Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Ivanez

New member
Witam.
Zapadła decyzja : Samsung - F 6500 ....na i 46 czy 55 ?.
Będzie oglądany z odległości 3 - 3,2 metra.
Czy 55 nie będzie za wielka ,sygnał z kabla UPC.
80 % oglądania to TV ,20 % koncerty i filmy z płyt.

Jest jeszcze 50tka :) też się zastanawiam nad tym modelem, ale się zastanawiam czy 6500 czy 6800 , czy tylko różnica w wyglądzie?

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2
 

andyw6

New member
Możesz mieszać w tworząc listę ulubionych
nie wiem
tak
tak - formatuje, można odtwarzać tylko na sprzęcie na którym się nagrywało

Dzięki;
a można edytowć numery kanałów na liście ulubionych (ułożyć własną kolejność) - czy też jest to układ numerów listy głównej?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Testowalem przez pare dni u kolegi 55 cali i powiem tak ,najpierw plusy

HD jest naprawdę ok.
Gry ok.
Wygląd tv bardzo fajny .
Dźwięk nie jest taki słaby jak pisano .
3D dobre .
Minus oj wielki minus TRAGICZNY OBRAZ SD,ten model tak słabo obrabia kanały sd ,przecieralem oczy ze zdumienia .Widoczne poszarpane krawędzie ,rozmyty obraz .Dawno nie widziałem tak słabego obrazu ..Nawet w tańszych starszych modelach obraz sd był zdecydowanie ładniejszy.
 

ADRI4N

New member
yyy no ja bym tego nie powiedział a mam podłączony (w sumie rodzice) cyfrowy polsat M100 po euro złączu. Jedyna wada którą dostrzegam, ale nie wiem czy to wina obrazu po euro/tunera/tv odbierającego programy to większy czarny pasek na dole ekranu (około 1-2cm). W smarthubie jest on wypełniany obrazem także matryca jest ok.
 

SDman

Banned
Minus oj wielki minus TRAGICZNY OBRAZ SD,ten model tak słabo obrabia kanały sd ,przecieralem oczy ze zdumienia .Widoczne poszarpane krawędzie ,rozmyty obraz .Dawno nie widziałem tak słabego obrazu ..Nawet w tańszych starszych modelach obraz sd był zdecydowanie ładniejszy.

Witam,
kurczę z tym to już chyba w każdej firmie nie jest najlepiej i to nie zależnie od ceny
za dany model.

Pozdr.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Testowalem przez pare dni u kolegi 55 cali i powiem tak ,najpierw plusy

HD jest naprawdę ok.
Gry ok.
Wygląd tv bardzo fajny .
Dźwięk nie jest taki słaby jak pisano .
3D dobre .
Minus oj wielki minus TRAGICZNY OBRAZ SD,ten model tak słabo obrabia kanały sd ,przecieralem oczy ze zdumienia .Widoczne poszarpane krawędzie ,rozmyty obraz .Dawno nie widziałem tak słabego obrazu ..Nawet w tańszych starszych modelach obraz sd był zdecydowanie ładniejszy.

To tuner NC+ skaluje SD do HD a nie TV.
Tuner NC+ dobrze skaluje obraz wiec SD powinno dobrze wyglądać.
Wyłącz w TV opcje: redukcja zakłóceń MPEG i czysty obraz cyfrowy.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
To tuner NC+ skaluje SD do HD a nie TV.
Tuner NC+ dobrze skaluje obraz wiec SD powinno dobrze wyglądać.
Wyłącz w TV opcje: redukcja zakłóceń MPEG i czysty obraz cyfrowy.
Witam,
z tunerami owszem się zgodzę, że dobrze skalują ale markowe np. Technisat , ale czy te
dawane ? Tego nie wiem .

Z polsatu cyfrowego u mojego kolegi to programy HD są w jakości jak u mnie SD z Technisata HD K2.

Fakt jest też taki, że mam od niego wyższy model TV tej samej firmy.

Nigdy jeszcze się nie spotkałem aby obraz był dobry po włączeniu red. zakl. MPEG . Utrata szczegółów
jest straszna -mydełko się robi !
Jak dobrze jest podawany sygnał nie potrzeba włączać.

Jestem prawie zdecydowany na 55F6500. Czy 4560pln to dobra cena, czy można gdzieś taniej kupić?

Cena wydaję się być fantastyczna -looknij Saturna tam -50 za każde 500 wydane.

Pozdr
 

bigmar

New member
Patrzyłeś pewnie na cenę w Redcoon. Straszyć nie chcę bo mogę nie mieć racji ale czy to nie tam pojawiały się samsungi z poza polskiej dystrybucji?

Tak, to cena z Redcoon.
Są tam dwie różne ceny tego samego modelu.
Zapytałem dlaczego i odpisano mi że są to tv od różnych dystrybutorów.
Nie wnikałem czy polski czy nie, ale jeśli dojdzie do zakupu to sprawdzę.
 

kokobongo

New member
No a co z tym 50cali? Czy jakosc obrazu jest tak samo dobra jak przy 46 calach. Bo gryze się między 46 a 50cali... ale 50 nigdzie w sklepach nie znalazlem
 

konradbp

New member
Testowalem przez pare dni u kolegi 55 cali i powiem tak ,najpierw plusy

HD jest naprawdę ok.
Gry ok.
Wygląd tv bardzo fajny .
Dźwięk nie jest taki słaby jak pisano .
3D dobre .
Minus oj wielki minus TRAGICZNY OBRAZ SD,ten model tak słabo obrabia kanały sd ,przecieralem oczy ze zdumienia .Widoczne poszarpane krawędzie ,rozmyty obraz .Dawno nie widziałem tak słabego obrazu ..Nawet w tańszych starszych modelach obraz sd był zdecydowanie ładniejszy.


Coś musi by.ć nie tak. Ja jestem zadowolony z kanałów SD w tym TV. Wcześniej parę dni miałem LG 47lm620 i właśnie z powodu tragicznego obrazu SD w tym modelu wymieniłem na F6500 :)
 
Do góry