Onkyo 828 i onkyo a9070

D

Deleted member 452525

Guest
MIał na mysli obudowe wzmaka. Co do 125W to pisali gdzies ostro w necie, że to niemożliwe.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Pobor mocy nie ma nic do do mocy na kanal. W tym wzmaku uzyto technologi podwojnie odwroconych ukladow Darlingtona. Dlatego jest mala pradu idzie w cieplo. A w dodatku te 125w to nie jest maxymalny pobor.
Co do kondesatorow to fakt sa nie wielkie. Nie jest nie wiadomy wzmak. I ponad 10 letnia konstrukcja za nie wielkie pieniadze.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
A tak mam jeszcze jedno pytanie, bo zamiast wykładać ponad 2k na wzmacniacz to może wymienić 828 na jakiś porządny ampli co zagra w stero dobrze i dźwięcznie, bo z tego 828 muza jest średnia...tylko jaki? Myślałem o RZ900 ale pozbawili go usb na froncie. Miałem denona x2000 ale porażka. Nawet radia nie łapał jak trzeba. Poza tym chce już porządny z wifi dlna itd.
 
D

Deleted member 452525

Guest
No tylko te denony 1500 to strasznie stare są i używki nie wiadomo jak wygrzane.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No to fakt, 1500 troche leciwe sa. W moim jest juz cos nie tak bo mam problem "red light blinking", znalazlem pelno przypadkow ze wystepuje on w amplitunerach no a mi sie trafilo we wzmaku. Musze uruchamiac kilkanascie razy zanim sie wlaczy.

Ale z drugiej strony za te 1500 - 2000zl nic poza Denkiem 1500ae lub onkyo 9755 nie dostaniesz.

Z nowych w dobrej cenie to dostaniesz Nada lub moze jakiegos audiolaba.

Reszta to cena kosmos.

Ps.
Pytanko, ktos sprawdzal lub wie ile pradu bieze taki wzmacniacz jak jest wlaczony ale zrodlo jest wylaczone? Bo swojego nie moge wylaczac, bo problem z wlaczenien
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Powodow moze byc wiele, na innych filmikach sa inne powody wlaczania tego trybu "bezpieczenstwa" uszkodzenie kabla, za duza glosnosc na malo ohmowych glosnikach, przepalone kondensatory itp. Niestety elektrykiem nie jestem i nie mam znajomego co bybto ogarnal a sam.to jedynie ten kabelek moge sprawdzic.

Jeszcze co mi sie robi a jest to dziwne, raz na jakis czas przy wlaczeniu zalaczy sie zielona dioda i na glosniki idzie sygnal piszczenia i to bardzo glosny (niezaleznie od ustawione glosnosci na wzmaku).

I co dziwne za 8 - czy ktorys nastym razem wzmacniacz sie uruchomia wiec wina kabelka czy spalonego kondensatora nie moze byc bo by wtedy wogole sie nie uruchomil
 

Snikers89

New member
Bez reklam
To wymien kondesator. Nie jest to wielka filozofia wylotuwac i wlutowac na nowy. Zreszta sadze ze jak kondensator by sie sfajczyl to by sie wylal i to jyz widac na 1 rzut oka.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Kondensator wcale nie musi wylać. Ja wymieniałem pare razy w multiswitchach i zasilaczach od kompów. Jeśli na górnym denku kondensatora jest spore wybrzuszenie to 90 procent śmietnik.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
U mnie kompie kiedys jak komp chidzil 24h przez 5 lat prawie. To chyba z 5 razy zasilacz wymienialem i z 3 razy plyte gliwna to zawsze sie wylewaly od gory. Ale nie znam wszystkich przypadkow.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Raczej nic nie widac:
Wszystkie kable mocno sie trzymaja, nic nie lata.
Wzmak na odpietych wszystkich kablach (tylko zasilacz podpiety) i tez sie nie chce wlaczyc, trzeba pstrykac kilkanascie razy.






















Moze komus cos wpadnie w oko,

Wydaje mi sie ze to cos w sekcji zasilania, takie przeczucie.
 
Do góry