Onkyo 616 wadliwy procesor

Kolego BaliGdynia
napisałeś tak: ,,Co do ustawień to tak:
Menu ustawiena/audio/Audyssey/
-multiEQ XT L/P Bypass
-Dynamic EQ włącz..."

Ale ja mam nieaktywne Audyssey ?
Pisze do mnie, że Musisz wykonać instalację Audyssey przed urzyciem tej funkcji.
Ojjjjj ojjjjj gapa.
Ty już urodzinowe masz czy jak???
Jeszcze raz.
Zanim przystąpimy do kalibracji to ustawiamy subwoofer potem taki mały pierdolnik zwany mikrofonem z kabelkiem i z wtykiem minijack w kartoniku wkładamy z przodu panelu amplitunera av czyli Marantz SR5010 to to szare z "BULAJEM" co kupiłeś.
Z automatu będziesz miał kalibracjie Audyssey.
Po kalibracji zmieniasz kolumny surrondowe to te tylne na małe i nie że do sklepu tylko w menu amp av.
Już wszytko jasne hehe ;)
Mam nadzieję że się nie obraziłeś????


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

szampan33

New member
Ha ha ha oplułem monitor czytając wasze ostatnie wpisy.

Miałem wizualizację jak stoję przed mikrofonem w tej papierowej rakiecie i dre ryja, a tu nic:-D:-D:-D
 
Po kalibracji wyciszył mi wszystkie głośniki równo, prawie tak około -9

A to pewnie dla tego, że mnie tu zegar tyka.:grin:
No czasem też mam że telefon zadzwoni. Zegar ściągnij, drzwi zamknie jak jest możliwe i idealna cisza. I korekcja. Acha jak masz pierwszy punkt ten centralny to od niego nie więcej niż 1m pomiary rób. Dwa jeśli suba też zrobiło na (-9db) to go jeszcze ścisz go manualnie ale to już trochę. Idealnie by było (0db) ale jak teraz zrobisz kalibrację to już powinno być ok bo tak (-3db) powinno być dobrze.
To że kolumny zeszły do (-9db) to tym się nie przejmuj najwidoczniej za duże są na pokój, najważniejszy sub jest.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Sporo wyciszyło kolumny, będziesz musiał mocno kręcić ampli.
możesz sobie każdy kanał podbić ręcznie np o 9 do góry.
To ten zegar ;)
Zobaczysz jak teraz zrobi w idealnych warunkach to będzie dobrze, możliwe że z mikrofonem po całym pokoju skakał temu mu tak wyciszyło.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

szampan33

New member
Nie, nie. Nie biegałem po całym pokoju z mikrofonem.
Cofnąłem ustawienia do zero i jeszcze raz.
Teraz. Głośniki ściszyło o Front -5.0, -4.5, central nie pamiętam, a tył o -3.0, a suba +0.5
 
Nie, nie. Nie biegałem po całym pokoju z mikrofonem.
Cofnąłem ustawienia do zero i jeszcze raz.
Teraz. Głośniki ściszyło o Front -5.0, -4.5, central nie pamiętam, a tył o -3.0, a suba +0.5
To jeszcze raz i delikatnie suba podkręć ale ciut ciut bo lepiej jak na (-) jest niż na (+) po ustawieniach z mikrofonem zaczynasz ustawienia w menu amp, czyli zmiana kolumn i ociecia i już powinno być ok.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

szampan33

New member
Wspomagam dźwięk Subwooferem. Jest dobrze, bardzo ładnie gra. To był dobry wybór.
Troszku pozmieniałem ręcznie.
Muzę w stereo super. Tylko coś źle chyba ustawiłem, bo skala głośności tylko do 75, a ma od 0-98 jak słuchałem muzy z Youtube.:roll:
 
Znaczy się ustawienia LFE+MAIN dla suba.
Zobacz w takim układzie jak Tobie będzie lepiej czy frontowe kolumny jako Duże to wtedy bass na kolumnach i na subie będzie czyli dublowanie czy lepiej kolumny frontowe jako Małe i odcięcie na 80hz.
No jeśli masz skale od 0-98 to do takiej powinieneś kręcić, nie wiem czemu tylko do 75 ale podejrzewam że i tak głośno musi być na 75.
Dla każdego źródła musisz ustawienie zrobić, czyli np.hdmi blu-ray to zmiana, hdmi tv, usb, itp ale na szczęście tylko raz to robisz dla poszczególnych wejść
Jak potestujesz filmy w Atmosie lub DTS X to będzie woow dopiero :)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

szampan33

New member
Ustawienia LFE+MAIN są najlepsze jak dla mnie. A mówisz że jak każde wejscie ustawić:niewiem:
A jeszcze jak pierwszy raz włączyłem amplituner, to miałem ustawienia bass i trebli, a teraz już nie mogę tego poszukać.
 
Aydussey działa dla tego nie ma sterowania. Jak wejdziesz w opcję audio i wyłączyć to masz bass i sopran.
A o ustawienia audio mi chodziło że dla każdego działa Audyssey i Referencyje ustawienia są.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
To takie to buty:eek:k:
Myślę, że nie ma co wyłączać, bo nic lepiej nie ustawie.
Pewnie głośność przez to, też nie skręca się na maxa.
Sprawdź to:
Menu/Audio/Głośność/skala:i zanacz 0-98 bo może masz tam coś źle ustawione że max masz na 75. Oraz niżej opcja LIMITER ustaw na wył.
Mi pasuje jak same Fronty bez suba grają ale każdy ustawia pod siebie.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry