Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
No widzisz i mamy problem, bo wg tego co piszecie, film akcji musi zawierac sceny walki, czy generalnie przemocy. Im wiecej, tym lepiej. Tymczasem jestm mnostwo filmow napakowanych akcja, gdzie walki wrecz, czy brutalnej przemocy, praktycznie jest niewiele.
A jesli bicie przeciwnika ma byc podstawowym kryterium kwalifikacyjnym, to stajemy przed problemem, czy wartosc rozrywkowa i generalna ocena filmu, ma zalezec od ilosci i "jakosci" scen walki? No bo masz M.Demona, ktory wogole sie nie bije, a filmie niewiele, a jak sprytnie zmontowane sa niektore sceny walki w Bournie. Na drugim biegunie masz azjatow z Raid-ow, gdzie znajdziesz dlugie sekwencje walk wymyslone i krecone bez lipy i gdzie wyraznie widac, ze goscie sa nie tylko wysportowani, ale sa fighterami w realu.
A teraz wez Matrixy, w ktorych walki sa beznadziejne, a mimo wszystko zaloze sie, ze w tamtych czasach, zapytany o najlepsze filmy akcji, wymienilbys bez zastanowienia Matrixy, razem z innymi pozycjami, w scislej czolowce filmow akcji. Poza biciem, masz jeszcze strzelanki, poscigi samochodowe, kaskaderskie popisy, czy wszelkie inne, pelne suspensu sceny i nagle zwroty akcji, a co z action-adventure?
"Film akcji" to trudna, bo szeroko pojmowana kategoria.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi też się kręci co jest na 100% kinem akcji, a co jest kinem sensacyjnym :) ale spoko trzeba zyć dalej..
Wrócę na moment do filmu Interstellar bo dzisiaj przeczytałem kilkanaście opinii o tym filmie i oczywiście część ludzi gnoi , część pisze że jest ok, ale znowu dwie opinie przeczytałem o tych ostatnich 30 minutach - zaczyna mnie ten film intrygować :)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Obejrzyj wreszcie. Nie spodoba Ci sie to ktos odkupi 10 plnow taniej albo wymienisz z kims plytke na inna nowosc. Czytanie opinii przed obejrzeniem ma niewiele sensu. Ja nigdy tego nie robie.
Chcesz opinie ktorej nikt nie podwazy, a z ktora jeszcze sie nie zetknalem? W Interstelarze najwazniejsze i najsilniejsze sa kobiety. Protagonista, wokol ktorego wszystko sie kreci, nie uratuje swiata bez nich. Dlaczego akurat tak, pamietakljac, ze w filmie Nolana nic nie jest przypadkiem? Chcesz jeszcze inne tego typu opinie? ;) Idz obejrzyj, najlepiej ze 2 razy - znajdziesz elementy ktore docenisz i praedopodobnie znajdziesz tez takie, ktore nie przypadna Ci do gustu.
Wtedy dopiero czytaj oponie. Najgorzej sie zaprogamowac cudzymi opiniami.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie i tak zrobię choć zapewne poczekam chwilkę, choć miałem niby poczekać aż będzie w C + lub na HBO ale troszkę mnie intryguje ten film więc pewnie kupię wcześniej.
Ale wiesz zauważyłem strasznie dużo sprzecznych opinii ( i to takie że jedni uważają za dobry albo bardzo dobry a drudzy ze kiepski albo bardzo kiepski ), a już nie wspomnę o tych 30 minutach :) Powiem Ci że tak te 30 min. mi siedzi w głowie bo to rzadkość że część ludzi mówi o filmie w kontekście właśnie 30 ostatnich minut.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
masz M.Demona, ktory wogole sie nie bije, a jak sprytnie zmontowane sa niektore sceny walki w Bournie.


Bubafat,ja piszę o filmach akcji,podobnych do tych w wykonaniu Arniego,Sylwka,Van Damme,Seagala,Lundgren,Willisa,Norrisa itd. czyli ikon lat 80' i 90'.

"Bourne" to jest sensacja/kryminał.Poza tym sceny walki są tam beznadziejne.Kamera trzęsie się i zmienia co chwilę ujęcie,aby zatuszować nieumiejętności tematu...Proponuje porównać sobie te sceny z tymi w "John Wick" - niebo a ziemia...
"Matrix" to także nie jest rasowy akcyjniak...

Jeżeli chodzi Ci o bardziej "ambitne męskie" kino,to takimi są np "Gorączka" czy "Wróg publiczny numer jeden" ;)
 

_Bigos_

New member
Pewnie i tak zrobię choć zapewne poczekam chwilkę, choć miałem niby poczekać aż będzie w C + lub na HBO ale troszkę mnie intryguje ten film więc pewnie kupię wcześniej.
Ale wiesz zauważyłem strasznie dużo sprzecznych opinii ( i to takie że jedni uważają za dobry albo bardzo dobry a drudzy ze kiepski albo bardzo kiepski ), a już nie wspomnę o tych 30 minutach :smile: Powiem Ci że tak te 30 min. mi siedzi w głowie bo to rzadkość że część ludzi mówi o filmie w kontekście właśnie 30 ostatnich minut.



To może zamiast kupować albo czekać pół roku jak dadzą w telewizji w 720p to wypożycz? Chyba jeszcze parę takich przybytków funkcjonuje. Zwłaszcza w stolycy.

Również jestem zdania jak Bubafat. Kompletnie nie widzę sensu sugerowania się opiniami innych. Najlepiej samemu dla siebie być recenzentem. Przecież każdy ma inny gust.

Chociaż poniekąd rozumiem tych co kupują filmy, że przed wywaleniem stówki w ciemno szukają opinii o danym filmie. Gorzej jak się trafi na spojlery. Ale to już ryzyko wliczone w temat.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ja wole obejrzec w kinie, albo za darmo czego w kinie nie zlapalem, albo jeszcze wyswietlali. Jak mi sie spodoba to i tak kupie plyte, bo wracam do filmow, ktore lubie. Nie kupie w ciemno (dobra przyznaje czasem kupuje), nie kupie technicznego bubla. Win-win situation.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Piramida.
Widzisz to jest problem Twojej kwalifikacji gatunku. Dla miliardow ludzi Szklana pulapka to kino akcji. Wez mi pokaz bijatyke w takiej 4 czesci, w ktorej kipi na okraglo.
Szczatki, gdzies w elektrowni.
 

eedviking

Banned
Podejście do filmu Mama ,zakończone sukcesem. :)
Samotna, zadziorna i owdowiała matka , by uchronić przed zakładem poprawczym chorego na ADHD i trudnego syna, zabiera go z internatu do domu.
Poznaje sąsiadkę Kylę, dzięki której zmienia się wiele w życiu matki i syna. Świetnie pokazane relacje między matką i synem, zdecydowanie ten film nie zostanie zapomniany.
Film okraszony mocnym językiem.
Podsumowując...
Bardzo dobry film, super kadrowanie, świetnie zagrany, świetna muzyka, chociaż znana.
W filmie został zastosowany fajny trik , jakby obrazu kręconego w pionie komórką ... przemyślany. ;)

Dla przypomnienia zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=Q9LVLCYvqSI
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pewnie i tak zrobię choć zapewne poczekam chwilkę, choć miałem niby poczekać aż będzie w C + lub na HBO ale troszkę mnie intryguje ten film więc pewnie kupię wcześniej.
Ale wiesz zauważyłem strasznie dużo sprzecznych opinii ( i to takie że jedni uważają za dobry albo bardzo dobry a drudzy ze kiepski albo bardzo kiepski ), a już nie wspomnę o tych 30 minutach Powiem Ci że tak te 30 min. mi siedzi w głowie bo to rzadkość że część ludzi mówi o filmie w kontekście właśnie 30 ostatnich minut.

Ja myślę że Tobie średnio spodoba się ten film,bo to jest dramat/s-f... ;)


Piramida.
Widzisz to jest problem Twojej kwalifikacji gatunku. Dla miliardow ludzi Szklana pulapka to kino akcji. Wez mi pokaz bijatyke w takiej 4 czesci, w ktorej kipi na okraglo.
Szczatki, gdzies w elektrowni.

Dobra,to co tam polecasz z filmów "akcji" po roku 2000,oprócz Bournów i Matrixów ? :-D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To może zamiast kupować albo czekać pół roku jak dadzą w telewizji w 720p to wypożycz? Chyba jeszcze parę takich przybytków funkcjonuje. Zwłaszcza w stolycy.

Również jestem zdania jak Bubafat. Kompletnie nie widzę sensu sugerowania się opiniami innych. Najlepiej samemu dla siebie być recenzentem. Przecież każdy ma inny gust.

Chociaż poniekąd rozumiem tych co kupują filmy, że przed wywaleniem stówki w ciemno szukają opinii o danym filmie. Gorzej jak się trafi na spojlery. Ale to już ryzyko wliczone w temat.
Myślę że wcześniej kupię a propos wypożyczalni to niestety powiem Ci że od czasu kiedy BH padło bo 16 zl za nowość to za duża kwota była dla niektórych albo dla większości ( to zależy jak podejść do tematu) to ja znam jedną wypożyczalnię która ma nowości ale ona znajduje się na samym końcu Wawy i do tego niestety nie na tym co ja urzęduje .. do tego tez dochodzi czas bo zapewne są zapisy na nowości.
Zgadzam się z Tobą że nie można się sugerować opiniami innych osób aczkolwiek czytam ale znacznie częściej podejmuje decyzję choćby po namowie kilku osób z tego forum :) czy też po tym jak obejrzałem dany film w kinie... a część kupuję w ciemno bo lubię z założenia dane filmy...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Trzecim typem są faceci którzy mają brzydkie gęby lub ogólnie mają wszystko w dupie.Chodzą rozczochrani i podarci,jarają szlugi...Przykład : Danny Trejo lub Bruce Willis.

Piramida.
Widzisz to jest problem Twojej kwalifikacji gatunku. Dla miliardow ludzi Szklana pulapka to kino akcji. Wez mi pokaz bijatyke w takiej 4 czesci, w ktorej kipi na okraglo.

Przypomnij mi,kto grał w tej "Szklanej Pułapce" ? ;-)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Szklana Pułapka jest na chwilę obecną flakami z olejem. Nudny i oklepany. Część 4 i 5 to już w ogóle nie wiem co to jest ;P

Piramida jak możesz porównywać Danego Trejo z Willisem :p ??? Willis rozczochrany ? hehe jak miał chyba 15 lat :D
Ale wole już dziadka nudnego Willisa oglądać jak Justynę Biber jako twardziela ;P
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mi też, tylko o wygląd ;P


600full-danny-trejo.jpg

Bruce-Willis-hairstyles-9.jpg


:lol:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek - Tylko jedna wypożyczalnia filmów jest w Wawie? :D

Zapewne coś jeszcze jest z tych lepszych - ja nie znam (nawet kiedyś rozmawialiśmy na forum o wypożyczalniach w Wawie i podła ta jedna która trzyma poziom) , zanim jeszcze ze dwie co powiedzmy są koło mnie ale bardziej idą w dvd.. za jakiś czas kupi się - nie pali się..
 
Do góry