Panasonic LX60

Axl2000

New member
Błagam o pomoc, jestem załamany...

Nie wiem co sie dzieje, kupilem dzisiaj Panasonica 26LX60, telewizorek swietny, sliczny obraz, ale...wlaczam tryb gotowosci i slysze ciche "cykcykcykcyk" non stop z rozna czestotliwoscia...w dzien tego nie slychac lecz w nocy tak jak teraz juz cisza w domu to doprowadza to do szalu jak czlowiek chce isc spac, musze wylaczac TV guzikiem...:( Czy to sie nadaje na wymiane gwarancyjna czy mnie wysmieja, czy moze taki urok tego modelu? Prosze o pomoc bo nie wiem co zrobic :( Doslownie wyc mi sie chce bo nowy TV i juz mam "ale" do czegos, czego nie sprawdzilem podczas kupna bo nawet nie bylo jak a ja nie podejzewalem ze taki psikus moze wystapic :/ cukcykcyyyyk...:(
 

bart

New member
shit happens... tez tak mialem na starym crt, ale dopiero po paru latach uzytkowania - oprocz cykania migotala dioda trybu gotowosci. Jak lcd kupiles wczoraj, to pewnie mozesz jeszcze wymienic na egzemplarz niecykajacy.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Najprostszym wyjściem jest serwis, lub jak się dogadasz ze sprzedawcą to wymiana na nowy egzemplarz.

pozdrawiam
 

Axl2000

New member
Kupowalem w Euro RTV-AGD...wiec nie wiem jak to bedzie z wymianą...:/ Paranoja, jestem wsciekly i podlamany bo dzisiaj ide na 12h do pracy, jutro, po jutrze, itd. az do konca lipca :/
 

xroma

New member
Może spróbuj się urwać? ( zamienić ) czy cuś bo będziesz później żałował. Wal do sklepu i go wymieniaj póki sprawa jest jeszcze ciepła. Muszą Ci go wymienić .
 

Axl2000

New member
Witam, wlasnie wrocilem z Euro i...mam swoj perwszy TV znowu w domu, srawdzilem jeszcze 2 inne i...i bylo to samo a nawet gorzej bo "bzykało" :| W takim razie za jakis czas przydzwonie do serwisu Panasonica i zamowie wizyte bo to dla mnie dziwne...patrzac na tyl telewizora cyka na dole po prawej stronie tak gdzie sa te "krateczki" za glosnikiem...mniejwiecej z tego miejsca dochodza odglosy kopulacji swierszczy ;) Dzieje sie to tylko podczas trybu standby kiedy sie swieci czerwona dioda z przodu TV....no ale nic ja z tym nie zrobie :( Ech nic no dzieki @ll :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jesteś jednym z niewielu osób ,które mają wyostrzony słuch.

Ja nigdy nie spotkałem się z takim zjawiskiem. Skoro cyka na standby - to w Euro też wyłączałeś telewizory? Czy słuchałeś na włączonych ?
A i z jakiej odległości słychać jest ten dźwięk ?
pozdrawiam
 

Axl2000

New member
kiki napisał:
witam
jesteś jednym z niewielu osób ,które mają wyostrzony słuch.

Ja nigdy nie spotkałem się z takim zjawiskiem. Skoro cyka na standby - to w Euro też wyłączałeś telewizory? Czy słuchałeś na włączonych ?
A i z jakiej odległości słychać jest ten dźwięk ?
pozdrawiam

w domu moja mama i tata slysza to z odleglosci okolo 10cm, ja slysze z 3m...moze mam sluch wyostrzony na takie czestotliwosci, nie wiem...:(

w Euro sluchalem na standby, poprosilem o wylaczenie reszty sprzetu i klimatyzacji i miły pan zrobił to :) Byly nawet cicho, po wlaczeniu TV nic nie cykało, slychac bylo sam dzwiek z TV, za to w standby to juz jeden cykal, kolejny bzyczal...okazalo sie ze najmniej (wg. mojego ucha) niechcianych dzwiekow wydaje ten ktorego wzialem jako pierwszego...

Zastanawiam sie czy jest sens wzywac kogos z Panasonica do tego, czy lepiej sie przyzwyczaic albo poprostu wylaczac TV guzikiem na obudowie dla swietego spokoju i ciszy...:(
 

ein

New member
Cholercia chyba masz

problem, bo jestes kims kto ma takie wyczulenie na dzwieki okreslonej czestotliwosci lub/i dysponujesz bardzo wyczulonym aparatem sluchu (inwestuj w topowy sprzet audio - w takiej sytuacji warto! :) ). Oczywiscie absolutnie nie rezygnuj z opcji "panowie z Panasonica", wydales ciezko zarobione pieniadze na nowy sprzet i nie jestes do konca zadowolony... niech przyjada a kto wie - moze problem jest do rozwiazania (menu serwisowe i jakas magiczna opcja???) Tak czy siak wspolczuje ale i (byc moze) zazdroszcze. Moj sluch od dawna jest juz nie taki, jakiego bym sobie zyczyl - coz lata ostrego grania robia swoje. A szkoda - bo wiem, ze kiedys z paru ulubionych plyt bylo wiecej radosci. Ehhh...
 

Axl2000

New member
ein napisał:
problem, bo jestes kims kto ma takie wyczulenie na dzwieki okreslonej czestotliwosci lub/i dysponujesz bardzo wyczulonym aparatem sluchu (inwestuj w topowy sprzet audio - w takiej sytuacji warto! :) ). Oczywiscie absolutnie nie rezygnuj z opcji "panowie z Panasonica", wydales ciezko zarobione pieniadze na nowy sprzet i nie jestes do konca zadowolony... niech przyjada a kto wie - moze problem jest do rozwiazania (menu serwisowe i jakas magiczna opcja???) Tak czy siak wspolczuje ale i (byc moze) zazdroszcze. Moj sluch od dawna jest juz nie taki, jakiego bym sobie zyczyl - coz lata ostrego grania robia swoje. A szkoda - bo wiem, ze kiedys z paru ulubionych plyt bylo wiecej radosci. Ehhh...

Lat mam 21 i zbieralem na TV okolo roku odkladajac z pracy co sie dalo...az kupilem TV za 4k. Mam swira na punkcie muzyki wiec moze mi sie sluch wyostrzyl? Nic no w lipcu dzwonie do serwisu panasonica (gdybym jeszcze znal nr :| moze ktos zna do odpowiedzialnego serwisu?) i poprosze o przyjazd kogos rozsadnego i powaznie trtaktujacego osobe z takim problemem jak moj...chyba moj problem nie jest czesto spotykany :( Boje sie ze mnie wysmieja i powiedza ze wszyskto jest ok a ja mam omamys luchowe :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie takie proste.
Jeśli ktoś ma ponad normatywne zdolności - wcale nie znaczy ,ze coś wskóra.
Jeśli telewizor spełnia normy - walka jest z góry przegrana.
Tym bardziej jak twierdzisz - rodzina tego nie słyszy.
Łatwiejszę formą w Twoim przypadku jest wymiana modelu na model innej firmy.
 

Axl2000

New member
kiki napisał:
to nie takie proste.
Jeśli ktoś ma ponad normatywne zdolności - wcale nie znaczy ,ze coś wskóra.
Jeśli telewizor spełnia normy - walka jest z góry przegrana.
Tym bardziej jak twierdzisz - rodzina tego nie słyszy.
Łatwiejszę formą w Twoim przypadku jest wymiana modelu na model innej firmy.

Dzisiaj jeszcze raz bylem w EURO, tym razem obslugiwal mnie inny gosc. Sprawdzilem 3 egzemplarze i wszystkie wydaaly niechciane dzwieki, slyszal to nawet sprzedawca a ze nie mogl wymienic na inny bo nie mial dzialajacego bezproblewmowo...to podal mi wszystkie adresy serwisow panasonica w warszawie + serwis prywatny itd. i telefon do siebie w razie gdybym potrzebowal pomocy z TV :| widac nie ja jedyny mam "problemy ze sluchem" i slysze dziwne dzwieki ;)
 

Axl2000

New member
NAJNOWSZE WIESCI: dzwonilem do autoryzowanego serwisu poleconego telefonicznie przez panasonic polska i...i stweirdzili ze ten model tak ma i tego sie nie naprawi bo trzeba by bylo wymieniac jakiestam czesci a to jest zabronione przez panasonica i jesli to zrobia to odpowiedzialnosc bierze serwisant blabla, owszem moga sprawdzic go ale jesli sie okaze ze u nich jakis tez cyka to mi napisza w karcie gwarancyjnej ze byl na "przegladzie" i wszystko jest w normie...czyli w skrocie moge sie pocalowac :| wywalilem 4000zł na cykający jak zegarek telewizor :( WHAT TO DO? :(
 

ein

New member
Coz pozostaje Ci jedno

sprzedac i to jak najszybciej, nowka, karton (w koncu masz nowiutki dopiero co rozpakowany TV) z niewielka utrata wartosci i przy nastepnym zakupie lepiej sprawdzic kupowany sprzet przed podjeciem decyzji. Pewnie za 3,7-3,8 sprzedasz, bo jest na gwarancji, nowy, ze sklepu
 

xroma

New member
Jeśli mi się nic nie pomyliło , przepisy Unii Europejskiej mówią ,że można odstąpić od umowy ( czyt. zwrócić ) w ciągu 7 dni bez podania przyczyny.
 

Axl2000

New member
xroma napisał:
Jeśli mi się nic nie pomyliło , przepisy Unii Europejskiej mówią ,że można odstąpić od umowy ( czyt. zwrócić ) w ciągu 7 dni bez podania przyczyny.

wziety na raty...wiec odpada...trudno, najbizsze pare lat bede mieszkal w domu z cykajacym jak bomba TV :( chyba ze bede jezdzil co jakis czas do roznych serwisow z tym i nekał panasonica, moze cos wymysla...

ps. sprzedaz odpada, rodzice i tak maja mi za złe ze kupiłem cos za taka kase i teraz musze splacac. A w domu kupa innych wydatkow...
 

alCatr4z

New member
Witam, mam pytanie dotyczące modelu 32LX60P na które nigdzie nie mogę otrzymać jednoznacznej odpowiedzi. Czy telewizor ten posiada wbudowane głośniki?? Wiem, że pytanie może być trochę idiotyczne ale nie orientuję się dobrze w tego typu telewizorach i nie wiem czy wbudowane głośniki są standardem. Jeżeli posiada takowe to proszę o informację jak się sprawują. (nie planuję w najbliższym czasie dokupowania zestawu głośników, jedynie odtwarzacz dvd).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
TV Panasonic 32 Lx 60 - posiada wbudowane głośniki.
32lx60f_2mppp.jpg

są na dole.

Jakie są różnice - nie wiem . Nie wiedzą też w Panasonic Polska - bo pytałem.
A z Panasonic Polska otrzymywaliśmy w dostawie i jedne i drugie modele.
Dla mnie najważniejsze jaki ma "charakter" czyli jak gra.
A w swojej klasie cenowej gra - znakomicie.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
daj znać na priv - postaram się pomóc.
Napisz mi kiedy kupiłeś i gdzie ?
Z kim rozmawiałeś w serwisie ?
Pan Prezes Panasonic Polska - Kazimierz Monkiewicz już kilka razy pomagał uzytkownikom. Liczę ,że tym razem mimo nawału zajęć również pomoże.
pozdrawiam
 
Do góry