Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

_Kirek_

New member
W Media Markt podczas czerwcowej wyprzedaży było można ten model kupić za 5499 PLN. Promocje nie są łatwe do namierzenia ponieważ dotyczą wybranego sklepu. Ta była dostępna w Warszawa Okęcie, Al. Krakowska 61.

Promocji już wprawdzie nie ma ale może ta informacja będzie pomocna, szczególnie że duże markety co jakiś czas powtarzają akcje oraz jako wyznacznik w jakiej cenie można go upolować.
 

Festan06

New member
Ja już nie czekałem.Kupiłem w ME w promocji z BD.Niestety tak jak pisałem mały problem z touchpadem.Oddałem do serwisu celem sprawdzenia touch.
Czekam ponad tydzień.Niby autoryzowany serwis panasa a nie mogą sprawdzić czy touchpad jest walnięty.
 

Festan06

New member
Jasne że byłem w sklepie.Ale nie mieli tego modelu i nie mogli sprawdzić.W serwisie też na oczy nie widzieli tego modelu.Jasny gwint jakie to polskie.Mała rzecz a duży problem.Niestety muszę się uzbroić w cierpliwość i czekać co wymyśli serwis.A cierpliwości już mi brak.Serwis kazał dzwonić 11.07. tj.jutro.Zobaczymy.
 

last_ninja

New member
Daj znać, jak wróci z serwisu. Ja się już nie bawię w reklamacje - jak coś nie pasi/nie działa, to odsyłam produkt i jestem jedynie stratny na przesyłce, ale przynajmniej nerwy zaoszczędzone (pod warunkiem, ze nie minelo 10 dni od zakupu).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W dobrym sklepie zawsze załatwisz wszystko jak należy.
Ale rynek nie weryfikuje dobrych sklepów.
Rynek patrzy tylko na cenę.
I jak widzi 19 zł taniej - to inna oferta jest już tragiczna nawet jeśli sklep sprowadza towar cichaczem w bagażniku.
 

Festan06

New member
W dobrym sklepie zawsze załatwisz wszystko jak należy.
Ale rynek nie weryfikuje dobrych sklepów.
Rynek patrzy tylko na cenę.
I jak widzi 19 zł taniej - to inna oferta jest już tragiczna nawet jeśli sklep sprowadza towar cichaczem w bagażniku.

Tak.Tylko skąd kurcze wiedzieć który to dobry sklep?Media Expert,tam kupiłem,to duża sieć.Nie jakiś nieznany internetowy sprzedawca.I wcale nie kupiłem najtaniej.Były tańsze oferty.A i tak dostałem po d...
 

Festan06

New member
Masakra,zadzwoniłem do serwisu.Okazało się że tauchpad przeleżał sobie 11 dni na półce,bo pan technik miał nadzieję że w tym czasie trafi do naprawy model DT60 i będą mieli możliwość przetestowania na nim mojego tauchpada. Ręce opadają. Po burzliwej wymianie zdań,postanowili zamówić nowy tauchpad,bo mój podobno nie działa.Zobaczymy w przyszłym tygodniu jak to się skończy.
 

przemekg

New member
Hdd

Chyba na tym forum było kiedyś o nagrywaniu na HDD podłączonym do TV. Skopiowałem sobie to, więc teraz wklejam. Nie daję gwarancji, że to zadziała, bo nie próbowałem. Nie pamiętam też autora tego wpisu, więc w razie czego, to mu się należą podziękowania ;)

"1 - podłączamy HDD do TV i format (TV tworzy partycje typu RAW)

2 - podłączamy HDD do kompa. Na kompie za pomocą gparted (linuks - korzystam z wersji instalowanej na penie
Instalacja Ubuntu z pamięci USB pendrive | BMP blog

zmniejszam utworzoną przez TV partycję a pozostały dysk formatuje do NTFS (jeżeli TV nie widzi NTFS to formatujemy do FAT32)

3 - podłączamy HDD do TV i próbujemy nagrać program z anteny, TV wyświetla info że dysk jest niesformatowany
(lub podobny komunikat o braku dostępu do dysku) pozwalamy TV zrobić format wybierając pierwszą partycję.

PS Gdyby TV nie widział dwóch partycji nagrać film na partycji, którą utworzyliśmy na kompie i odtworzyć
na TV kawałek tego filmu."

Zrobiłem jak w powyższej instrukcji . Niestety program geparted nie chce zmniejszyć rozmiaru nietypowej partycji utworzonej na tv .Trzeba najpierw w tym programie sformatować tę partycję na inny dowolny format plików i potem da się ją zmniejszyć. Zmniejszyłem więc partycje i utworzyłem z pozostałego miejsca kolejną .Tv tworzy jeszcze jedną mała 1 gig partycję i tej nie ruszałem.
Po podłączeniu dysku odtwarzacz telewizora zobaczył obie partycje lecz jak wszedłem w konfigurację urządzeń USB to telewizor widzi niestety tylko cały dysk i nie pyta się którą partycję sformatować tylko formatuje cały dysk z jedną partycją. Więc nie da się wykorzystać jednego dysku zarówno do nagrywania z TV jak i do do odtwarzania innych plików multimedialnych zapisanych z komputera.

Jeżeli ktoś sobie z tym dał radę to proszę o kontakt.

Z innej beczki - Podczas odtwarzania programu zapisanego na TV odtwarzacz czasami bez powodu przerywa odtwarzanie i przechodzi do menu głównego . dziwne
Jeżeli ktoś chce mieć podgląd na nagrywany program z DVB C ( np chce nagrać jakiś teledysk) to można przejść do ekranu głównego i po prawej stronie w tych małych okienkach wyświetla się podgląd na nagrywany program , niestety czasami bez dźwięku
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Masakra,zadzwoniłem do serwisu.Okazało się że tauchpad przeleżał sobie 11 dni na półce,bo pan technik miał nadzieję że w tym czasie trafi do naprawy model DT60 i będą mieli możliwość przetestowania na nim mojego tauchpada. Ręce opadają. Po burzliwej wymianie zdań,postanowili zamówić nowy tauchpad,bo mój podobno nie działa.Zobaczymy w przyszłym tygodniu jak to się skończy.

Przynajmniej cos osiagnales :) w sumie to taka diagnoze mogles postawic sam :p
 

stapoz

New member
Ponieważ szukam TV 55" biorę pod uwagę też DT60 (ok 8 tys zł). Dwaj inni kandydaci to Sony KDL-55W805 (6 tys zł) i Pana TX-P55ST60 (5,2 tys zł). DT60 jest najdroższy i przy tej samej technologii IPS powinien wyświetlić lepszy obraz od Sony (ale czy wart 2 tys zł?). Dla kontrastu do testu z pierwszej strony wątku, znalazłem coś takiego:
Panasonic TC-L55DT60 Review - Watch CNET's Video Review

W skrócie: dobre wyposażenie w funkcje, kiepski obraz :?
 
Ostatnia edycja:

Festan06

New member
Ponieważ szukam TV 55" biorę pod uwagę też DT60 (ok 8 tys zł). Dwaj inni kandydaci to Sony KDL-55W805 (6 tys zł) i Pana TX-P55ST60 (5,2 tys zł). DT60 jest najdroższy i przy tej samej technologii IPS powinien wyświetlić lepszy obraz od Sony (ale czy wart 2 tys zł?). Dla kontrastu do testu z pierwszej strony wątku, znalazłem coś takiego:
Panasonic TC-L55DT60 Review - Watch CNET's Video Review

W skrócie: dobre wyposażenie w funkcje, kiepski obraz :?

Nie wiem czy DT wart jest tych pieniędzy.Ja wybrałem DT .Plazmy nie brałem pod uwagę.Miałem plazmę Panasonica 4 lata. Brał dużo prądu.Min dlatego wybrałem LCD/LED. Myślałem też o sony.No ale wybrałem DT. W sumie jestem zadowolony.
 

koalaxp

New member
mam od 2 miesięcy 50DT60 i szczerze jestem bardzo,bardzo z niego zadowolony fakt,że trzeba troszkę poćwiczyć z ustawieniami by mieć dobrą czerń i kontrast tak by znajomym gały wyłaziły z orbit.
 

stapoz

New member
Ja po dłuższej lekturze i wizytach w sklepach wybrałem ST60 (poprzednio miałem też plazmę Pana 46PZ85). Argumenty o zużyciu prądu do mnie nie trafiają - za DT60 musiałbym dopłacić 2,5 tys zł, takiej różnicy prądu nie zużyję przez najbliższe 20 lat. Ponadto DT60 ma gorszą jakość obrazu i wszędzie piszą że ma cenę przewartościowaną w stosunku do jakości. Gdyby jeszcze były w tej samej cenie co plazma...

Wolę zapłacić mniej i za pięć lat zmienić na nowszą technologię - ten co mam kupiłem 5 lat temu i całe szczęście nie dałem się skusić na topowy model bo jakość i tak jest rewelacyjna w stosunku do średniej klasy LCD a przy okazji teraz wymieniam go bez dużej straty :)

Alternatywą dla ST60 może być ten Sony W805 z IPS, z tym że jest droższy od plazmy o jakieś 800zł i oferuje jakość podobną do DT60 - ale jest wg mnie lepszym wyborem od DT60 głównie ze względu na IPS oraz znacznie niższą cenę. A gdyby można było kupić wycofany HX850 za podobną do plazmy kwotę to prawie napewno bym go wziął...
Ceny, które podaję odnoszą się do modeli 55"

testy:
ST60
DT60
W805A
HX850 (wycofany)
 
Ostatnia edycja:
Do góry