ONKYO TX-NR626 czy DENON AVR-X2000

PR0ximo

New member
Witam,

Proszę o opinie który ampli lepiej nadaje się do Jamo 606 + SUB 210:

- ONKYO TX-NR626
- DENON AVR-X2000

Nie ukrywam że dużym atutem jest większa moc ONKYO oraz WiFi. Ale wolę zaczerpnąć waszej opinii, jeśli chodzi o odsłuch z powyższym zestawem głośników.

Pozdrawiam
 

PR0ximo

New member
Ciekawa opcja z tym wifi w 609/616, jednak 626 kupie za podobną cenę co 616 (rabat). A możesz coś więcej powiedzieć mi o powyższych mdoelach które wymieniłem?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Oba modele to nowość, która dopiero co się pokazała. Niestety nie miałem okazji się z nimi zapoznać.
Ale do kolumn, które wymieniłeś w zupełności wystarczą, nawet z nawiązką.
Zastanowił bym się tylko na Twoim miejscu czy jest sens wydawać więcej na elektronikę niż na kolumny. Lepszy efekt osiągniesz jak odwrócisz proporcje. 1500 na ampli a z 2-2500 na kolumny. Może onkyo 515/579, denon 1713 i do tego jakieś Quadrale 5000/6000?
 

PR0ximo

New member
specjalistą w tej dzidzinie nie jestem dlatego tutaj chcę zaczerpnąć porady ;) patrząc na 515 widzę że wifi jest dostępne tylko z osobną dostawką lub po zakupie odbiornika, który zamieścił tutaj kolega

jednak mam jedno ale co do mocy, 515 ma 7x 130 a 626 7x 160, a to chyba będzie się przekładało na jakości dźwięku?

Czego szukam to dobrego amplitunera na długie lata do powyższego kompletu głośników. Najlepiej żeby posiadał wifi bo nie wiem czy dam radę schować 30m kabla od modemu do kina :p

co do propozycji Quadrali to niestety głośniki odpadają z tego względu że w ogóle mi się nie podobają :( Mysłałem nad JBL Studio ale cena już znacznie wyższa :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
Na moc podaną na papierze nie patrz, w większości przypadków nijak ma się do rzeczywistości chociaż 609 ma zmierzone takie parametry jak podane w specyfikacji.
Wifi to wygodne rozwiązanie ale jego brak nie przekreśla ampli. Zawsze możesz dokupić router i podpiąć pod modem, rozesłać sygnał i postawić drugi router z AP za ampli i dociągnąć sygnał 0,5 m kablem. Taniej wyjdzie niż nowości z wbudowanym wifi lub oryginalne przystawki od denona czy onkyo.
Lepiej zastanów się nad starszymi i tańszymi modelami ampli a lepszymi kolumnami. Ja też napalałem się na Jamo 606 ale po odsłuchach skończyło się na JBL ES80.
A tak wogóle to podaj max budżet, łatwiej będzie bardziej rozeznanym kolegom doradzać inne możliwości.

Edit:
Nie patrz na ceny na alle czy w innych sklepach. Ja za swój zestw niecały rok temu zapłaciłem sporo mniej niż ceny w necie i aukcjach. Grunt to posłuchać, zdecydować co się chce i albo napisać PW do blackninja z prośbą o wycenę albo negocjować w sklepach audio. Często uda się uzyskać naprawdę dobrą cenę.
 

PR0ximo

New member
kapitał to max 4400zł, chętnie zobaczę wasze propozycje ;)

ewentualnie chętnie poczytam o godnych propozycjach do Jamo 606 i czy zamiast SUB 210 wybrać 260?
 
Ostatnia edycja:

Leonek7

New member
Podłączę się do tematu, jeśli mogę, ale z drugiej strony. Wybrałem Onkyo 626 i zastanawiam się nad kolumnami 5.0 (nie planuję zakupu subwoofera, mniej więcej 50/50 muzyka/filmy). Pokój ponad 17m2.
Chcę pojeździć spróbować odsłuchać, ale jakbym mógł prosić o jakieś sugestie, do czego się ograniczyć, jaką impedancję (6 czy 8) wybierać, na co zwrócić uwagę. Ogólnie jestem laikiem. Do wydania na kolumny od 2.5k do 3.5-3.8k. Z góry dzięki za wszelkie sugestie!

TAGA HARMONY BLUE F-80
Wharfedale Diamond 10.7/10.6
MONITOR AUDIO MR6
TONSIL Maestro II
Tannoy Mercury V4
TAGA PLATINUM
KLIPSCH SYNERGY F30 C20 B2
YAMAHA NS777/NS555
QUADRAL ASCENT
AudioCrystal A2
 

cezary69

New member
Bez reklam
Sam o mało co nie kupiłem 626 ;) ale udało się w porę zamienić na 616. To zdecydowanie lepszy model niż 626. Można poszukać fotek wnętrza jak 626 wygląda... poszli po kosztach. Radiator nie jest cały z alu, trafo jest już jakieś nie wiadomo jakie, a o THX Select2 Plus nie będę wspominał, którego brak.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co znaczy wg ciebie trafo nie wiadomo jakie - po czym wnioskujesz ze nie wiadomo jakie jest...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Leonek7

New member
To, że nie ma certyfikatu, za który się na pewno sporo płaci, wg mnie nie ma wielkiego znaczenia. Poprawcie mnie, ale wydaje mi się, że jest sporo dobrych modeli, które go nie mają.
Co do załączonego review, niestety nie sprecham po germańsku, więc ciężko mi coś wyłapać.

Btw, zna ktoś fajne sklepy w Krakowie, gdzie można odsłuchać kilka zestawów?
 

krzychu522

New member
jaki sub do onkyo626

witam! jeśli mógł bym się podpiąć pod temat :) to chcę kupić subwofer do onkyo 626 i szukam jakiejś rady jaki wybrać wstępnie wytypowałem jamo 210 jest w dosyć przyzwoitej cenie czy to dobry wybór? pozdrawiam!
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak tylko do kina i pokój max 12-16m2 , to powinien wystarczyć ( znajomy ma w 20m2 i jest zadowolony , ale jak dla mnie nie trzęsie tak mocno pokojem jak inne "dwudziestki" w sporo większej cenie )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzychu522

New member
jak by ktoś mógl coś podpowiedzieć bylbym wdzięczny potrzebuje dokupić subwoofer aktywny do onkyo 626 i mam coś Skytronic SHFS10B 10" Black Active Subwoofer Speaker 200W szukam czegos nie drogiego pozdrawiam!
 

mateusz30

New member
koledzy temat dotyczył wyboru między onkyo 626 a denon x2000
a temat zszedł na wybór kolumn.
nikt nic nie napisał na temat denona.
ja również zastanawiam się nad wyborem między 626 a x2000.
w sumie 626 mogę kupić za 1870zł a x2000 1999zł
który wybrać?
bo różnica w cenie prawie żadna ale co Wy polecacie.
obecnie mam kolumny technicsa ale będą quadrale.
 
Do góry