiarze przetestowanie Panasa LX70 i wyrobienie sobie własnej opinii. Do tej pory posiłkowałem sie przelotnymi spojrzeniami na ten tv w trakcie wizyt w MM/Saturn lecz dzisiaj obnażyłem jego większość zalet jak i wad.Po kolei.
Podłączyłem swojego lapka kablem DVI-D do HDMI.TV od razu wykrył 720p.To co mnie udeżyło już na samym początku to super wyraźne kolory,bardzo intensywne ale z drugiej strony nie nachalne.Po pojawieniu sie pulpitu sprawdziłem kąty widzenia i są rzeczywiście świetne.Może nie jest to 178st ale z pewnością jest to wzór dla innych producentów.
Oczywiście musiałem jako pierwszy filmik puścić demko Philipsa z ruchem horyzontalym,sprawdzające układy kompensacji obrazu w tv.No i niestety ale klapa.Jestem totalnie rozczarowany pod tym względem.Mam w pamięci zachwyty Ortaxa360 co do płynności obrazu ,ale niestety nie mogę ich podzielić a nawet muszę zdecydowanie zanegować.Dla porównania podłączyłem stojącego obok LG 32LB2R i RD2 i nie było wątpliwości że Sharp gra najpłynniej.Panasonic w bardzo subtelny , wręcz niezauważalny sposób poprwia płynność obrazu co dla mnie jest niewystarczające.
Wyraźne skakanie obrazu zarówno przy podłączeniu cyfrowym jak i analogowym(Svideo) z różnych materiałów video jest zbyt nachalne.
Zresztą widać to na sygnale puszczanym w Saturnie(component-HDTV) jak i antenowym(chociaż tutaj już mniej).
Napewno jest to dobry tv i ma najlepsze kolory,kąty,bardzo szybką matrycę-nie widać praktycznie rozmazywania się kolorów w czasie ruchu.
Ale na miłość boską na pewno nie jest płynny.W tym wzgledzie jest w zupełnie innej kategorii niż Sharp.
Jeżeli miałbym wybierać TV na podstawie jakości matrycy, wierności oddania obrazu,kolorów i katów to na pewno byłby to Panas,ale jako że Tv ma służyć do wyświetlania obrazu ruchomego to niestety ale ten tv odpada.

Mam nadzieje że niedługo uda mi się dorwać Sonego d3000.Ciekawe jak wypadnie. No i moja nadzieja, czyli Philips 32PFL9632, który wedle najnowszej specyfikacji na stronie Phila nie będzie(!!) FullHD ale WXGA.
http://www.p4c.philips.com/files/3/32pfl9632d_10/32pfl9632d_10_pss_pol.pdf

Dodam tylko ,że dla pewności(myślałem że może układ 100Hz zepsuty,czy co) sprawdziłem również LX700 i grał identycznie, więc nie ma mowy o błędzie.

Pozdrawiam
Mówisz że podłączyłeś się z sygnałem z laptopa po HDMI....

Że zapytam, podłączyłeś się z odświeżaniem 60Hz czy 50Hz z karty graficznej? Bo dla układu kompenasacji ruchu w tym TV to akurat może być zasadnicza sprawa, a on niestety nie przekazuje zwrotnej informacji pnp do karty graficznej więc może podałeś mu 60Hz? Naciskałeś może klawisz "i" na pilocie żeby zobaczyć jaka jest częstotliwość odświeżania?

Pytam, bo przyznam że mam zasadniczo odmienne odczucia, ale ja korzystam głównie z Nboxa, a nie z PC. Aż podlączę PC jako źródło sygnału....

A i jeszcze jedno, o którym demie Philipsa mówisz? Bo chciałbym możliwie na takim samym materiale to sprawdzić.

I ostatnie pytanie, włączałeś tryb demo, żeby sprawdzić czy wogóle układ kompensacji ruchu działa w tej konfiguracji? Demo jest dostępne przez przytrzymanie klawisza F na obudowie TV. Ekran dzieli się wtedy na pół, z włączonym i wyłączonym układem kompensacji ruchu. Też warto to sprawdzić, skoro piszesz że układ kompensacji ruchu praktycznie nie dawał poprawy, to może coś jest na rzeczy. Jesteś pierwszą i dotąd jedyną znaną mi osobą mającą takie odczucia, ze wszystkich znanych mi testów i opinii i to niezależnie czy polskich, amerykańskich czy jeszcze innych.

Przyznam że mając dużo czasu na testy, wymordowałem go nieźle, nawet w bezpośrednim porównaniu z CRT i zdecydowanie miałem inne odczucia, ale widać mamy różne preferencje odnośnie obrazu.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Romanoff
Czyli mam rozumiec ze ten : Sharp RD2 Range LC32RD2E 32in LCD TV
daje plynniejszy obraz w ruchomych scenach niz
Panasonic LX70F /LX700 ???
 
Do góry