Onkyo 828 i onkyo a9070

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę:

Zdjęcie z sieci:
78258.jpg



[youtube]iPt6O11aZ48[/youtube]
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Fajnie to wyglada ale ja tam to pierdziele. Nic mi sie nie grzeje zebym musial to dodatkowo chlodzic. Gorzej to maja ludzie co maja sprzet w szafce czy cos.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, mam także w galerii. Generalnie ja i tak z nich nie korzystam specjalnie, nie ma takiej potrzeby, ale fajnie wyglądają na żywo i są na wszelki wypadek, a od przybytku głowa nie boli.

armanig-albums-moje-zabawki-tv-80-marantz-picture218-marantz-koncowka-mocy-mm7025-panel-chlodzacy-antec-av-cooler.jpg
 

Rafal7

Banned
O ile pamiętam to na Allegro kiedyś była jedna sztuka.
Na jakiej zasadzie to działa? Napyacha powietrze czy wyciąga?
Jeżeli wyciąga to wyrzuca je do tylu?
 

RAF1977

Banned
Końcówka MM7055 przy 2 kanałach na 8 omach daje 166W, przy 3 kanałach 164W. Przy 5 kanałach już 120W.

Końcówka MM7025 przy 2 kanałach na 8 omach dają 174W na kanał.

Generalnie MM7025 jest ciut lepsza od MM7055, a nie zmienia to faktu, że jest to już sporo w każdym przypadku.

Dlatego lepiej wykorzystać dwa kanały z końcówki i mieć 174W przy 8 omach na frontach, jak 5 kanałów i np. 120W

Armanig.
Widzę po zdjęciach że Marantz Ci podszedł :wink:
Jeszcze nie widziałem żeby ktoś miał tyle sprzętu,wow!
Ale do rzeczy.
Chciałem zapytać,co byś radził kupić najpierw mm7025, czy mm7055, docelowo być może będą obie.
Aktualnie mam yamahe ax-596 2x100W podłączoną na front, resztę ciągnie sr7010 i całkiem daje radę (pokój ze 20m 5mx4m)
ale człowiek tak myśli co by ulepszyć [emoji2]
Przeczytałem twojego posta, że podwójna da więcej mocy na dwa kanały i czytałem też że ma lepszy stosunek, szum sygnał o 3db.
ale w mojej sytuacji czy nie uzyskam lepszego efektu jak podłączę 4 kolumny i centralny pod mm7055 niz jak tylko fronty pod mm7025.
Bo z tyłu mam parę kolumn tylko o jeden rozmiar niżej niż z przodu tzn diamond 10.7 przód i 10.6 tył.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
Raczej rezygnuje z dodatkowego wzmacniacza. To i tak nic nie da, bo dźwięk zależy w dużej mierze od kolumn a tego się nie przeskoczy.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Swiat sie nie konczy na 1 glosnikach. Ja juz wymienilem z 6 razy kolumny i nie wiadomo kiedy to sie skonczy. A kopa zawsze mozna dodac tylko czy portfel to wytrzyma.
Raf pamietaj ze nie tylko wzmak moze dac kopa. Wystarczy ze wymienisz kable na lepsze i juz jest widoczna roznica.
 

RAF1977

Banned
Kable teraz kupowałem z głośnikami, nie mam zamiaru ani tego ani tego wymieniać.
We wszystkich moich hobby, czy jak to tam nazwać, dochodzę do poziomu sprzętu z którego jestem zadowolony i zaczynam korzystać i cieszyć się nim a nie ciągle zmieniać.
U mnie przeważnie jest do 3 razy sztuka.
Czasem uda się za drugim kupić "coś na zawsze "
Bardzo rzadko, za pierwszym razem.
 
D

Deleted member 452525

Guest
No tak to jest ze sprzętem. Dopóki stoi i sie nie włącza to jest git :) Gdy zacząłem wymieniać yamahe 663 i kolumny z jamo to miałem 3 amplitunery i wymieniłem 4 zestawy kolumn. Tanio niczego się nie kupi na poziomie. Tak z kamerą. Wymieniłem 6 zanim stanęło na ax100 :))) ale gdyby nie okazja to 7k bym nie dał. A i 7 laptopów w pół roku bo szajs :ppp
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Niestety i dobre stereo i dobre kino mize kosztowac sporo. Kazdy dazy do poziomu gdzie bedzie z zadowoleniem siedzial, sluchal i ogladal. Jednakze nigdy do konca nie jestesmy pewni czy to jest ostateczny koniec hehe
 
D

Deleted member 452525

Guest
Snikers ja to sie Tobie dziwie. Masz ampli z gornej polki marantza i z pewnoś ia to bardzo dobrze gra w stereo i nie sadze aby takie onkyo 9755 gralo lepiej. Bez sensu kombinować. Marantz fajny tylko czemu nie dali wejsc optycznych (przynajmniej w 7009 nie ma )
 
Do góry