Onkyo 828 i onkyo a9070

werf

Active member
Bez reklam
Zaden amplituner nie zagra w stereo tak dobrze.
Dlatego podlaczamy dodatkowo jakis wzmak lub koncowke po pre outcie.

Bez przesady ,jest trochę amplitunerów które kasują w każdym aspekcie średnie wzmacniacze z poziomu 5tyś

No to fakt, 1500 troche leciwe sa. W moim jest juz cos nie tak bo mam problem "red light blinking", znalazlem pelno przypadkow ze wystepuje on w amplitunerach no a mi sie trafilo we wzmaku. Musze uruchamiac kilkanascie razy zanim sie wlaczy.

Ale z drugiej strony za te 1500 - 2000zl nic poza Denkiem 1500ae lub onkyo 9755 nie dostaniesz.

Z nowych w dobrej cenie to dostaniesz Nada lub moze jakiegos audiolaba.

Reszta to cena kosmos.

Ps.
Pytanko, ktos sprawdzal lub wie ile pradu bieze taki wzmacniacz jak jest wlaczony ale zrodlo jest wylaczone? Bo swojego nie moge wylaczac, bo problem z wlaczenien

Może pora wyjść z zaklętego kręgu denona i kupić prawdziwy wzmacniacz np
Rocksan Kandy K2 Amplifier | eBay
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No werf wspaniala opcja, no ale narazie pieniazki trzeba przeznaczyc na bardziej potrzebne rzeczy.

Ale nie ukrywam na dzien dzisiejszy po tych wszystkich opiniach to na 90% kupilbym Roksana.












































adult image

Podejrzany jest dla mnie ten szklany bezpiecznik na zasilaniu 2 fota. Ma coś czarnego w środku. Tak powinno być?

Dodam tylko że za kilkunastoma próbami włączenia wzmacniacz w końcu się włączy średnia wynosi około 8 razy włączyć i wyłączyć.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Osobiscie Roksana Kandy nie sluchalem ale bylem na odsluchu Caspiana. Czy naprawde jest taki niezly ?
Ja i tak wole ten zestawik:
c0bcca3f83c622980bdf4ff179498d30.jpg

f1a032b719a29c518d3f0905ccd2aa5a.jpg

I raczej tu Roksan poleci.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
To nie jest podruba tylko nastepca slawnej puszki Grand Integry Onkyo.
e4a914c0e8c42470ebbc26d6b6b5757f.jpg


Moj nastepny zakup to albo beda srebrne interconecty albo wlasnie ta koncowka mocy.
 

werf

Active member
Bez reklam
Daj przyklad takiego amplitunera. Z ciekawosci popatrze.

Arcam,Athem,Ca ,topowe japońce wcale też najgorzej nie grają

Osobiscie Roksana Kandy nie sluchalem ale bylem na odsluchu Caspiana. Czy naprawde jest taki niezly ?
Ja i tak wole ten zestawik:
c0bcca3f83c622980bdf4ff179498d30.jpg

f1a032b719a29c518d3f0905ccd2aa5a.jpg

I raczej tu Roksan poleci.

No wiesz system dzielony to już coś ale za taką kasę z masówki to wybrał bym raczej 851W+851E

Nie mówię że rk jest jakiś oszałamiający ale w swojej klasie cenowej ciężko go porównać japońską konkurencją
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie dzieki az taki bogaty nie jestem a w dodatku raczej wachalbym sie czy by sie nie rozsypala po czasie. Jednak ma to swoje lata. I nawet banany by nie weszly hehe.
Wole M5000r

Co do 851W+851E. Cambridge Audio to ciekawa marka i maja niezle klocki ale w przypadku tego zestawu Onkyo to 851W+851E nie ma szans w wielu aspektach. Kumpel ma czarny zestaw Onkyo M-5000r + P3000. Na srebrnych kablach i jeszcze piosenki w hi res. Serio mowie moj sprzet to jak kiszka z grilla przy tym zestawie, w stereo miazdy kazdy amplituner bez mrugniecia okiem.
I po takim odsluchu czlowiek rozumie dlaczego stereo jest do muzy a kino do filmow.

Dodam takze ze Cambridge Audio bardzo cenione jest w Angli. Bardzo duzo sklepow ma ich klocki i z odsluchem zadnego problemu nie ma.
Szczerze mowiac wlasnie troszke recenzji poczytalem o tym zestawie CA. Widze ze do zestswu jest ciekawy DAC. Z ciekawosci chyba umowie sie na odsluch.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
O jakich aspektach mówisz ?
851E jest w pełni z balansowane,analogowe pre,możliwość wpięcia dowolnego źródła i przypisania do nie go trybu przedwzmacniacza bądź końcówki mocy .Urządzenie idealne do spięcia razem dwóch systemów,kina i stereo P3000R przy nim to plastikowa zabawka

Co do amplitunerów av ok,mnie tu raczej chodziło o aspekt łączenia mizernego amplitunera z chu...pre z mizernym 70W tranzystorem
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Werf poczytaj troche o tym huj 70w tranzystorze. 😅Wpierw zacznij od tego jaka to klasa.
I chcialbym zobaczyc schemat budowy tego CA bo jakos nie zabardzo mi sie chce wierzyc ze za taka mala kase on jest w pelni zbalansowany.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Ahh to sorki moj blad
Tak czy siak kino to kino a stereo to stereo. Ciezko to spiac razem zeby miec zalety obydwu razem. O ile sie da.
 

krystiano8

New member
No to fakt, 1500 troche leciwe sa. W moim jest juz cos nie tak bo mam problem "red light blinking", znalazlem pelno przypadkow ze wystepuje on w amplitunerach no a mi sie trafilo we wzmaku. Musze uruchamiac kilkanascie razy zanim sie wlaczy.

Ale z drugiej strony za te 1500 - 2000zl nic poza Denkiem 1500ae lub onkyo 9755 nie dostaniesz.

Z nowych w dobrej cenie to dostaniesz Nada lub moze jakiegos audiolaba.

Reszta to cena kosmos.

Ps.
Pytanko, ktos sprawdzal lub wie ile pradu bieze taki wzmacniacz jak jest wlaczony ale zrodlo jest wylaczone? Bo swojego nie moge wylaczac, bo problem z wlaczenien


Też szukałem wzmaka jako końcówkę. Onkyo 9755 vs Audiolab 8200A.
Grunt, że Onkyo nigdzie nie miałem okazji posłuchać a Audiolaba tak - i padło na niego - jak dla mnie gra bardzo, bardzo dobrze ...choć cały czas sie zastanawiam jak by zagrał Onkyo z moimi klipschami z uwagi na to iz 9755 to wzmak cyfrowy a 8200A to juz chyba analogowy.
Ktoś w okolicach Warszawy ma taki ?:)
 
D

Deleted member 452525

Guest
Ponoć Onkyo 9755 dobrze sobie radzi. Rozmawiałem z facetem, który to użytkuje. Natomiast kolega ma 828 z klipschami 62v2 i wymiata.

Ten audiolab fajny mały, ale bez loudness ja bym sprzętu nie kupił.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Snikers89

New member
Bez reklam
Ponoć Onkyo 9755 dobrze sobie radzi. Rozmawiałem z facetem, który to użytkuje. Natomiast kolega ma 828 z klipschami 62v2 i wymiata.

Ten audiolab fajny mały, ale bez loudness ja bym sprzętu nie kupił.
A po co ci laudness jesli bys uzywal go jako koncowke ?


A powiecie na Tag McLarena 100x5r?

Jak znajdziesz za przyzwoita cene to bierz i nawet sie nie wahaj !!!!
 

RAF1977

Banned
Jest na ebuy uk za 900 funtów.

Niestety pokazałem żonie mm 7055 i mm 7025 i na te się zgodziła a McLaren się jej nie podoba ☺
 
Do góry