Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

eedviking

Banned
Wczoraj wieczorem obejrzałem.
Małe spoilery :
Przyzwoity film,jednak jak na kino skandynawskie,bez większych fajerwerków (oni robią kryminały zazwyczaj na wysokim poziomie :grin:).

Braciak,ten Pilou Asbæk zagrał całkiem nieźle :wink:


Pilou jak dla mnie jest bardzo uniwersalnym aktorem, podobnie jak Tomuś H. ( dla mnie obaj świetni) :D
Jestem przekonany, że gdyby musieli, to świetnie wyszłoby im, nawet zagranie suchej kupy...ba sami dołożyliby jeszcze ze dwie muchy. :mrgreen::D;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko że w 99% to wina telewizora (matryca i/lub jej kalibracja), a nie zapisu. Ostatnio zacząłem zgłębiać temat i trochę inaczej patrzę na obraz. To co swego czasu pisaliśmy o referencji vs. preferencji dla audio, to przy obrazie byłoby tematem 10 razy większym. Masakra.

A ja dziś dostałem w prezencie steelbooka Exodus Gods and Kings 3d. Recenzje słabe ale może przy tak niskich oczekiwaniach film się spodoba :) poza tym bardzo lubię Scotta :)

PS. lolek, podobały Ci się Anioły i Demony oraz Kod Leonarda? Przecież te filmy są tak denne, że... to co robią z książkami powinno być karane. Dla mnie Ron Howard zrobił sobie nimi potworną szramę na portfolio...

Wiesz ja nie mówię że to są dzieła ale jak dla mnie spoko, a jak sam wiesz ja nie dyskutuje co komu się podoba czy też co komu się nie podoba to jest indywidualna sprawa.
Kolejna sprawa ja nigdy nie oglądam filmu porównując go do książki - osobiście uważam że jest to zły sposób na ocenę filmu - zresztą nie tylko ja... książka , komiks to jedno, a film dla mnie to drugie.. i ja to zawsze oddzielam.
Mi Exodus podszedł zresztą tak jak i Noe - oczywiście idąc do kina na Exodus nastawiałem się na lepszy film ale na BR kupię tylko muszę złapać promocję :) Nie są to filmy wybitne, ale osobiście uważam że są warte obejrzenia. A czy ktoś kupi sobie do swojej kolekcji czy też nie to już inna sprawa.


Co do szczegółów to się nie zgodzę ale o tym później... :)


Swiat nazywa te przypadlosc Black Crush-em, i niestety nie wynika ona ze zlej kalibracji wyswietlacza, czy niskiego kontrastu matrycy, a ze zlego transferu czy niewlasciwego zakresu luminancji.
To co napisales, ma oczywiscie sens, ale nie w warstwie znaczeniowej, ktora rozpatrujemy. Zreszta skoro porownuje 2 filmy ( na tych samych wyswietlaczach) charakteryzujace sie ostrym detalicznym obrazem, ale jeden z nich, CZASAMI (w zaleznosci od odcinka ) traci detale w ciemnych scenach, zas drugi film ogladany w takich samych warunkach detali w czernaich nie traci, od razu mozna wywnioskowac, ze to nie jest kwestia wyświetlacza.



I teraz właśnie o szczegółach to co właśnie Kolega napisał to jest bardzo dobry przykład że to nie jest tak że w 99% uzależnione jest od tv i jego ustawień ( edge led nigdy nie będzie miał takiego obrazu jak full led) .. oczywiście jakość odbiornika ma znaczenie oraz jego ustawienie i to nie podlega dyskusji ale też dużo zależy od tego jak film zostanie nagrany...


Ja mam profesjonalną kalibrację tv i tak jak napisał Bubufat jedne filmy są takie że widać jest bardzo dużo w ciemnych scenach a w innych filmach jest znacznie mniej ( ten sam tv, te same ustawienia) choćby cytowany wcześniej serial Gra o tron ... a tych przykładów można byłoby więcej podać.. Bo choćby film który opisywałem Siódmy syn - na 100% jakby chcieli obraz byłby czysty - wniosek jest jeden mieli w tym cel żeby zrobić w taki sposób ten film jak został zrobiony.


Dzieki, za "polecenie mi zabawy z prostymi tablicami kalibracyjnymi"
Obawiam sie, ze nie znajde juz czasu na podobne zabawy majac kalibracje profesjonalna na zawolanie.
Proponuje tez przeczytac edit poprzedniego mojego posta ;)

Ja tak jak Ty uważam że profesjonalna kalibracja jest lepszą opcją od bawienia się samemu, choć lepsze jest to niż nic nie robić z obrazem w tv.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
wniosek jest jeden mieli w tym cel żeby zrobić w taki sposób ten film jak został zrobiony.

Często mam wrażenie że te ich "udoskonalania i wizje", tylko gorzej wychodzą...
"Furia" miała nędzny obraz i nawet niektóre nowe seriale na TVN (1080i,z mniejszym bitrate),wyglądają lepiej...;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Często mam wrażenie że te ich "udoskonalania i wizje", tylko gorzej wychodzą...
"Furia" miała nędzny obraz i nawet niektóre nowe seriale na TVN (1080i,z mniejszym bitrate),wyglądają lepiej...;-)

Masz rację ja osobiście tylko w Transach powiedzmy toleruje to ziarno, powiedzmy jestem w stanie zrozumieć po co to robili żeby obraz był właśnie taki a nie inny... I żeby być szczerym to bardziej to ziarno w Transach odpowiada mi w III i IV cz. niż w pierwszych dwóch cz.
W reszcie filmów jak jest coś takiego jak choćby w filmie Siódmy syn, czy Gra o tron na HBO - nie rozumiem po co to robią.. Efekt jak dla mnie jest gorszy i nie potrzebny - może w takich filmach obraz nie musi być aż tak czysty jak choćby w awatarze czy w Hobbicie ale żeby to też nie była skrajność w drugą stronę.. A i co zauważyłem że ten sam film np. Siódmy syn to "zamglenie" jest bardziej widoczne na 2d jak sobie na chwilę wszedłem i zobaczyłem jak dzieci oglądają niż to co ja oglądałem w 3d.


Furia potwierdzam nędza obraz ....
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Masz rację ja osobiście tylko w Transach powiedzmy toleruje to ziarno, powiedzmy jestem w stanie zrozumieć po co to robili żeby obraz był właśnie taki a nie inny... I żeby być szczerym to bardziej to ziarno w Transach odpowiada mi w III i IV cz. niż w pierwszych dwóch cz.
W reszcie filmów jak jest coś takiego jak choćby w filmie Siódmy syn, czy Gra o tron na HBO - nie rozumiem po co to robią.. Efekt jak dla mnie jest gorszy i nie potrzebny - może w takich filmach obraz nie musi być aż tak czysty jak choćby w awatarze czy w Hobbicie ale żeby to też nie była skrajność w drugą stronę.. A i co zauważyłem że ten sam film np. Siódmy syn to "zamglenie" jest bardziej widoczne na 2d jak sobie na chwilę wszedłem i zobaczyłem jak dzieci oglądają niż to co ja oglądałem w 3d.


Furia potwierdzam nędza obraz ....

Również nie jestem zwolennikiem ziarna (chyba że raz na jakiś czas...,jak np. w filmie "300").
W filmach 4K,tego ziarna ma być coraz mniej... :wink:



Zremasterowali najbardziej znany film kulturystyczny z Arnim (trochę wyreżyserowany na potrzeby promowania tej dyscypliny...;-)).
Kulturysci (1977) - IMDb

122295_front.jpg


Jednak dawno nie widziałem tak słabej roboty (ostatnio chyba "Alternatywy 4") :

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg


Arni jara zioło ;-)

image.jpg

image.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze że wspomniałeś o filmie 300 bo tam też ja osobiście akceptuję ziarno :) choć jak dobrze pamiętam w II cz już chyba mniej jest ale jednak... :)
 

Trinitron

New member
Arni jara zioło :wink:

Arni lubił sobie zapalić w tamtych czasach, otwarcie o tym mówił w wywiadach i książkach o nim też jest sporo zaskakujących info, np o sterydach łykanych jak cukierki i panienkach, które im (kulturystom) obciągały za sceną podczas zawodów Mr. Olympia. Ciekawa lektura jak kogoś interesuje persona pana Schwarzeneggera.
 

eedviking

Banned
Oglądałem kiedyś "Ziarno" ;)

Jakoś w tych godzinach było również :


https://www.youtube.com/watch?v=VGaich25rqY
:mrgreen:

No widzisz, a kiedyś dzieci nie mogły obejrzeć Teleranka, tylko polskiego Stevie Wonder'a w mundurku. :mrgreen:;)

Arni lubił sobie zapalić w tamtych czasach, otwarcie o tym mówił w wywiadach i książkach o nim też jest sporo zaskakujących info, np o sterydach łykanych jak cukierki i panienkach, które im (kulturystom) obciągały za sceną podczas zawodów Mr. Olympia. Ciekawa lektura jak kogoś interesuje persona pana Schwarzeneggera.

To zboczuchy byli, są i będą. :mrgreen:
 
Do góry