Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie widziałem tego bracie.
Za to obejrzałem :
Birdman (2014) - IMDb
Małe spoilery :
Dawno nie miałem takiej rozkminki jak ocenić film.Akcja dziaje się w teatrze....Bardzo ciekawym pomysłem była specyficzna praca kamery tzn. mamy wrażenie że prawie cały film jest nagrywany na jednym ujęciu (jednak kilka razy w ciemnych miejscach chyba robili przerwy...) i nawet gdy aktorzy odstawią swoją rolę przed widownią,kamera automatycznie wędruje za kulisy,dzięki czemu wydaje się jakby ta sztuka trwała cały czas :)
Dodatkowo dochodzą wyimaginowane obrazy,które siedzą w głowie głównemu bohaterowi...:)
Ogólnie to kino dialogu,z tym że aktorzy nie mogli się za bardzo mylić,poprzez wspomnianą pracę kamerę.Wszystko wydawało się idealnie zsynchronizowane...Michael Katon odwalił kawał niezłej roboty.Edward Norton i Emma Stone również zagrali na wysokim poziomie.
Z pewnością dopieszę tą produkcję do moich ulubionych z 2014r,jednak z drugiej strony film mi tyłka nie urwał,podobnie jak "Boyhood",który również był specyficzny (kręcony przez 12 lat).Ciekawy jestem komu przypadnie Oskar...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jestem po Exodus powiem krótko mi si podobał, a żonie jeszcze bardziej :) zgadzam się z tym co napisał Kolega Henry jak dobrze pamiętam. Polecam iść do kina. Inaczej historia jest pokazana jak w Noe dla mnie Exoodus lepszy film i czekam teraz kiedy pojawi się na bluray, bo jak nikt nie skopie pod względem technicznym filmu to będzie się czym cieszyć, choć na pewno nie jest to film pod względem dźwięku jak Transy :)
I Bale nie zawiódł mnie :).
Scott jest to jednak klasa reżyser ...
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Od kilku dni zaczynam badać temat seriali,ponieważ niestety baaaaaaardzo długo się nimi nie interesowałem....Widzę że przed rokiem 2000,oprócz seriali komediowych,z tych bardziej popularnych nie było tego zbyt dużo - "Twin Peaks","Z Archiwum X","Rodziana Soprano" - czyli to,co prawie każdy oglądał.Oczywiście były także seriale do których mam sentyment,typu "Policjanci z Miami".Jednak coś mi się wydaje,że dzisiaj,oprócz świetnej muzyki,mogłoby już nie być tak pięknie...
Z kolei po roku 2000 zaczęła się masówka seriali i widzę że ta masówka jest na naprawdę wysokim poziomie...
Teraz zobaczcie,że sprawa ma się zupełnie odwrotnie niż w przypadku filmów.Najwięcej dobrych seriali jest po roku 2000 a z kolei najwięcej dobrych filmów było przed tym rokiem...
Teraz oglądam serial "Gomorra"Jako że lubię klimaty kryminalno/gangsterskie chciałem wziąć się później za "Prawo ulicy".Przeczytałem jednak,że w wakacje mają wypuścić wersję HD,więc poczekam i chyba zarzucę sobie "Breaking Bad".Jak tam ten serial :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja jestem serialowy :) jak w nocy wszyscy śpią to oglądam seriale po cichu :) w wolnej chwili coś się postaram napisać.

Natomiast zaliczylem ostatnio 2 kolejne filmy "na faktach".

Frost/Nixon i Zero Dark Thirty :)

Krótko - oba rewelacyjne. Pierwszy w tv. Drugi BD (warto! Udzwiekowienie bije wiele innych na głowę). Wiem też czemu piramida zachwyca się Jessica Ch. - rewelacyjna :) (w Służących mi się nie podobała).
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
"Breaking Bad" powinien mi się spodobać.Pierwsza sprawa,to tematyka jaką lubię (w kinie),a po drugie ten serial w rankingu IMDb jest nr. 1,na Filmweb nr. 2 ,więc coś musi być na rzeczy...No ale trzeba samemu zobaczyć i ocenić :)
W ogóle mam rozkminkę,gdyż nie lubię oglądać jednego odcinka na tydzień a potem czekać na następny sezon kolejny rok...Dlatego nie wiem czy nie brać się na razie tylko za skończone seriale..."Breaking Bad" akurat jest już w całości :)

Co do Jessicki,to cieszę się że zauważyłeś jej grę :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Dla mnie Wróg nr. 1, to pozycja obowiązkowa na blu. Dużo rzeczy pokrywa się z dwoma książkami o akcji Neptun Spear ;) Ale zabrakło kilku szczegułów które były w drugim filmie o tej akcji "Nalot na Bin Ladena" jako uzupełnienie polecam obejrzeć ten drugi ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jestem po Exodus powiem krótko mi si podobał, a żnie jeszcze bardziej :) zgadzam się z tym co napisał Kolega Henry jak dobrze pamiętam. Polecam iść do kina. Inaczej historia jest pokazana jak w Noe dla mnie Exoodus lepszy film i czekam teraz kiedy pojawi się na bluray, bo jak nikt nie skopie pod względem technicznym filmu to będzie się czym cieszyć, choć na pewno nie jest to film pod względem dźwięku jak Transy :)
I Bale nie zawiódł mnie :).
Scott jest to jednak klasa reżyser ...

Lolek polecam Ci również starą,odnowioną wersję bez czarnych pasów,czyli tak jak lubisz.
Film z 1956r (Charlton Heston,Yul Brynner).
Są również pokazane plagi egipskie...
4001_2_1080p.jpg

4001_3_1080p.jpg

4001_10_1080p.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli następny film religijny?

W jakimś znaczeniu tak jest to film religijny ale powiem tylko tyle, że mam kilku znajomych ateistów i byli na tym filmie i w sumie zadowoleni wyszli (generalnie między innymi z tego powodu poszedłem bo miałem od razu kupić bluray, drugi powód to żona )... :)
Dyskutować można dużo na temat tego filmu i sposób ukazania pewnych scen, tak jak zostało to przedstawione przez Reżysera.
Wydaję mi się że dla wszystkich będzie to lepszy film niż Noe, inaczej jest historia ukazana i inny klimat .. Nie będę pisał o konkretach co mam na myśli żeby fabuły nie zdradzić, ale moim skromnym zdaniem film jest warty żeby znalazł się w naszych domach.


Piramida a jest wydanie z 1956 na dvd albo bluray , czy tylko sieć?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
W jakimś znaczeniu tak jest to film religijny ale powiem tylko tyle, że mam kilku znajomych ateistów i byli na tym filmie i w sumie zadowoleni wyszli (generalnie między innymi z tego powodu poszedłem bo miałem od razu kupić bluray, drugi powód to żona )... :)
Dyskutować można dużo na temat tego filmu i sposób ukazania pewnych scen, tak jak zostało to przedstawione przez Reżysera.
Wydaję mi się że dla wszystkich będzie to lepszy film niż Noe, inaczej jest historia ukazana i inny klimat .. Nie będę pisał o konkretach co mam na myśli żeby fabuły nie zdradzić, ale moim skromnym zdaniem film jest warty żeby znalazł się w naszych domach.


Piramida a jest wydanie z 1956 na dvd albo bluray , czy tylko sieć?

Ja też nie nazwałbym tego filmu religijnym, gdybym miał go jakoś zaszufladkować, to jest to dramat osadzony w realiach biblijnych. Wydaje mi się, że największą zaletą tego filmu jest to, że nie jest ona zrobiony na modłę wszystkich dotychczasowych filmów o Mojżeszu, jest tu facet z krwi i kości, który nie jest jakimś fanatykiem czy szamanem latającym z laską. Postać grana przez Bale'a jest o wiele bardziej złożona, do tego dochodzi świetna scenografia i osadzenie w realiach historycznych. O plagach egipskich też już pisałem, że w większości nie są pokazane jako sztuczki magiczne, a Scott próbuje je tłumaczyć dziwnymi zachowaniami przyrody, nie wszystkie oczywiście ;)

Zgadzam się z Lolkiem, że osobom niewierzącym ten film może się spodobać, wątek tzw. religijny nie jest tu wcale dominujący. Zresztą skoro możemy zachwycać się filmami opartymi na różnych Mitologiach czy wierzeniach innych ludów, to czemu przekreślać filmy nawiązujące do naszych korzeni, bo czego by nie powiedzieć jest to jakiś element naszej kultury ;)

Piramida a jest wydanie z 1956 na dvd albo bluray , czy tylko sieć?

Tak jak Piramida napisał, niestety tylko DVD, ale może się ukaże, bo coraz więcej odnowionych klasyków wydają na BR z polską wersją językową.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja też nie nazwałbym tego filmu religijnym, gdybym miał go jakoś zaszufladkować, to jest to dramat osadzony w realiach biblijnych. Wydaje mi się, że największą zaletą tego filmu jest to, że nie jest ona zrobiony na modłę wszystkich dotychczasowych filmów o Mojżeszu, jest tu facet z krwi i kości, który nie jest jakimś fanatykiem czy szamanem latającym z laską. Postać grana przez Bale'a jest o wiele bardziej złożona, do tego dochodzi świetna scenografia i osadzenie w realiach historycznych. O plagach egipskich też już pisałem, że w większości nie są pokazane jako sztuczki magiczne, a Scott próbuje je tłumaczyć dziwnymi zachowaniami przyrody, nie wszystkie oczywiście ;)

Zgadzam się z Lolkiem, że osobom niewierzącym ten film może się spodobać, wątek tzw. religijny nie jest tu wcale dominujący. Zresztą skoro możemy zachwycać się filmami opartymi na różnych Mitologiach czy wierzeniach innych ludów, to czemu przekreślać filmy nawiązujące do naszych korzeni, bo czego by nie powiedzieć jest to jakiś element naszej kultury ;)



Tak jak Piramida napisał, niestety tylko DVD, ale może się ukaże, bo coraz więcej odnowionych klasyków wydają na BR z polską wersją językową.

Zgadzam się jest to nasza kultura i o niej należy pamiętać w taki czy w inny sposób o ile komuś na tym zależy, bo różnie to bywa.. a że dyskusja może być odnośnie tego i co jest ukazane to jest inna inszość..


Osobiście bardziej mnie drażni to co zrobili producenci w filmie Gra tajemnic bo woleli zainwestować w znanych aktorów niż pokazać prawdę jaka była na 100% czyli wpływ Polaków jaki mieli na złamanie kodu. Tylko jakby zatrudnili do filmu jednego - dwóch Polaków zapewne film nie byłby tak odebrany np. choćby w Anglii jak ma to miejsce z obecną obsadą i pokazanie historii w taki a nie w inny sposób.

Osobiście bojkotuje ten film i na pewno nie kupię go na bluray czy dvd i na pewno nie pójdę do kina. Obejrzę w C+ albo na HBO.
Za jakiś czas ktoś wpadnie na pomysł zrobienia filmu o II wojnie światowej i w roli głównej będzie Polska jak kraj który wywoła wojnę ... chore... ale kasa to kasa ... co poradzić..


Naprawdę film nic by nie stracił gdyby choć jeden , dwóch Polaków zagrało w nim...
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Osobiście bardziej mnie drażni to co zrobili producenci w filmie Gra tajemnic bo woleli zainwestować w znanych aktorów niż pokazać prawdę jaka była na 100% czyli wpływ Polaków jaki mieli na złamanie kodu. Tylko jakby zatrudnili do filmu jednego - dwóch Polaków zapewne film nie byłby tak odebrany np. choćby w Anglii jak ma to miejsce z obecną obsadą i pokazanie historii w taki a nie w inny sposób.

Lolek,przecież to był film biograficzny o Alanie Turingu,więc skupili się na jego postaci i na tym czego dokonał.W filmie są wspomnieni Polacy,dzięki którym Turing może kontynuować pracę nad rozszyfrowaniem Enigmy,która po złamania kodu przez Polaków,była non stop udoskonalana przez Niemców.
Gdyby Polacy robili biograficzny o Marianie Rejewskim,Jerzym Różyckim i Henryku Zygalskim,również by pominęli lub za dużo nie wspominali o jakimś angolu,który potem coś udoskonalił...;-)
 
Do góry