Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Stanley

Member
Bez reklam
1) TV posiada podwójny tuner DVB-T, co łatwo kolega sprawdził, włączając 2 różne kanały (PIP) obok siebie.
...pochodzące z różnych MUX-ów - myślę że ta informacja jest istotna. W przypadku dekodowania kanałów pochodzących z tego samego MUX-a wystarczyłby jeden tuner (jedna głowica w.cz., itp.).
Przy okazji pytanie do użytkowników DT60 (sorry jeśli było):
1. czy jest możliwe jednoczesne oglądanie i nagrywanie różnych kanałów DVB-T? Np. oglądam TVP1, czy wręcz sobie "skaczę" po różnych kanałach, a w tym samym czasie non stop nagrywam np. TVP2?
2. Czy jest możliwe (p)o(d)glądanie dwóch kanałów na PIP, oraz nagrywanie trzeciego - oczywiście jeśli ten trzeci pochodzi z tego samego MUX-a co pierwszy lub drugi (bo 3-ciego tunera raczej na pewno nie ma ;-))?
 
Ostatnia edycja:

koalaxp

New member
Sprawdziłem dziś działanie funkcji "swipe & share" i działa wspaniale w połączeniu z moim SGS3 a mianowicie po zainstalowaniu na telefonie apki "viera remote2" mogę sterować TV, zmieniać ustawienia (wszystkie działania z pilota) zdjęcia i filmy z telefonu można wyświetlić na ekranie TV w sekundę a co najlepsze mogę oglądać wszystkie programy z tunera DVB-T będąc np. w wannie lub jedząc kolację w kuchni bez względu jaki program leci w dany momencie na telewizorze. Np. żonka ogląda sobie serial na TVP2 a ja w kuchni oglądam film na Polsacie. Nie łączy się z programami satelitarnymi poprzez HDMI z dekoderem a jedynie poprzez tunery z TV.
 

last_ninja

New member
w sklepie, który reklamuje Doda, cena za model 50" spadła (pewnie tylko na jakiś czas) poniżej 6,5 tys... Ale dla mnie i tak trochę za drogo :]
 

przemekg

New member
Sprawdziłem dziś działanie funkcji "swipe & share" i działa wspaniale w połączeniu z moim SGS3 a mianowicie po zainstalowaniu na telefonie apki "viera remote2" mogę sterować TV, zmieniać ustawienia (wszystkie działania z pilota) zdjęcia i filmy z telefonu można wyświetlić na ekranie TV w sekundę a co najlepsze mogę oglądać wszystkie programy z tunera DVB-T będąc np. w wannie lub jedząc kolację w kuchni bez względu jaki program leci w dany momencie na telewizorze. Np. żonka ogląda sobie serial na TVP2 a ja w kuchni oglądam film na Polsacie. Nie łączy się z programami satelitarnymi poprzez HDMI z dekoderem a jedynie poprzez tunery z TV.

Jest też fajna rzecz dotycząca Youtube . Aplikacja w TV oferuje możliwość sparowania z smartfonem
Oczywiście zarówno TV jak i smartfon muszą być mieć połączenie z wi-fi. Po sparowaniu wyszukujemy sobie dany film w smartfonie (również 3D) i wybieramy że chcemy oglądać po WI-FI na sparowanym TV. I to działa bez zacięć w całkiem dobrej jakości.
 

last_ninja

New member
udało się z tym "Youtube"- super sprawa,dzięki

hej, a możesz napisać, jak wygląda czerń w tym modelu w nocy? Bo w dzień, to słyszałem, że nie ma problemów. I jeszcze drugie pytanie: jak wygląda sprawa powłoki antyrefleksyjnej? Jak się sprawuje? Mam duże okno od południa i w dzień jest naprawdę jasno. TV będzie stał na ścianie zachodniej.
Pozdro.
 

bugi156

New member
Witam,
model 55dt60 jest narazie moim faworytem i do niedzieli chcę go albo inny telewizor kupić ( promocja w MM- 500 zł w kieszeni za benzynę). I takie mnie naszło pytanie bo się kompletnie nie znam na działaniu tych tunerów DVB-T, C i S.
Będę miał kablówkę UPC podłączoną przez HDMI do tego Panasonica a telewizor ma dodatkowo możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. I takie mam pytanie czy da się zrobić tak abym ja mógł oglądać jeden program na TV a żona jakiś inny na laptopie?
Podobne pytanie dotyczące PS3. Czy jest opcja, że ja gram na konsoli a żona w tym czasie ogląda serial lecący na TVN na laptopie?
Byłby wilk syty i owca cała. Żona nie płakałaby tak podczas seansów z konsolą:D
 
Ostatnia edycja:

koalaxp

New member
Do "last_ninja" do ustawiania czerni doliczyłem się 4 funkcji w menu, po odblokowaniu ustawień "profesjonalny 1 i 2 można ustawić naprawdę głęboką czerń zarówno w dzień jak i w nocy. U mnie okno balkonowe jest od wschodu a telewizor stoi na komodzie na ścianie południowej (bokiem do okna) i mimo to, że gdy jest wyłączony widzę w nim obraz na ścianie i drzwi białe na korytarz to po włączeniu telewizorka rano przy mocno nasłonecznionym pokoju nic się w nim nie odbija a słońce nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu w telewizorze. Ps. czerń jest naprawdę czernią.
Do "bugi156" telewizorek wyświetla takie formaty filmów, ściągnąłem ostatnio kupę filmów HD o pojemności od 4.5GB do 15 GB w różnych formatach i kompresji nie zdarzyło się by jakiegoś nie wyświetlił.
 

bugi156

New member
No to chyba mam zwycięzcę a dzisiejsza druga już wycieczka na testowanie to tylko formalność. Jak TV ma dobry obraz w dzien i w nocy, czyta napisy i filmy 3D po USB i w dodatku wygląda tak rewelacyjnie to mi więcej do szczęścia nie potrzeba:)
 

koalaxp

New member
Faktycznie miałem zamiar wraz z telewizorkiem kupić blu-ray do filmów HD i 3D i dobrze że się wstrzymałem powyższe filmy odtwarza z dysku przenośnego 1TB przez USB bez jakichkolwiek problemów. Jeżeli chodzi o PS3, nie mam, nie grałem, nie znam odpowiedzi.
 

Stanley

Member
Bez reklam
koalaxp: <...> i jednoczesne oglądanie TV na laptopie?
No właśnie, mam pytanie: czy w ogóle można oglądać programy z tunera DVB-T na kompie z Windą (XP - 8 ), np. netbooku, laptopie? Do tego jest jakaś specjalna aplikacja?
No i prosiłbym o sprawdzenie w wolnej chwili możliwości nagrywania programu i równoczesnego oglądania innego (a nawet dwóch innych w PIP) - pytałem w poście #160.
 
Ostatnia edycja:

last_ninja

New member
Faktycznie miałem zamiar wraz z telewizorkiem kupić blu-ray do filmów HD i 3D i dobrze że się wstrzymałem powyższe filmy odtwarza z dysku przenośnego 1TB przez USB bez jakichkolwiek problemów. Jeżeli chodzi o PS3, nie mam, nie grałem, nie znam odpowiedzi.

Hej!
Dzięki za odp. dot. czerni i powłoki antyrefleksyjnej.
Czy filmy z przenośnego dysku odtwarza wraz z napisami? Tzn. jeśli napisy nie są "wmuxowane" w film, czy czyta napisy z osobnego pliku? Jak duże są owe napisy? Czy napisy są bezproblemowo wyświetlane w przypadku filmów 3D z plików mkv (SBS lub OU)?
Pozdro.
 

koalaxp

New member
do "last_ninja" trudno jest mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące filmów z napisami bo staram się "pozyskiwać" tylko filmy z lektorem PL, jezeli znajdę gdzieś coś z napisami to odpiszę.
 

bugi156

New member
Właśnie wróciłem ze sklepu. Chyba z 2 godziny spędziłem z czego większość czasu przy Panasonicu właśnie. Tak mnie wciągnął że nie zauważyłem nawet, że sklep zamykają:D Powiem, krótko- dla mnie obraz rewelacyjny. Powiedziałbym, że numer jeden!
Podłączyłem własny dysk i przetestowałem napisy srt i txt, film 3D H-SBS i H-OU. Wszystko poza txt czyta z dysku bez zająknięcia jakiegokolwiek.
Kąt widzenia świetny. Głośniki dają radę chociaż przy serialu było cicho nawet na maxie. Ale to już pewnie kwestia pliku.
Mam dwa małe ale.
Pierwsze, wyświetlane napisy są bardzo malutkie z dysku USB. Jest na to jakiś sposób, da się jakoś powiększyć? Po DLNA też są takie małe?
A druga sprawa to na jednym testowanym modelu kilka razy bez powodu "wywalało" mnie z oglądanego filmu do strony głównej. Poszedłem na mniejszy model i już tego nie było. Spotkał się ktoś z tym?
I jeszcze jedno pytanie- czy obsługa głosowa działa w języku polskim czy tylko w języku anglosasów?
Proszę o wskazówki odnośnie napisów bo chciałbym jutro zamówić telewizor:)
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

bugi156

New member
Wie ktoś co się dzieję z tym forum? Nie mogę wejść na ostatnią stronę tematu bo mnie przekierowuje do tematu" Plastik czy drewno". I tak prawie w każdym temacie jest.
Jeśli więc ktoś odpisał na moje pytania z poprzedniej strony to proszę powtórzyć bo ja nie jestem w stanie tego zobaczyć:/
A najlepiej to powtórzę te pytania:
1. czy jest jakaś możliwość powiększenia napisów w filmach wyświetlanych z dysku podłączonego przez USB? Czcionka jest bardzo mała. Po DLNA też taka będzie czy to już zależy jaką ustawię sobie na komputerze? Czy w ogóle dt60 czyta napisy po DLNA?

2. Jak testowałem panasa to jeden model (akurat 55") przy wyświetlaniu filmu po USB kilka razy "wywalił" mnie bez powodu z oglądanego filmu do strony głównej. Poszedłem na mniejszy egzemplarz i tego nie było. Spotkał się ktoś z tym?
3. Na trzecie pytanie odnośnie głosowej obsługi w języku polskim sam znalazłem odpowiedź. Tak, można wydawać komendy w naszym ojczystym języku- ponoć ponad 100 komend jest- jakby ktoś szukał takiej informacji.
Liczę na jakieś odowiedzi bo chciałbym jutro zamówić TV.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wejdź w ustawienia - narzędzia,wybierz prywatność , wyczyść ostatnią historię - w tym historię , ciasteczka i pamięć podręczną raz lub dwa razy i działa bez problemów lub ustaw operę i też działa bez problemów.

1. Nie powiększysz napisów. Czyta po DLNA
2. U mnie nie wyrzuca
3. tak, ale komunikacja głosowa jeszcze wymaga dopracowania
 

koalaxp

New member
Potwierdzam, wyświetliłem już ponad setkę filmów po USB (na 50") i ani razu nie zdarzyło mi się by była jakakolwiek zwiecha lub przejście na stronę główną.
 

bugi156

New member
Dzięki za odpowiedzi.
A przez DLNA też są napisy takie małe czy to już zależy jakie sobie ustawię na laptopie?
Tak myślę, że może warto byłoby napisać w kilka osób w tej sprawie do Panasonica. Myślę, że taka zmiana wielkości czcionki to kwestia kilku minut albo i mniej dla fachowców od softu. A oglądanie stałoby się jeszcze przyjemniejsze. Jakby kilkadziesiąt osób napisało maila może by zwrócili na to uwagę. Można, by dodatkowo w konkursie „Czegoś tu brakuje...” na stronie panasonic-club wpisać taką wskazówkę. Co myślicie? Ja myślę, że na zaszkodzi spróbować.
 
Do góry