Panasonic LX70 - test, opinie wszystko o serii (TX 32LX70, 26LX70)

karoo

New member
Panasonic Lcd

Czy oczy z odległości 2,2-2,5 m będą mniej bolały niż przy CRT 28"(oglądam Cyfrowy Polsat)?A który z tych telewizorów wytwarza większe ptomieniowanie? Czy obraz z tego tv przy takim samym sygnale będzie lepszy czy gorszy?
Pozdro!:cool:
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
karoo napisał:
Czy kantrast,ostrość i jasność będzie gorsza jeśli obraz 4:3 zostanie rozszeżony?
Nie, nie występuje zjawisko znane z niektórych TV, zauważalnego rozmycia i rozjaśnienia obrazu.

karoo napisał:
Czy ten tv będzie w sam raz do odległości 2,2-2,5 m.Oczy nie będą się męczyć?
Pozdrawiam.
W sam raz, ja oglądam z 1,5 do 2m i jest bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
karoo napisał:
Czy oczy z odległości 2,2-2,5 m będą mniej bolały niż przy CRT 28"(oglądam Cyfrowy Polsat)?A który z tych telewizorów wytwarza większe ptomieniowanie? Czy obraz z tego tv przy takim samym sygnale będzie lepszy czy gorszy?
Pozdro!:cool:
Oczy mniej bolały? No jeśli teraz bolą przy CRT z tej odległości to lepiej wyrzuć ten CRT, albo sprawdź oczy u okulisty czy nie cierpisz na jakąś przypadłość.

LCD wytwarza tylko promieniowalne widzialne, czyli światło ze świetlówek ;). Może jeszcze jakieś promieniowanie elektromagnetyczne blisko transformatora i to raczej wszystko.

Zależy co w Twoim mniemaniu stanowi o jakości obrazu. Jeśli geometria, ostrość, brak migotania, jakość przekazu HD to LCD jest oczywiście lepszy.

Jeśli poziom czerni i odwzorowanie kolorów to dobry CRT jest nie do pobicia.
 

SlawekR

New member
karoo napisał:
Mam pytanie czy Telewizor LCd może pracować przez 5-7 godzin bez przerwy? Czy się nie nagrzeje i czy matryca nie ulegnie zniszczeniu?
Nie wypalą się loga programów?

Pozdrawiam!!!:eek:

Nic się nie wypala i może pracować tyle godzin bez problemu. Pewnie i ze 24 godziny ciurkiem by mu nie zaszkodziło.
 

SlawekR

New member
karoo napisał:
Który z dostępnych trybów HDTV gwarantuje najlepszy obraz?
Czy płynność trybu 720p dużo się różni od 1080i.A czy 1080i ma łynniejszy obraz od zwykłego PAL. Z góry dziękuję!

Wszystko zależy od specyfiki materiału HD jaki podajesz. Czasem lepiej jest w 720p, czasem też 1080i postrzegamy jako lepszy. Nie ma na to specjalnej reguły. Oczywiście mówimy teraz o panelach HDready.
 

karoo

New member
karoo

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi!!!

Wie ktoś może czy podświetlanie LED jest lepsze dla oczu niż lamp tradycyjnych w LCD? Czy cena tego Panasonica spadnie?
Jak tak to do jakiego poziomu i kiedy?

Pozdrawiam!!!
 

bemx2k

New member
Co do podswietlenia ekranow LCD diodami Led zamiast tradycyjnych swietlowek ,to chyba kazdy powinien wiedziec ze to poprawia znacznei jakosc obrazu ! ! ! i jest to next generation LCD screens

:) swietlowkom w LCDekach mowimy stanowcze NIE :)

Tylko ze na rynku jest tyle TV LCD z stara technologia podswietlania
ze nowe LCD /LED stanieja nie wczesniej niz w przyszlym roku :-(
 

SlawekR

New member
bemx2k napisał:
Co do podswietlenia ekranow LCD diodami Led zamiast tradycyjnych swietlowek ,to chyba kazdy powinien wiedziec ze to poprawia znacznei jakosc obrazu ! ! ! i jest to next generation LCD screens

:) swietlowkom w LCDekach mowimy stanowcze NIE :)

Tylko ze na rynku jest tyle TV LCD z stara technologia podswietlania
ze nowe LCD /LED stanieja nie wczesniej niz w przyszlym roku :-(
Wypowiedź jak żywcem wyjęta z folderów reklamowych.

Co niby ma ozanczać "każdy powinien wiedzieć". Dlatego, że jakiś producent tak napisał w swoim folderze reklamowym, to ma być jakiś aksjomat w związku z tym?

Nie wiem czy kolega widział jak to działa w rzeczywistości. Ja widziałem i moim prywatnym zdaniem, obraz daleki był od ideału. Zasadniczy problem polegał na utrzymaniu w ryzach prawidłowych odcieni koloru białego, także gradacja szarości nie była naturalna. Może i kolorki wyglądały "ślicznie" jak farbkami malowane, ale do naturalności przekazu było zdecydowanie dość daleko. Zaznaczam że jest to moje prywatne zdanie. Ale skoro ja tak to odbieram to jest cień szansy że wiele innych osób może reagować na taki przekaz podobnie :D. Więc powtórzę jeszcze raz, kwestia jest jak najbardziej dyskusyjna.
 
Ostatnia edycja:

karoo

New member
Jakie są optymalne ustawienia jasności, kontrastu itp w tym tv?

Jak ustawię tryb Auto w proporcjach obrazu to obraz na reklamach nie będzie skakał?

Pozdrawiam!!!
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
kiki napisał:
optymalne do czego ?
Po mojemu to chyba tylko do nabijania licznika postów, sądząc po powtarzających się pytaniach kolegi Karoo, w tym i innych wątkach :D.

Update - pojawiło się update pytania, dla złagodzenia konkretności pytania pierwotnego, zaraz po pytaniu Kikiego :).

Ale niech będzie, odpowiem. Oczywiście że obraz będzie zmieniał formatowanie przy trybie auto, na reklamach. Ale nie pytaj już o to samo w wątku o LX700. Tam będzie działać tak samo.

Co do optymalnych ustawień to na przykład najlepszy poziom czerni uzyskamy wyłączając TV z prądu. Ale nie wiem czy o taką optymalizację ustawień chodziło.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Co do kolegi Karoo Zgadzam sie w 100 % ,cos dziwnego ten czlowiek odwala :) moze ma 12 lat , moze robi sobie jaja

SlawekR
Co do tego podswietlania , to nie info z folderu reklamowego
tylko z kilku przeczytanych testow , testow z stron podobnych do tego forum , 3/4 wypowiedzi ludzi ktorzy testowali LCD z podswietlaniem LED wypowiadalo sie bardzo pochlebnie na temat tej nowej technologi ,

Sa gusta i gusciki , znam takich co wola pasztet od poledwicy :)


KiKi

Mam nadzije ze nie zapomniales o tesciku LCD + PC ;)
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie zapomniałem - obrabiam je.
I jeszcze cały dzień przesiedziałem przy kalibracji plazmy full Hd Panasonica.
 

karoo

New member
????

Chodziło mi oto czy danie takich ustawień jak proponowała jakoą gazeta(ustawienia optymalne 32LX70 to w teście w niemieckim VIDEO 5/07 napisali:
Kontrast - 79%
Jasność - 50%
Nasycenie - 61%)

Takie zmiany dają dobre efekty? Jakość obrazu poprawiła się w stosunku do ustawień standardowych? Czy ktoś sprawdzał?

Z góry dzięki!!!
 

bemx2k

New member
karoo

Testy ,testami ,ale w domu gdzie ma stac TV kazdy ma inne warunki oswietleniowe ,jeden ma zarowki energooszczedne inny Halogeny , nie mozna uznac ze jedne ustawienia brightness /contrast
beda optymalne dla wszystkich !!!
czasam i zadajesz pytania jak 12 letni blondyn z kreconymi wlosami :) wez wrzuc na luz
no offence
 

Piotr1303

New member
SlawekR napisał:
Po mojemu to chyba tylko do nabijania licznika postów, sądząc po powtarzających się pytaniach kolegi Karoo, w tym i innych wątkach ...

Kolego jeżeli byś odbierał dźwięk z przed mojego kompa to byś słyszał jak głośno klaskałem dziękując Ci za wypowiedź.
Bo też większość z kolegów nie czyta całego wątku bo im się nie chce powielając w kółko te same pytania, że się jeszcze Kiki nie wkurzył to dziw. Moim zdaniem to taki post ma służyć rozproszeniu wątpliwości i wymianie informacji, a nie „wkoło Macieju” wałkowanie tych samych pytań. Po piątej odpowiedzi każde nawet mądre pytanie staje się idiotyczne np.: pytanie o odległość z jakiej ma być oglądany obraz na TV lub ile godzin można oglądać bez przerwy TV ...... Panowie odrobina powagi bo strach pomyśleć jak te TV do Was trafią. Jeżeli wątek będzie miał 100 stron to niczemu już nie będzie służyć. Koledzy czytajcie wątki w całości bo tam znajdziecie dużo odpowiedzi, które już ktoś wcześniej opracował. Dla ciekawskich jest jeszcze ta strona.
http://www.topmarket.pl/porady_telewizory_lcd/?PHPSESSID=e5a48c463b220ee128f0e3acc9367178
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
bemx2k napisał:
Sa gusta i gusciki , znam takich co wola pasztet od poledwicy :)


pozdrawiam

Otóż to, święte słowa, a o gustach się nie dyskutuje. Dlatego nie odważyłbym się użyć stwierdzenia wszyscy przecież wiedzą ..... Bo to brzmi jak pewnik, taki z góry przyjęty aksjomat. A postrzeganie tego jak działa określony typ podświetlenia, jest przecież bardzo subietywne i zależy od preferencji i gustów właśnie.
 
Do góry