O cudownym PS3-awaria winy użytkownika

dariuszd1

New member
SierzantHarris napisał:
takie "płakanie" i narzekanie jak to co niektórzy ujęli jest...tylko i wyłącznie w naszym interesie. W chinach leją ludzi pałami za byle co, w prl-u było podobnie i nikt nie mógł nawet miauknąć. Ale teraz się to (dzięki Ci Panie) zmieniło bo mamy demokrację,kapitalizm i wolność słowa i myślę że ten kto założył ten wątek ma prawo mieć (nawet powinien) w dupie wszelkie docinki ślepych wyznawców ps3/nigdyniewychylających się przed szereg/ignorantów (niepotrzebne skreśllić bądz jeśli nic do Ciebie nie pasuje-zignorować). Chodzi mi o to że jeśli ktoś uwaza ze ps3 lub x360 to sprzęt który zawiódł z jakichś powodów ich oczekiwania lub że microshit lub sony go "naciągnął" ma prawo wyrazić swoją opinię bo gdyby wszyscy milczeli gdy dzieje się coś niedobrego to już dawno wszystko było by żle. Jeśli godzicie się że wasze konsole o które dbaliście padają jak muchy choć nie powinny to wasze prawo tak jak kto inny ma prawo z tym walczyć. Amerykanie mają sprzęt na swoje zarobki 10 razy taniej a jadą po producentach i sprzedawcach jak po "burej s...." i pewnie dlatego mają tam lepsze prawa konsumenckie i serwis.


Może dla ludzi zarabiających tyle co przeciętny amerykanin, a dodatkowo żyjących w Polsce taki problem wydaje się co najmniej śmieszny. Również dzieci, którym rodzice za zarobione przez siebie pieniądze kupili konsolę w poważaniu często mają, czy się zepsuje czy nie-troszkę płaczu i będzie ewentualnie następna. Fanboyom gdyby dać pałki, pewnie zatłukli by własnoręcznie taką niewygodną jak ja osobę. Może niektórzy powinni zapoznać się z ogólną ideą działania sekty-w niej zawsze jest wspaniale i dobrze, wszyscy są szczęśliwi, gotowi do największych poświęceń, nie ma powodów do narzekań, chociaż obserwujący z zewnątrz widzą coś zgoła innego.
Dla mnie PS3 za 2300 zł była ponad 2 lata temu bardzo dużym wydatkiem, spokojnie przez ponad połowę tego czasu, otrzymywałem od firmy kolejne rozczarowania polegające na przelatujących koło nosa ekskluzywnych tytułach, gorzej wyglądających grach multiplatformowych, długiemu okresowi braku jakichkolwiek dobrych gier, po które człowiek biegnie do sklepu i kupuje w dniu premiery, ewentualnie otrzymywałem porażki w stylu Haze. Proszę przynajmniej niektóre osoby nie dziwcie się, że czarodziejski nekrat od Sony zawierający przekaz o potężnej mocy tej maszyny, szybko przestał na mnie działać lub też nie zdążyłem się nim dostatecznie upić. Konsola stała sobie większość czasu, a ja ścierałem z niej kurz zastanawiając się czasem do czego jest to pudełko leżące pod tv. Taki sprzęt tym bardziej nie powinien padać!
Moim zdaniem widząc to teraz z perspektywy czasu, Sony było już chyba na straconej pozycji w momencie mocno opóźnionej premiery konsoli w stosunku do innych platform, to już świadczyło o jakichś problemach wewnętrznych, następne niepomyślne informacje z czasem wypływające, to były kolejne światła ostrzegawcze, które ja jak i wiele osób zignorowało lub nie zauważyło zaśelpione działaniem magicznego nektaru.
 

mataman

New member
Bez reklam
A to tutaj się jak najbardziej rozumiemy, Na mnie żaden nektar nie działa, co nie zmienia faktu że... Patrz moje posty wyżej
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Mnie nie musisz bo stać mnie na to ale tylko finansowo bo nerwowo nie bardzo. Jeśli stopień integracji jest taki że jak coś się w konsoli psuje to trzeba wymienić prawie wszystko to wg. mnie gwarancja 1 rok sony to cwaniactwo i naciąganie klienta a jak do tego dodać ze sony dobrze wie jakiego bubla zaprojektowało to zakrawa to juz na skandal.
Cały widz polega na tym, że taki stopień integracji jest nie tylko w tej konsoli, ale praktycznie w prawie każdym sprzęcie elektronicznym aktualnie produkowanym. Kwestia co się zepsuje, jeśli napęd to jeszcze przeżyjemy, jeśli nasz integrator...

Dla mnie tak, dla Ciebie nie więc nie musisz już pisać więcej bo argumentów Ci w tej chwili najwidoczniej brak gdyż ciągle piszesz coś w rodzaju "psuje się po 2 latach? to samo życie"
Tia, mój ulubiony tekst o braku argumentów... Ale odpuszczę tutaj bo dla osoby trzeźwo myślącej tutaj żadne argumenty nie są potrzebne, to się rozumie samo przez się.

(mnie przez pół padła już 3 razy a ciekawe ile jeszcze i jak szybko)...życie każdy ma inne dlatego dla mnie to nie jest normalne co wyprawia sony z ps3, jej awaryjnością i gwarancją 1 roku.
Taki przypadek nawet nie jest tutaj omawiany, mnie akurat przez półtora roku nic nie padło a nawet gdyby to mamy gwarancję i niezgodność z umową.
Ktoś tu podawał statystyki o awaryjności PS3 na poziomie 10%, sporo ale tutaj każdy z nas założył by pewnie inną granicę.

p.s nie bądz naiwny - odsetek ludzi którym udało się uzyskać naprawę lub wymianę ps3 na nową na podstawie niezgodności towaru z umową jest znikomy i najczęściej zrodzony w bólach i cierpieniach przy szarpaniu się ze sprzedawcą. A jacy są sprzedawcy w Polsce to dobrze wiemy.
Mnie się udało załatwić na TV również po skończeniu rocznej gwarancji więc da się, ale tutaj jeśli mieć pretensje to właśnie do sprzedawcy albo ustawodawcy.

dariuszd1 napisał:
Stopień integracji urządzeń nie ma nic wspólnego z ich awaryjnością i dopuszczeniem lub nie do masowej sprzedaży.
Zgodnie z tą teorią uchowaj Boże ludzi on nowej jeszcze mniejszej wersji PS3 Slim. (...).
A czy ktoś mówi, że ma? Bo wygląda na to, że nadal nic nie rozumiesz.
Ma to za bardzo wiele wspólnego z wysokimi kosztami wymiany takich elementów.

A co do ceny 2300 czy 2400 zł to śmiech na sali, jak się kupuje towar moment po wyjściu to się za to płaci, przypomnę, że były czasy kiedy PS3 można było upolować nawet poniżej 1000 zł (owszem za wersję 40 GB bez BC ale wtedy 60 GB z BC już i tak nie szło dostać).
Także Ty płaczesz za 2,4K ale ktoś inny może tak samo płakać za 1K więc to taki sam nonsens.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
Taki przypadek nawet nie jest tutaj omawiany, mnie akurat przez półtora roku nic nie padło a nawet gdyby to mamy gwarancję i niezgodność z umową.

Jak zwykle pięknie się pisze w teorii, w praktyce to poczytaj w sieci jak to wygląda...
 

cyber78

Member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Zabawne że najbardziej gorączkuje się MastaJ który ma tylko ps3. (...)

Po raz kolejny okazuje się, że na temat PS3 i gier można się wypowiadać i posiadać własne zdanie, tylko kupując xboxa i ps3, inaczej nieomylny SierzantHarris dokona miażdżącej krytyki twoich argumentów - wytykając ci brak drugiej konsoli.

Świetną sprawą jest opisany tutaj sposób na próbę uratowania PS3. Jeżeli ktoś nie trzymał lutownicy w ręku to i tak nic mu po tym, ale niektórym się przyda.
Jak moja konsola padnie po 2 latach, to ja jej nie wywalę do śmietnika i nie polecę od razu do sklepu po nową - najpierw spróbuję ją uratować.
Ale wylewanie żalów post po poście jest bez sensu. Argument, że M$ daje świetną gwarancję jest naciągany - poczytajcie fora o XBoksie i zobaczycie jak tam narzekają na awaryjność - kupisz nową nie po 2 latach a po 3, wielkiej różnicy nie widzę.

I jeszcze raz do Ciebie SierzantHarris (ale i reszty narzekaczy), taki z ciebie aktywista broniący wolności , demokracji i praw klientów - ale tylko na forum. Zorganizuj coś, np.: akcję wysyłania maili do Sony Entertainment Polska z protestami w sprawie gwarancji i jakości serwisu - ja się podpiszę. To by było coś, ale narzekanie, post po poście że jest źle i niedobrze nic nie wnosi.
Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Prawda w oczy kole. To że z reguły najbardziej gorączkują się właściciele jednej konsoli to fakt i nie ma sensu dowodzić że jest inaczej. "Aktywista", "obrońca wolności" hmmm....ja uważam że tak mnie nazywają tylko ignoranci i nic sobie z tego nie robię i robić nie zamierzam. Petycji tez pisać nie będę bo moim celem tutaj było tylko i wyłącznie wyrażenie swej opinii na temat awaryjności ps3/serwisu/traktowania klienta przez sony która tak ubodła co niektórych że się teraz gorączkują. A gorączkować się będa bo mają powód - posiadają tylko ps3. Jakoś tutaj nie widzę żadnego oburzonego usera który ma tylko x360. (taki to bił by mi brawo zapewne...)
 

cyber78

Member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
(..)Jakoś tutaj nie widzę żadnego oburzonego usera który ma tylko x360. (taki to bił by mi brawo zapewne...)
Rzeczywiście, posiadaczy tylko konsoli M$ tutaj brakuje.
Może dlatego, że to jest dział "Playstation 3"?

Prawda w oczy kole. To że z reguły najbardziej gorączkują się właściciele jednej konsoli to fakt i nie ma sensu dowodzić że jest inaczej.
To przecież Ty chwalisz się, że masz obie konsoli i to Ty gorączkujesz się jaki to SONY zły, PS3 do bani, gry na PS3 słabiutkie.
Zastanów się trochę co piszesz.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Forumowicze!! Po co ta cała pyskówka! Założyciel wątku chciał się podzielić doświadczeniami na temat próby naprawy sprzętu. Jestem przekonany, że sama informacja o tym, że jest szansa na naprawę takiej usterki jest wystarczająco pozytywna. Jak ktoś nie chce korzystać z tej wiedzy bo:
a) ma sprawną PS3
b) jego PS3 jeszcze na gwarancji
to niech da sobie spokój z tym wątkiem w innym przypadku jest to moim zdaniem niepotrzebne "bicie piany"
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
cyber78 napisał:
Rzeczywiście, posiadaczy tylko konsoli M$ tutaj brakuje.
Może dlatego, że to jest dział "Playstation 3"?


To przecież Ty chwalisz się, że masz obie konsoli i to Ty gorączkujesz się jaki to SONY zły, PS3 do bani, gry na PS3 słabiutkie.
Zastanów się trochę co piszesz.

Niech pomyślę czy wiem co piszę hmmm....tak wiem! I tak, uważam że ps3 jeśli chodzi o gry (poza kilkoma dobrymi exclusivami) jest do bani. Przykład pierwszy z brzegu z dnia wczorajszego kiedy zassałem demko Coj BiB w wersji na ps3 oraz x360. Wystarczy odpalić to demko (jak i 90% innych multiplatformówek) by na własne oczy przekonać się jak duza jest różnica między obiema wersjami. Sorry ale ps3 poza kilkoma fajnymi ekskluzywnymi grami nie oferuje zupełnie nic (bluray to inna branża). Do reszty gier (95% całości) ta konsola ssie aż (nie)miło. I żeby nie było - osobiście wolałbym by to na ps3 wszystko wyglądało i chodziło lepiej ale niestety jest dokładnie odwrotnie.
 

macek

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Niech pomyślę czy wiem co piszę hmmm....tak wiem! I tak, uważam że ps3 jeśli chodzi o gry (poza kilkoma dobrymi exclusivami) jest do bani. Przykład pierwszy z brzegu z dnia wczorajszego kiedy zassałem demko Coj BiB w wersji na ps3 oraz x360. Wystarczy odpalić to demko (jak i 90% innych multiplatformówek) by na własne oczy przekonać się jak duza jest różnica między obiema wersjami. Sorry ale ps3 poza kilkoma fajnymi ekskluzywnymi grami nie oferuje zupełnie nic (bluray to inna branża). Do reszty gier (95% całości) ta konsola ssie aż (nie)miło. I żeby nie było - osobiście wolałbym by to na ps3 wszystko wyglądało i chodziło lepiej ale niestety jest dokładnie odwrotnie.


piszesz o 90%przypadkow gier multi,korzystniejszych walorach moglbys wskazac wyzszosc pozycji oraz danych scen w danej grze.Tak z czystej ciekawosci pytam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Lepsze i ostrzejsze tekstury, więcej detali (coj bib na przykład) płynniejsza animacja, skalowanie do 1080p (kto nie wie że konsola skaluje o niebo lepiej od tv to będzie pisał że nic to nie daje bo...nie widział), dużo mniejszy screen tearing (far cry 2 najlepszym przykładem). Różnice i to spore są w wielu grach a tu podaję kilka przykładów: bf 1943,far cry2,coj bib, gta4, r6 vegas2,fallout 3,star wars fu,fifa 09,resident 5 i wiele innych. I nie chodzi tu o wyłączenie full rgb w ps3 tylko o sprawy które wymieniłem.
 

spanker

New member
ja mam xbox 360 od roku i ps 3 od 2 tyg. i z czystym sumieniem moge powiedziec ze grafika na ps3 jest o klase nizsza od x360, przedewszystkim tekstury kojarza mi sie nintendo 64 :p, nawet w takich produkcjach jak killzone, jest dramat! naprawde nie tego sie spodziwalem, dlatego tez wystawilem swoja 2 tyg konsole na all...o z 2 grami kilzone warhawk za 1160 ale odzewu brak, jak dla mnie ps3 graficznie padaka, x360 nie dosc ze tanszy to nowoczesniejsz, zreszta wiekowy uklad gf7900gtx do tego w syfnej ps3 oparty na szynie 128bit mowi sam za siebie, w laptopie mam wiele wydajniejsza grafike niz w tej konsoli, w sumie pretnsje moge miec tylko do siebie bo nie doczytalem co odpowiada za grafike w tym sonowskim gracie, dopiero jak zobaczylem kilka gier to sie zalamalem. tak czy inaczej chce sie tego pozbyc bo na pewmo nie bede gral w gry wygladajace jak z dreamcasta tylko w hd.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No z tym Residentem to nie wiem do końca bo na klocu grałem fulla a na ps3 demko. Fakty są takie że da się na pleju zrobić ładne gry (exclusive) tylko że jest ich tak niewiele ze sprzęt mi się kurzy. Mam nadzieję że się sony kiedyś w końcu rozpędzi.
 

ps_user

New member
Bez reklam
spanker napisał:
x360 nie dosc ze tanszy to nowoczesniejsz, zreszta wiekowy uklad gf7900gtx do tego w syfnej ps3 oparty na szynie 128bit mowi sam za siebie, w laptopie mam wiele wydajniejsza grafike niz w tej konsoli, w sumie pretnsje moge miec tylko do siebie
Obarczanie winą za słabszą jakość tylko grafiki i układów graficznych w przypadku gier multi platformowych, jest cokolwiek lamerskie. Obiecujesz mi że jak sobie kupię drogiego lapka z wypasioną grafiką to w ciemno mogę brać wszystkie gry na PC? Wszystkie będą graficznie zaawansowane, dopracowane, grywalne?
Wykładnią jest tutaj raczej ilość czasu/kasy zainwestowanej w dany tytuł. Weź jako przykład tytuły wybitne na danej konsoli i je rzetelnie porównaj. Killzone nie jest tu najlepszym przykładem, bo nie porównywałbym obietnic do końcowego efektu.
Moja sugestia: wybieraj gry i platformy rozważniej a będziesz zadowolony.
 

spanker

New member
sugeruje bardziej ważyć słowa, bo w twarz bys mi nie powiedzial ze jestem lamerem, za anonimowym szkielkiem monitora kazdy pryszczaty fanboj ps jest cwany, jakbys mial choc podstawowa znajomosc sprzetu komp. to bys nie pisał takich herezji, 8ropow i najstarszego typu jednosti ps/vs byly dobre ale 5 lat temu, grafika na ps3 to prymityw i zenada koniec i kropka
 

ps_user

New member
Bez reklam
Obarczanie winą za słabszą jakość tylko grafiki i układów graficznych w przypadku gier multi platformowych, jest cokolwiek lamerskie.
Widzisz tu gdzieś bezpośrednie zwracanie się do twojej osoby? Widzisz gdzieś w moim tekscie bezpośrednie odnieniesienie się do konkretnej konsoli?
Sugeruję czytanie ze zrozumieniem.
P.S. To raczej twoja postawa jest anty PS3.A pryszcze żeczywiście czasami mam. Pomimo ponad 3 dekad na karku :twisted:
P.S>2. Nie odpowiedziałeś na moje pytania. Szkoda.
 

qazar

Member
Bez reklam
Carbon_ napisał:
Trzymajmy się prawdy. Wersja na PS3 miała słabiej wykonaną wodę, ale za to wersja na tri sixty maiła tragiczny tearing. Nie będę pytał co lepsze..
Który znikał po ustawieniu na wyjściu rozdzielczości 720p ;) więc wiesz taki minus to nie minus:rolleyes:
Poza tym po co się kłócić PS3 dla gier ekskluzywnych i filmów HD a xbox dla gier ekskluzywnych i multiplatform :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry