Panasonic LX60

Duck

New member
TX32LX60P+ zestaw kina ale jaki?

Witam
Jestem pierwszy raz na forum i od razu z pytaniem. Czy warto kupic wymieniony model Panasia chodzi o to, ze mam sentyment do marki ale nie koniecznie musi to byc Panas a jesli juz to czy ten model nadaje sie do mieszkanka bo plazma raczej bedzie za duza a no i jeszcze jedno chcialbym kupic do niego zestawa kina taki prosty cos jak sc-ht885 albo teraz sc-ht990 tylko czy ktorys z tych zestawow mozna podlaczyc do tego tv poprzez HDMI?
Z gory THX.
 

lukas20

New member
Witam mam pytanko do was :) mam wlasnie ten telewizorek i na jego prawym gornym rogu widnieja 3 nalepki miedzyinnymi HDMI ! Moj Ojciec niedawno byl w sklepie RTV i ogladal ten sam telewizor tylko ze tam bylo ze 5 nalepek na jednej z nich pisalo HDREADY!!! Teraz sie ciagle zastanawia czy ten jego tel ma HDREADY czy niema?? Mozecie napisac jak to jest??? Dzieki
 

rumcajs

New member
Jeżeli to foktycznie model TX-32LX60 to jest HDREADY.
Nawisem mówiąc u mnie były naklejone dwie,a gra nie gorzej jak ten z pięcioma.
Pozdrawiam

 

deoc

New member
No nie !! To mnie oszukali bo ja mialem wlasnie tylko 1 naklejke - Connect HDMI x2 --> Be there :) Ladnie - pisze reklamacje do Panasonica !! Oszusci !! ;) A tak na powaznie to nie nalepka czyni TV HDReady tylko to ze potrafi wyswietlic przynajmniej 720 lini a jak ma jeszcze HDMI To juz na 100% ready :)
 

lukas20

New member
no dobra skoro jest HDREADY to i jest HDTV no nie?? pytam sie dlatego bo ojciec byl w supermarkecie i koles mu powiedzial ze ten Panas co ma 5 nalepek gdzie jest naklejka HDREADY ma wbudowany tuner HD ze jak nadejdzie za pare latek telewizja TVP HD to po podlaczeniu anteny bedzie odbierac a ten co ma 3 czy tam jak mowia koledzy mnieli 2 a nawet 1 gdzie pisze tylko HDMI to niemaja wbudowanego tunerka tylko bedzie trzeba kupowac specjalnie jakas skrzynke gdzie sygnal sie przetwozy i poda do telewizorka. Mi osobiscie wydaje sie to smieszne bo co maja nalepki wspulnego z Telewizorem !!!! :)
 

deoc

New member
No jest wersja z tunerem DVB ??(poprawcie mnie jak sie myle) ale zastanow sie czy CI potrzebny tuner osobno, skoro pewnie i tak niedlugo w polsce 80% to beda "platformy cyfrowe" ktore beda dawaly Ci wlasne "skrzynki czyli tunery" do tego i tak bedziesz chcial sygnal HDTV nagrrywac na HDD czy DVD (Blu Ray??:D) Wiec nie ma co narazie w Polsce dokladac do tego kilkaset PLN :)
 

lukas20

New member
deoc napisał:
No jest wersja z tunerem DVB ??(poprawcie mnie jak sie myle) ale zastanow sie czy CI potrzebny tuner osobno, skoro pewnie i tak niedlugo w polsce 80% to beda "platformy cyfrowe" ktore beda dawaly Ci wlasne "skrzynki czyli tunery" do tego i tak bedziesz chcial sygnal HDTV nagrrywac na HDD czy DVD (Blu Ray??:D) Wiec nie ma co narazie w Polsce dokladac do tego kilkaset PLN :)
no tak ale chodzi oto czy jak za pare lat bedzie TVP nadawac w HD to po wlozeniu normalnego kabla antenowego z anteny np siatkowej bedzie mozliwy odbior HD. Bo koles w sklepie powiedzial ze ten panas co jest nalepka gdzie pisze HDREADY ma juz w sobie wbudowany tuner. A ten panas na ktorym jest tylko nalepka HDMI niema wbudowanego tunera i ze po podlaczeniu kabla antenowego nieprzetworzy sygnalu HD!!! Mowa ciagle o lx60p ! Mi sie wydaje to smieszne poniewaz to jest ciagle jedna seria tel <lx60p> tylko producent dodaje se wiecej naklejek a jak wy myslicie???
 

rumcajs

New member






wg mnie sprzedawca sam nie wie co sprzedaje. Te jego HD z kabelka antenowego to wirtualna magia,wszystko po to aby nagaić klienta na pozornie nowoczesny sprzęt.
Może jak platwormy się napasą to poleći HD za friko (co chyba nigdy nie nastąpi)
LX60 z tunerem DVB czy ktoś coś słyszał otakim modelu????
 
Ostatnia edycja:

deoc

New member
lukas20 napisał:
no tak ale chodzi oto czy jak za pare lat bedzie TVP nadawac w HD to po wlozeniu normalnego kabla antenowego z anteny np siatkowej bedzie mozliwy odbior HD.

Za pare lat.. chcesz tyle czekac?
Wtedy twoj TV bedzie mial np. 4lata i nie bedzie juz super nowoscia...
 

Krvavy

New member
Trochę OT, mam pytanie do innych użytkowników tego modelu: czy normalne jest, że cały czas na ekranie wyświetlane jest oznaczenie gniazda, z którego obraz jest aktualnie nadawany -np. AV1? Czy można to wyłączyć? Wydawało mi się że oznaczenie to powinno po chwili zniknąć.
 

deoc

New member
Na pilocie masz przycisk "i" (prawy dolny rog numerycznej klawiatury) naciskajac go kolejno masz info o zrodle sygnalu 480i 720i 1080i itp oraz wejsciu... drugie kliikniecie zostawia tylko nazwe wejssci np. HDMI1 lub HDMI2 a trzecie je usuwa i masz sam obraz :D Wiec bez stresu :D
 

lukas20

New member
deoc napisał:
Za pare lat.. chcesz tyle czekac?
Wtedy twoj TV bedzie mial np. 4lata i nie bedzie juz super nowoscia...

Dobra nietrzymaj mnie za jezyk!!! Chodzi mi tylko oto czy jest to mozliwe zeby 2 te same tv (mowa o lx60p) roznily sie od siebie??? ze te co teraz w sklepach co maja po 5 naklejek w prawym gornym rogu maja juuz wbudowany tuner hd a te co wyszly w czerwcu co maja po 3 naklejki go jeszcze niemialy chociaz ze maja po 2 wejsc hdmi!!!! Dziwi mnie to poniewaz umnie pisze ze ma 2 HDMI ale niepisze ze ma HDREADY. A na tych co teraz sa w sklepach pisze ze ma 2 hdmi i do tego jeszcze pisze ze ma hdready?? poco wedlug was producent zmienia tzn dodaje sobie na tv nalepki??? Czy jst to mozliwe ze jeden ma wbudowany tuner HD a starszy lx60p niema??
 

saxophonic

New member
lukas20 napisał:
Dobra nietrzymaj mnie za jezyk!!! Chodzi mi tylko oto czy jest to mozliwe zeby 2 te same tv (mowa o lx60p) roznily sie od siebie??? ze te co teraz w sklepach co maja po 5 naklejek w prawym gornym rogu maja juuz wbudowany tuner hd a te co wyszly w czerwcu co maja po 3 naklejki go jeszcze niemialy chociaz ze maja po 2 wejsc hdmi!!!! Dziwi mnie to poniewaz umnie pisze ze ma 2 HDMI ale niepisze ze ma HDREADY. A na tych co teraz sa w sklepach pisze ze ma 2 hdmi i do tego jeszcze pisze ze ma hdready?? poco wedlug was producent zmienia tzn dodaje sobie na tv nalepki??? Czy jst to mozliwe ze jeden ma wbudowany tuner HD a starszy lx60p niema??

Jest na to jedna rada: odklej wszystkie naklejki to nie będzie problemu.

(a czy jesy HDREADY zobacz w instrukcji na okładce jest oznaczenie,a na str 26-27 i 29 masz podane kompatybilne formaty- i wszystko jasne))
 

yaczes

New member
Witam!
Kupilem dzisiaj LX60 i mam kilka pytan. Na razie podlaczylem go przez antene i generalnie na wiekszosci kanalow jest bardzo dobrze, oprocz tvp1, ktora ma slabo widoczny cien/przeswit (nie wiem jak to nazwac). I tu pojawia sie problem, bo obraz, gdy przelacze na jedynke, zweza sie od gory i dolu (tak jakby telewizor 4:3 przeskalowal ekran na 16:9, sa czarne pasy na gorze i na dole), potem wraca do normy (chociaz czasem ponownie skoczy). Zdarzylo sie to tez (raz czy dwa) na innych kanalach. Czy powinienem sie tym przejmowac (mam tydzien na wymianie:f)?. Druga sprawa: jakim kablem najlepiej polaczyc kompa z tym TV? Na karcie mam wyjscie S-video (czy tez trzeba podlaczyc w miejsce monitora?).
pozdrawiam
 

saxophonic

New member
yaczes napisał:
Witam!
Kupilem dzisiaj LX60 i mam kilka pytan. Na razie podlaczylem go przez antene i generalnie na wiekszosci kanalow jest bardzo dobrze, oprocz tvp1, ktora ma slabo widoczny cien/przeswit (nie wiem jak to nazwac). I tu pojawia sie problem, bo obraz, gdy przelacze na jedynke, zweza sie od gory i dolu (tak jakby telewizor 4:3 przeskalowal ekran na 16:9, sa czarne pasy na gorze i na dole), potem wraca do normy (chociaz czasem ponownie skoczy). Zdarzylo sie to tez (raz czy dwa) na innych kanalach. Czy powinienem sie tym przejmowac (mam tydzien na wymianie:f)?. Druga sprawa: jakim kablem najlepiej polaczyc kompa z tym TV? Na karcie mam wyjscie S-video (czy tez trzeba podlaczyc w miejsce monitora?).
pozdrawiam

Ustaw sobie auto format obrazu.czarne paski od góry i dołu zostaną rozcianiete poza obraz (pozorne 16/9).
 

deoc

New member
No wlasnie tu jest problem - bo jak ustawisz na autofrormat obrazu to TV sam bedzie rozciagal i zwezal obraz dopasowujac sie do aktualnego obrazu (reklamy w 4:3 - film 16:9) ogolnie ja uzywam opcji 16:9 caly czas... i jest OK bo wszystko co ogladam jest w takiej rozdzielczosci.
A co do kompa to podlaczyc przez s-video mozesz (wejscie S-video z prawej strony TV :p) ale najlepiej to kablem DVI-->HDMI tylko czy masz DVI w karcie graficznej??
 
Do góry