Onkyo 828 i onkyo a9070

Rafal7

Banned
A to czemu nie??? A to nie jest tak teraz że wzm jest jak końcówka mocy i sygnal z amp idzie na wzm a nie na własną końcówkę i nadal zachowany Atmos jest???

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Spokojnie, atmos jest, wszystko dobrze rozumiesz.
Chodziło mi o to że jak teraz ampli nie zasila frontów bo fronty maja końcówkę, to zamiast rezygnować z 7.1 na rzecz 5.1.2 to można by było wykorzystać końcówki z frontów aby zrobić 7.1.2.
 
A jak Ci się podoba aluminium w pma a plastik w avr :p
A wiesz, że nawet nie zauważyłem. Prawie identyczne "wyszczotkowane" elementy
77bf4f3272c2b919f4c931877180966e.jpg

e528a618caa840c305f6c62766e232fa.jpg

18b25d319cabcdd861577fdb11b8b6e7.jpg

I tak razem super wygląda :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
No pewnie że super, wieża zaczyna rosnąć, jeszcze bd , cd i będzie git.
Noooo....i wycieczka na Karaiby bo już mam gadanie że po co, na co, a ja....ach te żony nasze kochane ;)
Tylko jedno muszę zrobić 3200 na 4200 zamienić bo te gołe porty usb i hdmi wkurzają mnie wizualnie teraz hehe.
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ale pierdoly gadacie... przeciez jak podepniecie wzmacniacz do amplitunera przez Aux to raz ze osobno musisz kontrolowac bas, sopran i oczywiscie volume z poziomu wzmacniacza to jeszcze z poziomu amplitunera.
Druga rzecz to nie bedzie chodzic jak powinno. W kazdym wzmacniaczu z mozliwoscia opcji koncowki mocy sa 2 strefy. Strefa przedwzmacniacza i koncowki mocy. W jednych jak np w moim Onkyo A9755 jak wlacze tryb koncowki mocy cala sekcja przedwzmacniacza wraz ze wszystkimi galkami itp zostaje wylaczona i dziala tylko czysta koncowka mocy. Tak czy inaczej jest wtedy lepsza kontrola i lepsza jakosc poprzez brak zaklocen ze strony sekcji przedwzmacniacza w danym pudelku.
Sa tez takie gdzie takze jest wejscie Main in itp ale nie mozna wylaczyc danej sekcji ale sa one odseperowane. Nie jest to idealne wyjscie ale o niebo lepsze niz pomysl z podlaczaniem dzwieku z pre out do Aux w zmaku. Chyba ze poprostu ktos ma stary wzmak i chce na sile go wykorzystac ale jak juz chce dokupic do poprawy stereo to lepiej sie rozejrzec za czyms z opcja koncowki mocy.
 

Rafal7

Banned
Ale po co kontrolować bas, sopran we wzmacniaczu i ampli? Bo akurat tego nie rozumie.
I że niby dlaczego nie bedzie chodzic jak nalezy bo tego tez nie rozumie
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Bo inny bas i sopran uzyskasz ze wzmaka i inny z ampli. A w kinie dzwiek musi byc jednolity. A tak bedzie sie wyrozniac az nad to. Nawet jak na flat dasz we wzmaku to i tak lepszy dzwiek z niego poleci niz ampli.
Czyli kolumny podpiete pod wzmaka beda tak gorowac nad tymi podpietymi pod ampli ze potrzebna jest regulacja.
 

Rafal7

Banned
Bo inny bas i sopran uzyskasz ze wzmaka i inny z ampli. A w kinie dzwiek musi byc jednolity. A tak bedzie sie wyrozniak az nad to. Nawet jak na flat dasz we wzmaku to i tak lepszy dzwiek z niego poleci niz ampli.
Co Ty wogóle gadasz :D, bedzie sie wyróżniał?
Za chiny nie wiem o co Ci biega :D
Spojrz w wykresy po kalibracji bo mi sie nie chce tłumaczyc.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie wiem jak ty ustawiasz ten swoj sprzet ze manipulujesz pasmem na glownych glosnikach... co wogole dla mnie jest bez sensu. No ale kazdy robi jak chce.
 
Ostatnia edycja:
Do góry