ONKYO TX-NR626 czy DENON AVR-X2000

lolek126

Well-known member
Bez reklam
koledzy temat dotyczył wyboru między onkyo 626 a denon x2000
a temat zszedł na wybór kolumn.
nikt nic nie napisał na temat denona.
ja również zastanawiam się nad wyborem między 626 a x2000.
w sumie 626 mogę kupić za 1870zł a x2000 1999zł
który wybrać?
bo różnica w cenie prawie żadna ale co Wy polecacie.
obecnie mam kolumny technicsa ale będą quadrale.

Jakie quadrale i jak one graja chodzi o wysokie tony ?
 

mateusz30

New member
kolumny to późniejsza sprawa. ale chodziło mi o coś takiego QUADRAL QUANTUM 6000
ale to tylko pomysł i nie ostateczna decyzja.
pokój to 20mkw
głównie do muzyki i filmów. 50/50

co sądzicie o tych ampli? bo ja byłem za denonem ale im więcej czytam to tym bardziej skłaniam się za onkyo.
 
Onkyo nie zagra ci tak w stereo jak denon musisz tego posłuchać.
Ja też miałem ten dylemat tylko wybór był miedzy yamaha a denon i wybrałem denona,za jego bardziej zrównoważony dzwięk.
 

Krzaku666

Banned
Ale każdemu "gra" co innego, amplitunery w tej klasie ~2000 będą dzwiękowo na podobnym poziomie, zachowując wiadomo swoją firmową charakterystyke.
Laik który tymbardziej nie ma porównania będzie z każdego zadowolony...

Osobiście też wolałbym Denona, za wygodniejszą obsługe, prostrzego pilota, design, większe możliwości konfiguracyjne (Inputy), większy wyświetlacz, polskie menu... wydaje się być też lepiej dopracowany (miej problemów na forach)

Onkyo też ma pare atutów... więcej wejść czy wifi więc komuś innemu może bardziej pasować.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
To uzasadnij koledze dlaczego,napisz na jakich kolumnach dokonywałeś odsłuchu,jakie modele odsłuchiwałeś,staraj się mu pomóc jak najlepiej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie pisanie ze denon np gra lepiej w stereo od onkyo czy np marantz lepiej zagra od HK itp ( oczywiscie biorac pod uwage przedzial amplitunerow do powiedzmy 3 tys. ) to jest pisanie na wyrost. Dlatego ze w takim amplitunerze 80% kosztow to poszlo na amplituner, 20% to moze poszlo na stereo, wiec ciezko jest zeby okreslac ze jeden gra lepiej od drugiego. Ja mowie ze graja inaczej te amplitunery ale nie mozna okreslac tego lepiej lub slabiej.. W tamtym roku kupowalem amplituner, bylem kilka razuy na roznych testach wysokich amplitunerow denon 4520, onkyo 5010, Arcam 600, CA 651. Wysluchalem ich wszystkich wiele godzin i denon jest najslabszym mocowo amplitunerem z topowych tych co wysluchalem, a w stereo niczym mnie nie zachwycil w stosunku do onkyo 5010. Najlepiej w stereo podobal mi sie Arcam ale ze wzgledu na cene jest to nie wspolmierne z tym co sie slyszy. Bo lepiej jest kupic amplituner za 10 tys i za drugie 10tys wzmak stereo i zjada ten amplituner 10 razy ale jak np ktos ma kase duza, a nie ma miejsca to Arcam dla mnie byl najlepszy. Reasumujac na niskich modelach naprawde roznica bedzie bardzo mala pomiedzy producentami w kwestii stereo. Najlepszym przykladem jest posluchac chocby na denonie muzyki w stereo ( amplituner powiedzmy za 2, 5 tys. ) i potem wlaczyc sobie jakikolwiek wzmak chocby za 1,5 tys i wtedy przekonamy sie jaka jest przepasc w tej dziedzinie przy niskich modelach amplitunera. Najlepiej jest isc do salonu i posluchac samemu bo moze sie okazac tak jak w moim wypadku ze w cale denon ( topowy model, a nie budzetowy ) dla mnie nie zagral lepiej w stereo jak onkyo, a w kinie juz w wogole byla duza roznica bo denon jest slabszy mocowo, co rowniez zauwazyl Pan w sklepie gdzie testowalem denona i onkyo na tych samych filmach czy muzyce. Bo umowa byla taka ze jesli w kinie zagra porownywalnie to wezme denona, bo od strony stereo dla mnie graja inaczej ale ani denon nie wybija sie wzgledem onkyo jak i odwrotnie. Z tym ze trzeba pamietac ze do Onkyo trzeba kupic odpowiednie kolumny lub odpowiednie kable glosnikowe. Czyli np kupujac onkyo nie mozna kupic kolumn Canton, tylko wtedy juz trzeba kupic wlasnie denona bo gra cieplej. Ale cieplej nie oznacza lepiej tylko inaczej...
 
Ostatnia edycja:
Odsłuchiwałem onkyo TX-NR525 bo tylko do takiej miałem dostęp Yamahe RX-V773 i Denona AVR X2000.
Zestawy jakie miałem podłączone to Dali zensor 5 bo takie własnie sobie kiedyś kupię, I te co wybrałem to Taga Tav 606v3 SE.
Do rzeczy:
Na pierwszy ogień poszły Dali z onkyo
Muzyka jakiej ja słucham i na jakiej było wszystko odsłuchane to:
Ludacris - Act A Fool
50 Cent - Just A Lil Bit
Flo Rida - Good Feeling
Nana - GOD
KaRRamBa - Ile Kosztujesz? ft. BriLLian & Domi
właczyłem sprzęt no gra i gra i gra niczym mnie to nie zaskoczyło bas ledwo do mnie docierał srednica płaska wysokie bez iskry.
Zmiana na yamahe jest zdecydowanie lepiej pojawia sie bass ale za to po dłuższym słuchaniu wyskie tony chcą mnie zabić.
Podłączamy denona właczam Nana -GOD i nagle na mej twarzy pojawia sie gigantyczny banan dzwięk z denona dociera do mnie najbardziej potęzny bass średnica szczegółowa a wysokie poezja słychac je bardzo dobrze ale nie drą sie tak jak przy yamaha.Z tagami było podobnie na onkyo bas do mnie nie docierał wszystko tak jak by za koca.Yamaha powtórka z rozrywki wysokie chciały mnie zabic a Denon ponownie udowodnił klase i zdeklasował rywali.Sprzetu jeszcze w domu nie mam mam nadzieje ze dojdzie wtorek środa.:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie tez bardziej odpowiada brzmienie Denona niż Yamahy. Co do Onkyo to szkoda że nie było 626 bo to jest konkurent dla Denona X2000. Ale pewnie charakter brzmienia w 525 jest podobny do 626.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odsłuchiwałem onkyo TX-NR525 bo tylko do takiej miałem dostęp Yamahe RX-V773 i Denona AVR X2000.
Zestawy jakie miałem podłączone to Dali zensor 5 bo takie własnie sobie kiedyś kupię, I te co wybrałem to Taga Tav 606v3 SE.
Do rzeczy:
Na pierwszy ogień poszły Dali z onkyo
Muzyka jakiej ja słucham i na jakiej było wszystko odsłuchane to:
Ludacris - Act A Fool
50 Cent - Just A Lil Bit
Flo Rida - Good Feeling
Nana - GOD
KaRRamBa - Ile Kosztujesz? ft. BriLLian & Domi
właczyłem sprzęt no gra i gra i gra niczym mnie to nie zaskoczyło bas ledwo do mnie docierał srednica płaska wysokie bez iskry.
Zmiana na yamahe jest zdecydowanie lepiej pojawia sie bass ale za to po dłuższym słuchaniu wyskie tony chcą mnie zabić.
Podłączamy denona właczam Nana -GOD i nagle na mej twarzy pojawia sie gigantyczny banan dzwięk z denona dociera do mnie najbardziej potęzny bass średnica szczegółowa a wysokie poezja słychac je bardzo dobrze ale nie drą sie tak jak przy yamaha.Z tagami było podobnie na onkyo bas do mnie nie docierał wszystko tak jak by za koca.Yamaha powtórka z rozrywki wysokie chciały mnie zabic a Denon ponownie udowodnił klase i zdeklasował rywali.Sprzetu jeszcze w domu nie mam mam nadzieje ze dojdzie wtorek środa.:)

Kolego zacznijmy ze onkyo 525 to nie jest ta polka co denon x2000, trzeba bylo porownac onkyo 626 -to jest odpowiednik denona. To tak jakbys poronywal nawet wyzsze modele denona 3313 i 4520 gdzie tez jest duza roznica pomiedzy nimi, pomimo ze 3313 to juz jest dobry i drozszy amplituner, a onkyo 525 to bardzo bardzo budzetowy.. I wg mnie nie mozna mowic ze charakter danej marki jest podoobny w modelach bo to nie jest tak do konca, wystarczy posluchac i poogladac wlasnie cos na wyzej wymienionych modelach denona (3313 i 4520) i przekonacie sie ze jest roznica ... pomimo ze jeden i drugi to denon i znacznie wyzsze modele wiec i lepiej grajace w stereo niz budzetowe amplitunery. A roznica w onkyo pomiedzy 525 a 626 jest duza - osobiscie nie sprawdzalem zle na forach ludzie porownywali mozna poszukac i pisali ze jest duza roznica. Gdzies w necie tez czytalem ze onkyo jak ma sie kupic to wlasnie trzeba myslec od modelu serii 6 - nie wiem na ile to prawda ale tak czytalem..Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
lolek przykład Denona 3313 i 4520 to trochę inna bajka. Za cenę 4520 można kupić dwa 3313. Ja słuchałem kilku amplitunerów budżetowych i jednak charakter brzmienia był zbliżony. Np. słuchałem Denona X2000 i X3000 i wyłapałem różnicę, ale nie było one jakieś ogromne. Zazwyczaj wyższy model grał dynamicznej. To samo odnośnie Yamahy 730 i 820. W przypadku Onkyo może faktycznie tak jest bo coś mi się wydaje, że model 525 nie jest następcą 515 tylko 414+ dodali kalibrację więc różnice brzmieniowe między 525 i 626 mogą być większe.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam, wiesz tez trzeba poprawke brac ze kazdy tez inaczej slyszy, ale pamietam jak zastanawialem sie co kupic, bo juz pod kilku odsluchach wiedzialem ze bedzie to denon lub onkyo i gosc ze sklepu nie mial 4520 na miejscu i jak on zachwalal 3313 jak on to nie gra itp, a po odsluchu jak stwierdzilem ze nie ma szalu to juz stwierdzil, ze 4520 to juz jednak jest maszyna :) wiec sprzedawcy tak troszke wiesz ida po banadzie, ale na pewno 3313 duzo lepiej gra jak x 2000. Ale tak jak pisalem dla mnie denon 2520 nie powalil mnie w taki sposob ze wiesz , ze dostalem olsnienia i bym powiedzial ze tak denon gra lepiej w stero od onkyo... a w kinie duzo slabyszy jest niz onkyo - oczywiscie moje zdanie, ale i sprzedawca zostal przekonany ze pod wzgledem mocy onkyo 5010 jest wydajniejszym amplitunerem niz denon 4520.. choc ciezko bylo mu sie do tego przyznac :)
Jakby tak bylo jak np odsluchiwalem wzmak marantza 14 i wzmak denona 2020 gdzie po wlaczeniu denona normalnie usiadlem z wrazenia jak duza jest roznica pomiedzy tymi klockami. Denon naprawde wg mnie bije na glowe marantza 14 ... Takie wrazenie jakbym odniosl pomiedzy amplitunerami na korzysc denona stalby u mnei denon a tak stoi onkyo.
Jedno jest pewne nie mozna onkyo 525 porownywac do denona x2000, tylko model 626 a ten jest mocniejszy wg tego co ludzie pisza na forach.. dzwiek juz kazdy wiadomo pod siebie kupuje.. ale tak jak pisalem dla mnie nie mozna okreslic lepiej - slabiej - tylko inaczej graja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
W przypadku Onkyo może faktycznie tak jest bo coś mi się wydaje, że model 525 nie jest następcą 515 tylko 414+ dodali kalibrację więc różnice brzmieniowe między 525 i 626 mogą być większe.

Dokładnie tak jest, pisaliśmy już o tym wielokrotnie.
Onkyo pomieszało z numeracją na 2013 rok i ampli z nowej serii są odpowiednikami poprzedniej serii o oczko niższej. (626 = 515, 525 = 414, itd.)
 

mateusz30

New member
ja decyzję podjąłem i wybieram DENONA 626. przeważył stosunek ceny do jakości.
w końcu zaczeliśmy pisać na temat.
dziękuję Wam za pomoc
 

rzezba

New member
Polecam onkyo jak go kupowalem mialem na testy yamahe 475 HK 171 i wlasnie mialem wziasc pozniej denona potestowac ale po porownaniu onkyo do yamahy i HK odrazu sobie inne odposcilem...
Po pierwsze onkyo WI-FI wbudowane, to bajka chodzi tak szybko, ze jestem w szoku zero przymulenia buforowania gdy np slucham radia internetowego, pozatym wbudowany WI-FI, to nie to samo co podlanczane pod usb, gdzie usb Mi np sluzy do odczytwania FLAC z pendrive, a ciagle zmienianie albo internet albo pendrive doporowadzalo by Mnie i zapewne Ciebie do szalu. Druga sprawa onkyo jako jedyny przewijal muzyke na pendriver nie wiem czemu inne tego nie robily jak teoretycznie powinny. Po trzecie co odrazu mozna bylo zauwazyc, ze jak przelanczalem sie z 2 stereo na 5 glosnikow stereo glosnosc w ogole sie nie zmieniala w innych odrazu bylo slychac ze fronty cichly z lekka, a wiec moze jednak ta moc, ktora w onkyo jest najwieksza w swoim przedziale cenowym. Po czwarte mniej wazne ale cieszy oka jakos wykonania np wzgledem HK to wielka przepasc oraz ladnie graficzne menu, a nie archaiczne jak w HK i yamaha. Moglbym wypisywac dalej ale mysle, ze to naistoteniejsze zalety wrazie co pytaj...
 
Ostatnia edycja:

rzezba

New member
wzielem yamahe, bo ceny podobne byly i cale zycie z nia bylem sentyment mam ale 475 i 575 ta sama lipa graja o polowe ciszej niz HK i onkyo...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
bo to nie ta klasa kolego byś porównał to z 675 i było by inaczej. Ampli się porównuje tej samej klasy:p
 

rzezba

New member
Jak sie ma przeznaczony fundusz, to sie bierze co sie da doswiadczenia nigdy nie za malo, a wiec co tu duzo pisac onkyo najlepszy w swojej cenie...
 
Do góry