Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

TV3D

New member
Bez reklam
@tdx jak w F6500 ustawić by szybko uruchamiać weeb.tv ?

Wchodzę w Smart HUB >>>Aplikacje >>> WebBrowser klikam na środek tego małego Pilota (taczpad) ale przeglądarka się nie uruchamia?

inne aplikacje jak ipla,tuba.fm,kids,iplex.pl i i reszta po kliknięciu na środek pilota(taczpad) uruchamia się!!!

takie aplikacje jak : tvn player, orange są nieaktywne?

Ważne:

F6500 połączony przez LAN.
weeb.tv działa ale gdy wchodzę w menu to funkcja OBRAZ/ jest na STATION oraz inne funkcje regulowania obrazu są NIEPODŚWIETLONE!!!

czy można to zmienić?
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
Też mam Le40C650 którego obraz bardzo mi odpowiada, Ma on jak na LCD bardzo dobrą czerń, zero problemów z nierównym podświetleniem. Ale im więcej czytam forum i oglądam nowe modele w sklepie tracę wiarę w sens zmiany.Też widziałem F6640, F6500, F6770 i ich obraz nie rzucił mnie na kolana. Lg i Panasonic na matrycy IPS pomijam milczeniem.

A co takiego dolega tym IPS-om ?
 

TV3D

New member
Bez reklam
Dzisiaj zauważyłem na 40F6500 ,że przy ciemnych scenach w dolnym lewym i prawym Rogu Tv są białe chmurki oraz górnych ROGACH TV też występują ale mniejsze tzw. białe chmurki: :neutral:

ten TV F6500 tak ma ? lub od czego to zależy?
a może to wina TV?
Ustawienia OBRAZU-Standartowy!
Sygnał z Lokalnej Cyfrowej Kablówki!
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
TV3D co masz na myśli mówiąc ciemne sceny? Ja w swoim F6770 też mam delikatne chmury ale tylko podczas zmiany kanału ( nim wskoczy sygn jest czarne tło) to jedyny moment kiedy można zaobserwować clouding. Banding tez mona wyłapać na jednolitych pastelowych tlach. Jednak to i tak jest maly pikuś w stosunku do tego jaki obraz generuje ten tv ...buzia sama się cieszy :) wynagradza z nawiazka jakieś tam chmurki na jednolitym czarnym tle.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
A jednak macie clouding ??? Mozna prosic o fotki ?? Banding niestety praktycznie na wszystkim co testowalem wystepowal :/ na moich dwoch 46 F6500 nie mam prawie wcale cloudingu, na sile jak siecdlugo przypatrze to w dolnym lewym rogu, tj troche wyzej niz sam rog cos by sie tsm mozna dopatrzec...
 

TV3D

New member
Bez reklam
TV3D co masz na myśli mówiąc ciemne sceny? Ja w swoim F6770 też mam delikatne chmury ale tylko podczas zmiany kanału ( nim wskoczy sygn jest czarne tło) to jedyny moment kiedy można zaobserwować clouding. Banding tez mona wyłapać na jednolitych pastelowych tlach. .




W czasie przełączania kanałów mam to samo na czarnym tle, ale gdy jest scena z czarnym tłem-obrazem to te białe chmurki pojawiają się w rogach TV (na dole większe niż na górze)
Gdy jest jasny obraz nic nie widać!
TV ma 3 dni:cool:
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Dzisiaj zauważyłem na 40F6500 ,że przy ciemnych scenach w dolnym lewym i prawym Rogu Tv są białe chmurki oraz górnych ROGACH TV też występują ale mniejsze tzw. białe chmurki: :neutral:
Panowie nie załamujcie mnie :neutral:po wielu bojach w końcu praktycznie zdecydowałem się na ten sam model Samsunga 40 calowy ... jako chyba najlepsza alternatywa w stosunku "jakość-cena" ... jak na razie nie było większych skarg na clouding (w porównaniu z tym co działo się np. w modelach z 2012 r.) a tu znów zaczynają się problemy ... druga kwestia to znów banding czy ta technologia LCD jest tak niedoskonała i nie potrafią tego zjawiska wyeliminować już tyle lat ... nie do pojęcia w dobie dzisiejszego rozwoju technologii w każdym aspekcie.
Pozdrawiam
ps. chyba przestane czytać forum bo co się decyduje na jakiś model TV i już mam go kupić to pojawiają się problemy :-D
 

jarjar82

New member
TV3D hmmm sceny z przewagą czarnej lokacji są czarne ..zero chmur. Sprawdzałem bardzo dokładnie ( jestem wyczulony na te zjawiska) inna bajką sa chmury podczas przełączania programów ( źródła syg) jak wspomniał TDX wtedy wszelkie sterowanie obrazem jest OFF ...

HDTV FUN właśnie o tych miejscach na matrycy mowa...to nie są świecące rogi rodem z LG ;P tylko niezauważalna chmurka nad lewym ( patrząc na TV) rogiem ..schodząca w głąb. Co ciekawe, TV w tym miejscu na ''Plecach" jest mocno ciepły :?

Co do Bandingu..to chyba nazwane nad wyrost...gdyż nie są to typowe mega pasy na środku ekranu...lecz lekkie cienie przy lewej i prawej krawędzi ...widoczne tylko i wyłącznie na jednolitym pastelowym tle.

Np w trybie SPORT już takie zjawisko nie wystepuje ( podoba mi się ta funkcja ..oprócz dźwięku w tr stadion i bardzo ostrego obrazu) TV łączy się z Twitterem ..Facebookiem ..Skype'm mona kibicować wspólnie z ziomkami na drugim końcu świata :D
 

TV3D

New member
Bez reklam
A jednak macie clouding ???, na sile jak siecdlugo przypatrze to w dolnym lewym rogu, tj troche wyzej niz sam rog cos by sie tsm mozna dopatrzec...






mam tak samo ale przy oglądaniu przy ciemnym obrazie w rogach Tv te chmurki mi się pojawiają?

Tryb Obrazu==Standardowy
w zaawansowanych ---tonacja czerni wyłączona
Opcje Obrazu:
Tonacja kolorów--chlodno
Czysty obraz cyfrowy---wył
Red.Zakł. MPEG--wył
Tryb Film--wył
Motion Plus--Płynny
Optymalizacja czerni --- wył

co jest grane z tymi chmurkami
Sygnał-- kablówka cyfrowa
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Co do ustawień obrazu, to Ja nie odpowiem ...sam testuje od 3 dni różne warianty ...ale jakbym nie poukładał, tak w żadnym normalnym obrazie i to do tego DVB T nie ma ani śladu po chmurkach.
 

TV3D

New member
Bez reklam
TV3D hmmm sceny z przewagą czarnej lokacji są czarne ..zero chmur. Sprawdzałem bardzo dokładnie ( jestem wyczulony na te zjawiska) inna bajką sa chmury podczas przełączania programów ( źródła syg) jak wspomniał TDX wtedy wszelkie sterowanie obrazem jest OFF ...



HDTV FUN właśnie o tych miejscach na matrycy mowa...to nie są świecące rogi rodem z LG ;P tylko niezauważalna chmurka nad lewym ( patrząc na TV) rogiem ..schodząca w głąb. Co ciekawe, TV w tym miejscu na ''Plecach" jest mocno ciepły

Tak jak napisałeś" sceny z przewagą czarnej lokacji" największa chmurka ok 10-13cm wys, i ok 8 cm szer. jest nad lewym dolnym rogiem Tv?
a z tylu Tv, obudowa w tym miejscu gdzie występuje ta chmurka,obudowa jest więcej niż ciepł:???:a!
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
MARCUSO86 tak te i + zalecane z greckiej str HD. Same nastawy od TDX są dobrą bazą i pozwalają na podcustomowanie obrazu wg swojego oka.

TDX ...widzę że z czasem wyłączyłeś OPTYMALIZACJE CZERNI mając wcześniej na max. Co do tego parametru czerni to oprócz wspomnianej optymalizacji jest jeszcze jedno miejsce ....kurde teraz nie pamiętam dokładnej nazwy.
 

kuba378

Active member
TDX który TV będzie lepiej się sprawował w ciemnych scenach, żeby było widać jak najwięcej szczegółów: F6500 czy F6770.
 
T

Tgamer

Guest
Ja sie ciagle przymierzam do 55 cali bo jest w dobrej cenie poprzednia seria es np model es6800 kosztowal 6000 tys za 55 cali a f6500 +pilot + sterowanie glosem i pare innych bajerow od 4700-5200 niestety ciagle inne wydatki i przesowa sie w czasie :( ale tv swietny ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry