Onkyo 828 i onkyo a9070

Snikers89

New member
Bez reklam
Na modul czyli 20 000 x5 .... pokaz ktora koncowka ma tyle za taka kase to ci browara wysle.
W dodatku to 5 monoblokow. 5x transformatorow toroidalnych chlopie.... marantz przy tym to suchy piernik...

Ja chcialem brac Onkyo RDA 7 ale ciezko to dostac. Choc tylko 7 kanalowa to 2 transformatory toroidalne. A ten Mclaren jest typowo 5 kanalowym monoblokiem.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
No super.
Tylko, że brzydki jest.
A to sprzęt do salonu, nie do kina ani na dyskotekę.
Nie wiem, czy jakość dźwięku przebije nieprzyjemność patrzenia na niego ciągle ☺
Chyba wolał bym tą kasę dać na dwie dwu kanałowe mm7025.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
Snikers, ale jak podłącze bd jako cd pod wzmak to loudness się przyda. Tego Denona 1520 allegro wywaliło z aukcji. Coś nie teges. Dogadałem się z facetem, bo na razie wstrzymał sprzedaż, na onkyo 9755
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Typowo muzy sie slucha na flat. Bez laudnessu. No chyba ze mp3 zapuszczasz to luzik.

Raf co do koncowki wielokanalowej nie oczekuj cudow. Jesli zalezy ci zeby wyglad pasowal do reszty to bierz Marantza ale czy ty wezmiesz 2 koncowki 2 kanalowe czy jedna 5 kanalowa to nie zrobi zadnej wiekszej roznicy. Jesli planujesz zrobic jak ja. To wez sobie 5 kanalowa lub 7. Bo tez chyba taka jest na wszystkie otaczajace glosniki a osobna konkretna 2 kanalowa tylko na fronty. Na efektowe glosniki nie ma co przeplacac bo i tak w kinie roznicy az takie to nie zrobi.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
Własnie rozmawiałem z kolegą który ma onkyo 828 i klipsch 62 II i mówi, że podłaczał te kolumny do wzmacniacza stereo i żadnej różnicy nie ma między onkyo 828 a wzmacniaczem stereo.
 

RAF1977

Banned
Typowo muzy sie slucha na flat. Bez laudnessu. No chyba ze mp3 zapuszczasz to luzik.

Raf co do koncowki wielokanalowej nie oczekuj cudow. Jesli zalezy ci zeby wyglad pasowal do reszty to bierz Marantza ale czy ty wezmiesz 2 koncowki 2 kanalowe czy jedna 5 kanalowa to nie zrobi zadnej wiekszej roznicy. Jesli planujesz zrobic jak ja. To wez sobie 5 kanalowa lub 7. Bo tez chyba taka jest na wszystkie otaczajace glosniki a osobna konkretna 2 kanalowa tylko na fronty. Na efektowe glosniki nie ma co przeplacac bo i tak w kinie roznicy az takie to nie zrobi.
No właśnie najbardziej rozsądną była by 5 kanałowa na parter. Surround back mam małe, to je i górę zostawił bym dla amplitunera.
Ale ciekawi mnie ile lepiej gra taka 2 kanałowa od takiej 5 kanałowej....
Aaa chyba zostawię ten temat w spokoju narazie.
 

Boger

New member
Panowie, a dopytam o końcówki mocy bo widzę, że macie doświadczenie. Rozumiem fronty, ale czy jest sens podpinać pod osobny klocek np. surround back czy głośniki atmosa? Przecież one grają praktycznie tylko efektami. Nie wystarczy wyrzucić np. samych frontów (przy wzmacniaczu stereo) lub głośników 5.0 na końcówkę (jeżeli jest 5 kanałowa), a resztę zostawić podpiętą pod ampli? Przecież taki SR7010 będzie w takim układzie (2x surround back + 4x atmos) podawał pewnie po jakieś 150w na kanał.

Pytam z ciekawości bo nie miałem okazji słyszeć jaka jest różnica przy samym ampli vs. ampli + końcówka. Muszę chyba na jakiś odsłuch się umówić :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Do Krystiano idzie wlasnie moj Onkyo tx nr828 hehe
Kolego Boger.
Jak podlaczysz wszystkie kolumny do np Marantza Sr7010 i bedziesz mial 150w na kanal to ja predzej jajko zniose 😆.
Na mojej koncowce 9 kanalowej Onkyo Pa 5500 przy 9 kanalach jest nieco ponad 110 w kanal przy 8 omach. A transformator w Pa5500 jest z 5 razy wiekszy od marantza i to jeszcze toroidalny.
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
Pisałem o obciążeniu 6 głośnikami, czyli 2x surround back + 4x atmos, a nie wszystkimi 11 :)

Jakby nie było sprawdziłem i masz rację, trochę mi się pokręciło. SR7010 ma przy 5 głośnikach 8ohm jakieś 75W. Dla 4ohm daje 105W. Zensory mają 6 Ohm więc byłoby to jakieś 90W więc i tak sporo jak na same efektywne głośniki. W sumie tego też dotyczyło moje pytanie.
 
Pisałem o obciążeniu 6 głośnikami, czyli 2x surround back + 4x atmos, a nie wszystkimi 11 :)

Jakby nie było sprawdziłem i masz rację, trochę mi się pokręciło. SR7010 ma przy 5 głośnikach 8ohm jakieś 75W. Dla 4ohm daje 105W. Zensory mają 6 Ohm więc byłoby to jakieś 90W więc i tak sporo jak na same efektywne głośniki. W sumie tego też dotyczyło moje pytanie.
Sorry bo trochę się zakręciłem. Czy Ty chcesz napędzić 2xsurround+4atmos. A po co??? Ja mam około 35m2 pokój i Denon3200 daje rade w filmach bez problemów i napędza Zensorki aż miło. Volume mam gdzieś na niecałe 50%. Jedynie to co chcę napędzić dodatkowo to tylko fronty i do tego wzmacniacz z "main in" chcę kupić czyli pma1510 lub 1520ae. ale tylko ze względu iż ostatnio testowałem 720ae i przepięknie grał w stereo. Mi się wydaje że do dużych salonów końcówki na wszystkie kanały mają sens bo tak ani mocy nie wykorzystasz ani nie będziesz zadowolony że kasę niepotrzebnie wydasz.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Końcówka MM7055 przy 2 kanałach na 8 omach daje 166W, przy 3 kanałach 164W. Przy 5 kanałach już 120W.

Końcówka MM7025 przy 2 kanałach na 8 omach dają 174W na kanał.

Generalnie MM7025 jest ciut lepsza od MM7055, a nie zmienia to faktu, że jest to już sporo w każdym przypadku.

Dlatego lepiej wykorzystać dwa kanały z końcówki i mieć 174W przy 8 omach na frontach, jak 5 kanałów i np. 120W
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Oplaca sie wziasc nawet z powodu oszczednosci w pradzie. Moje koncowki sa lekko cieple choc nie slucham cicho ani muzyki ani filmow. A nowy Marantz po wlaczeniu trybu eko to nawet wiatraczka. A daj sobie leb sciac ze wam ampki daja ogrzewanie w zime hehe 😅

Ja ogolnie nigdy sie nie nastawialem do malego salonu to raz a 2 to na koncowkach jest dosc lepsza wydajnosc i jakosc dzwieku. Choc mozna sie klucic bo to przecierz tylko kino domowe...
Dlatego lepiej wykorzystać dwa kanały z końcówki i mieć 174W przy 8 omach na frontach, jak 5 kanałów i np. 120W

A to wlasnie proponowalem Rafowi.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie prąd nie interesuje, gdybym się miał przejmować rachunkami, to brałbym plastikową wieże Samsunga. Dla mnie liczy się jakość i bezkompromisowe rozwiązania, a nie jakieś 100zł w lewo czy w prawo miesięcznie.

Druga sprawa, końcówki przydają się w wymagających kolumnach i wielkość salonu w tym przypadku nie ma nic do rzeczy.

Co do grzania, nie zauważyłem nic niepokojącego. Onkyo którego miałem i tak nic nie przebije.
Ja i tak mam dedykowane nakładki chłodzące, więc i tak mi to lotto.
 
Do góry