Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Savron

Well-known member
Bez reklam
akurat u mnie Alien to jest 10/10 :bober::blagam:

Nu tak. U mnie też. Tylko że napisałem dużymi literami: ALE!
Teraz mam certyfikat prostego języka i mogę Ci napisać: :razz:
Masz tam dobrą Chińską knajpę? Nu to wydaj tam 30 zt, a film niech Ci załatwi Piramida.
I wszyscy będą zadowolone.:razz:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
tak jak piszesz.. najgorzej maja właśnie Ci którzy do filmu podchodzą tak jak np jest w grze albo w animie, lub choćby w książce itp..

Podchodza, bo po jaka cholipcie ktos, kto chce kreowac inna fabule, swiat itp "kradnie" tytul bestsellera, reklamuje i caly marketing robi w kierunku pierwowzoru.

Film nie wypal to wtedy glupie tlumaczenie ze przeciez ten film "nie miaj nawiazywac pierwowzoru"

Wystarczyloby stworzyc nowy tytul i zrobic wokol niego nowa otoczke. Np. Tak jak to robia mistrzowie np. Cd Projekt, no ale przeciez wykupic prawa do tytulu latwiej

https://youtu.be/P99qJGrPNLs


Zeby nie bylo, nie ogladalem i nie wyrazam opinii o filmie. Tresc powyzsza jest tylko ogolem.

Ps. Godzina juz pozna, ale kino jeszcze otwarte to chyba skusze sie na Rogue One :)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Podchodza, bo po jaka cholipcie ktos, kto chce kreowac inna fabule, swiat itp "kradnie" tytul bestsellera, reklamuje i caly marketing robi w kierunku pierwowzoru.

Film nie wypal to wtedy glupie tlumaczenie ze przeciez ten film "nie miaj nawiazywac pierwowzoru"

Wystarczyloby stworzyc nowy tytul i zrobic wokol niego nowa otoczke. Np. Tak jak to robia mistrzowie np. Cd Projekt, no ale przeciez wykupic prawa do tytulu latwiej

https://youtu.be/P99qJGrPNLs


Zeby nie bylo, nie ogladalem i nie wyrazam opinii o filmie. Tresc powyzsza jest tylko ogolem.

Ps. Godzina juz pozna, ale kino jeszcze otwarte to chyba skusze sie na Rogue One :)

Otoz wlasnie NIE OGLADALES i WYRAZASZ OPINIE.
Ale to pikus.
Nie wiem komu przypisujesz to " wtedy glupie tlumaczenie ze przeciez ten film "nie miaj nawiazywac pierwowzoru"". Z kontekstu rozmowy wynika, ze mnie.
W takim razie pozwol, ze Ci cos wyjasnie. Po pierwsze falszujesz sens mojej wypowiedzi. Nie wiem, czy nie doczytales, czy po prostu nie przykladasz wiekszej uwagi, do tego co piszesz.
FILM NAWIAZUJE i MIAL NAWIAZYWAC do pierwowzoru, oczywiscie jesli ustalimy najpierw o bedziemy nazywac pirwowzorem. Wiekszosc scen jakie mozna zobaczyc w teaserach to sceny zywcem wyjete z oryginalu. Piszac o oryginale, mam na mysli film Ghost ih The Shell z 1995r.
Nie znam sie na mandze, bo nie pociaga mnie ona, ale mimo tego naliczylem w zbiorach 3 filmy z tej serii. Wczesniejszych komiksow, czy pozniejszych serii telewizyjnych nie ogladalem, w gry nie gralem i szczerze watpie abys Ty mial pelna wiedze na temat dotychczasowej ekploatacji motywu, tak jak watpie w to, ze jestes fanem, bo trudno jest mi zrozumiec niechec do produkcji, ktora po dekadzie czy 2 moze odswierzyc, czy ponownie zpopularyzowac historie.
Jeszcze komentarz na Hollywood.
W tym przemysle, najwazniejsza umiejetnoscia kreowania, jest kreowanie zyskow.
Nie ma takiej mozliwosci aby ktos skradl tytul i plot. To trzeba kupic. Wiec jezeli studio produkujace, wydalo kase na prawa do tytulu, moga sobie kupic, czy napisac scenariusz taki, jaki im sie rzewnie podoba, ku uciesze gawiedzi, niekoniecznie entuzjastow mangii, a wrecz przeciwnie, raczej tych, ktorzy do niej nie siegali. Chodzi bowiem o to, zeby podobalo sie to jak najszerszej publicznosci, ktora zaplaci, najlepiej wielokrotnie, jesli uda sie z tego zrobic serie. Lamenty na taki stan rzeczy nie maja sensu, bo tak sie to odbywa od dziesiecioleci. Swierzosc mozna odnalezc jedynie w kategorii filmow, ktorych, jak mniemam z Twoich wypowiedzi, nie zwykles ogladac.
W blockbusterach pozostalo tylko rzemioslo. Chcesz szukac artystycznej kreacji, to czytaj ksiazki i ogladaj graffiti, wtedy bedziesz mial osobista kreacje autora. Niestety nie ma szans aby nie byly one odtworcze, czy nie inspirowane. No ale podejrzewam, ze nie dla Ciebie.
Niedawno chwaliles sie, ze "ogarnales" Arrival, besztajac ten film, jako bezwartosciowy, choc wniosl on wlasnie pierwiastek swierzosci do gatuku, w ktorym wydaje sie, ze wszystko juz bylo, zas pewne kanony sa na okraglo eksploatowane, w roznych konfiguracjach (wlasnie wrocilem z Life, ktore jest tego dobrym przykladem). Znamienne jest to, ze chwile pozniej pochwaliles sie seansem Resident Evil - LC, czyli odgrzewanego po raz 5 smierdzacego guana, w sosie urynowym.
Wiadomosc dnia i recenzja miesiaca, na ktora wszyscy czekali.
No moze nie wszyscy. Tak trzymaj.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Bubafat, czego taki zły?;)
Ups..... z "LIFE" wróciłeś.;-) Teraz rozumiem.
Tylko siłą woli "zaliczyłem" ten film. Ileż można, taki samy schemat. Nudny , bezwartościowy film. Nie wiem jak dla Ciebie, dla mnie twarda 6. Nic więcej.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Buba za bardzo biezesz do siebie, przeczytaj na spokojnie.

Nie komentuje ghosta bo go nie ogladalem. W kazdym poscie to zaznaczam a ty swoje. Pisze ogolnie o wytworach tego typu.

Odnosnie "glupiego tlumaczenia" tez podalem przykladowe TYTULY do ktorych sie odnosze, a nie do twojej wypowiedzi.
Dragon Ball:
Dragonball: Ewolucja (2009) - IMDb

Zreszta koncze juz temat, bo to idzie w zlym kierunku...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Podchodza, bo po jaka cholipcie ktos, kto chce kreowac inna fabule, swiat itp "kradnie" tytul bestsellera, reklamuje i caly marketing robi w kierunku pierwowzoru.

Film nie wypal to wtedy glupie tlumaczenie ze przeciez ten film "nie miaj nawiazywac pierwowzoru"

Wystarczyloby stworzyc nowy tytul i zrobic wokol niego nowa otoczke. Np. Tak jak to robia mistrzowie np. Cd Projekt, no ale przeciez wykupic prawa do tytulu latwiej

https://youtu.be/P99qJGrPNLs


Zeby nie bylo, nie ogladalem i nie wyrazam opinii o filmie. Tresc powyzsza jest tylko ogolem.

Ps. Godzina juz pozna, ale kino jeszcze otwarte to chyba skusze sie na Rogue One :)

Kolego ale to nie jest tak w każdym wypadku.. bo wystarczy np obejrzeć dodatki LOTR czy Hobbita i tam kilka razy reżyser mówi że specjalnie np coś dodali albo coś ujęli.. i zrobili to świadomie... jak też jest mowa, że nie da się przenieść książki w 100% na film..

A w Marvelach na podstawie komiksów i również często coś sobie zmieniają i świadomie to robią.. w dodatkach od czasu do czasu jest to wspominane..

A najważniejsze to jest to co Bubcio napisał - kasa ... Kolego my widzowie nie potrafimy zrozumieć że to nie jest robione żeby np w tym wypadku "mangowcom" wejść w tyłek, to jest robione żeby Producent zarobił na tym bo zapłacił kupę kasy za prawa do tego tytułu plus kupę kasy wydał na zrobienie.. i Producent musi na tym zarobić ... a i tak wiele osób pójdzie do kin, kupi na BR itp.. a fanatykom nie podejdzie - trudno jakoś to przeżyje taki Producent..

To tak samo jak się słyszy, czyta 1500 raz że np SW nowe to już nie to samo co stare.... Terminator nowy to również nie to samo co stare Termity.. a wszyscy dobrze wiemy że oba te filmy będą iść w kierunku tym w którym pokazane były ostatnie części tych filmów.. z prostej przyczyny muszą na nich zarobić..

I Ci zagorzali fanatycy - nie mówię o Tobie tylko ogólnie nie powinni oglądać nowych części pewnych filmów bo nie będą to dla nich filmy.. pytanie kiedy to zrozumieją że film to biznes, a nie widzi mi się takiego czy innego Gościa któremu w nocy się przyśniło że da np. kilkadziesiąt milionów $ na taki czy inny film....

Mój kumpel słuchając pewnych wypowiedzi tego typu (że coś nowego to już nie jest takie jak to stare - np filmy) czy też np jak niektórzy mówią na temat nowości i postępującej techniki w elektronice, w motoryzacji itp., że tacy ludzie dalej powinni jeździć polonezami..a muzyki słuchać na od Kasprzaka czy Diory i wtedy byliby zadowoleni na maksa..
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Bubafat, czego taki zły?;)
Ups..... z "LIFE" wróciłeś.;-) Teraz rozumiem.
Tylko siłą woli "zaliczyłem" ten film. Ileż można, taki samy schemat. Nudny , bezwartościowy film. Nie wiem jak dla Ciebie, dla mnie twarda 6. Nic więcej.
Milo byloby zostac zaskoczonym. Tymczasem thrill jak bzykanie tirowki bez kaloszka, a i final taki sam.
Nie nudzilem sie i tez mocna 6 daje.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida mówiłeś że dawno jej nie oglądałeś to teraz zagra u Agnieszki H. - czyżbyś interweniował ??? :)

Amber Heard w obsadzie "The Kind Worth Killing" Agnieszki Holland - Film


Plus piszą że Amber zagrała w filmie ze scenami rozbieranymi ... ale przeczytasz sobie sam.. szkoda tylko że zostały usunięte przez reżysera ale Producenci dokopią jej... bo sprawiedliwość musi być po naszej stronie .. skoro się zgodziła na takie sceny.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolek w pelni sie zgadzam, biznes is biznes. Nie mozna porownywac starych do nowych.

Ktos kupil prawa do bestsellera i chce na nim zarobic.

Mi tylko chodzilo o to ze do niektorych rzeczy trzeba miec "troszeczke szacunku". Jezeli ktos sie deklaruje ze zrobi remake czegos wynioslego to niech robi to porzadnie i z odpowiednjm funduszem.


Zauwazylem ze kolejny "Mega Hit z anime" tez w tym roku ujrzy swiatlo dzienne (ciekawe jest to ze bieze sie za to Netflix).

Teaser

[youtube]k-1t19i6ZI8[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolek w pelni sie zgadzam, biznes is biznes. Nie mozna porownywac starych do nowych.

Ktos kupil prawa do bestsellera i chce na nim zarobic.

Mi tylko chodzilo o to ze do niektorych rzeczy trzeba miec "troszeczke szacunku". Jezeli ktos sie deklaruje ze zrobi remake czegos wynioslego to niech robi to porzadnie i z odpowiednjm funduszem.


Zauwazylem ze kolejny "Mega Hit z anime" tez w tym roku ujrzy swiatlo dzienne (ciekawe jest to ze bieze sie za to Netflix).

Teaser

[youtube]k-1t19i6ZI8[/youtube]

Chlopie przestan sie pograzac.
Nie bylo dyskusji o innych mangowych produkcjach, tylko o Ghost in the Shell i krytyke tych wszystkich rzekomych mangowych gniotow, przyporzadkowales filmowi, ktorego nie widziales na oczy. Zabawne jest to, ze odzegnujac sie od tego, nadal to robisz.
Pierwotnie film mial krecic Dreamworks ze S.Spielbergiem jako rezyserem, czytaj prawdopodobnie 3-cyfrowy budzet. Cyberpunk nie sprzedaje sie tak dobrze, jak bajki, ekranizacje swiatowych bestselerow, czy seriale ktore ogladasz, wiec ambitny plan nie doczekal sie realizacji i prawa do tytulu, kiedy wygasly, kupil ktos inny. Piszesz o szacunku do historii? Stary i nowy testament tez sie ekrenizuje. ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bubcio wiesz co jest najlepsze? Ze wyjdzie kolejny SW i kolejny Terminator itp filmy.. i mogę się dzisiaj założyć że będzie setki postów na forach jakie to kiedyś były te filmy super, a jakie to gnioty są obecne.. ale większość z nich i tak ściągnie je - obejrzy pomimo że dobrze wiedzą jakie to będą filmy :)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Moze okazac sie, co zreszta jest bardzo prawdopodobne, ze GitS bedzie slaby w porownaniu do starych animacji i sliczne obrazki, efekty, czy super dzwiek, nie beda w stanie byc realna przeciwwaga dla potencjalnie splyconej i ugrzecznionej adaptacji, czy infantylnych elementow scenariusza. Taka grozba jest zawsze obecna. Przedwczesna krytyka, w zaprezentowanym stylu, to niestety znak obecnych czasow, element kultury spolecznstwa infornacyjnego w ktorym przyszlo nam zyc.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Masz tam dobrą Chińską knajpę? Nu to wydaj tam 30 zt, a film niech Ci załatwi Piramida.
I wszyscy będą zadowolone.:razz:

Nie ma sprawy.Tylko,że ja mam wersję 32K i 480 kl/s,więc nie wiem czy Caparzo da radę u siebie odtworzyć :mrgreen:

Piramida mówiłeś że dawno jej nie oglądałeś to teraz zagra u Agnieszki H. - czyżbyś interweniował ??? :smile:
Amber Heard w obsadzie "The Kind Worth Killing" Agnieszki Holland - Film
Plus piszą że Amber zagrała w filmie ze scenami rozbieranymi ... ale przeczytasz sobie sam.. szkoda tylko że zostały usunięte przez reżysera ale Producenci dokopią jej... bo sprawiedliwość musi być po naszej stronie .. skoro się zgodziła na takie sceny.. :smile:

Pisałeś,że lubisz ją oglądać,to załatwiłem jej rolę ;)
A te rozbierane sceny będą w dłuższej wersji,którą już mam :grin:
http://nudetvshow.com/wp-content/uploads/2014/03/Amber_Heard-the_informers-naked-5.gif
Poważnie,to z filmu "Informers" ;)
 

KamilD

New member
Ostatni Królowie - Wojownicy Europy, ktoś widział? Program na na Viasat History. Oglądałem dwa z trzech odcinków, dzisiaj ostatni. Jakieś opinie? Mnie się podoba, z przyjemnością dzisiaj siądę do ostatniego.
 
Do góry