Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

KRW

New member
@KRW,dla mnie te roboty były za bardzo kolorowe.Jeszcze różowego brakowało :) Preferuję bardziej "przykurzony" i mroczniejszy klimat,jak w "Terminator Ocalenie"...a nie "ładne" i mało agresywnie wyglądające maszyny, które przypominają większego Iron Man'a, z dziurą na klatce piersiowej...:)

No dlatego mówię o kontekście tego filmu, bo jest inny niż to co nam dziś serwują. Nie przypomina Iron Mana tylko mechy z japońskich komiksów ;). To film mocno uciekający od amerykańskich wyobrażen na temat tego typu kina. Miedzy innymi dlatego mi sie podoba.

Nie mialo byc mrocznie. To nie Blade Runer. Fakt, estetycznie to bajka dla dzieci... ale o to chodziło, bo to rzecz odwołująca się do konkretnych z założenia już kiczowatych estetyk. Specyficzne rzeczy nie każdy lubi, więc głupio mówić o czymś jak o gniocie tylko dla tego, ze minęło się z naszym gustem i sie tego nie kupiło. A fabuła ... jest bardzo spoko jak na coś co opowiada o facetach siedzących w wielkich robotach i napażających jaszczury z innego wymiaru.
Oczywiście, że Pacific Rim to nie jest gniot, to jest Mega gniot, wszyscy tu krytykują Oscary, a co by było gdyby wyście wybierali najlepszy film roku, szkoda gadać:wink:

Obok Raid 2 to jest mój film roku: https://www.youtube.com/watch?v=P7C95zhu7yA

Nie ma 3D i robotów ;). Ja oglądam trochę inne rzeczy niż Wy, więc nie ma się o co spierac właściwie. Blockbusterów niemal nie trawię a PR mnie poskładało. Wiec coś musi byc w tym filmie.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Co do Terminatora to chyba pierwszy raz w życiu pokusze się o ocenę na podstawie Trailera i aktorów w obsadzie... to będzie największy gniot świata. Chodzi o Genisys. I obym się pomylił.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
@KRW,dla mnie te roboty były za bardzo kolorowe.Jeszcze różowego brakowało :) Preferuję bardziej "przykurzony" i mroczniejszy klimat,jak w "Terminator Ocalenie"...a nie "ładne" i mało agresywnie wyglądające maszyny, które przypominają większego Iron Man'a, z dziurą na klatce piersiowej...:)
Ja też. Ale... film na podstawie licencji nie ma niestety dowolnosci :-(
 

KRW

New member
btw, nie widziałem jeszcze Godzilli. Jestem bardzo ciekaw. Na dniach nadrobię.

A terminator skonczył się dla mnie na 2 :). Nie chcę sobie niszczyć wspomnień. Acz ostatnio dorzuciłem do paczki trojkę (wydanie 2 dvd) za zeta, wiec pewnie sie w koncu przełamię.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
@KRW,Fubuła i gra aktorska w PR były cieniutkie,a pisanie "takie było założenie,tak miało być" dla mnie jest bez znaczenia.Nie wgłębiam się w to i w zgodność z historią.Oceniam to co widzę...Dla mnie nowy "Godzilla"o wiele lepszy :)
 

eedviking

Banned
Dla mnie Godzilla , spokojnie może wykonać odruch psa na spacerku, względem PR , zarówno 2D i 3D , jest lepsze w Godzilli i ma swój mroczny klimacik. ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie,Transformersy pewnie również były robione z jakimiś założeniami czy historią,ale to nie usprawiedliwia tego ze poza efektami a/v to gniocik...a np. taki "Watchmen" wyszedł całkiem nieźle.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Watchmen, to nr. 1 jeżeli chodzi o przebierańców, a potem długo, długo nic, co nie oznacza, że sam Watchmen jest wyjątkowy, to dalej średniak. Podobnie jak Niezniszczalni, cała ta seria to nieporozumienie. Tak to widzę na dzień dzisiejszy, szczególnie jak odpalimy do porównania starsze (typowe) filmy akcji.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Chciałem podziękować, mojej mamie, tacie, rodzinie, która mnie wspierała, kolegom, braciakowi, bez których nie mógłbym powiedzieć:
- sram na wszelkiego rodzaju nagrody i cały ten blichtr. Prawdziwa sztuka i cnota, sama się obroni. :mrgreen: :p

tumblr_mt81psjKpW1rbispdo1_400.gif
 

KRW

New member
Jedynym filmem o superbohaterach jaki kocham jest "Niezniszczalny". Rezsta moglaby dla mnie wcale nie istniec (no, moze poza drugim Batmanem Burtona) więc mieszkam w innej galaktyce.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Żeby nie było że idę na łatwiznę i podaję tylko filmy z kategorią wiekową "R" które są bardziej dla dorosłych widzów.
"Strażnicy Galaktyki", "Mroczny Rycerz" - obydwa kat. wiekowa "PG-13" - można zrobić ekranizację komiksu w dobrym stulu ?

Armanig,serię "Niezniszczalni" trzeba traktować z przymrużeniem oka,tak jak "Comando" :) Nawet są bardziej realni,ponieważ cała ekipa kosi gości,a nie sam Arnold :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig,serię "Niezniszczalni" trzeba traktować z przymrużeniem oka,tak jak "Comando" :) Nawet są bardziej realni,ponieważ cała ekipa kosi gości,a nie sam Arnold :)

A właśnie, obejrzyj sobie teraz Commando. Tak, żeby ktoś nie zarzucił, że kierujemy się sentymentami.
Ostatnio oglądałem i jak dla mnie Arni jako samotny rozpierdzielacz wszystkiego co się rusza, wypada w ogólnym rozrachunku o wiele lepiej jak Niezniszczalni. Do tego świetna muzyka, czyli coś, czego dzisiaj praktycznie nie ma. Luknij z ciekawości, no chyba, że mi tylko brakuje klimatu z tamtych lat ;)
 

KRW

New member
Ja mialem na mysli tego Niezniszczalnego z 2000 roku. Z Jacksonem i Willisem.

ps. Comando genialny, tak samo jak filmy z Sylem z tamtego okresu.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Oglądałem "Komando" ze 2 lata temu.Fajny klimacik :)

Jednak chyba ja jestem większym fanem.Widziałeś chociaż "Niezniszczalnych 3" ,"Kula w Łeb" i inne produkcje ze starymi wyjadaczami...stylizowane na lata 80' i 90',gdzie na końcu filmu jest walka charakterystyczna dla filmów z tego przedziału czasowego ? :)
Czekasz na nowego Rambo ? Czwórka była niezła :) Wiadomo,to nie to co złote lata 80-te,jednak dalej im kibicuję :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dla mnie Godzilla , spokojnie może wykonać odruch psa na spacerku, względem PR , zarówno 2D i 3D , jest lepsze w Godzilli i ma swój mroczny klimacik. ;)
Godzilli nie widziałem, więc nie umiem porównać, ale jeśli 3d jest lepsze, niż w PR to musi być ideał.

Niedługo się przekonam.

Co do srania na wszelkie nagrody to uważam, że generalizowanie w jakiej by nie było dziedzinie... ogranicza. Ale jak Ci z tym latwiej żyć :) a w tym konkretnym przypadku wystarczy przecież rozróżnić uznanie od poklasku.

Co do zdania, że prawdziwa sztuka i tak sama się obroni - tu się zgadzam. Chociaż nie zapominajmy o wsparciu, promocji i odrobinie szczęścia. A w tym nominacja do Oskara też pomaga. Ja np. o Bagińskim pierwszy raz usłyszałem właśnie dzięki temu.

Pozdrawiam.
 
Do góry