Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Son of a gun - da się obejrzeć( bardziej jako obyczajowy niż sensacja). Podsumowując, gorsze filmy były z gatunku. ...

Son of a Gun (2014) - IMDb zaliczony.
Ogólnie wyszło średnio.Taki dramat/kryminał na raz...Plus za niezłą muzykę.
Trailer jak ktoś nie widział :
https://www.youtube.com/watch?v=ASN4IU0b5yw

aaa, nie rób mi krzywdy, błagam , nie łam palców,no nie lubię takiego skomlenia"... :D

Lepiej wsadzić do zamrażarki... :D

W Watchu nie było dobrej roli. Film spoko ale aktorsko bez rewelacji. Co do Batmana to oczywiście Joker Ledger. Nawet lepiej, niż Stark. Chociaż ciężko porównać 1 film do 4. Ciężko tak długo utrzymać formę.

Patrick Wilson i Jeffrey Dean Morgan to dobrzy aktorzy,ale masz rację,w "Watchmen" nie pokazali niczego nadzwyczajnego...Jednak w "Mroczny rycerz powstaje" Tom Hardy i Christian Bale zagrali nieźle ;-)

Oraz polsko brzmiący wyraz na literę "k". :mrgreen:

Ostatnio w zagranicznych filmach coraz więcej polskiego akcentu...;-)

Gra również ładna szwedka, Alicia Vikander.

Może być ale nos i piersi do poprawy :razz:

Koledzy chciałbym Was zaprosić do dyskusji na temat filmu Grawitacja. Mam dwa pytanka:
1. w skali od 1 do 10 ile byście dali punktów temu filmowi ?
2. jakby od Was zależało, czy dalibyście 7 Oskarów dla tej produkcji?
Pozdrawiam.

Mówią że najlepsze efekty specjalne to takie których nie widać.Polecam "Hugo i jego wynalazek",który zdobył Oskara za najlepsze efekty :wink:
Co do Oskara za dźwięk w "Grawitacji" - zawsze myślałem że w kosmosie dźwięk brzmi inaczej niż to ukazano w filmie...:wink:
Dla mnie ta produkcja to taki średniak z plusem,z przymrużeniem oka na trochę absurdalnych scen...

Tutaj coś nowego z Samuelem Jacksonem,jednak mam mieszane odczucia...

[youtube]DO9gYNdoNzw[/youtube]
 

Caparzo

New member
Bez reklam
ło matko, Samuel tak samo gra w filmach kina klasy B jak większość starych wyjadaczy, kasa się kończy ?

takie samo dziadostwo jak świat płomieniach i ten drugi taki sam o innym tytule
poza tym już raz porwali air force one, potrzebny kolejny film o tym ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hurt locker ci się podobał czy szeregowiec ??

to że dwa czy tam więcej lat temu wygrał czarno biały film muzyczny nie znaczy że mam go oglądąc.

Odnośnie Hurt Locker to nie wiem czy wiecie w tym czasie również oskary zdobywał avatar i zdobył ich kilka, a w USA głośno było właśnie o tym że Hurt Locker tylko dlatego dostał trzy Oscary żeby Cameronowi zrobić na złość bo reżyserem tego filmu jest była jego żona Biegelow czy jakoś tak tej Pani się nazywało i wszyscy się zdziwili że za najlepszy film, scenariusz jak i za najlepszego reżysera uznano ją i jej film. Mówiono że chcieli troszkę utrzeć Cameronowi nosa ... Podobno głośno on i ludzie z zaplecza tego filmu mówili że zdobędą wszystko co jest możliwe :) A Avatar zdobył chyba tez trzy tylko w słabszych "konkurencjach" i budżet ponad 250 mln $ Ale jak było to tylko oni wiedzą...


Dzięki wszystkim za opinie Grawitacji... chciałem zobaczyć jak Wy oceniacie ten film, bo pomyślałem sobie że może ja jakoś źle do niego podszedłem...


Hugo i jego wynalazek fajny film również polecam - widzisz Piramida troszkę się zgadzamy w filmach :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacząłbym od tego, że Grawitacja to nie film popularnonaukowy. Bez jaj.
W tych kategoriach film byłby spalony, ale chyba nie o to chodziło.
Końcówka najgorsza, ale Panowie, ten film to MUZYKA! Genialna, bez niej byłoby średnio, a było całkiem całkiem. Dla mnie ok.
Bez odbioru ;)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
"Crimson Peak" (całkiem niezła obsada) - zaraz po "Prometeusz 2" to najbardziej oczekiwany horror...

Młoda kobieta (Wasikowska) traci głowę dla charyzmatycznego zalotnika (Hiddleston), który zabiera ją do swojego rodzinnego domu. Na miejscu bohaterkę witają zazdrosna siostra ukochanego (Chastain) oraz szafa skrywająca mnóstwo trupów...

66625.6.jpg

66627.6.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida napisałeś tak nagle o Prometeuszu 2, że pomyślałem sobie że przesunęli premierę na ten rok, ale niestety marzec 2016 rok..
 

KRW

New member
Crimson Peak wygląda znakomicie. Na pewno się wybiorę, bo w ostatnich latach, prócz filmów Wana mało fajnej grozy trafia do naszych kin. Ale przyznam też szczerze że nie jestem fanem horrów Del toro (a jestem ogólnie fanem horroru). tzn oglądam wszystko co stworzy i lubię jego podejscie do wizualnej warstwy horroru, ale dopiero PR był strzałem w 10 i pierwszym arcydziełem. Chyba chciałbym żeby sie troche innym kinem teraz zajął, bo sie zaszufladkował a wyglada na to ze ma inne talenty.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja ostatnio zaliczyłem "Prawnik z Lincolna"
Prawnik z Lincolna (2011) - Filmweb
Osobiście bardzo lubię ten gatunek, a film bardzo przyzwoity.
Akurat ten film widziałem już jakiś czas temu i też oceniam go powyżej średniej.
Dla kontrastu dopiero wczoraj obejrzałem "Uprowadzona 2" :)
Potwierdzam powszechne opinie. Oj, słabiutko. Film ma sporo niedoróbek i dziur. Jest przewidywalny, czasem nudny aż do bólu, a słabe sceny pościgów, obowiązkowe kartony czy stragany z warzywami, w które wpadają ludzi i samochody oraz wyjeżdzające w górę samochody, gdzie platforma podjazdowa ukryta jest za oczywiście "przypadkowo" zaparkowanym samochodem dziś wg mnie nie powinna mieć już miejsca. Trąci mi to prymitywnymi rozwiązaniami kinematografii efekciarskiej (nie mylić "efektownej") sprzed 30-stu lat. Czyżby nie zmieścili się w budżecie i zabrakło na kilka dodatkowych scen oraz by je dopracować? Jedynkę oceniam dużo wyżej, a ponoć trójka jeszcze gorsza...
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
@KRW - masz rację,Wan w ostatnich latach robi najlepsze horrory (Obecność,Naznaczony).Nie rozumiem tylko co masz na myśli pisząc " arcydzieło PR" Del Toro.Jeżeli chodzi Ci o "Pacific Rim" to jest cukierkowa papka,która posiada jedynie dobrą ścieżkę dźwiękową i trochę efektów CGI :)

@Krzysztofadio - mi również te "przypadkowe" zbiegi okoliczności rzucają się coraz bardziej w oczy.Obniżam wtedy ocenę filmu...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla kontrastu dopiero wczoraj obejrzałem "Uprowadzona 2" :)
Potwierdzam powszechne opinie. Oj, słabiutko. Film ma sporo niedoróbek i dziur. Jest przewidywalny, czasem nudny aż do bólu, a słabe sceny pościgów, obowiązkowe kartony czy stragany z warzywami, w które wpadają ludzi i samochody oraz wyjeżdzające w górę samochody, gdzie platforma podjazdowa ukryta jest za oczywiście "przypadkowo" zaparkowanym samochodem dziś wg mnie nie powinna mieć już miejsca.

Zgadza się, dziś z perspektywy czasu jeszcze gorszej oceniam ten film. Mam dokładnie takie same odczucia, a szkoda bo pierwsza część była całkiem ciekawa.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1044816-post1696.html
 

KRW

New member
@KRW - masz rację,Wan w ostatnich latach robi najlepsze horrory (Obecność,Naznaczony).Nie rozumiem tylko co masz na myśli pisząc " arcydzieło PR" Del Toro.Jeżeli chodzi Ci o "Pacific Rim" to jest cukierkowa papka,która posiada jedynie dobrą ścieżkę dźwiękową i trochę efektów CGI :)

@Krzysztofadio - mi również te "przypadkowe" zbiegi okoliczności rzucają się coraz bardziej w oczy.Obniżam wtedy ocenę filmu...


Dla mnie to najlepszy blockbuster ostatnich lat i jedyne arcydzieło jakie wyszło spod jego ręki - a nieznoszę większości współczesnych blockbusterów. Znakomite i skuteczne przedłużenie stricte azjatyckich gatunków - wielkie roboty, filmy o potworach typu godzilla. Zauważ ze ten film największe pieniądze w Azji zarobił a to dlatego że jest scisle zwiazany z ich popem :). To w gruncie rzeczy wybranie tego co jadalne z japońskich kreskówek o wielkich robotach, i przerobienie tego na coś co da się oglądać i nie szczelic sobie przy tym w łeb z zażenowania. Co więcej, ja to ogladalem z wielką przyjemnością, czułem się jakby film trwał 15 minut. Nie znam sie na współczesnych efektach, więc od tej strony nie mogę filmu ocenić, ale klimatem i postaciami - które są o dziwo napisane, co jest rzadkością w takich filmach - takie Transformey zjada na śniadanie. Nie zamierzam tego filmu szczególnie bronić bo każdemu się co innego podoba, ale Del Toro ogólnie jest cukierkowy, więc to nie jest argument.

Po seansie PR tak się podjarałem tematyką, że postanowiłem ją bardziej zgłębić i kupiłem sobie wszystkie tomy mangi Gundam wing jakie u nas wyszły ( a stary chłop jestem), ale jeszcze nie odważyłem się ich przeczytać ;).

Muszę sobie koniecznie kupić ten film. Kusi mnie ta edycja z dioramą, ale jest przydroga. Za to mogę mieć kilka rzadszych filmów, a PR wydadzą jeszcze wiele razy.

914R6F7bihL._SL1500_.jpg
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
PR jak już pisałem kilka razy to NAJLEPSZE 3d 2014. I pomyśleć, że dodane w postprodukcji :) obraz nawet w ciemnych scenach nie gubi głębi, ani szczegółów. Do tego proporcje natywne 1:78. Super kolory. Zero artefaktów. Audio referencyjne. Techniczny majstersztyk.

Fabuły nie oceniam, bo wiem, że się mało komu podoba. A dla mnie miło spędzony czas. Bez mega zachwytu ale na pewno nie gniot. Super dysk demo dla naszych KD.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Oczywiście, że Pacific Rim to nie jest gniot, to jest Mega gniot, wszyscy tu krytykują Oscary, a co by było gdyby wyście wybierali najlepszy film roku, szkoda gadać;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
@KRW,dla mnie te roboty były za bardzo kolorowe.Jeszcze różowego brakowało :) Preferuję bardziej "przykurzony" i mroczniejszy klimat,jak w "Terminator Ocalenie"...a nie "ładne" i mało agresywnie wyglądające maszyny, które przypominają większego Iron Man'a, z dziurą na klatce piersiowej...:)
 
Do góry