Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
300 tez oczekuję z napieciem, oprócz Kontakt i Bliskie Spotkania, uwielbiam WYSPA. Dopracowane kadry, przemyslana kolorystyka, klimacik tez niczego sobie ;)
 

kini0

New member
Bez reklam
Grawitacja może być dobra...
- ja ostatnio po raz kolejny oglądałem "Imperium Słońca"... klasyka absolutna. Pamiętam jak z klasą w SP na tym filmie byłem... słodkie lata 80' ;)

Nick na Filmweb - kini0
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klasyka? Nie widzialem tego filmu (albo nie pamietam), hmm. Duzo stracilem? Wydawalo mi sie ze widzialem chyba wszystkie juz filmy. Rozumiem ze warto nadrobic?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Pisaliśmy o filmach masakrujących nasze KD, a ja mam coś przeciwnego ;P

Ostatnio zawiodłem się na nowym Conanie (oglądałem w 2D na HBO lub C+; ktoś widział 3D na BD?). Niby fajna scenografia, niby kilka widoczków fajnych, ale:
- film nie wciąga (o tym nie będę się rozpisywał - jest cała masa recenzji w sieci),
- film nie gra (żadnych chwil wow na głośnikach),
- w filmie mało jest efektów specjalnych; oczywiście świat wygenerowany jest ok, ale nie ma np. żadnych "potworów" (jest jeden, mało widoczny bo tylko macki wystają z wody) co w filmach o Conanie i ogólnie fantasy powinno być normą.

Zatem jako film oceniam 4(5?)/10 (za świat fantasy, bo lubię takie klimaty),
Jako film do pokazywania możliwości Home Theatre 2/10.
Żadnego wow.


A w środę na TVP HD będzie Bitwa Warszawska 1920 w wersji 3D. Wikipedia podaje, że kręcono kamerami Fusion (Avatar, Życie Pi). Zobaczymy :) Oczywiście kablówka to nie to co Blu-Ray, ale jak to mówią "darowanemu koniowi...." (no może nie do końća darowanemu - abonament się płaci).
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A wczoraj obejrzałem Żelazną Damę (o Margaret Thatcher). Powiem tak:

- udźwiękowienie filmu to I liga. wiele blockbusterów z efektami, wybuchami, itd wymięka. Warunek: oglądanie bez ulepszaczy. Polecam.
- gra Meryl Streep to majsterstyk.

Ja uwielbiam filmy napakowane efektami, fantasy, sci-fi, itd, ale ten film mnie pozamiatał wczoraj :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Skoro mowa o filmach z drugiego końca zaskoczenia, czyli tego z rodzaju WTF i czemu ja to wciąż oglądam ;) to też mam propozycję, Olimp w ogniu...
- obraz - może być
- dźwięk - nawet niezły, wszystko wyraźne, nawet tyle czasem dadzą sporo czadu, zwłaszcza w akcjach z helikopterami
- fabuła - WTF? :) w skrócie: jeden super paker men, dużo kul, bum bum i ratujemy amerykę i prezydenta

I pomyśleć że trailer wcale nie zanosił takiej katastrofy, a do tego znani aktorzy, w tym nawet Morgan Freeman(!).
Serio, myślałem że takie filmy skończyły się razem z Arnoldem, Stalone etc. A tu taka niespodzianka :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wielki Gatsby obejrzany (wersja 1080p).
Na plus bardzo dobra charakteryzacja,kostiumy oraz scenografia.
Kamery Red Epic dawały radę,tylko trochę przesadzili z nasyceniem kolorów aby wszystko wydawało się piękniejsze...
W sumie średni film,było parę dobrych scen,jednak często wiało nudą,nie wzbudził we mnie jakiś większych emocji...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pijesz do tego że to nie oryginał ale nie będę kupował wszystkiego jak leci.....:fool:
Swoją drogą znudziły mi się już porównania filmu zajmującego 10-15 giga do wersji 1:1 około 30-40 giga bo nie ma aż takiej wielkiej różnicy.

Jak sobie kupię za 2-3 lata telewizor 4k i będzie już sporo filmów 4k dostępnych w różny sposób wtedy powiem znowu WOW u siebie w domu.
Dodatkowo jak ceny kamer 4k spadną kupię sobie taką aby nagrywać własne filmy.....

Jak widać 4k nie śpi i już kombinują (jak nie otworzyli) wypożyczalni filmów 4k.Przeczytajcie sobieOdtwarzacz 4K od Sony debiutuje na rynku - Twój Vortal Technologiczny - FrazPC.pl
Pewnie niedługo w sieci pojawią się piraty które będzie można odtwarzać z kompa na telewizorze 4k
Zanim wymyślą (o ile w ogóle wymyślą) odtwarzacz stacjonarny który jest następcą bluray i nośniki w postaci płyt 4k trochę jeszcze minie.
Zawsze można kupić odtwarzacz bluray Sony BDP-S790 lub pewnie teraz i inne skalujące do 4k ale to nie prawdziwe 4k.

Swoją drogą o co chodzi z tymi filmami dołączonymi do zestawu powyżej ?
Z tego co zrozumiałem zostały nagrane w 4k a potem zeskanowano je do 2k aby zmieściły się na płytę i wyglądały jak najlepiej na telewizorze 4k Sony confirms 10 "Mastered in 4K" Blu-ray launch titles | whathifi.com

Znalazłem jeszcze coś takiego IMDb: 4K Movie Release - a list by alessandro-minelli
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Piramida, mnie chodziło o film z 1974 z Redfordem, a nie o Twoje piracenie, które przypadkiem wyszło na jaw. :hihi:

Z tego co zrozumiałem zostały nagrane w 4k a potem zeskanowano je do 2k aby zmieściły się na płytę i wyglądały jak najlepiej na telewizorze 4k
Nagrane w 4K jeśli zapis był cyfrowy i później przekonwertowane do 2K (po masteringu), zeskanowane z rozdzielczością 4K jeśli zapis oryginału był na taśmie filmowej (dla taśmy filmowej nie definiuje się rozdzielczości jako 2K czy 4K). O tych filmach "Mastered in 4K" była już tu mowa. Niektóre rzeczywiście wyglądają trochę lepiej na wyświetlaczach 2K.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ściąganie z serwisów hostingowych na własny użytek i usunięcie po 24 godzinach nie jest karane a nazywaj to jak chcesz :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra tam, ale mowisz ze Gatsby nie zachwycil? Kurcze mam spore oczekiwania co do tego filmu, do tego Leonardo ktory dla mnie jest jednym z najlepszych aktorow mlodego, czy tez sredniego pokolenia, dla mnie taka mieszanka to murowany hit. Nigdy nie czytam recenzji przed obejrzeniem, ale troche mnie zasmuciles ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Bylem w kinie na gatsbim w kinie czytalem wczesniej ksiazke i o ile film jakos strasznie mnie nie zachwycil to uwazam ze muzyka jest naprawde swietna....
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się Hardy,Di Caprio,Bale i Fassbender to najlepsi aktorzy którzy nie dobili jeszcze do 40-tki (Gostling mnie ostatnio rozczarowuje).
Co będę Ci opowiadał o filmie,każdy ma inne odczucia.Jednak niektóre dialogi są po prostu dziecinne - jak kłótnia o kobietę.
Muzyka bardzo dobra....
Na pewno trochę jednak zapada w pamięć :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A tak odbiegając od Waszej dyskusji, oglądał już ktoś "Elizjum"? Nawet na jakimś Divix. Ciekawe czy będzie dobry, czy znowu wybrali najlepsze efekty w zwiastunie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez czekam na ten film, zapowiada sie cudnie, obsada tez pierwsza klasa.
Efekty efektami, ale tam klimat (mam nadzieje) bedzie górą.
 
Do góry