Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

konradbp

New member
Witam. Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Samsung UE46F6500. Przesiadłem się z 26 calowego samsunga serii 3 z jakiegoś 2006 roku chyba ;p . Oglądam go z 2-2.5m i powiem ze to jest to minimum przy tej odległości . Pozwolę sobie po paru dniach ocenić ten TV. Na razie nie mogę ocenić programów telewizyjnych poznieważ jeszcze nic nie mam do niego podpięte

Obraz: Po przeczytaniu tego wątku obawiałem się cloudingu , tych legendarnych czarnych rogów i przesyconych kolorów . Zbytnio nie bawiłem się w ustawienia, na razie wypróbowałem te które mam na moim monitorze LG E2370 z matryca IPS- Kontrast 77 Kolor 55 Jasność 46 Podświetlenie 9 ostrość 65 . I powiem wam szczerze ze w porównaniu z tym moim LG Obraz to cudo świata . Obraz bardzo wyraźny , Nie widzę jakoś prze kolorowanych twarzy , Czerń bajka w porównaniu z LG ( Na matrycy IPS czerń to ciemny fiolet zmieszany z ciemno-szarym wiec dziwie się ze na tak wychwalanym philipsie może być ona lepsza niż na ww. samsungu ) . Oglądałem na razie filmy blu-ray World War Z i Skyfall i wszędzie w ciemnych scenach nie zauważyłem cloudingu a czerń była naprawdę Czarna !
Włączając Tv od razu wyświetliłem biała plansze szukając ciemnych rogów ale na moje szczęście nie dostrzegłem ich w ogolę, no może parę pikseli w rogach ale to widać tylko jak dotknę okiem matryce ;p . Obawiałem się tez przy szybszych scenach jakiś artefaktów i innych tego typu bubli ale nie zauważyłem ani jednego . Obraz płynny wręcz idealny ustawiony na motion plus standard. Co do 3d oglądałem parę dem z yt i było widać jakby obwódki obiektów ( nie wiem czy wina słabego materiału czy tego tv ) ps. zna ktoś jakieś dobre dema ofc za free które mógłby w pełni wydobyć ta glebie z tego tv ?

Dźwięk: Tu tez jestem zaskoczony oczywiście pozytywnie tym co wydobywa z siebie ten tv . Oczywiście nie porównuje tu do głośników itp ale gra on sam w sobie bardzo dobrze . Teraz każdą muze puszczam przez tv ;p

Smart: Na razie testowałem tylko przeglądarkę ( w tym weeb.tv i niestety tez mam z nią problem dźwięk nie idzie w parze z obrazem . net 10 Mb/s + Proxy do 100 Mb/s podłączony do routera i biegnie kablem do tv a oprogramowanie najnowsze ) i dla mnie trochę za wolna i mało intuicyjna a sterowanie pilotem trochę uciążliwe ale wiadomo potrzeba mychy i klawy albo to ze sobą współgrało.


Podsumowanie: Jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu TV. Ciesze się ze problemy które występowały u niektórych użytkowników nie występują u mnie ;p Wydaje mi się ze to najlepszy zakup do 3.5 tys ( TV zakupiony w oleole za 3.4tys ) .

Jeszcze jedno zawsze odradzałem zakup wszystkiego co ma nazwę samsung ale widzę ze jednak się myliłem ( w kwestii TV) i ze jednak umieją zrobić coś dobrze


Zmniejsz ostrość to będziesz jeszcze bardziej zadowolony :) tak duża ostrość może powodować podwójne kontury. Najlepiej widać to na kanale TVN24, na pasku na dole ekranu :)
 

Jaroon

New member
Witam
W sobotę zaktualizowałem UE46F6500 do 1111.1. Żadnych pozytywnych zmian nie zauważyłem a negatywne tak i to istotne:
1. Podczas korzystania z aplikacji SmartHub nie działa klawisz pilota TOOLS(nie wyświetla menu). Powoduje to, że nie można wyłączyć obrazu np. podczas słuchania muzyki z YouTube czy Deezer.
2. YouTube stało się bezużyteczne. Otwarcie aplikacji trwa kilka minut a gdy już nastąpi to reakcja na komendy z pilota ma duże opóźnienia. Ładowanie filmów też się znacznie wydłużyło.

Ciekawe jest podejście Centrum Obsługi Klienta Samsung. Tu część odpowiedzi na moje zgłoszenie.

"Aktualizacje oprogramowania czasami wprowadzają zmiany funkcjonowania aplikacji lub usługi Smart HUB. W tej sytuacji nie jest to usterka, ani wada aktualizacji. Ze swojej strony przekażę Pana sugestię do działu zajmującego się rozwojem oprogramowania, lecz nie mogę zagwarantować, iż podane zmiany zostaną ponownie wprowadzone do usługi Smart HUB."

W/w odpowiedź zamierzam przesłać do Head Office w Korei z zapytaniem czy oni też uważają, że zmiany lub raczej zepsucie nowym firmwarem dotychczas działającej funkcjonalności nie jest usterką ani wadą. Kupując ten model nie kupowałem zwykłego telewizora tylko "domowe centrum multimedialne", które przygasło po zaktualizowaniu.

Czy inni też mają "komedie" po wgraniu 1111.1?
 

Tomassino

New member
Witam
W sobotę zaktualizowałem UE46F6500 do 1111.1. Żadnych pozytywnych zmian nie zauważyłem a negatywne tak i to istotne:
2. YouTube stało się bezużyteczne. Otwarcie aplikacji trwa kilka minut a gdy już nastąpi to reakcja na komendy z pilota ma duże opóźnienia. Ładowanie filmów też się znacznie wydłużyło.

Nie widze u siebie problemow z dzialaniem YT, wlacza sie szybko, wczytuje sie tez szybko, a reakcja na pilota jest ok, wiec wedlug mnie jest ok.
 

Kajtus

New member
mi też po wgraniu 1111.1 YT zmuliło tak, że nie ma do niego cierpliwości inne apki też zamuliło tzn. trzeba dłużej czekać na ich otwarcie.
@moonalisa80 - sama antena ma odpowiednie parametry i jeśli jesteś w optymalnej odległości od nadajników zasilacz jest nie potrzebny on nie koryguje parametrów anteny, służy tylko gdy nadajniki są odległe i sygnał słaby czyli znajdujesz się na krańcach zasięgu danego nadajnika. Sprawdz na mapie gdzie masz najbliższy sygnał.
 

ronnie10

New member
jakie jest dokladne oznaczenie tego tv?
bo roznie pisza raz samsung F6500 SS raz F6500 sxx itd.
z jakim oznaczeniem najlepiej kupic?

I czym rozni sie ten model f6500 z f6510 ?
 
Ostatnia edycja:

moonalisa80

New member
mi też po wgraniu 1111.1 YT zmuliło tak, że nie ma do niego cierpliwości inne apki też zamuliło tzn. trzeba dłużej czekać na ich otwarcie.
@moonalisa80 - sama antena ma odpowiednie parametry i jeśli jesteś w optymalnej odległości od nadajników zasilacz jest nie potrzebny on nie koryguje parametrów anteny, służy tylko gdy nadajniki są odległe i sygnał słaby czyli znajdujesz się na krańcach zasięgu danego nadajnika. Sprawdz na mapie gdzie masz najbliższy sygnał.

Tak wiem. Ale chodzi mi o to czy ten TV ma opcję włączenia zasilania i podania go na kabel antenowy celem zasilenia płytki wzmacniacza w antenie.

Do 2 tv samsunga 42 cale mam antenę : ANTENA UHF AL01A DVBT HDTV wbudowany WZM +zasilacz (3497377983) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i do nadajnika mam 30km i działa rewelacyjnie. Ale jak wyłączę zasilacz kilka kanałów lubi się sypać pikselami.

Dlatego pytam, bo nowe modele tv maja opcję włączenia i podania zasilania na kabel antenowy i odpada stosowanie zasilacza do anteny. Więc jak jest w tym samsungu.
 

ADRI4N

New member
Zasilacz do anteny tak czy siak w mojej opinii jest lepszym rozwiązaniem niż zasilanie z tv/tunera. Mam taką opcję w tunerze i bez zewnętrznego zasilacza nie sprawdza się.
 

andyw6

New member
Witam,
mam takie pytania:
czy w tym tv można ułożyć jedną mieszaną listę kanałów z satelity i dvb-t?
czy można przeszukiwać pojedyncze transpondery dvb-s?
czy da się kasować niechciane kanały?
czy nagrywać można na dysku używanym także na innych urządzeniach - czy też tv ten formatuje dysk pod siebie i nie można odtworzyć nagrania na innym sprzęcie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Możesz mieszać w tworząc listę ulubionych
nie wiem
tak
tak - formatuje, można odtwarzać tylko na sprzęcie na którym się nagrywało
 

Ospen

New member
Dziś dotarł mój 46F6800 i po "zapoznaniu się" z nowym nabytkiem jestem zadowolony, nie występują żadne ciemne rogi, chmury czy też pasy kolorów, dodam, że TV jest na razie na ustawieniach "z pudełka" - późniejszym wieczorem postaram się napisac coś więcej, a także zastosować ustawienia kolorów/ostrości podane przez tdx we wcześniejszych postach. Nie mam na razie weny do fotografowania sprzętu, ale w najbliższym czasie postaram się wrzucić w miare wyraźne foty sprzętu - nie otwieram nowego tematu bo jak już ktoś napisał, różnica pomiędzy 6800, a 6500 to głównie design - który moim zdaniem przeważa na korzyść 6800, z tym, że szeroki rozstaw nóżek podstawy tego modelu nie pozwala ustawić go na meblach węższych niż metr z hakiem (dokładnie sprawdze po powrocie do domu). Pozdrawiam

ps. jeżeli ktoś ma ewentualne sugestie co do optymalnych ustawień obrazu/koloru/czerni/ostrości to chętnie skorzystam
 

Brus.

New member
Witam.
Zapadła decyzja : Samsung - F 6500 ....na i 46 czy 55 ?.
Będzie oglądany z odległości 3 - 3,2 metra.
Czy 55 nie będzie za wielka ,sygnał z kabla UPC.
80 % oglądania to TV ,20 % koncerty i filmy z płyt.
 
Do góry