Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

lolo2

Well-known member
Bez reklam
ja nie napisałem że optyk i rca to to samo... ja wiem co jest co


chodzi mi o kabel cyfrowy czyli coax on ma rdzeń miedziany jak rca. dwa coaxy podpięte pod sprzęt to tak samo jak rca o to mi chodzi. A kwestia jakie bebechy obsługują w sprzęcie wejścia/wyjścia od coax i od rca, ale to inna sprawa. Głownie chodzi mi o to że coax to pojedyncze rca


wiesz o co mi chodzi ?

u




"" RCA jest skrótem od nazwy firmy Radio Corporation of America, która wprowadziła to złącze na rynek w latach czterdziestyc. ""

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Złącze_RCA

Połączenie to korzysta z sygnałów niesymetrycznych, a przy większych długościach podatne jest na zakłócenia elektromagnetyczne. Można je w pewnym stopniu zniwelować stosując wysokiej klasy ekranowane przewody koncentryczne.


Kabel koncentryczny (ang. coaxial cable, zwany także kablem współosiowym) – przewód telekomunikacyjny, wykorzystywany do transmisji sygnałów zmiennych małej mocy, którego wewnętrzna żyła otoczona jest izolatorem termicznym o okrągłym przekroju; otoczony osłoną przewodzącą.
Wikipedia


Czyli mozna wywnioskowac ze Kabel Cyfrowy coax i Analogowy RCA w sensie uzytkowym to jest to samo. Roznica polega na tym ze RCA to "wymyslona i opatentowana" nazwa wtyczek oraz w coaxialu mamy ekran, natomiast w pierwotnych wersjach RCA takiego ekranu nie zobaczymy.

Czyli mozna powiedziec ze kazdy kabel Coaxialny jest pojedynczym kablem RCA. Ale nie kazdy pojedynczy kabel RCA jest coaxialem.
Tak wywnioskowalem z wikipedi, ale musialbym poszukac przekroje kabli.


Na angielskiej wikipedi jest szerzej napisane o RCA

"RCA connectors and cable are also commonly used to carry S/PDIF-formatted digital audio, with plugs colored orange to differentiate them from other typical connections."

Czyli wtyczki RCA i kable sa takze uzywane do przesylania formatu S/PDIF - cyfrowego audio. Z wtyczkami koloru pomaranczowego?? dla odroznienia ich od reszty typow wtyczek.


No i gwozdz do trumny, dowod na to ze RCA i Coaxial to ten sam kabel.

 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Henio i KR prześli na ciemną stronę mocy, słyszą kable cyfrowe.... to już jest niebezpieczne :) Ja wam chłopaki radzę wy się uspokujcie bo kable prosto z elektrowni jeszcze nie zostały powymieniane a ostatnio Henry cały czas coś grzebie na podwórku i twierdzi że nic takiego.... :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak juz cyfrowe sygnaly slysza to zaraz sie zacznie wymiana Routerow i kabli sieciowych. Conajmniej jeden taki jest na drugim forum co to robi.
Malo wazne ze Tidal ma swoje serwery, polaczone aluminiowymi kablami ze switchami, nastepnie switche do routerow, to wszystko razm do dostawcy i ternetu, to dalej do nadajnika, nastepnie do nadajnika transportujacego z USA do europy, potem z europy do polski, znowu dostawca internetu i na koniec ten nieszczesliwy Router w domu naszego kolegi - - - ktory psoje dzwiek..... z tidala master. Oczywiscie schemat polaczenia uproszczony bo sam nie wiem jaki jest, moge tylko gdybac.

Bipo kable z elektrowni to moge sie zgodzic. Ma to uzasadnienie. Robilem pomiary w swoim domu i mam np. 226v zamiast 230v. Na transformator we wzmacniaczu idzie ci napiecie zanizone co ostatecznie wplynie na to ze na glosnik nie poplynie napiecie 24v tylko 23.5v. To moze miec znaczenie, da sie to wytlumaczyc. I jestem w stanie uwiezyc ze wprawne ucho to wylapie. Nie bez powodu stabilizuje sie prady w urzadzeniach elektrycznych.
Dodatkowo moga wystapic zaklucenia pradu itp.

Zasilanie z tranformatora to sygnal Analogowy, sinusoida, da sie bez problemu znieksztalcic wlaczajac duzy silnik lub spawarke. Wiec ok.
Slawne japonskie audiofilskie transformatory - OK zgadzam sie z nimi. Moga polepszyc dzwiek.

Ale sygnaly cyfrowe.... nie da sie ich przerobic. Mozemy je "zgubic" po drodze conajwyzej. Ale nie przerobimy.
To tak samo jak numer konta bankowego, sprobuj zmienic tylko jedna cyfre i wyslij zlotowke. Gwarantuje ci ze bedzie zly numer konta, tzn konto takie nie istnieje - bo check suma nie bedzie sie zgadzala. A w numerze konta mamy tylko 16 cyfr a ludzi majacych konta na swiecie sa miliardy i nie dasz rady trafic obcego konta zmie iajac tylko jedna cyfre.
A co dopiero piosenka ktora posiada pierdylion cyfr / kombinacji? Jak tam " w tym kablu" zmienic cokolwiek aby polepszyc akurat tor odpowiedzialny za bass. Moim zdaniem nie da sie.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Prąd jest zawsze analogowy i płynąc przez przewodnik podlega tym samym zjawiskom, niezależnie czy umownie nazwiemy go sygnałem cyfrowym.
Nie ma prądu cyfrowego, to uproszczenie.

Różnice w dźwięku słychać między wszystkimi kablami.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Prąd jest zawsze analogowy i płynąc przez przewodnik podlega tym samym zjawiskom, niezależnie czy umownie nazwiemy go sygnałem cyfrowym.
Nie ma prądu cyfrowego, to uproszczenie.

Różnice w dźwięku słychać między wszystkimi kablami.

Pradu nie ma cyfrowego, ale odczyt - kodowanie jest cyfrowe. I o to w tym chodzi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To teorii na tyle, a teraz posłuchaj, porównaj i wrócimy do dyskusji.
Na tę chwilę nie ma to sensu. ;)
Wesołych Świąt :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Głównie w numerze wersji softu :D

Na pierwszy rzut oka nic nie zauważyłem. Ale jak były jakieś błędy które poprawili to lubię mieć zawsze najnowszą wersję. W końcu nie wydają ich bez powodu.
 

robototo

New member
A jak gra ten ampli w stereo, bo czytając opinie w necie to robi super - chodzi mi względem marantz 7011/7012 lub denon 4500...
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Najlepiej jakbyś sam posłuchał w swoim systemie.
Onkyo możesz przyrównać z Pioneer czy Yamaha - to trochę inne granie niż to co oferują Marantz i Denon.
Miałem RZ810 i jak na ampli oferuje dużo w stereo choć wiadomo nie zastąpi Ci to dobrego wzmacniacza (zawsze możesz takowy dokupić i podpiąć pod pre-out).
 

barburian

New member
Bez reklam
Ampli

A jak gra ten ampli w stereo, bo czytając opinie w necie to robi super - chodzi mi względem marantz 7011/7012 lub denon 4500...

Sam musisz posłuchać najlepiej z kolumnami jakie masz, ja słuchałem wielu ampli i dla mnie 7012
grał najlepiej ,każdy ma inne ucho ,dobieraj sprzęt pod siebie.
 

robototo

New member
Dziękuję za info...niestety do najbliższego salonu z odsluchem mam około 50 km...zdaje sobie sprawę że to najlepszy sposób docelowo myślałem o Yamaha 3080 lub 3070...kupilem kumplowi marantza 7011 ale okazało się że wypadły mu inne wydatki i zostałem z tym ampli...stad pomysł o jego sprzedaży na giełdzie...nie jestem audiofilem...mój zestaw dotychczasowy to jamo 606 7.1 oraz oppo 205 i denon 2400...chcialem zacząć od zmiany ampli a ponieważ mam ograniczone miejsce na sprzęt stąd parcie na ampli...słucham więcej muzyki klasycznej oraz filmowej a czasem film na Blu Ray...pokoj 30m2... 3080 mogę kupić za 5300zl w USA...sam już mam wiatrak...
 

barburian

New member
Bez reklam
Ampli

Dziękuję za info...niestety do najbliższego salonu z odsluchem mam około 50 km...zdaje sobie sprawę że to najlepszy sposób docelowo myślałem o Yamaha 3080 lub 3070...kupilem kumplowi marantza 7011 ale okazało się że wypadły mu inne wydatki i zostałem z tym ampli...stad pomysł o jego sprzedaży na giełdzie...nie jestem audiofilem...mój zestaw dotychczasowy to jamo 606 7.1 oraz oppo 205 i denon 2400...chcialem zacząć od zmiany ampli a ponieważ mam ograniczone miejsce na sprzęt stąd parcie na ampli...słucham więcej muzyki klasycznej oraz filmowej a czasem film na Blu Ray...pokoj 30m2... 3080 mogę kupić za 5300zl w USA...sam już mam wiatrak...


Zostaw sobie tego 7011 i sprzedaj Denona 2400 i będziesz zadowolony.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak kupiłeś w dobrej cenie to zostawiaj i powinieneś być zadowolony z tego Marasia - to inna półka niż Twój Denek.
 
Do góry