Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

rudzik136

New member
Również potwierdzam, że dziś po aktualizacji do 1111 działa płynnie weeb.tv.
U mnie też było jak u większości tzn po aktualizacji na początku weeb.tv zaczęło ciąć, dziś na Firmware 1109 i przeglądarce 625 również cięło. Zaktualizowałem TV do 1111 - uruchomił się ponownie i sprawdziłem wersje przeglądarki i działanie samego weeb.tv - Przeglądarka po aktualizacji nadal 625 i weeb.tv nadal tnie... Uruchomiłem ponownie TV ręcznie i przeglądarka wskoczyła na 829 i weeb.tv jak ręką odjął... Płynnie śmiga. Tak więc to raczej zasługa wersji samej przeglądarki niż tego Firmware TV. Ciekawe co wnoszą nowego te kolejne Firmware....
pozdrawiam
 

Ospen

New member
Zamówiłem F6800 - TV będzie u mnie na dniach, postaram się podzielić z Wami wrażeniemi i odpowiedziec na ewentualne pytania. Z pewnością sam będe miał kilka podczas ewentualnej konfiguracji sprzętu, pozdrawiam.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Zamówiłem F6800 - TV będzie u mnie na dniach, postaram się podzielić z Wami wrażeniemi i odpowiedziec na ewentualne pytania. Z pewnością sam będe miał kilka podczas ewentualnej konfiguracji sprzętu, pozdrawiam.

W podobnych przypadkach większość młodych forumowiczów zapomina wywiązać się z obietnic.
 

ADRI4N

New member
U mnie przestało się ciąć na 1109 możliwe że przeglądarka się zaktualizowała jak ręcznie aktualizowałem aplikacje w smart? Na 90% nie widziałem w aplikacjach do aktualizacji przeglądarki. Niestety poprzedniej wersji nie sprawdzę bo właśnie zaktualizowałem do 1111.
 

Tobol

New member
U mnie po aktualizacji z 1009 do 1011 faktycznie dobrze działa weeb.tv - ale mi akurat na tym nie zależy. Za to zostały zepsute dwie funkcje, z których korzystam (korzystałem) na co dzień:
- na pasku wyboru źródła nie pojawia się już urządzenie HDMI CEC obok źródła, do którego jest podpięte. Teraz trzeba szperać wejść w tools->anynet albo wybrać podobne ustawienie z tego górnego menu nad padkiem wyboru źródła. Wcześniej tak fajnie łatwo włączało się PS3 za pomocą pilota od TV...
- zepsuty został YouTube, a dokładniej integracja z YouTube na iOS. Wcześniej gdy telewizor był włączony mogłem na iPhone lub iPadzie wyszukać film i kazać wyświetlić go na telewizorze. YouTube odpalał się sam i film się włączał. Teraz YouTube mignie na chwilkę, a później się wyłączy. Aby działało trzeba samodzielnie włączyć YouTube na telewizorze, także większość magii zniknęła... Niestety jeśli go nie włączymy to podczas próby odtwarzania na TV aplikacja na iOS potrafi się zawiesić. W innych urządzeniach (w tym w starszych TV Samsung) po prostu TV nie był widoczny w aplikacji gdy był wyłączony, a teraz ewidentnie coś jest nie tak.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Na androidzie to samo. Kiedy dyspozycji yt zaskakiwalo nawet jak oglądałem telewizje a teraz trzeba walczyć yt w telewizorze

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

robsoon0

New member
Witam .Mam pytanko odnośnie tabletu samsung galaxy tab 10,1 a tv ue46f6500 A pytanie moje jest takie , czy można używać tabletu jako klawiatury bezprzewodowej jesli tak to jak to zrobić . Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

robsoon0

New member
Dzieki wielkie za szybka odpowiedz ale nie do konca o to mi chodzilo. Chodzi mi o to zeby mozna bylo wpisywac tekst klawiatura z tabletu. poprostu zeby uzywac tabletu jako bezprzewodowej klawiatury.... Pozdrawiam i czekam na pomoc...
 

azman

New member
Witam
Mógłby ktoś sprawdzić wersje IR Blaster oraz BT w menu serwisowym. Jest to podane na planszy która jako pierwsza wyświetla się po wejściu w menu serwisowe.
Dla przypomnienia [TV na standby i potem info menu mute power] żeby opuścić menu serwisowe naciskamy power.
Najlepiej z TV serii 6600 ale myślę że w 6400 i 6500 są te same układy.

Walczę z obsługą dekodera dreambox poprzez ir-blaster i pilota smart touch, może ktoś się z tym uporał będę wdzięczny za wskazówki.
Grzebałem w serwisowym i trafiłem na upgrade więc ryzyk fizyk zrobiłem upgrade Function, BT module, IR Blaster, Camera i Mic.
Ciekawi mnie czy w ogóle coś się zaktualizowało czy też nie komunikat był że successful,
a dreambox dalej nie obsługiwany pilotem smart touch.

Mój TV 46F6640 z softem 1111.1
BT version 2.1.14.252
IR Blaster 3.03
Przegladarka F.0829E
Smart 5.2021
 
Ostatnia edycja:

Kajtus

New member
azman - pierw wybierasz swój kod pocztowy, potem zaznaczasz brak mojego usługodawcy, następnie wyszukaj usługodawce dekodera wpisz dream multimedia potem dalej wybierasz na którym masz hdmi dekoder, następnie dalej "pytanie czy dekoder zmienił kanał" klikasz nie robisz wyszukaj numer modelu wpisujesz twój np dm7000 wybierasz odpowiedni model z listy i już działa Ci IR z pilota uniwersalnego, sprawdzałem na golden media, na dreambox, fergusonach i opticum wszedzie działa. pozdro.
ps jedynie w takiej konfiguracji nie działa recommended
 
Ostatnia edycja:

azman

New member
Dzięki kolego @Kajtus za podpowiedź w końcu udało się i działa mi obsługa dreamboxa pilotem smart touch.
Trochę inaczej działa obsługa tunera ale trzeba sie poprostu przestawić z przyzwyczajeń nabytych w obsłudze pilota od dreamów.
A rekomendacje pal licho nie rajcowało mnie to aż tak pozatym tv nie bedzie mi mówił co mam ogladać :)

Nadmienię że mam klona DM500HD więc z klonami jak widać też działa.

ps. dziś na zagranicznym forum znalazłem potwierdzenie że działa Gesture Control po uprzednim odblokowaniu w menu serwisowym z kamerą STC3000/ZA. Z naszą europejską wersją STC3000/XC również powinny.
 
Ostatnia edycja:

robsoon0

New member
Dzieki wielkie za szybka odpowiedz ale nie do konca o to mi chodzilo. Chodzi mi o to zeby mozna bylo wpisywac tekst klawiatura z tabletu. poprostu zeby uzywac tabletu jako bezprzewodowej klawiatury.... Pozdrawiam i czekam na pomoc...
 

logan1231

New member
Witam. Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem Samsung UE46F6500. Przesiadłem się z 26 calowego samsunga serii 3 z jakiegoś 2006 roku chyba ;p . Oglądam go z 2-2.5m i powiem ze to jest to minimum przy tej odległości . Pozwolę sobie po paru dniach ocenić ten TV. Na razie nie mogę ocenić programów telewizyjnych poznieważ jeszcze nic nie mam do niego podpięte

Obraz: Po przeczytaniu tego wątku obawiałem się cloudingu , tych legendarnych czarnych rogów i przesyconych kolorów . Zbytnio nie bawiłem się w ustawienia, na razie wypróbowałem te które mam na moim monitorze LG E2370 z matryca IPS- Kontrast 77 Kolor 55 Jasność 46 Podświetlenie 9 ostrość 65 . I powiem wam szczerze ze w porównaniu z tym moim LG Obraz to cudo świata . Obraz bardzo wyraźny , Nie widzę jakoś prze kolorowanych twarzy , Czerń bajka w porównaniu z LG ( Na matrycy IPS czerń to ciemny fiolet zmieszany z ciemno-szarym wiec dziwie się ze na tak wychwalanym philipsie może być ona lepsza niż na ww. samsungu ) . Oglądałem na razie filmy blu-ray World War Z i Skyfall i wszędzie w ciemnych scenach nie zauważyłem cloudingu a czerń była naprawdę Czarna !
Włączając Tv od razu wyświetliłem biała plansze szukając ciemnych rogów ale na moje szczęście nie dostrzegłem ich w ogolę, no może parę pikseli w rogach ale to widać tylko jak dotknę okiem matryce ;p . Obawiałem się tez przy szybszych scenach jakiś artefaktów i innych tego typu bubli ale nie zauważyłem ani jednego . Obraz płynny wręcz idealny ustawiony na motion plus standard. Co do 3d oglądałem parę dem z yt i było widać jakby obwódki obiektów ( nie wiem czy wina słabego materiału czy tego tv ) ps. zna ktoś jakieś dobre dema ofc za free które mógłby w pełni wydobyć ta glebie z tego tv ?

Dźwięk: Tu tez jestem zaskoczony oczywiście pozytywnie tym co wydobywa z siebie ten tv . Oczywiście nie porównuje tu do głośników itp ale gra on sam w sobie bardzo dobrze . Teraz każdą muze puszczam przez tv ;p

Smart: Na razie testowałem tylko przeglądarkę ( w tym weeb.tv i niestety tez mam z nią problem dźwięk nie idzie w parze z obrazem . net 10 Mb/s + Proxy do 100 Mb/s podłączony do routera i biegnie kablem do tv a oprogramowanie najnowsze ) i dla mnie trochę za wolna i mało intuicyjna a sterowanie pilotem trochę uciążliwe ale wiadomo potrzeba mychy i klawy albo to ze sobą współgrało.


Podsumowanie: Jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu TV. Ciesze się ze problemy które występowały u niektórych użytkowników nie występują u mnie ;p Wydaje mi się ze to najlepszy zakup do 3.5 tys ( TV zakupiony w oleole za 3.4tys ) .

Jeszcze jedno zawsze odradzałem zakup wszystkiego co ma nazwę samsung ale widzę ze jednak się myliłem ( w kwestii TV) i ze jednak umieją zrobić coś dobrze
 
Ostatnia edycja:
Do góry