Onkyo 828 i onkyo a9070

No jestem po testach. Wiadomo wzmacniacz o niebo lepiej gra w stereo.
I tak i tak miałem go na DIREC ustawiony, podbicia czy bass i sopran na zero. W kinie to zrobiłem korektę i tak jak kapusta7 mówił na 11-12 pokrętło wzmacniacz ustawiłem, a kino w trybie tak jak zawsze ustawienia. Fajnie grało ale żeby aż tak to nie, znaczy się podobnie jak sam amp av, różnica w stereo jest dopiero. W filmach volume podkręcałem w amp av nic 11-12 bez zmian, a jak muzyki słuchałem to wzmacniacz działał. Faktycznie trzeba też w amp av podkręcić ale tylko raz i zostawiamy, po tym tylko wzm volume operujemy. I pytanie teraz jeśli we wzm bass i sopran na zero tryp Direc ustawiamy czy wtedy nie mamy końcówki mocy??? Pytam się bo nie wiem ;)
Do takiego ustawienia idzie się przyzwyczaić ale uciążliwe jest trochę i trzeba mieć znacznik zrobiony co by nie robić korekty za każdym razem. Generalnie powiem tak: sam amp av dla ludzi którym AŻ TAK nie zależy na barwie w stereo, ja nie jestem melomanem ale wiem że wzmacniacz chcę ;) jak się w domu testy zrobi to wiadomo o co chodzi ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Tak jak ty zrobiles to nie uzywasz samej koncowki mocy. Bo uzywasz takze przedwzmacniacza wraz z koncowka za pomoca aux. Najciekawsze jest to ze jak ktos ci galke glosnosci we wzmaku przekreci na maksa a potem sobie wlaczysz ampli i jesli wlaczy ci sie powiedzmy twoja poprzednia glosnosc w ampli(powiedzmy wiecej niz polowa) to takie napiecie pojdzie do wzmaka ze mozesz cos popalic 😂 takze uwazaj tam.
 

Rafal7

Banned
Bali, w trybie direct wzmacniacz nie pracuje jako końcówka, wtedy odłączane są możliwości korekty podbić.
Ja robiłem kalibracje na Direct dlatego bo zawsze miałem trochę podbity bas, wciskając Direct wszystko wracało na zero.
Jakby wzmacniacz przełączał Ci się w tryb końcówki to mógłbyś sobie volume dać na maxa a i tak by nic się nie działo.

W kinie nie ma różnicy z podpiętym wzmacniaczem bo nawet jej nie powinno być dla spójności brzmienia.

Jest jeszcze możliwość nie kręcenie volume ale ja tego nie testowałem. Dajesz na maxa volume na wzmacniaczu i robisz kalibracje.
W PMA 1520Ae jak się przełączy na tryb końcówki mocy to wzmacniacz jest wysterowany na maxa czyli jakbyś dal volume na maxa.
Ja tego nie testowałem aby pma 720 wykręcić na maxa, miałem na godzinę 10/11.
U Ciebie na tą chwilę jest o tyle dobrze ze nie masz innego źródła podpiętego do wzmacniacza.
Ja miałem jeszcze cd, i jak zapomniałem o pokrętle które było ustawione do filmów i włączyłem płytę to było głośno, nawet bardzo, zdarzyło mi się to ze dwa razy i się nauczyłem.
Tak jak Snikers wspomniał, trzeba zwracać uwagę na tą głośnośc, ale wydaje mi się ze ampli zawsze sciszasz jak go wyłączasz.
 
No ba w ampli nawet mam ustawione tak, że nieważne na jakim volume zakończę pracę to jak odpalam go to zawsze mam na 10db ustawione i od tej wartości robie dopiero głośniej. Co do samego wzmacniacza to i tak jestem zadowolony, wiem co i jak, wiedz teraz na okazje. I zawsze od niepamiętnych czasów zawsze zciszam nie ważne czy Tv czy amp itp, kiedyś właśnie za małolata głośniki mi tak strzeliły więdz teraz ostrożnie, co jak co ale sprzęt to jak oczko w głowie. Teraz czekam na okazje z wzmacniaczem ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
Zamiast sie przegadywać to może napiszcie co i jak po kolei, bo teraz to wyszedł chaos. Konkretnie jak podłączyć jako końcówkę mocy jak wyregulować czy robić kalibracje ampli z podłaczonym wzmac jak wiadomoze wzmak dziala jako koncowka mocy jesli nie ma zadnych pokretel a ampli podlaczony do main itd
 

Rafal7

Banned
Jak, jak podłączyć jako końcówkę mocy.
Tak samo jak pod Aux tylko ze wzmacniacz musi mieć funkcje końcówki mocy i dedykowane do tego wejście.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
A jaka cena cie interesuje na a9070? Tylko te z onkyo nie maja loudness

Pomierzyłem szafki i tylko wchodzi onkyo 9010 :) Reszta odpada. Nie ma gdzie postawić

Cena jaka mnie interesuje to 2700-2800... ostatnio widziałem takiego rocznego... ale niestety poszedł mi sprzed nosa. Teraz na allegro sprzedaje ktoś używanego za 3500 zł... jeszcze zastanawiam się na monostereo - Onkyo 9755... tutaj cena czarnego w granicach 2000 zł... Zstanawiam się nad tym rozwiązaniem, a różnice dołożyć do lepszych głosnikow...

A poza tym od wczoraj przybyło 10 stron wątku. Już myślałem że fajna dyskusja rozgorzała na temat połączenie onkyo 828 i a9070.... a tutaj trochę taki offtop się zrobił...
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
Jak, jak podłączyć jako końcówkę mocy.
Tak samo jak pod Aux tylko ze wzmacniacz musi mieć funkcje końcówki mocy i dedykowane do tego wejście.

Czyli jak? Jeśli 9070 ma wejście oznaczone main to będzie działał jako końcówka mocy? A jeśli podłącze pod aux to będzie działał z przedwzmacniaczem itd.

Sam wzmacniacz ma:
Cztery tryby pracy: wzmacniacz zintegrowany, wzmacniacz mocy, przedwzmacniacz, równocześnie przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy.

Wiec kiedy działa każda opcja z tych wypisanych?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
A9070 ma gniazdo Main In z tyłu wzmacniacza... z prodzu masz przełącznik - pomiedzy słuchaniem jako naped do frontów w kinie domowym, lub oddzielne stereo. Nic nie musisz przełączać i nie musisz pamiętać o ustawieniach głosnosci...
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Czyli jak? Jeśli 9070 ma wejście oznaczone main to będzie działał jako końcówka mocy? A jeśli podłącze pod aux to będzie działał z przedwzmacniaczem itd.

Sam wzmacniacz ma:
Cztery tryby pracy: wzmacniacz zintegrowany, wzmacniacz mocy, przedwzmacniacz, równocześnie przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy.

Wiec kiedy działa każda opcja z tych wypisanych?
Podpinasz pod Main In pracuje jako koncowka mocy.
 
Ostatnia edycja:
Zamiast sie przegadywać to może napiszcie co i jak po kolei, bo teraz to wyszedł chaos. Konkretnie jak podłączyć jako końcówkę mocy jak wyregulować czy robić kalibracje ampli z podłaczonym wzmac jak wiadomoze wzmak dziala jako koncowka mocy jesli nie ma zadnych pokretel a ampli podlaczony do main itd
Tak jak kapusta7 napisał
Amp av wyjście "Pre OUT" do wzmacniacza wejście "AUX" lub jake sobie wybierzesz wejście. Masz nawet fotę jak to zrobić.
Ps.
Wiem wiem że OF TOPIC piszemy....bardzo przepraszam i ma nadzieję że na tym koniec.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
To musisz szykować grosza na te modele, teraz na allegro wskoczył 1520ae licytacja ale srebrny.
720 ae oddales juz?
Czarny czarny czarny. Uciekł mi ten 1510ae za 2450 ale spokojnie ciśnienia nie ma ;)
Tak oddałem 720ae, żadnych problemów w MM zwrot kasy bez problemów, pomimo iż wiem, że u nich jest 30dni na zwrot to za każdym razem przy kasie się pytam czy regulamin się zmienił. Na szczęście jeszcze nie ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Czarny czarny czarny. Uciekł mi ten 1510ae za 2450 ale spokojnie ciśnienia nie ma
Tak oddałem 720ae, żadnych problemów w MM zwrot kasy bez problemów, pomimo iż wiem, że u nich jest 30dni na zwrot to za każdym razem przy kasie się pytam czy regulamin się zmienił. Na szczęście jeszcze nie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
To jak podłączysz takiego 15XX to dopiero zobaczysz jak kolumny zagrają :)
Przeskok jest bardzo duży z 720 na 15XX.


Może podsumuje.

Jeżeli posiadasz wzmacniacz z wejściem Main In lub Power Amp Direct to podpinasz się w te wejścia z ampli z wyjść Pre Out FR i FL, wciskasz na wzmacniaczu odpowiedni guzik i wzmacniacz pracuje jako końcówka mocy, żadne zmiany głośności, wyboru źródła czy tez zmiana podbić basu i treble nie reaguje.
Jak już wszystko zepniesz ze sobą to musisz na nowo przeprowadzić kalibracje z włączonym wzmacniaczem który musi być ustawiony jako końcówka mocy.
Do oglądanie filmów musisz włączać wzmacniacz i ampli, chcesz głośniej lub ciszej kręcisz tylko ampli, wszystko razem się będzie podgłaszało.

Jak się nie ma tych wejść to się podłącza jak to było wcześniej opisane z tym ze to już jest mniej wygodne, ale da się żyć.
Wolałbym już kręcic głośnością niż jak w Nad-zie sięgać za sprzęt wyciągać zworki i podpinać cinche za każdym razem.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Bali nie mieszaj. W tytule podałem dwa modele, więc po co wyskakujesz z aux jak to nie bedzie działać jako końcówka mocy.
Kapusta7 i tak było napisać w drugim poście a nie 10 stron :)) Tak ma działać.

Tylko teraz pytanie czy w ogole jest sens pakowac min 2500zl dla takiego manewru. Stereo i tak regulowane po stronie amplitunera i koncowka mocy na jakosc wplywu nie bedzie miala.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rafal7

Banned
Wiesz, ja bym Ci napisał to od razu ale sam wyleciałeś z Pma 720 Ae a tam jest tylko opcja z Aux i dltego to poszło w tą strone, sam myślałeś ze z Pre do Pre się podpina, a temat sam się rozwinął przez Twój 720 Ae :p, ale nie szkodzi, przynajmniej nie będę musiał tego tłumaczyć jak podpiąć wzmacniacz bez Main iN lub PAD, zawsze do mnie odsyłali bo ja tak miałem spięte, teraz podam link do wątku i z bani.
 

Rafal7

Banned
Bali nie mieszaj.

Tylko teraz pytanie czy w ogole jest sens pakowac min 2500zl dla takiego manewru. Stereo i tak regulowane po stronie amplitunera i koncowka mocy na jakosc wplywu nie bedzie miala.
Przeciez kupując odtwarzacz cd podpinasz go do wzmacniacza, czy nawet tuner sieciowy.Wtedy włączasz tylko wzmacniacz i cd, wyłączasz tryb końcówki i masz klasyczne stereo, wtedy kręcisz wzmacniaczem.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Przeciez kupując odtwarzacz cd podpinasz go do wzmacniacza, czy nawet tuner sieciowy.Wtedy włączasz tylko wzmacniacz i cd, wyłączasz tryb końcówki i masz klasyczne stereo, wtedy kręcisz wzmacniaczem.
Kapusta ma racje. Ja pod swoim Onkyo A-9755 mam podlaczony bluray w razie jakbym chcial typowo same stereo posluchac.
Jeden przycisk i przelacxam z trybu konxowki mocy i wszystkie galki chodza i mam normalny zmachol.
 
Do góry