Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie lubię wypożyczać bo napisy w filmie są na środku ekranu,laser głośno chodzi,trzeba długo czekać aż włączy się film,po za tym nie wiadomo kto dotykał wcześniej pudełka a jestem podatny na różne choroby.Oczywiście żartuję :)

Właśnie znalazłem coś ciekawego

Cytat

"W ofercie Sony pojawi się zupełnie nowa usługa – super-premium VOD. Prace nad jej uruchomieniem trwają od kilku miesięcy, a rynkiem testowym jest Korea Południowa. Subskrybenci super-premium VOD otrzymają możliwość zakupu „wirtualnego biletu kinowego”, który da im dostęp do największych filmowych hitów jeszcze w czasie ich emisji w kinach.
O ile dla producentów super-premium VOD może się okazać strzałem w dziesiątkę, o tyle dla właścicieli kinowych sieci będzie spełnieniem najgorszych koszmarów. Dotychczas korzystali oni z przywileju tzw. 90-dniowego okna. Oznaczało to, że dany film mógł pojawić się w cyfrowej i sklepowej dystrybucji dopiero po 90 dniach od jego kinowej premiery. Wprowadzając nowy model dystrybucji, Sony ewidentnie chce zerwać z tą zasadą. Kinowe lobby zrobi natomiast wszystko, aby przeszkodzić Japończykom w ich planach."
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kina powinny zostac, dzialac dobrze i tego im zycze. Tu juz nie chodzi o sam film, ale o wyjscie z rodzina, znajomymi. Jest to przybytek ktory laczy ludzi. Cyfryzacja w przypadku filmow to zabiera, a na wieksza skale, skutecznie moze dobic. Chcialbym miec mozliwosc wypozyczania w dniu premiery kinowej, ale nie doprowadzajac przy tym do upadku tradycyjnego kina, tylko jak to pogodzic? Pokusa wypozyczenia moze byc silniejsza.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Elizjum dostało noty z przedziału 6-6,5/10... ja sam już nie wiem jakie są nasze oczekiwania a jak potem wychodzą te filmy :/

jurass - Niezniszczalni to przy Olimp w ogniu perełka! ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przejmujesz sie tymi notami? Ja nigdy ich nie biore pod uwage, znam filmy ktore dostaly mocno srednie noty, a mi sie bardzo podobaly.
Pulp Fiction tez poczatkowo zostalo skrytykowane, a jest to juz kultowy film.
Recenzje omijam szerokim lukiem, ew. po filmie, nigdy przed. Moze czasem pobierznie przelece kilka zdan, ale jak zaczyna sie krytykowanie, to przestaje czytac i czekam na swoja ocene.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie lubię wypożyczać bo napisy w filmie są na środku ekranu,laser głośno chodzi,trzeba długo czekać aż włączy się film,po za tym nie wiadomo kto dotykał wcześniej pudełka a jestem podatny na różne choroby.Oczywiście żartuję :)

Nawet się domyslam przez jakie filmy najczęściej łapiesz te choroby:grin:
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ani krzty się nie przejmuję, StarTrek nowy też jest dziwacznie oceniony a dla mnie perełka.
Tyle że Olimp w ogniu niezły trailer, a film lipa, patrzę oceny, a tam ocena 6,5/10... ja się pytam, gdzie logika? :)
Ale w Elizjum ja wierzę, choćby dlatego że to od twórców Dystrykt 9 :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze jestem pod wrażeniem efektów w tak mało znanej produkcji.
Sobaczcie sami Battlestar Galactica Blood and Chrome trailer (Evanescence- Bring Me to Life) - YouTube

Licze ze tak beda wygladaly gry na PS5, takie moje male marzenie i oczekiwania co do postepu.
Zawsze powtarzalem, ze PS4 nie wniesie zadnej rewolucji, a jedynie nadgoni obecne dobre PC, ale ta ostateczna animacja, gdzie juz bedzie sie liczyc w zasadzie sam pomysl, a nie ograniczenia, nastapi wlasnie w momencie pojawienia sie PS5.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
PS4 wniesie tylko coś nowego w kręgu konsol.Nie będzie to żadna rewelacja dla kogoś kto ma dobrego kompa.Wystarczy pooglądać gameplay`e z targów E3 2013.
Grafika siedząca w PS4 będzie wydajnościowo porównywalna z karta wartości 600-800 zł a na kompa już dzisiaj są dostępne karty za 4 koła.
Po za tym z tego co czytałem PS4 ma obsługiwać rozdzielczość 4k ale tylko dla filmów,dla gier niestety nie.
Na PC już od dłuższego czasu możemy siekać w 4k.Na razie w max 30 klatek na sek ponieważ kabel hdmi 1.4 ogranicza rozdzielczość 4k do takiej liczby.
Niedługo ma to się zmienić wraz z wejściem hdmi 2.0 gdzie podobno w 4k będzie można osiągnąć nawet 120kl/s.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To samo co z przejściem z DVD na BD ;P Ja na szczęście nie kolekcjonuję filmów i gier :)

Tyle ze na playerze BD odpalisz filmy DVD, wiec niejako stara kolekcja ma sens.
Ja kolekcjonuje filmy, natomiast gry "same" sie zebraly, ale nic mnie tak nie boli w tej kolekcji jak ultraszybka strata wartosci, kupujesz gre za 200zl (tak wiem, koszmar, ale jak wychodzila nowa Fifa czy GTA, nie bylo zmiluj, odzywa sie we mnie dzieciak i gra musi byc na juz), nastepnie chcesz wymienic na gieldzie po stosunkowo krotkim czasie i slyszysz ze w rozliczeniu nie policza Ci wiecej jak 30zl, patrzysz na allegro, moze tak latwiej bedzie sprzedac, a tam podobnie, zalew tanich uzywek. Kiedys zebralem kupe fajnych tutulow, COD, BF, Fife 12, Uncharted, NFS, Tenis itp. wszystkie przedostatnie pozycje na rynku, kazda z nich to spory wydatek przy zakupie, a na gieldzie slyszysz ze moga wymienic na jedna nowosc jak im dasz caly zestaw gier. Trzymasz ta siatke w rece pelna gier i sie zastanawiasz komu dac w pysk. W pewnym momencie powiedzialem basta, juz lepiej niech sie kurza w domu.
Z filmami jest o tyle lepiej, ze mozna kupic fajne pozycje juz za 50zl, nie ma takiego placzu.
Kiedys czlowiek zbieral puszki po piwie (pamietacie?), nie dosc ze bylo tanio, to i pozytecznie, a dzis? ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kiedys czlowiek zbieral puszki po piwie (pamietacie?), nie dosc ze bylo tanio, to i pozytecznie, a dzis? ;)

Pamiętam:) Miałem ładnie na segmencie wystawione. Kurcze, człowiek w śmietniku grzebał i łyzką się puszki prostowało. Ale odjazd. A wyobrażasz sobie sytuację jak do mnie przyjeżdża rodzina z niemiec po dobrych latach nieobecności i widzą tą kolekcję?:) Nie zapomnę wyrazu ich twarzy. To tak jakby w tamtym okresie zbierać puszki po konserwach. U nich to normalka, tak jak u nas teraz.

To samo co z przejściem z DVD na BD ;P Ja na szczęście nie kolekcjonuję filmów i gier :)

Ale przecież na BD też śmigają filmy DVD i Divix?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Teraz może to normalka, bo do odtwarzaczy ładują dwa lasery, ale na początku BD był tylko niebieski laser i DVD nie miało prawa odpalic. Dzis robia już bardziej uniwersalne odtwarzacze.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Odpaliłem sobie właśnie Pamięć Absolutną Mastered in 4K i nie widzę jakiejś szczególnej różnicy w porównaniu do zwykłej wersji na bluray.Nie ma co się w to bawić.
Trzeba czekać aż 4k się rozkręci i zbierać kasę na nowy telewizor.
 
Do góry