Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

SlawekR

New member
karoo napisał:
Chodziło mi oto czy danie takich ustawień jak proponowała jakoą gazeta(ustawienia optymalne 32LX70 to w teście w niemieckim VIDEO 5/07 napisali:
Kontrast - 79%
Jasność - 50%
Nasycenie - 61%)

Takie zmiany dają dobre efekty? Jakość obrazu poprawiła się w stosunku do ustawień standardowych? Czy ktoś sprawdzał?

Z góry dzięki!!!

Przede wszystkim, Panasonic w menu nie ma wskażników liczbowych, tylko taki pasek postępu dla każdej z nastaw. Więc podawanie procentów mija się trochę z celem.

A tak wogóle to inne będą optymalne nastawy dla trybu dyanmicznego, inne dla normalnego, inne dla kinowego, a jeszcze inne dla auto.

W każdym z tych trybów, działają lub też nie działają, dodatkowe opcje typu: analizator sceny ( automatyczna regulacja jasności, pierwsze 2 tryby), lub też czujnik oświetlenia zewnętrzengo (tryb auto).

Więc nie można mówić o ogólnie przyjętych optymalnych ustawieniach.
Zależą one dodatkowo od preferencji ogladającego, a nawet od źródeł i rodzaju podawanego sygnału.
 

karoo

New member
Dzięki za odpowiedż!

Kieruję do was wiele pytań ponieważ chcę wiedzieć czy warto zainwestować w ten tv!

A to że wiele z nich się powtarza jest spowodowane rozbieżnością Waszych odpowiedzi. Jeden mówi że 2 m to za mało, a Drugi że odległość 1,5-2 m jest doskonała. Dlatego nie wiem komu uwietzyć i zadaje te pytania.


Znalazłem wczoraj ciekawa stronę o tym Tv polecam:http://twojepc.pl/artykuly.php?id=panasonic_tv_lcd&strona=1

Pozdrawiam!
 

kozikpl

Member
Wiele osób może się jednak zawieść na tym, że nie wykorzystamy pełnej rozdzielczości matrycy przy połączeniu PC. Maksymalna rozdzielczość jaką uda się puścić na wejście VGA to XGA (skompresowane SXGA), czyli nie więcej jak 1280x1024. Obraz można jednak rozciągnąć do proporcji 16:9, choć oczywiście spadek jakości będzie zauważalny. Jednak nie ma się czym przejmować. Gracze chcąc skorzystać z natywnej rozdzielczości matrycy będą musieli podłączyć np. konsolę do portu HDMI.

Więc jeżeli chodzi o podłączenie komputera to najlepiej DVI-HDMI ?
 

SlawekR

New member
kozikpl napisał:
Więc jeżeli chodzi o podłączenie komputera to najlepiej DVI-HDMI ?
Oczywiście to co tam napisano to bzdura. TV obsługuje rozdzielczość natywną panela po D-Subie bez problemu (1366x768 ). Za to po DVI/HDMI działa tylko jako 720p (1280x720), albo downscale z Full HD 1080p (1920x1080).

Gościowi się totalnie pokiełbasiło, a wystarczyło zajrzeć do instrukcji na stronę 36. Już nie mówię żeby go podłączać do komputera by to sprawdzić, bo to faktycznie wymaga pewnego wysiłku, trzeba komputer przynieść, kable podłączyć itd :D.


Jeśli chcecie jakiś test, w miarę rozsądny to polecam:

http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TX32LXD70/

Jest tam też, ukochany przez niektórych, Sharp RD2:

http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC32RD2E/

I najnowszy produkt Sony:

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL32D3000/

Do koloru do wyboru....
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
SlawekR

Czy to aby pewne ze po kablu DVI>HDMI nie mozna ustawic max rozdzialki matrycy czyli 1366x768 ??? niech sie moze ktos jeszcze wypowie na ten temat .?

Jak pewnei wiekszosc z nas wie po kablu D-Sub idzie sygnal Analogowy
a po DVI z przejsciowka na HDMI Cyfrowy ,ktory daje lepszy sygnal
moze to tylko kwestia ustawien w opcjach karty graficznej ???

KiKi
potrzebna twoja pomoc
 
Ostatnia edycja:

Piotr1303

New member
kozikpl napisał:
Więc jeżeli chodzi o podłączenie komputera to najlepiej DVI-HDMI ?

To zależy do czego. Moim zdaniem programy lepiej wychodzą na połączeniu PC natomiast filmy z komputera na HDMI/DVI (1.080/60p). Testowałem połączenie PC w ustawieniu na WXGA i 1366x768 obraz był lekko przesunięty (przesunięcia obrazu da się skorygować w menu). Dla normalnego zjadacza chleba te ustawienia PC przy 32 bitowej głębi dają dużo pozytywnych odczuć a wyrazistość jest jak dla mnie super. Przy wyborze podłączenia trzeba wziąć pod uwagę również możliwości oprogramowania, które chcemy użytkować. Bo tak naprawdę to połączenie komp+TV to jest inny temat. U mnie np.: w winxp obraz dobry i płynność odtwarzania ok. Natomiast na tym samum kompie przy viście obraz jakościowo super ale lekko zrywa przy odtwarzaniu filmów. Prawdopodobnie jest to sprawa kodeków, ale jak mówię jest to inny temat rzeka.
 

SlawekR

New member
bemx2k napisał:
SlawekR

Czy to aby pewne ze po kablu DVI>HDMI nie mozna ustawic max rozdzialki matrycy czyli 1366x768 ??? niech sie moze ktos jeszcze wypowie na ten temat .?

Jak pewnei wiekszosc z nas wie po kablu D-Sub idzie sygnal Analogowy
a po DVI z przejsciowka na HDMI Cyfrowy ,ktory daje lepszy sygnal
moze to tylko kwestia ustawien w opcjach karty graficznej ???
Tak to aby pewne :D.

Naprawdę też nie robiłem tego pierwszy raz. Taką funkcjonalność jak kombinujesz posiadają Samsungi R81/R82 i to tylko na porcie HDMI nr 2. Też sprawdzałem osobiście. Na HDMI 1 i HDMI 3 nie działają w tym trybie, wot ciekawostka.

Oczywiście połączenie cyfrowe DVI/HDMI 1:1, pixel w pixel jest najlepszym z możłiwych, ale większość LCD nie potrafi tak pracować. Po HDMi pracują zazwyczaj tylko jako odbiornik telewizyjny HDTV i tyle. Reszta trybów, nawet ręcznie wymuszonych przez kartę graficzną, pracuje w trybie "ciemność widzę", albo "not supported".

Niektóre modele LG też potrafią pracować w trybie monitorowym DVI/HDMi 1:1.

Panasonic do tej grupy niestety nie należy, Sharp RD2 zresztą też. Nie dość że po HDMi występuje skalowanie z 1280x720 to jeszcze jest też overscan obrazu, czyli typowy tryb telewizyjny.

Ale ostatecznie niech się jeszcze faktycznie ktoś wypowie, dla spokojnego snu kolegi Bemx2k :).
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
SlawekR

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz
Jak juz testowales to moze napiszesz cos
o porownaniu jakosci obrazu z Peceta
Panasonic LX70 Vs przecietny monitor LCD 19''
Czy na LCD TV jest porownywalna jakosc obrazu
( ma mna mysli desktop i czytelnosc czcionki )
 

SlawekR

New member
bemx2k napisał:
SlawekR

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz
Jak juz testowales to moze napiszesz cos
o porownaniu jakosci obrazu z Peceta
Panasonic LX70 Vs przecietny monitor LCD 19''
Czy na LCD TV jest porownywalna jakosc obrazu
( ma mna mysli desktop i czytelnosc czcionki )
Czytelność czcionki jest ok. Ale raczej cięzko porównywać telewizor do monitora dedykowanego. Rozmiar piksela nie ten, a i przede wszystkim TV ma większy poziom jasności i mocno daje po oczach. Ale do filmów czy też gier jest bardzo dobrze.

Starałem się dać możliwie duże powiększenie, ale dość trudno fotografuje się telewizor bo jest on dość mocnym źródłem światła i zdjęcie jest trochę prześwietlone. Przynajmniej z grubsza widać że obraz nie jest przeskalowany tylko piksel w piksel

UPS link do zdjęcia wcięło :(


 
Ostatnia edycja:

karoo

New member
Czy można ręcznie dostosować do swoich potrzeb jasność w tym TV?
Co to oznacza temperatura kolorów wynosi 5500K? To dobrze, czy żle?
 

dagie

New member
kozikpl napisał:
Czekamy na zdanie kikiego i co najważniejsze fototesty lx70 :D

Myślę że najlepiej będzie jak zobaczysz ten tv na własne oczy bo fototesty mogą być mylące. Kiki w którymś z postów przyznał, że robi je na ustawieniach fabrycznych a moim skromnym zdaniem daleko im do ideału. W ustawieniach fabrycznych kontrast ustawiony jest na 100%, jasność, kolory i ostrość na 50%. Moje ustawienia różnią się dosyć znacznie od tych wartości. Tak na marginesie - bardzo śmieszą mnie rozmowy kupujących tv w sklepach "dla idiotów" na temat wyświetlania obrazów na różnych telewizorach bez zadania sobie trudu jakiejkolwiek regulacji:D
 

dagie

New member
karoo napisał:
Czy można ręcznie dostosować do swoich potrzeb jasność w tym TV?
Co to oznacza temperatura kolorów wynosi 5500K? To dobrze, czy żle?

Jasne że mozna można regulować jasność. Temperaturę kolorów też. 5500K - to dobrze jeżeli taką lubisz, źle jeżeli nie lubisz.:)
 

SlawekR

New member
kozikpl napisał:
SlawekR- a jak podłączony masz tv do komputera?
D-Subem.

Warto wspomnieć że w trybie komputerowym dostępna jest regulacja gammy w 3 krokach. To nie jest często spotykana opcja, nawet w monitorach komputerowych.

Ale i tak do komputera polecam Samsunga R81. Do takich zastosowań jest zdecydowanie najlepszy. Szkoda że w innych trybach odstaje nieco od lepszych modeli. Jeśli interesuje Cię głównie takie zastosowanie to Samsung będzie lepszy od Panasonica i jeszcze kilkudziesięciu innych modeli.
 
Do góry