Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

KRW

New member
Avatar masz z najlepszego epickiego filmu Sergio Leone " Dobry, zły brzydki", jeszcze dodałbym "Za kilka dollarów". Ciekawe, że najlepsze westerny (jak tu), robili italiance. ;)

No tak. Elli Wallach. Bardzo neidoceniony aktor. Podobnie jak Gian Maria Volonte. Jakos dziwnie z tym Leone. Stworzył ikony, takie jak Estwood ale też wielu z tych aktorów zostało zapomnianych. Dziwna sprawa.
 

KRW

New member
No ba, Cobretti rewelka! :)



Uff, a już myślałem, że GWNF (gimbaza wkroczyła na forum) :grin: Dobrze, że to dopisałeś :wink:

Sami jesteście gimbaza :d. Ja mam tu ołtarz na ktorym trzymam VHSy z rzeczami pokroju "Dzieci Triady" , "Szogun Zabójca" czy "Armia Ciemności" :D. Niezniszczalni mi się w miarę podobali. "Kuli w Łeb" nie widziałem. Tzn , widziałem ale tę pradziwą w reżyserii Johna Woo ;)
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Godzilli nie widziałem, więc nie umiem porównać, ale jeśli 3d jest lepsze, niż w PR to musi być ideał.

Niedługo się przekonam.

Co do srania na wszelkie nagrody to uważam, że generalizowanie w jakiej by nie było dziedzinie... ogranicza. Ale jak Ci z tym latwiej żyć :) a w tym konkretnym przypadku wystarczy przecież rozróżnić uznanie od poklasku.

Co do zdania, że prawdziwa sztuka i tak sama się obroni - tu się zgadzam. Chociaż nie zapominajmy o wsparciu, promocji i odrobinie szczęścia. A w tym nominacja do Oskara też pomaga. Ja np. o Bagińskim pierwszy raz usłyszałem właśnie dzięki temu.

Pozdrawiam.

Mnie nic nie ogranicza, ale skoro tak to odebrałeś. :D
Bardziej pomaga promowanie w sposób inny ( jak pewnie zauważyłeś), np. ten gniot o przywódcy Korei Północnej, ładnie zrobiony PR i film daje zyski jak bułgarki przy trasie. ;)
Bagiński, jego pierwszy film, widziałem dosyć dawno i był to RAIN. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=yELRQaLpSQA
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Raccoon,czego nie zrozumiałeś ? Mogę Ci wytłumaczyć :)
Tak na poważnie to ja mam po prostu większy sentyment do tych filmów i aktorów,lubię także oglądać mordobicia w azjatyckich produkcjach :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak już jesteśmy w tych klimatach, Piramida pamietasz to?: ;)

Jedno trzeba przyznać, soundtracki z lat 80/90-tych to mistrzostwo, tego mi dziś najbardziej brakuje w filmach.

[youtube]UM5c3QvdsHw[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

KRW

New member
Przez was chyba zaraz kupię "pojedynek na szosie" na blu, bo mis ie przypomniało ze dawno nie widzialem, a nie mogę bo zbieram na odtwarzacz :D. tzn rozglądam się za czymś, i chyba kupię laptopa po prostu, bo chcę móc odtwarzać wszystkie regiony, a widzę że z z odblokowaniem blu nie jest tak łatwo jak z dvd.

Macie z tym jakieś doświadczenia? tzn z odblokowywaniem stref.
 

eedviking

Banned
Przez was chyba zaraz kupię "pojedynek na szosie" na blu, bo mis ie przypomniało ze dawno nie widzialem, a nie mogę bo zbieram na odtwarzacz :D. tzn rozglądam się za czymś, i chyba kupię laptopa po prostu, bo chcę móc odtwarzać wszystkie regiony, a widzę że z z odblokowaniem blu nie jest tak łatwo jak z dvd.

Macie z tym jakieś doświadczenia? tzn z odblokowywaniem stref.
Tu nie jest tak łatwo , jak z DVD, ale kiedyś można było kupić w Warszawie Momitsu 799( free region).

Zmianę regionu z płyty blu, będziesz mógł zrobić, jak umieścisz ją do odtwarzacza w komputerze, przepuścisz przez DVD FAb DVDFab Platinum 9.1.8.1 - dobreprogramy i nagrasz na jakąś płytę BD-RE. Czyli nagrywarka BD się przyda. ;)
25-09-10-11-42-06-207099.jpg
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Raccoon,czego nie zrozumiałeś ? Mogę Ci wytłumaczyć :)
Tak na poważnie to ja mam po prostu większy sentyment do tych filmów i aktorów,lubię także oglądać mordobicia w azjatyckich produkcjach :)
Ja się urodziłem w latach 70ych i też mam sentyment. Ale Niezniszczalni to po prostu słaby film. Tak jak często piszesz, że oprawa av nie jest w stanie wybronic filmu ze słabą fabułą tak mi się wydaje, że tak samo sentyment nie wybroni słabego filmu.

Co do lat 80/90 to - moim zdaniem - dziś w dobrej formie jest tylko Sly. Arnold zdziwaczal i zdziadzial. Chuck jest bohaterem memów. Seagal poplecznikiem Putina. Lundgren wygląda jakby miał wsteczniactwo. Lamas poszedł w seriale. Lee zmarł ;-) Willis to nigdy nie była ta liga. Banderas to samo. Trejo ledwo się rusza. Hmmm chyba tylko Rourke się nadaje (chociaż z głową nie do końca dobrze).

Więc Piramida reasumujac:
sentyment można bezpiecznie pielęgnować we wspomnieniach lub zaryzykować i zrobić come back. Zarobić i... przy okazji zniszczyć ideały za wspomnień. Ci panowie nie sa już straszni, śmieszni ani sprawni. Do tego nigdy nie byli dobrymi aktorami, bo inne były oczekiwania. A na koniec dla przypodobania się młodszej widowni wrzucają do obsady np. Stathama (lubię go ale czy powinien być w tym filmie?) Szkoda.

Chociaż kto wie... piszecie czasem, że 2 i 3 lepsze.

A jeszcze zapomniałem o JCVD. Ale tutaj też filmy marne....
 
Ostatnia edycja:

KRW

New member
Tu nie jest tak łatwo , jak z DVD, ale kiedyś można było kupić w Warszawie Momitsu 799( free region).

Zmianę regionu z płyty blu, będziesz mógł zrobić, jak umieścisz ją do odtwarzacza w komputerze, przepuścisz przez DVD FAb DVDFab Platinum 9.1.8.1 - dobreprogramy i nagrasz na jakąś płytę BD-RE. Czyli nagrywarka BD się przyda. ;)


A laptop z blu i HDMi nie zastapi mi przyzwoicie playera blu?

Bo doszedlem do wniosku, ze i tak mam starego kompa a jak mam becelowac na nastepny kolecek to juz kupie laptopa nowego i zalatwie dwie pieczenie na jednym ogniu.
 
Do góry