Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trochę perwersji w życiu nie zaszkodzi.
Panie jaja jak ta lala, tzn berety i takie se robim ;)

Właśnie wróciłem z Exodus... film mi się podobał, najlepszy film o Mojżeszu, który widziałem. Na szczęście Scot nie zrobił kolejnego pompatycznego dzieła wychwalającego wyjście "narodu wybranego" pod przywództwem magika- Mojżesza, pokazał go jako człowieka zmagającego się ze sobą, jest bardzo ludzki i jak dla mnie prawdziwy- Bale naprawdę dobry w tej roli. Kolejny plus dla Edgertona jako Ramzesa, naprawdę pokazał klasę, o pozostłych aktorach ciężko się wypowiadać, ponieważ są tylko tłem dla Bale i Edgertona. Weaver równie dobrze mogłaby zostać zastąpiona posterem ze swoją podobizną- taki był scenariusz więc nie chodzi mi tutaj, że mam jakieś zastrzeżenia, po prostu pojawiała się na chwilę i tyle ;)
Torturo i Kingsley też nie mieli wielkiego pola do popisu. To taki film dwóch aktorów ze świetną scenografią, zdjęciami, dżwiękiem, etc.
Idąc do kina myślałem, że będzie to ekranizacja w stylu NOE, na szczęście nie.
Plagi Egipskie czy przejście przez morze są dobrze zobrazowane, nie jako sztuczki magiczne, ale.....sami zobaczcie ;)
Jest niezła scena batalistyczna, scenografia i ukazanie starożytnego Egiptu, Piramid -a :D na najwyższym poziomie, pod względem technicznym nie ma się do czego przyczepić. Dobrze, że ten film zrobił Scott.
Dla osób, których historie biblijne "nie kręcą" śmiało mogą po tę pozycję sięgnąć, bo nie jest to film religijny, a pod względem technicznym także jest bardzo dobry - do testowania zabawek, nawet i Atmosa będzie można potestować ( to do tych co planują zmontować ten system ;)) , ale co najważniejsze dobrze się ogląda, trwa 2,5 h i w ogóle tego nie czuć, ja w pewnym momencie byłem zaskoczony, że to już koniec ;)
Jednym słowem polecam :)

Ja w przyszłym tygodniu, ewentualnie też mam rezerwacje na jutro ale zobaczę jak to wyjdzie z jutrzejszym dniem ... Ale mam nadzieję, że mi się spodoba i bardzo lubię Bale więc oby był dobry :)


Żona kazała, to grzecznie poszedłem :D
Tak serio to plusem mniejszych miast jest łatwiejszy dostęp do kin, bliżej, szybciej, taniej ;)

Dokładnie zawsze jest coś za coś przy każdym życiowym wyborze... Również przy pie... wyborze CHF :-(


Obejrzałem przed chwilą Pompeje jak się kupi film za rozsądne pieniądze to film jest do obejrzenia ...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Furia (2014) - IMDb zaliczona.

W sumie nie oczekiwałem po tym filmie niczego nadzwyczajnego i mniej więcej tyle dostałem.O fabule raczej nie ma co wspominać,gdyż nie była ona za wysokich lotów.Kliku amerykańców jeździ w czołgu od miasta do miasta i rozwala niemrachów.Kilka mocnych i krwawych scen.Podobało mi się że amerykanie nie zostali ukazani tylko jako cnotliwi i prawi ludzie,jak w dużo amerykańskich produkcjach tego typu...
Ogólnie oglądało się dosyć przyjemnie,jednak końcowa walka na skrzyżowaniu miała za dużo absurdów i niestety obniżyłem ocenę...
Pitt zagrał w miarę,jednak widziałem go w o wiele lepszych rolach.
Jakość video raczej średnia jak na standard Blu-ray.Dodatkowo obraz był za ciemny i tracił dzięki temu detale (1080p z DTS HD).
Dźwiękowo całkiem ok.
Ogólnie za całokształt - średni z małym plusikiem :wink:
 

Ramlesa

New member
Sprawnie zrobiony serial. Był z pół roku temu i wtedy pisałem o nim w serialach na nc+. Fajnie poprowadzeni bohaterowie. Aż prosi się o kontynuacje.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mnie bardzo kręcą filmy i seriale o tej tematyce,z tym że tutaj dodatkowo historia jest na faktach.Opowiada o włoskiej rodzinie związanej z przestępczością zorganizowaną "Kamorra".Ten europejski serial w przeciwieństwie do większości amerykańskich gangsterskich produkcji ma bardziej "brudny",surowy i realistyczny klimat.Od razu przypomniała mi się trylogia "Pusher" :)
Już po pierwszym odcinku postacie są bardzo wyraziste.Szkoda że na razie jest tylko 12 odcinków,bo pyknę to pewnie w ciągu tygodnia...
 

eedviking

Banned
Smaczkiem całości jest to ,że serial "Gomorra" został stworzony na podstawie bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem , napisanej przez dziennikarza Roberto Saviano. Odsłonił w niej polityczne i ekonomiczne powiązania mafii, co spowodowało, że po opublikowaniu książki musiał opuścić rodzinny Neapol. Od tego czasu, nieustannie zmienia swoje miejsce zamieszkania, uciekając przed zemstą mafii. ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Tak mi się przypomniało: związane z terminatorem..;-)

https://www.youtube.com/watch?v=N21N9Zwg3MI
klasyka hahahahaha

Furia (2014) - IMDb zaliczona.

Jakość video raczej średnia jak na standard Blu-ray.Dodatkowo obraz był za ciemny i tracił dzięki temu detale (1080p z DTS HD).
Dźwiękowo całkiem ok.
Ogólnie za całokształt - średni z małym plusikiem :wink:

byłeś w fabryce blu czy oglądałeś to z netu ? bo o ile wiem to w marcu premiera na blu, więc jak można marudzić na obraz na tym co jest ripowane z czegoś z internetu?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Raccoon,filmu "Gomorra" nie oglądałem,ale słyszałem że to kicha w porównaniu z serialem.

Caparzo,już kiedyś pisałem,fizycznie płyty są nagrane na długi czas przed premierą a dalej to już się domyśl...Co do jakości,jak mi nie wierzysz - wejdź sobie na stronkę Blu-ray.com i tam masz już screeny z "Furii" :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Caparzo,miałem się Ciebie już kiedyś zapytać.Ty ogólnie preferujesz tylko kino akcji czy wojenne z Ameryki,czy może być także coś z Azji ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Powiem ci tak, drażnią mnie filmy w których nie rozumiem o czym sie mówi. Więc z trudem oglądam takie kino inne niż od jankesów.
Czy oglądałem coś azjatyckiego ? Za młodego na pewno wiele filmów Kung Fu sie przewinęło ale czy coś więcej nie wiem, zapodaj tytuły.

Oglądam co przeczytam że dobre, że ktoś poleci, czy jakiś fajny aktor którego lubie no ale jak tu ktoś poleci Ide no to z góry podziękuje ;)

Lubie wojenne ( najlepiej klimat irak, afganistan) kino akcji jak najbardziej, ale i dramat jak Zielona Mila jest dla mnie filmem bardzo dobrym czy Skazani na Shawkshank. naprawde zależy od filmu :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Powiem ci że zachęciłeś mnie tym. Lubie takie rozwałki gdzie są Niemcy.
Kilka starych filmów jak Bitwa o Ardeny, Parszywa 12, złoto dla zuchwałych i tam jeszcze kilka, ogląda mi się wyśmienicie :D Filmy maja klimat :)
 

eedviking

Banned
Oglądaliście Talvisota(Wojna zimowa)? Ma już parę lat, ale film jest świetny, nawiązujący do zimowej wojny fińsko-ruskiej 1939/40.
[youtube]jROATcyTF2g[/youtube]
 
Do góry