Onkyo 616 wadliwy procesor

Tak w woli przypomnienia to pamiętaj o impedancji w ampli żeby zmienić pod kolumny
http://manuals.marantz.com/SR7010/EU/PL/GFNFSYgobaybmw.php
Zasada jest identyczna do wszystkich amp av
No i teraz hdmi przewody wymienić minimum na 1.4b i dalej z przygodą czyli wzmacniacz
http://www.marantz.pl/pl/products/p...atid=hifi&subcatid=amplifier&productid=pm8005
Z wejściem "main in" spokojnie ciemne kolory też są, lub zamiast niego albo do tego
http://www.marantz.pl/pl/products/p...theatre&subcatid=avamplifier&productid=mm7025
Żeby ładnie filmy i muzyka grała to blu-ray3D
http://www.marantz.pl/pl/products/p...heatre&subcatid=blurayplayer&productid=ud5007
No i zmianę kolumn, ja bym Zensory zaproponował ale Heco Music Style super też są.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

szampan33

New member
Gra, działa, albo dzialał
Wyskoczyłem tylko po małe co nieco i po powrocie włączyłem szybko radio, cokolwiek i coś musiałem włączyć. Bo aktualizuje wszystko.:???:

Gra lepiej jak pioneer 924. Bass ładniejszy i jest go więcej i czyściej gra, jak bym słyszał więcej dźwięków, kolumienki inne się stały. Kto by pomyślał, że aż taka różnica na plus:-D:-D:-D

Co do zdjęć, to pewnie ma za dużą rozdzielczość ustawioną w aparacie i nie wchodzą :niewiem:
 
Oglądałem kolego te głośniki Zensor7 Hmm.... No całkiem.
Ale kobita by mnie zabiła :roll:
No wiem że jest różnica i to na plus ale to jeszcze nie koniec, jak dopieścisz ustawienia w amp av, jak rostawisz sobie kolumny z nowymi przewodami to dopiero zobaczysz różnicę. Poszukaj na forum wątku o ustawieniu o kalibracji kina domowego. Tam świetnie masz opisane jak Marantza ustawić.
Co do fotek to ja z telefonu wstawiam. Wiem że z kompa też można ale nie wiem jaka stronka to robi.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Oglądałem kolego te głośniki Zensor7 Hmm.... No całkiem.
Ale kobita by mnie zabiła :roll:
Nieeee Zensory pięknie się prezentują, czarny lakierowany kolor i te membrany. Mi one każdego dnia się podobają, do tego takie fajne szczegóły jak stopka z napisem na których stoją, woofer Dali E12F też przepiękny, metaliczna membrana z laserowo wyciętym nadrukiem plus stopka identyczna jak w Zensorach. Mnie takie detale cieszą no i do tego ten dzwięk. Dużo osobą nie pasuje Denon lub Dali ale dla mnie w sam raz ten zestaw gra, no może do delikatnej poprawy ale sprawa w toku i wzmacniacz będzie ;)
Jak nie ogarniesz ustawień to pomogę i podpowiem, mi też tu pomogli ludzie z ustawieniami, Denon i Marantz to blizniaki tylko że Marantz niby klasa HIEND ale menu bardzo podobne w ustawieniach.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Oooo. To super, że pomożesz, bo nie włącza się Subwoofer. Wyłączy się sam, owszem, ale nie włącza sie. Hmmm....
Bo masz na auto. W muzyce stereo sub nie działa tylko same fronty dopiero jak film lub sygnał amp av dostanie na sba to on wystartuje. Rozumiem że kalibracja przeprowadzona?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Co do ustawień to tak:
Menu ustawiena/audio/Audyssey/
-multiEQ XT L/P Bypass
-Dynamic EQ włącz
-Dynamic volume Wyłącz
następnie
Menu ustawienia/głośniki/ustawienia ręczne to tak:
W zależności jak masz kolumny rozstawione to tak ustawiasz w
" przypisane wzmac"
tam zmieniasz konfigurację na taką jak masz rozstawione kolumny, jesłi masz 5.1 to pomijasz dodatkowy suuround kolumny.
- konfiguracja głośników " wszystkie prócz Frontów ustawiasz jako Small, fronty Large
-odcięcie " wszystkie ustawiasz małe kolumny na 80hz, duże powinny mieć status full pass"
-basy " najlepiej jak tryb subwofera jest na LFE, a LPF dla LFE ustawiasz na 120Hz.
TE USTAWIENIA STOSUJEMY PO PRZEPROWADZONEJ KALIBRACJI, NIE PRZED TYLKO PO.
Jeszcze dobrze zobaczyć jak suba masz ustawionego na tylniej jego ścianie czyli croosower na max zazwyczaj to jest 120hz lub więcej a volume w zależności co Tobie pokaże kalibracjia.
Możesz to sprawdzić:
Menu ustawień/głośniki/ustaw ręcznie/poziomy/start sygnału/ subweofer. Tam powinno pokazywać wartość o ile wyciszył lub podgłośnił Marantz subwoofera. Jeśli wyciszył więcej niż (-12db) to skręcasz volume mniej na subwooferze na tylnej ścianie lub analogicznie podkręcasz go i jeszcze raz kalibracja za pomocą mikrofonu.
Najlepsza wartość to zbliżona do (0db) mi się udało ustawić na (-0,5db) jak będziesz mieć (-4, -3 ) też będzie ok, wartość nie może być dodatnia.
Więcej nie pomogę w ustawieniach bo aż tak na Marantz się nie znam.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

szampan33

New member
:eek:k:Super, dzięki.:eek:k:

Tak mniej wiecej miałem ustawione, ale nie wszystko. S jak ustawić suba jeżeli ma 3 pokrętła?
Wszystkie ustawienia robię dopiero po kalibracji?
Wcześniej ustawiłem wszystko jak mi pasowało, a kalibracja na samym końcu.
A tu chodzi o to, że wpierw kalibracja, a potem ewentualnie poprawiam?
Hmm. Tyle lat w niewiedzy:niewiem:
 

Rafal7

Banned
Suba ustaw tak, crossover na maxa, phase na O, Volume na godzinę 10 i robisz kalibracje.
Po kalibracji sprawdź na ile wycieło Ci suba.
 

szampan33

New member
Buahaha moja to mi powiedziała tak : albo Denon albo nic i to samo do kolumn albo Zensor5 albo nic a i tak wycwaniłem się i Zensor7 kupiłem.
Czesiek hydraulik naprawi wodę a Ty do sprzętu i testy i fotu ;)




Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


Moja żona powiedziała, że słucham szanty, to sobie kupiłem wynalazek ze statku kapitana Nemo ha ha ha
 
:eek:k:Super, dzięki.:eek:k:

Tak mniej wiecej miałem ustawione, ale nie wszystko. S jak ustawić suba jeżeli ma 3 pokrętła?
Wszystkie ustawienia robię dopiero po kalibracji?
Wcześniej ustawiłem wszystko jak mi pasowało, a kalibracja na samym końcu.
A tu chodzi o to, że wpierw kalibracja, a potem ewentualnie poprawiam?
Hmm. Tyle lat w niewiedzy:niewiem:
Tak dokładnie przed kalibracją robisz ustawienia tak jak kapusta7 napisał
Volume 11godzina, crossover na 120hz lub na max, faze inaczej pashe czy jak to jest hehe na 0stopni. Jak to ustawisz to dopiero mikrofon kalibracyjny w ruch.
Po kalibracji zmieniasz jak Tobie wyżej pisałem w menu sprzętu.
Jeśli ściszyło suba na (-12db) to musisz manualnie volume na subie ściszyć i jeszcze raz kalibracjie zrobić.
......
Hehe szanty no to arrrr piracie musisz dodatkowy bulaj dokupić ;)
Marantz MM7025 lub wyższy.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
W muzyce tez sub gra, będą grały fronty plus sub.
Tak wiem że będą ale w 2przypadkach
1) jak zmieni się frontowe glosniki z Duzych na Male
2) jeśli w ustawieniach suba zrobi się "main+lfe" to wtedy basik się będzie dublować.
Nie chciałem mu o tym mówić na razie bo i tak za dużo info na raz i nowy sprzęt. Lepiej niech stereo posłucha z samych frontów na początku ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

szampan33

New member
Kolego BaliGdynia
napisałeś tak: ,,Co do ustawień to tak:
Menu ustawiena/audio/Audyssey/
-multiEQ XT L/P Bypass
-Dynamic EQ włącz..."

Ale ja mam nieaktywne Audyssey ?
Pisze do mnie, że Musisz wykonać instalację Audyssey przed urzyciem tej funkcji.
 

szampan33

New member
Kolego BaliGdynia
napisałeś tak: ,,Co do ustawień to tak:
Menu ustawiena/audio/Audyssey/
-multiEQ XT L/P Bypass
-Dynamic EQ włącz..."

Ale ja mam nieaktywne Audyssey ?
Pisze do mnie, że Musisz wykonać instalację Audyssey przed urzyciem tej funkcji.

Dobra już wiem, ale jestem :fool:

O jeden drinol za wiele chyba :grin:
 
Do góry