Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Było już o tym ale oglądałeś jak to jest pod względem jakości dźwięku? Czy masz na myśli fakt, że wyautowali atmos,, ale to tez nie dystrybutor nasz tylko Ci na górze. Przynajmniej tak było w przypadku Doktora S z DTS HD MA na DTS HD HR i nasz dystrybutor nie miał na to wpływu ale dźwiękowo film naprawdę daje na spokojnie radę.. więc może i w tym wypadku będzie ok.. trzeba obejrzeć. Chyba że w przypadku Przełęczy było inaczej ale to bardzo małe jest prawdopodobieństwo bo my zamawiamy to odgórnie i na nasz region jest taka kopia jaka jest i Nasi nie mają na to wpływu.. Np w przypadku Doktora S nie tylko u nas była informacja, że ma być w DTS HD MA, a na bodajże 2 tygodnie przed premierą okazało się że na nasz region będzie obcinka..
Wiesz Kolego, nie wiem na czym to wszystko polega, ale w przypadku „Przełeczy…”, to nawet nie jest regionalizacja. Widziałem dwa wydania; jedno, angielsko-polskie, czyli, jakby nie patrzeć, wyłącznie na nasz rynek, oraz angielsko-hiszpańskie. I to jest z Atmosem i takie mam. A jak wygląda to na inne kraje? Nie wiem. Ale tak czy inaczej, już je sobie spolszczyłem. Teraz wyciągnę polskiego lektora z naszego wydania, i będzie komplet. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz robię "coś, z niczego”. Więc na pohybel oszołomom, kimkolwiek byli, że tak nas traktują.
A co do dźwięku, to sam rozumiesz, to film wojenny i jest trochę „ognia”. Więc Atmos, byłby jak najbardziej wskazany. Np. przelatujące nad głową pociski z pancernika, ostrzeliwującego płaskowyż. Zresztą, sami oglądaliście, to wiecie.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie przeszkadzaj ! Ogladam Tabu ;)

Ok,znikam :grin:
giphy.gif
 

enocyl

Banned
A grosze to ile ?? Na priv mi napisz .. A ta jedynka to i tak mało do Netflisia .. ja mam więcej w zasadzie dużo więcej jak ta przysłowiowa jedynka ale co z tego skoro to skacze.. i nie da się nic poważniejszego oglądać na takim łączu.. tyle że mam limit ale ja i tego nie wykorzystuje :) bo nie ściągam filmów..

Zapomniałem napisać przy mojej ocenie Doktorka S.. o mega ważnej rzeczy dla mnie :) że co jakiś czas przy pewnych scenach obraz jest na cały ekran :eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:

Bubcio ja wiem że to różnie tam może być z tym netem.. :) ale mam Kolegę co jeździ dużo po świecie i po różnych "dziurach" i jak mówi to naprawdę jest zdziwiony gdzie ten internet czasem jest.. może nie ma szału ale daje się korzystać :)
Za to dostaje co jakiś czas od niego filmy nagrane w 4k z tych jego podróży i całkiem fajnie się to ogląda..
Po co na priv. To żadna tajemnica. Debacom oferuje takie łącza za 59 zł/msc. Światłowód pociągnięty bezpośrednio ze słupa do domu :)
 
Ostatnia edycja:

raf7705

Banned
Po co na priv. To żadna tajemnica. Debacom oferuje takie łącza za 59 zł/msc. Światłowód pociągnięty bezpośrednio ze słupa do domu :)
Co prawda 1000 Mbit/sek, to nie jest 1 Gbit/sek ale kosmos i tak.
U mnie Netflix używa 25 Mbit/sek przy FHD i chyba 37 Mbit/sek przy UHD.
I działa bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Co prawda 1000 Mbit/sek, to nie jest 1 Gbit/sek ale kosmos i tak.
U mnie Netflix używa 25 Mbit/sek przy FHD i chyba 37 Mbit/sek przy UHD.
I działa bardzo dobrze.
1024 Mb/s, ale marketingowo to 1000 Mb/s :D Realnie jest około 500 - 700 Mb/s. Chociaż tu przeważnie źródło wymięka pierwsze. Ostatnio pobierałem Far Cry Primal na uPlay w jakieś 5 minut. Gra ma 20 GB. Podsumowując mieszkanie w domu nie wyklucza szybkiego internetu ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Chodzi Ci o to,o czym zagaiłem w swoim poprzednim poście ? :wink:
Jeśli tak,to jeszcze nie otworzyłem,ale pudełko trochę prześwituje i na pierwszy rzut oka trochę to blade/wyprane z kolorów (screeny) :wink:
 

raf7705

Banned
1024 Mb/s, ale marketingowo to 1000 Mb/s :D Realnie jest około 500 - 700 Mb/s. Chociaż tu przeważnie źródło wymięka pierwsze. Ostatnio pobierałem Far Cry Primal na uPlay w jakieś 5 minut. Gra ma 20 GB. Podsumowując mieszkanie w domu nie wyklucza szybkiego internetu ;)
Pozazdrościć tylko. UK to jest wiocha pod tym względem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek pisał "Tabu", a ja pomyślałem o tym z Małaszyńskim z Tvn'u.
Nie wiem dlaczego, ale mylą mi się te seriale.
Tabu nie widziałem, nie oceniam. A tego drugiego nawet nie kometuje ;)

Tak sobie też pomyslałem KOlego :)

Lolek
Chyba źle zrozumiałeś wpis kolegi. Jego net jeżeli tylko ma to gwarantowane 1gb pozwoliłby Ci buforować kilka filmów w 4k na netfliksie na raz:)

Ze Strange'a najfajniejsze sceny to ucieczka w mieście, zaginanie, obracanie budynków i następna scena to Strange cofający czas na końcu filmu.

Źle przeczytałem oczywiście masz rację ..:) tylko zazdrościć jeśli ma takie łącze- a ma, skoro tak Kolega napisał.. U mnie za "standardową jedynkę" chcą więcej jak u Kolegi za tak szybkie łącze .. dlatego powiedziałem im żeby się...u mnie na światłowód marne szanse z tymi sąsiadami ...
W pracy mam 25 tkę i przy ściąganiu 4k słabo.. więc trzeba mieć ze dwa razy tyle - tak myślę żeby było komfortowo..
Enocy nie wyklucza - pod warunkiem że ma się sąsiadów, którzy złożą się na światłowód, chyba że ktoś ma chęć i sam za to wszystko zapłaci - ja dziękuję i postoję sam nie będę płacił, a tym bardziej jeśli niczego nie ściągam..


Tabu - zobaczymy jak będzie za tydzień ... oby się rozkręciło.. Tomek jak dla mnie całkiem fajnie.. ja lubię jego mimikę i sposób jego gry aktorskiej..
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Za podłączenie płaciłem 1 zł. Wiem tylko, że Debacom dostał z UE kilkadziesiąt milionów złotych na rozwój sieci światłowodowej. Sam mieszkam w ~200 tys. mieście, ale okoliczne wsie w większości też mają łącze światłowodowe do samego domu pociągnięte. Podejrzewam, że gdyby nie dofinansowanie to dalej bym się męczył na neostradzie 20 Mb/s, która wyciągała w porywach 12 Mb/s... Teraz mam kilkadziesiąt razy szybsze łącze za mniejsze pieniądze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz Kolego, nie wiem na czym to wszystko polega, ale w przypadku „Przełeczy…”, to nawet nie jest regionalizacja. Widziałem dwa wydania; jedno, angielsko-polskie, czyli, jakby nie patrzeć, wyłącznie na nasz rynek, oraz angielsko-hiszpańskie. I to jest z Atmosem i takie mam. A jak wygląda to na inne kraje? Nie wiem. Ale tak czy inaczej, już je sobie spolszczyłem. Teraz wyciągnę polskiego lektora z naszego wydania, i będzie komplet. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz robię "coś, z niczego”. Więc na pohybel oszołomom, kimkolwiek byli, że tak nas traktują.
A co do dźwięku, to sam rozumiesz, to film wojenny i jest trochę „ognia”. Więc Atmos, byłby jak najbardziej wskazany. Np. przelatujące nad głową pociski z pancernika, ostrzeliwującego płaskowyż. Zresztą, sami oglądaliście, to wiecie.

Powiem Ci tak Kolego, że tak nas USA traktuje na ile jesteśmy dla nich odpowiednim rynkiem (partnerem) jeśli chodzi o sprzedaż.. BR .. jeśli w Czechach czy na Węgrzech w Państwach 3-4 krotnie mniejszych sprzedaje się więcej filmów niż u nas w 38 mln Państwie to o czym tu rozmawiać.. jakie mamy podstawy (nasi dystrybutorzy, żeby coś mogli ugrać) Mało tego Ci którzy tym biznesem się zajmują mówią że lepiej nie będzie bo u nas coraz więcej ludzi ściąga filmy... już w metrze nawet od dzieciaków 12-14 letnich słyszy się jak filmy ściągają.. Wiesz żeby każdy ściągający na 10 takich filmów kupił 2 w sklepie w RP to byłoby dobrze .. a jest jak jest..

Ps . Oczywiście ie mówię o takich sytuacjach gdzie nasz dystrybutor świadomie tylko dany film daje na DVD.. pomimo że może również dać go na BR ale uważa że mu się nie sprzeda i tylko jest na dvd.. to jest karygodne i zawsze takiego dystrybutora tępię. i już dwa razy z jednym takich dystrybutorów rozmawiałem i mówiłem co o tym myślę.

Ps 2 natomiast co do filmu Przełęcz ocalonych w wydaniu na RP to jutro może uda mi się odebrać to jak dałbym radę obejrzeć to dam znać jak to wygląda..
 
Ostatnia edycja:

malin1976

Member
No ja tych idiotów nie rozumiem . Brak wydań blu ray takich tytułów jak : Zniewolony , Pokój , Pogorzelisko , Dzikie historie , nie mówiąc już o wydaniach starszych filmów . Dno totalne . A już najbardziej śmieszą mnie te wydania dvd w kartonach jako książka nadających się jedynie do pieca na rozpałkę .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niech sobie będą i takie ale niech będą tańsze.. a ie mogą być bo to kosztuje ich więcej podobno niż w zwykłym pudełku - więc nie bardzo rozumiem po co to robić.. każdy w necie sobie poczyta o filmie.. i potem są kwiatki w Empiku Przełęcz ocalonych na dvd 49 zl, a na BR w innych marketach jak ktoś sobie wcześniej zamówił to 62 czy 64 zł wychodziło..
 

malin1976

Member
Ja czekam na empikowy blu ray Przełęczy ocalonych za 57 zł w jakiejś tam promocji na dzień chłopaka chyba . Tylko czemu oni to sprzedają dopiero w kwietniu a wszyscy dużo wcześniej ? O co tu chodzi ?
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Milczenie (2016) - Filmweb zaliczony.
Może i nie jest zły, ale wyjątkowo męczący film.
Jedynie podczas seansu co mnie urzekło, to moment kiedy Osa poszła zrobić kawę gerusiowi i mówi "nie rób pauzy bo ten film i tak stoi w miejscu"
 
Do góry