Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

marcin_m

New member
Nie wiem, czy podczas nagrywania można oglądać inny program (nie mam jak sprawdzić), ale w instrukcji piszą, że jak najbardziej tak.
Jednak, zapewne z powodu błędu softu, włączenie nagrywania oglądanego programu powoduje zniknięcie obrazu (podgląd zatrzymuje się na komunikacie "Program zakodowany"). Ale wszystko nagrywa się jak trzeba. Po wyłączeniu nagrywania obraz wraca. Jak dla mnie -- ewidentny błąd oprogramowania. Ale może pojawia się tylko przy pracy z kartą CAM. Niestety, nie mam innego źródła sygnału, żeby to sprawdzić.

Wracając do tematu karty CAM. Chcę kupić kartę CAM (z Polsatu) żeby pozbyć się tunera i koniecznie potrzebuję opcji nagrywania i oglądania jednocześnie. Dlatego też rozglądam się za TV z dwoma tunerami. W grę więc wchodzą nowy Samsung F8000 albo Panasonic 55DT60 (może WT60). Ale jeżeli jest problem z kartą CAM i faktycznie trzeba zakupić tuner to możliwość wyboru TV od razu się powiększa (wtedy myślę o Philipsie8008)

Kontaktowałeś się może z dostawcą karty w tej sprawie, czy da się to jakoś "naprawić"?
 

tipsi

New member
@marcin m > Nie, nie kontaktowałem się. Ale chyba muszę coś z tym zrobić, poza tym wkurza mnie powolne działanie CAM - przełączanie programu potrafi trwać całą wieczność :\
 

bugi156

New member
Mam pytanie do posiadaczy TV kablowej UPC. Czy MediaModuł CI+ działa poprawnie z Panasoniciem? Czy można jednocześnie nagrywać jeden kanał i oglądać inny. Czy można ustawić podobnie jak w dekoderze aby nagrywało każdy odcinek jakiegoś serialu? Liczę na szybkie odpowiedzi, gdyż mam możliwość rozwiązania umowy z UPC i podpisania nowej z modułem.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Moduł CI+ działa prawidłowo. A na co pozwala moduł CI+ to zależy też od operatora, nie tylko od telewizora. UPC: " Usługi dodatkowe takie, jak UPC NA ŻĄDANIE, Radio, Gry, Zamawianie Usług, Strefy, Zdalne Nagrywanie oraz inne usługi interaktywne UPC są dostępne wyłącznie z dekoderem UPC Mediabox."
 

bugi156

New member
Na anglojęzycznych stronach piszą, że matryca od LG.
Nikt nie wie czy można nagrywać jeden kanał a oglądać inny przez mediamoduł Cl+ UPC? albo czy można zaplanować aby tydzień w tydzień nagrywało konkretny program?
 

tipsi

New member
Nie da się nawet oglądać tego, który się nagrywa :\, a co dopiero inny… Ale to chyba wina współpracy CAM z softem TV. Są tez problemy z EPG -- w wielu programach dane EPG nie są ściągane, albo z wielkim bólem. Pozostaje czekać na aktualizację softu.
 

lefff

New member
Nie da się nawet oglądać tego, który się nagrywa :\, a co dopiero inny… Ale to chyba wina współpracy CAM z softem TV. Są tez problemy z EPG -- w wielu programach dane EPG nie są ściągane, albo z wielkim bólem. Pozostaje czekać na aktualizację softu.
To nie wina softu tylko
1. "poprawności politycznej" Panasonica i przestrzegania przez niego amerykańskiego prawa autorskiego.
2. zabezpieczenia wprowadzonego przez dostawcę sygnału by dany kanał był oglądany tylko na jednym TV - byś w domu nie mógł go jednocześnie przesyłać do drugiego TV.
Moduł CAM skierowanie sygnału na nagrywanie traktuje jako jeden TV więc dlatego nie puści go na TV.

Aby TV nagrywał jeden kanał (nie mówie o Panasonicu) a można było oglądać inny, powinien mieć dwa dekodery DVBT (lub/czy dwa DVBC) inaczej się nie da.
Jeżeli dekoder czy CAM ma taką możliwość to znaczy że technicznie ma po dwa dekodery w sobie.
 

robson2211

New member
Witam. Jestem pierwszy raz na Waszym forum wiec moze bede troche raczkowal.Mam pytanko. Wczoraj kupilem Panasonica 47DT60 i ogolnie jest wszystko ok ale zanim wszystko poustawiam i pobadam to troche czasu zejdzie, ale wracajac do pytania. Telewizor nie czyta mi zadnych napisow w filmach z usb (.srt i .txt). Nie wiem czy gdzies sie to wlacza czy cos ale czy ktos moglby mi pomoc?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyta bez problemów. Musisz ustawić w menu playera znaki

020_P1500877.JPG

Odczytuje wszystkie pliki filmowe ze znakami polskimi.

021_P1500879.JPG


022_P1500881.JPG


023_P1500882.JPG

Pamiętać należy tylko o wybraniu w menu właściwego regionu. Szkoda, że nie ma regulacji wielkości czcionki w napisach.

007_P1390295.JPG

Czyli Europa środkowa CP-1250
 

robson2211

New member
Kiki wielkie dzieki ale kurde nie moge sobie poradzic. Nie wiem kompletnie jak wejsc w menu playera.Caly czas mi pokazuje menu glowne a jak juz ogladam jakis film to nie wiem jak ustawic. Przepraszam ze zawracam Tobie glowe ale czy moglbys mi poszczegolnymi zdjeciami pokazac jak tam wejsc? Przesiadlem sie z 7 letniego crt-ka na to cudo i kompletnie mnie przytlacza. Zgory dzieki jeszcze raz
 

robson2211

New member
Kiki dodam jeszcze ze jak otworze podczas ogladania filmu "menu konfiguracji video" to mam tylko 4 opcje do wyboru - "multi audio", dzwiek podwojny mono", "napisy" i "powtarzac".Nie posiadam pozycji kodowania napisow a jak rozwine menu "napisy" to mam do wyboru tylko "brak napisow". Na usb mam i plik txt i plik srt. Rece opadaja:(
 

robson2211

New member
Kiki poradzilem sobie . Trzeba przerobic napisy na format srt i wtedy po podpowiedzi ktora napisales wszystko dziala.Narazie przetestowalem na jednym filmie ale jak wroce z weekendu to bede dzialal dalej i napeno jeszcze cos napisze. Pozdrawiam
 

Festan06

New member
Witam.
Mam problem z konfiguracją pilota touchpad z telewizorem.Nie mogę go sparować.Wszystko robię tak jak podaje komunikat na ekranie i za każdym razem dostaję taki komunikat cytuję:Nie można znalezc pilota touchpad viera.-Sprawdz czy baterie są prawidlowo wlozone.-pilot touchpad znajduje się w odleglosci 50cm od telewizora-naciśnięto i przytrzymano zaznaczone na rysunku przyciski. Robię to już kilkanaście razy.W różnych odległościach .I nic. Czy ktoś wie w czym problem?
TV TX-L47DT60E
 
Do góry