Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Deadpool 2 , szkoda czasu czy oglądać?

O widzisz Prezes, dobrze, że mi przypomniałeś, bo na śmierć zapomniałem ; )
Ja oglądam, bez względu co kto tam powie.

Suburra - pierwszy odcinek obejzany.

Armanig, ten film narazie do piet nie dorasta Gomorrze... Nie ta liga.

Już po pierwszym odcinku takie wnioski? Jak to, tak? Zobacz całość i dopiero oceń.
Dla mnie Suburra lepiej wypadła w pierwszych kilku odcinkach od Gomorry, no, ale teraz już jestem na drugim sezonie i faktycznie, rewelka. Rozkręciło się i to dosyć konkretnie.
Lepiej od Suburry, ale dalszych części Suburry też jestem ciekawy.
Gdyby Gomorra zakończyła się na pierwszym sezonie jak Suburra, to rzekłbym, że ta sama liga, ale teraz w końcówce pierwszego sezonu Gomorry, a już tym bardziej w drugim, gdzie pociągli wątki, to fajnie się rozkręciło. Suburra stanęła w miejscu. Trudno porównywać.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
O

Już po pierwszym odcinku takie wnioski? Jak to, tak? Zobacz całość i dopiero oceń.
.

No tak obejze calos bo wydaje sie ok (jesten po dwoch odcinkach) Sposob krecenie, szybkosc akcji, fabula wszystko jestbok i na miejscu ale gomorra trzymala w napieciu, a tu narazie jest wszystko przewidywalne, brak okrucienstwa, jakos tak czegos brakuje. Pewnie wina tego ze naogladalem sie gomorry i teraz ogladajac suburre wyglada to jak przedszkole.


2 lata jezdzilem bardzo czesto do wloch (mediolan / bergamo), jakos szczegolnie nie pytalem o szczegoly na temat mafii. Ostatnio znowu bylem i pocisnelem znajomych jak to tam jest naprawde.... i chyba te filmy traktuja to calkiem powaznie.

Jak mi pokazywali specjalne samochody, ktore policja posiada do przewracania na bok ciezarowek mafii to zlapalem sie za glowe.
Mafia do przewozu narkotykowbi bronii ma specjalne ciezarowki opancerzone do ktorych mozna sobie strzelac z broni palnej i nic temu nie zrobisz. Wiec policja posiada specjalne auta co wywracaja takie ciezarowki na bok. Parodia..

Albo mentalnie i spolecznie wlosi w pewien sposob akceptuja mafie. Kolega mowil ze jak ktos ma naprawde powazne problemy, to we wloszech nie idzie sie na policje tylko do szefa mafii o pomoc. Taka mentalnosc niektorych wlochow.

Nie traktuje wszystkiego na serio, ale w kazdej legendzie ziarnko prawdy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ponoć, a wiem, to z drugiej ręki, Włochy podzielone są na 2 strefy, ta typowo pro europejska i tam jest spokój, powiedzmy normalność itp. i ta druga, do której nikt się nie wtrąca czy wcina, tam już w gre wchodzi polityka, powiązania i cały ten skorumpowany burdel. Bardzo grube sprawy i jeszcze większe pieniądze. W skrócie.

Ja teraz oglądam Gomorre, czy właśnie Suburre (dużo wątków politycznych), to widzę, że coś w tym musi być.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ponoć, a wiem, to z drugiej ręki, Włochy podzielone są na 2 strefy, ta typowo pro europejska i tam jest spokój, powiedzmy normalność itp. i ta druga...

Bubafat kiedyś pokazywał,które są Jego rewiry ;)
Screenshot_20180616-080111.png
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ta typowo europejska to w większości przypadków są to miejsca w dużej mierze turystyczne i tam naprawdę jest spokój i polecam wypad na wczasy. Natomiast znam kilka osób co jeździło do Włoch w dziwniejsze miejsca :) i też złego słowa nie powiedzą na Włochy. Podobno tak jest, że mafia turystów nie rusza i szanują ich na swój sposób oczywiście, że chcą ludzie wydawać kasę w ich Państwie.
 

RAF1977

Banned
Byłem na Sycylii dwa lata temu, wynajęliśmy dom, na tym samym placu był drugi dom, właścicieli.
Pod koniec pobytu, zaprosili nas na grilla, to była impreza! Dużo mięsa, dużo wina i dużo rozmów.
U nich to nadal temat taki trochę tabu. Ale trochę mi odpowiedzieli.
Tam mafia jest traktowana jak u nas Janosik. Bo od tego się właśnie zaczęło, od pomocy biednym.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja to bym sobie obejrzał jakiś dobry straszaczek.Ktoś coś ? Może Bincio ? :grin:

Sratatata.
Mam miesięczne tyły nie tylko jeśli chodzi o kino ale lekturę forum. Widziałem Park Jurajski, bo trzeba było jeszcze jakiś film na Samsungowym Ledzie zobaczyć... Solo.. Oraz zaliczyłem powtórkę z Deadpoola 2, ale nudy nie było, bo seans w pustym kinie - ostatnia kanapka, z mistrzynią regionu w dmuchaniu szkła w klasie juniorek.
Tymczasem wracam już do rzeczywistości tj ląduje za 2 godziny, więc jeszcze coś obejrzę dzisiaj, dlatego uprzejmie proszę o jakieś tipsy na wieczorny seans. Żadnych ogrzewanych kotletow w UHD., tylko nowości.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mam miesięczne tyły... proszę o jakieś tipsy na wieczorny seans. Żadnych ogrzewanych kotletow w UHD., tylko nowości.

Duże masz wymagania :grin:
Oglądałem ostatnio w domu kilka nowości,jednak poza Najlepszy i Wieczór gier,które widziałem już jakiś czas temu,reszta niekoniecznie jest do polecenia.
Sezon bryndzowy ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Byłem na Sycylii dwa lata temu, wynajęliśmy dom, na tym samym placu był drugi dom, właścicieli.
Pod koniec pobytu, zaprosili nas na grilla, to była impreza! Dużo mięsa, dużo wina i dużo rozmów.
U nich to nadal temat taki trochę tabu. Ale trochę mi odpowiedzieli.
Tam mafia jest traktowana jak u nas Janosik. Bo od tego się właśnie zaczęło, od pomocy biednym.[/QUOTE

Osobiście też znam ludzi , którzy byli na Sycylii i wrócili bardzo zadowoleni.. więc nie jest tak, że jadąc w takie miejsca turyści są narażeni na jakieś nieprzyjemności. Ja lecę w lipcu do Maroka i myślę, że nie jest tam jakoś super bezpieczniej w porównaniu np do Sycylii.. Czy też jak byłem w Turcji...

A wracając do filmów oglądał ktoś może II cz Pacific Rim ? Jak jest z efektami i warto w 3d? Dźwiękowo daje rade? Bo pewnie sam film to gorszy niz I cz.. coś tak czuję.
 

szejos

New member
Na Pacific 2 byłem w IMAXie. Fabuła średnia, typowo disneyowskie zagrania z upychaniem wszędzie dzieciaków. Technicznie bardzo dobrze, pewnie sprawdzę ponownie jak to wypadnie w domowym 3D na projekcji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za info... pod względem fabuły to nawet nie nastawiam się na coś dobrego :) liczę na fajne efekty wizualne i dźwiękowe.
 

bokciu

Banned
Obejrzałem tylko dla efektów, bo w porównaniu do jedynki, to jakieś popłuczyny skierowane do najmłodszej widowni. Dźwięk i obraz na wysokim poziomie.
 
Do góry