Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

przemekg

New member
Mam pytanie w jaki sposób mogę przesyłać filmy z laptopa przez Wi-Fi
Mam laptop zgodny z technologią Intel WIDI ale komputer nie może znaleźć odpowiedniego adaptera . Czy to oznacza, że mouł w tym telewizorze nie jest zgodny z tą technologią. Jeżeli to prawda to pozostaje DLNA tylko jakoś nie mogę tego uruchomić . Laptop wykrywa telewizor ale nie może połączyć się z serwerem .Czy ktoś może mi pomóc.
 

last_ninja

New member
Dzięki za odpowiedzi.
[...]
Tak myślę, że może warto byłoby napisać w kilka osób w tej sprawie do Panasonica. Myślę, że taka zmiana wielkości czcionki to kwestia kilku minut albo i mniej dla fachowców od softu. A oglądanie stałoby się jeszcze przyjemniejsze. Jakby kilkadziesiąt osób napisało maila może by zwrócili na to uwagę. Można, by dodatkowo w konkursie „Czegoś tu brakuje...” na stronie panasonic-club wpisać taką wskazówkę. Co myślicie? Ja myślę, że na zaszkodzi spróbować.

Dobry pomysł :) Pamiętam, że Panasonic "od zawsze" serwował małą czcionkę. Miałem odtwarzacz DVD Panasonica, później nagrywarkę DVD Panasonica- zawsze to samo - czcionka wielkości (wysokości) 10mm...
 

koalaxp

New member
do przemka - naciskasz pilotem TV przycisk APPS po wejściu na stronę drugi rząd od góry " serwer medialny" wyswietlą ci się urzadzenia wykrywane przez wi-fi (ja mam włączonego lapka i SGS3 i je wyświetla na ekranie telewizora) wchodzę w nazwę kompa OK i wyświetlają się foldery :Muzyka,Wideo,Obrazy,Lista odtwarzania - naciskam wideo i wszystkie pliki wideo tu wyswietla się lista wszystkich wideo, wybieram film i mi wyswietla film z laptopa na ekranie TV w tym czasie można na laptopie robić co innego.Jeżeli będą jakieś problemy to wejdź w lapku do START - SIEĆ - Viera DT60 Series (z zieloną strzałką) prawym myszy i opcje przesyłania strumieniowego multimediów i zrób wszędzie dozwolone. To chyba wszystko aha czasami po naciśnięciu APPS trzeba chwilę poczekać na połączenie DLNA i WIFI ----- do dzieła jeżeli Ci o to chodziło
 

bugi156

New member
Ja już do Panasonica napisałem w sprawie wielkości napisów. Mój odosobniony mail to tylko ziarenko ale w grupie siła więc proszę posiadaczy Panasoniców o wsparcie pomysłu i również wysłanie takiego maila.

Pozdrawiam!
 

przemekg

New member
do przemka - naciskasz pilotem TV przycisk APPS po wejściu na stronę drugi rząd od góry " serwer medialny" wyswietlą ci się urzadzenia wykrywane przez wi-fi (ja mam włączonego lapka i SGS3 i je wyświetla na ekranie telewizora) wchodzę w nazwę kompa OK i wyświetlają się foldery :Muzyka,Wideo,Obrazy,Lista odtwarzania - naciskam wideo i wszystkie pliki wideo tu wyswietla się lista wszystkich wideo, wybieram film i mi wyswietla film z laptopa na ekranie TV w tym czasie można na laptopie robić co innego.Jeżeli będą jakieś problemy to wejdź w lapku do START - SIEĆ - Viera DT60 Series (z zieloną strzałką) prawym myszy i opcje przesyłania strumieniowego multimediów i zrób wszędzie dozwolone. To chyba wszystko aha czasami po naciśnięciu APPS trzeba chwilę poczekać na połączenie DLNA i WIFI ----- do dzieła jeżeli Ci o to chodziło

Dzięki pierwsza opcja zadziałała. Niestety filmów 1080i AVCHD z kamery panasonica nie da się oglądać - strasznie przycina. Pewnie przepustowość wi-fi jest za mała. Czy ktoś wie ile mega zajmuje minuta filmu podczas nagrywania jakiegoś programu z TV na dysk twardy. Z tego co zauważyłem dysk twardy musi być jakoś specjalnie formatowany. Czy na takim dysku oprócz filmów nagranych Z tunera mogę sobie dograć z kompa jakieś własne filmy i telewizor to przyjmie
 

koalaxp

New member
do "przemekg'' - znalazłem łatwiejszy sposób wyświetlania filmów z laptopa na telewizorze a mianowicie : zauważyłem że filmy z rozszerzeniem "avi" po naciśnięciu prawym myszy na film występuje opcja "odtwarzaj do" i dalej wyświetla "Viera DT60" (warunek jest taki,że musi być włączony telewizor by było połączenie wifi)
 

koalaxp

New member
jeżeli chodzi o nagrywanie z TV na dysk USB trzeba najpierw wejść w MENU konfiguracja i tam skonfigurować dysk do nagrywania z TV - wydaje mi się z tego co przeczytałem w MENU POMOC to na dysk będzie można nagrywać i odtwarzać tylko to co się nagra z telewizora.
 

przemekg

New member
do "przemekg'' - znalazłem łatwiejszy sposób wyświetlania filmów z laptopa na telewizorze a mianowicie : zauważyłem że filmy z rozszerzeniem "avi" po naciśnięciu prawym myszy na film występuje opcja "odtwarzaj do" i dalej wyświetla "Viera DT60" (warunek jest taki,że musi być włączony telewizor by było połączenie wifi)

Właśnie to mi nie chce działać
Oczywiście łączy się prawidłowo z telewizorem, ale potem nie może się połączyć z jakimś serwerem.
Cały czas się łączy i nic z tego nie wynika.
 

przemekg

New member
jeżeli chodzi o nagrywanie z TV na dysk USB trzeba najpierw wejść w MENU konfiguracja i tam skonfigurować dysk do nagrywania z TV - wydaje mi się z tego co przeczytałem w MENU POMOC to na dysk będzie można nagrywać i odtwarzać tylko to co się nagra z telewizora.

W instrukcji wyczytałem że dysk pracuje w trybie odtwarzanie/nagrywanie programów nagranych z TV oraz/lub ( tego właśnie nie jestem pewny) w trybie odtwarzania innych plików np. z kompa z tym jest zaznaczone , że owe pliki nie zawsze mogą być odtwarzane. Czyli być może można dysk podzielić tak aby spełniał te 2 funkcje.

Czy ktoś może wie ile zajmuje 1 min nagrania. Zastanawiam się jak pojemny dysk zakupić. W instrukcji pisze że dysk trzeba również podłączyć do gniazda elektrycznego. Ja podłączyłem dysk samsunga 1TB i odtwarzał dane bez osobnego zasilania. Zakładam więc , że nagrywał również będzie. Myślę że to kwestia danego typu dysku i jego elektroniki w obudowie.Proszę o ewentualne sprostowanie.
 

last_ninja

New member
Chyba na tym forum było kiedyś o nagrywaniu na HDD podłączonym do TV. Skopiowałem sobie to, więc teraz wklejam. Nie daję gwarancji, że to zadziała, bo nie próbowałem. Nie pamiętam też autora tego wpisu, więc w razie czego, to mu się należą podziękowania ;)

"1 - podłączamy HDD do TV i format (TV tworzy partycje typu RAW)

2 - podłączamy HDD do kompa. Na kompie za pomocą gparted (linuks - korzystam z wersji instalowanej na penie
Instalacja Ubuntu z pamięci USB pendrive | BMP blog

zmniejszam utworzoną przez TV partycję a pozostały dysk formatuje do NTFS (jeżeli TV nie widzi NTFS to formatujemy do FAT32)

3 - podłączamy HDD do TV i próbujemy nagrać program z anteny, TV wyświetla info że dysk jest niesformatowany
(lub podobny komunikat o braku dostępu do dysku) pozwalamy TV zrobić format wybierając pierwszą partycję.

PS Gdyby TV nie widział dwóch partycji nagrać film na partycji, którą utworzyliśmy na kompie i odtworzyć
na TV kawałek tego filmu."

Co do zasilania - chyba każdy dysk HDD 2,5 cala na USB 3.0 będzie korzystał z zasilania ze wtyczki USB. Starsze modele HDD na USB 2.0 też powinny działać bez problemu. Podłączenia dodatkowego zasilania mogą wymagać zewnętrzne dyski 3,5 calowe.
 

tipsi

New member
Jednak jest pewnie problem z nagrywaniem

U mnie nagrywa się OK na HDD, ale podczas nagrywania nie widać obrazu (!). Dysk to typowy przenośny Seagate 2,5 cala, TV pobiera sygnał z anteny satelitarnej przez polsatowski moduł CAM.

Do wad tego rozwiązanie zaliczyłbym też powolne przechodzenie między programami -- długo trwa odkodowanie. Chyba jednak będę musiał dokupić jakiś dekoder. Do tego -- nie wiem gdzie tkwi problem -- źle działa EPG -- pokazuje zawartość pozycji z wyprzedzeniem maks. jednego dnia, potem pustka, różnie w różnych kanałach, ale nigdy więcej niż 2-3 dni naprzód.

Inny problem -- niewygodne wprowadzanie tekstów w przeglądarce internetowej, nawet przy użyciu zwykłej klawiatury (pola tekstowe nie łapią "focusu" po najechaniu kursorem, trzeba kliknąć)

I ostatnia wada -- nieużyteczny pilot z touchpadem. Całkowita pomyłka. Dokupiłem więc klawiaturę z trackballem i tyle.

Poza tym telewizor znakomity

Czy wiadomo coś o aktualizacji softu TV?
 

man

New member
Pytanie

Czy podczas nagrywania można oglądać jednocześnie inny program (z drugiego tunera SAT) ? Bo rozumiem, że nie ma opcji podglądu. Co ciekawe mam nagrywarkę Panasonica z wbudowanym dyskiem twardym i pojedyńczym tunerem analogowym i mogę np. jednocześnie nagrywać program i oglądać inny nagrany lub ten nagrywany włączyć w dowolnym momencie lub nagrywać i oglądać coś na bierząco na dowolnym kanale.
Coś widocznie jeszcze jest niedopracowane oprogramowanie w TV.
 
Ostatnia edycja:

tipsi

New member
Nie wiem, czy podczas nagrywania można oglądać inny program (nie mam jak sprawdzić), ale w instrukcji piszą, że jak najbardziej tak.
Jednak, zapewne z powodu błędu softu, włączenie nagrywania oglądanego programu powoduje zniknięcie obrazu (podgląd zatrzymuje się na komunikacie "Program zakodowany"). Ale wszystko nagrywa się jak trzeba. Po wyłączeniu nagrywania obraz wraca. Jak dla mnie -- ewidentny błąd oprogramowania. Ale może pojawia się tylko przy pracy z kartą CAM. Niestety, nie mam innego źródła sygnału, żeby to sprawdzić.
 

_Kirek_

New member
Nie wiem, czy podczas nagrywania można oglądać inny program (nie mam jak sprawdzić), ale w instrukcji piszą, że jak najbardziej tak.
Jednak, zapewne z powodu błędu softu, włączenie nagrywania oglądanego programu powoduje zniknięcie obrazu (podgląd zatrzymuje się na komunikacie "Program zakodowany"). Ale wszystko nagrywa się jak trzeba. Po wyłączeniu nagrywania obraz wraca. Jak dla mnie -- ewidentny błąd oprogramowania. Ale może pojawia się tylko przy pracy z kartą CAM. Niestety, nie mam innego źródła sygnału, żeby to sprawdzić.

Nie jestem pewny czy jest to możliwe technicznie ale może to nie jest błąd TV tylko zabezpieczenie nałożone przez dystrybutora karty CAM, pozwalające sygnał odbierać tylko na jednym urządzeniu. To by tłumaczyło również brak podglądu na PIP o którym ktoś wcześniej pisał.
 

bugi156

New member
55DT60 już od tygodnia dumnie prezentuje się w moim mieszkaniu. Co jak co ale wygląda on znakomicie. Obraz rewelacja w dzień a w nocy niestety czerń przy krawędziach a głównie w lewych rogach pozostawia sporo do życzenia. Ale liczyłem się z tym kupując IPS chociaż miałem nadzieję że będzie trochę lepiej. Z pomocą przychodzi oczywiście "sterowanie adapt. podśw" które sprawia przy niewielkim przyciemnieniu całego obrazu, że czerń jest czarna i równomierna.
Znacie jakieś inne tricki na poprawienie czerni w nocy? Nie znam się na kalibracji w ogóle więc może ktoś podzieliłby się swoimi ustawieniami obrazu w warunkach zaciemnionych? Byłbym bardzo wdzięczny.
Zauważyłem jeszcze jedną sprawę. Po wyciągnięciu z kartonu i pobawieniu się sterowaniem głosowym działało ono błyskawicznie. Wprowadzałem głosowo tekst i po sekundzie już mi kazało wybrać czy chcę szukać w przeglądarce, w klipach wideo czy obrazach. A teraz potrafi długo, długo myśleć i nie wyszukać. Też tak macie? A może to wina internetu a nie TV?
Jakieś rady?
Z zakupu jestem jednak bardzo zadowolony. Ale w sumie jak miałbym nie być przesiadając się z taniego 32 calowego LCD :)
 
Do góry