Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
A Ty masz jakieś zdanie odnośnie obrazu w tym filmie? Szkoda że Ty nie oglądasz na HBO Gry o tron bo dla mnie jest to ten sam efekt –a to jest nowy serial więc myslę że jakby chcieli to obraz byłby brzytwa a z jakiegoś powodu właśnie jest deczko „inny” tak jak i w Siódmym synie…[/SIZE] [/FONT]
Obraz GoT na Bluray jest BARDZO DOBRY i ostry jak brzytwa.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
lolek widziałeś może jakiś film bez efektów specjalnych, ale taki który Ci się podobał?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie że tak już kiedyś pisaliśmy o tym z Piramidą :)

Bubufat to jakbyś miał ocenić obraz na BR GOT to dałbyś 5 ? Nic nie ma rozmazania? Ciężko mi nazwać czy to rozmazanie czy to efekt zastosowania filtra itp.. nie znam się na tym... ale na HBO ewidetnie to widać oczywiście to nie jest cały czas ale bywa...
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Pewnie że tak już kiedyś pisaliśmy o tym z Piramidą :)

Bubufat to jakbyś miał ocenić obraz na BR GOT to dałbyś 5 ? Nic nie ma rozmazania? Ciężko mi nazwać czy to rozmazanie czy to efekt zastosowania filtra itp.. nie znam się na tym... ale na HBO ewidetnie to widać oczywiście to nie jest cały czas ale bywa...
Nie wiem co widzisz w telewizji ale z BD na 60, czy 106" mam zylete i to bez Darbee, czy jakichkolwiek polepszaczy.
Ostrzej w telewizyjnych produkcjach FHD, jakie widzialem, jest chyba tylko w Penny Dreadful, pomijajac niekiedy utrate szczegolow w ciemnych scenach.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na Br nie mam żadnego :) na dvd ... bo rozumiem że takie filmy jak Bond, MI, helikopter w ogniu itp to tam też dla Ciebie są efekty specjalne? Czy za efekty specjalne uważasz takie jak np są przykładowo w Hobbicie, Matrix itp.. wiesz co mam na myśli...

Wiesz ja lubię też wojenne filmy typu jak podalem wyżej Helikopter w ogniu, Szeregowiec Ryan,Ocalony, Pearl Harbor, Bylismy zołnierzami, Patriota, Top Gun itp.. ale mam je na dvd.

Bubufat dzięki - szczegóły w ciemnych scenach to w wielu filmach czy też serialach to nie jest z tym za rewelacyjnie ale wiadomo wszystkiego mieć nie mozna :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie tak ale powiem ci że np Wilk z WS, Ludzie honoru, Firma, Gangster, Lot, zielona mila, terminal, Kod da vinci, Anioły i demony,Filadelfia - praktycznie bez efektów i filmy mi się podobają ale na BR nie mam to fakt..
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
szczegóły w ciemnych scenach to w wielu filmach czy też serialach to nie jest z tym za rewelacyjnie ale wiadomo wszystkiego mieć nie mozna :)

Tylko że w 99% to wina telewizora (matryca i/lub jej kalibracja), a nie zapisu. Ostatnio zacząłem zgłębiać temat i trochę inaczej patrzę na obraz. To co swego czasu pisaliśmy o referencji vs. preferencji dla audio, to przy obrazie byłoby tematem 10 razy większym. Masakra.

A ja dziś dostałem w prezencie steelbooka Exodus Gods and Kings 3d. Recenzje słabe ale może przy tak niskich oczekiwaniach film się spodoba :) poza tym bardzo lubię Scotta :)

PS. lolek, podobały Ci się Anioły i Demony oraz Kod Leonarda? Przecież te filmy są tak denne, że... to co robią z książkami powinno być karane. Dla mnie Ron Howard zrobił sobie nimi potworną szramę na portfolio...
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Tylko że w 99% to wina telewizora (matryca i/lub jej kalibracja), a nie zapisu. Ostatnio zacząłem zgłębiać temat i trochę inaczej patrzę na obraz. To co swego czasu pisaliśmy o referencji vs. preferencji dla audio, to przy obrazie byłoby tematem 10 razy większym. Masakra.
.
Swiat nazywa te przypadlosc Black Crush-em, i niestety nie wynika ona ze zlej kalibracji wyswietlacza, czy niskiego kontrastu matrycy, a ze zlego transferu czy niewlasciwego zakresu luminancji.
To co napisales, ma oczywiscie sens, ale nie w warstwie znaczeniowej, ktora rozpatrujemy. Zreszta skoro porownuje 2 filmy ( na tych samych wyswietlaczach) charakteryzujace sie ostrym detalicznym obrazem, ale jeden z nich, CZASAMI (w zaleznosci od odcinka ) traci detale w ciemnych scenach, zas drugi film ogladany w takich samych warunkach detali w czernaich nie traci, od razu mozna wywnioskowac, ze to nie jest kwestia wyswietlacza.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Tylko że w 99% to wina telewizora (matryca i/lub jej kalibracja), a nie zapisu. Ostatnio zacząłem zgłębiać temat i trochę inaczej patrzę na obraz. To co swego czasu pisaliśmy o referencji vs. preferencji dla audio, to przy obrazie byłoby tematem 10 razy większym. Masakra.

A ja dziś dostałem w prezencie steelbooka Exodus Gods and Kings 3d. Recenzje słabe ale może przy tak niskich oczekiwaniach film się spodoba :) poza tym bardzo lubię Scotta :)

PS. lolek, podobały Ci się Anioły i Demony oraz Kod Leonarda? Przecież te filmy są tak denne, że... to co robią z książkami powinno być karane. Dla mnie Ron Howard zrobił sobie nimi potworną szramę na portfolio...
Anioły i Kod to nie są jakieś wybitne filmy, ale dużo lepsze od tego gniota jakim jest Exodus (ja też lubiłem filmy Scotta) zresztą prawie wszystkie filmy o tej mitologii bardzo źle się ogląda ;) wyjątkiem może jest Pasja, oczywiście moim zdaniem ;)
Chyba się starzeję, przecież jest jeden cudowny film o "tych czasach" (mój ulubiony) Żywot Briana, lolek kup sobie, są tam też kosmici. ;)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Swiat nazywa te przypadlosc Black Crush-em, i niestety nie wynika ona ze zlej kalibracji wyswietlacza, czy nidkiego kontrastu matrycy.
Black Crush to jedno. Ustawienia matrycy drugie.

Polecam zabawę z prostymi tablicami kalibracyjnymi na płytach blu-ray z bajkami Disneya. Na początek prawidłowe wyświetlenie cyferek od 1 do 10. Potem kwadraty na pionowych kolumnach. O kolorach i ostrości nawet nie wspominam.

Black crush to po prostu takie wydanie filmu gdzie mimo odpowiednich ustawień tv nie widać detali w ciemnych partiach. Zdarzają się takie. Na pewno z 1% przesadziłem, bo jest tego więcej, ale i tak ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ narzekań konsumentów by nie zaistniala, gdyby mieli dobrze ustawione tv (pomijam nawet same możliwości danej matrycy).
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Dzieki, za "polecenie mi zabawy z prostymi tablicami kalibracyjnymi"
Obawiam sie, ze nie znajde juz czasu na podobne zabawy majac kalibracje profesjonalna na zawolanie.
Proponuje tez przeczytac edit poprzedniego mojego posta ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Anioły i Kod to nie są jakieś wybitne filmy, ale dużo lepsze od tego gniota jakim jest Exodus (ja też lubiłem filmy Scotta) zresztą prawie wszystkie filmy o tej mitologii bardzo źle się ogląda ;) wyjątkiem może jest Pasja, oczywiście moim zdaniem ;)
Chyba się starzeję, przecież jest jeden cudowny film o "tych czasach" (mój ulubiony) Żywot Briana, lolek kup sobie, są tam też kosmici. ;)

"Z tej mitologii" to na półce czeka jeszcze u mnie Ben-Hur, czyli klasyka. Z nowszych, Noe już zaliczony. A Pasja mi się podobała, chociaż oglądałem w roku premiery. Nie wiem jak przetrwała próbę czasu.

Co do dwóch wspomnianych filmów Howarda, może gdybym nie czytał książek, coś bym w nich pozytywnego znalazł. A tak, niestety. Nawet Hanks nie dał rady Langdonowi.

A Exodus jak się okaże słaby, wyląduje na sprzedaży. Chyba że się obroni PRZYNAJMNIEJ oprawą AV. Takie minimum.

Co do Scotta to znizkowac zaczął chyba od Robin Hooda, co?
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
W mojej opinii, Exodus. jest dobrze zrealizowany i nie jest nudny. Wyzej jednak oceniam Noego. No ale moze mialem "lepszy wieczor".
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dzieki, za "polecenie mi zabawy z prostymi tablicami kalibracyjnymi"
Obawiam sie, ze nie znajde juz czasu na podobne zabawy majac kalibracje profesjonalna na zawolanie.
Proponuje tez przeczytac edit poprzedniego mojego posta ;)
Problem w tym że czasem nawet profesjonalna kalibracja nie jest w stanie ustawić matrycy prawidłowo. Czy to z powodu braku dostępu do pełnego CMS i w pełnym zakresie czy też z powodu fizycznych możliwości samej matrycy. I chodzi mi tylko o to, że IMHO więcej (w rozumieniu skali zjawiska, częstości występowania) zlego czyni obrazowi to, niż black crush. Aczkolwiek badań na ten temat nie prowadziłem.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ok. Nie bardzo wiem co chcesz udowodnic, ale zgadzam sie na wszystko , skoro argument, o porownaniu scen z tego samego serialu do Ciebie nie przemawia. Nie jestem w stanie wrzucic Ci przykladow, bo jestem akurat na wakacjach i nie planuje powrotu w ciagu najblizszych 10dni.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zabójcy bażantów (2014) - Filmweb nareszcie jakiś dobry film od dłuższego czasu, polecam.

Wczoraj wieczorem obejrzałem.
Małe spoilery :
Przyzwoity film,jednak jak na kino skandynawskie,bez większych fajerwerków (oni robią kryminały zazwyczaj na wysokim poziomie :grin:).
Osobiście oczekiwałem trochę bardziej zawiłej fabuły jak np. w oglądanym ostatnio polskim kryminale "Fotograf",lub chociażby jakiegoś zaskakującego zakończenia.Tutaj wszystko było rozwiązywane na bieżąco.Ponadto jak widz załapał jakiś wątek,to jeden z detektywów musiał podsumować na czym w danym momencie stoją,aby dodatkowo wytłumaczyć oglądającemu...;-)
Braciak,ten Pilou Asbæk zagrał całkiem nieźle :wink:
Szkoda że tego filmu...
https://www.youtube.com/watch?v=0R-CsKEv6mY
...nie ma w polskiej wersji (napisy),bo bym z chęcią obejrzał ;-)

To teraz koniecznie obejrzyj "Kobieta w klatce" - to ta sama seria, ale wcześniejszy ;-)

Według mnie trochę lepszy,jednak również nie jakiś zayebisty ;-)
Henio,obejrzyj sobie to(jak jeszcze nie widziałeś) :)
https://www.youtube.com/watch?v=-YkneLHoORs

A Ty masz jakieś zdanie odnośnie obrazu w tym filmie?

Obraz był trochę jakby "zamglony" ;)

lolek dla Twoich "filmów" trzeba chyba osobny temat założyć ;)

Zostaw Go,co ?
i_see_dead_people.jpg


:mrgreen::D;)

W mojej opinii, Exodus. jest dobrze zrealizowany i nie jest nudny. Wyzej jednak oceniam Noego. No ale moze mialem "lepszy wieczor".

Ja również nie żałuję czasu który poświęciłem tym filmom.W "Exodusie" było więcej przygody,jednak "Noe..." wywołał u mnie trochę więcej emocji...;-)

P.S.
Bubcio,również życzę udanych wakacji :D;-)
 
Do góry