Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja liczę na troszkę więcej niż troszkę :grin:


To trzymajmy kciuki ja idę oglądać Przełęcz ..

Skąd takie różnice? Polski dystrybutor drożej kupuje od niemieckiego? Wątpię...

Ja tylko tak napisze dla przykładu jak jest różnica jednego roku gwarancji - niech np poleci płyta HDMI w amplitunerze - często potrafi się rozwalić, a u nas w serwisach w większości wypadków jest to wina użytkowników - tak serwisy opisują... to naprawa plus wymiana takiej płyty to tak mniej więcej około 1000-1500 zł. w zależności od firmy i od modelu amplitunera.. ale wiadomo każdy robi jak jemu pasuje..

Enocy niemiecki dystrybutor kilka razy więcej sprzedaje niż nasz bo są bogatsi ludzie ,,, plus kto wie za ile kupuje skoro kupuje więcej od naszego ..tego nikt nie wie.. tylko Oni to wiedzą. jak kupisz np. 10 tys szt. amplitunerów, a kupisz 5 tys szt to chyba jest różnica - więc komu bardziej opłaca się dać większą zniżkę ?? Dlaczego w Niemczech idziesz i masz topowe amplitunery w sklepach, a u nas jak idziesz to masz w kilku sklepach na całą Polskę na krzyż, mało tego u dystrybutora również takich zabawek jest 2-3 szt.. jak ja kupowałem swój były 2 szt. u dystrybutora na 38 mln kraj.. pytania ?? :)
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście że tak - ja nie jestem z tych co uważają że są dwa kolory czarny i biały.. Tylko w przypadku jakości filmów w 99% to nie jest zależne od naszych dystrybutorów tylko od tego jaka jest kopia przewidziana na nasz region, a za to odpowiada USA i dany dystrybutor na dany film. Podałem przykład gdzie Galapagos za 5 dwunasta dowiedział się o zmianie przy filmie Doktor S. i nawet nie miał nic do powiedzenia..
A co innego już jest jeśli dany dystrybutor nie wprowadza do nas filmu na BR pomimo, że mógłby, a tylko dlatego nie robi gdyż na tym nie zarobi wg. księgowego.. i to jest dziadostwo..

A co do kupowania elektroniki za granicą to spoko każdy robi tak jak mu pasuje tylko jeśli się kupi za granicą to potem niech ten ktoś nie psioczy na dystrybutora w RP, że nie chce mu dać instrukcji i potem taki misiu szuka po forach żeby ktoś mu przesłał kto kupił dane urządzenie na terenie RP..

Ale też są takie przysadki jak na tym forum było ze amplituner za granicą po wysyłce wychodził taniej 300 zl niż w RP i własnie było poszukiwanie instrukcji i cala plejada oszczerstw pod względem dystrybutora.. i nie powiesz mi ze to jest normalne.. jeśli ktoś kupuje za granicą to ponosi tego również wszelkie konsekwencje.. od instrukcji po naprawdę na gwarancji włącznie...

Kiedyś miałem też przyjemność rozmawiać z prezesem dystrybucji na pewną markę. defakto kilka marek ten dystrybutor ma.. i On po pewnym czasie powiedział mi takie zdanie ze Ci co uważają jak to prezesi dystrybucji rozbijają się mercedesami, jachtami po Morzach itp niech sami założą taką dystrybucję i przekonają się sami na sobie jak to jest w rzeczywistości w takim kraju jak Polska.. i ja podobnie do życia podchodzę każdy ma prawo robić to co mu się podoba.. a ie komuś wypominać i mówić jak to ktoś nie bogaci się na innych..

Podobnie jest z filmami jak słyszę niektórych jak piszą ile takie osoby zarabiają na filmach to nie wiem czy się śmiać czy płakać.. znam 3 ludzi którzy tym biznesem zajmują się od czasów VHS i żeby było śmieszniej to powiem tylko tyle , wtedy było ich to jedyne zajęcie i dobrze im się żyło teraz wszyscy trzech jest to ich dodatkowe zajęcie, a pracują jeszcze gdzieś indziej bo z jednego takiego biznesu rodziny by nie utrzymali na poziomie... tylko nie marudzą nie psioczą tylko coś kombinują ze swoim życiem żeby było im lepiej bo w RP jest tak, a nie inaczej ze sprzedażą filmów .. Oczywiście mam na myśli ludzi zajmujących się tą działką, a nie markety - te nie wiem ile na tym zarabiają. ale w tym wypadku jest inna bajka oni są nawet w stanie stracić na filmach albo wyjść na zero bo zarobią na innym sprzęcie który sprzedadzą w markecie.. to są słowa dyrektora pewnego marketu na centralną Polskę odnośnie sprzętu rtv .. :)
Mam denona z Amazon.de wysłany z polskiego magazynu. Instrukcji nie sprawdzałem ale na necie na bank jest pl.

Cena? Po uwzględnieniu diabelnie drugiego przewalutowania przez visę wyszło 380 zł taniej.

Aby nie było, nie mam nic do polskiej dystrybucji. Ale nie stać mnie też na kino za 40k.

Co do gwarancji, nie wiem skąd te bzdury. Wysyłałem raz router do największego sklepu w Polsce. Po 30 dniach dzwonię co z routerem, to nie wiedzą. Okazało się, że mogą trzymać ile chcą.

Gwarancja w Amazon. De zgłaszasz problem, dostajesz z miejsca nowy sprzęt, wysyłasz Stary, dajesz im skan dokumentu płatności za wysyłkę i zwracają kasę.

Kto ma taką gwarancję w Polsce, że wysyła Ci nowe od razu? To jest ta nie pewna gwarancja?

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie się zabrałem za nowy serial na Netflixie.
Premiera miała miejsce 2 dni temu.
"Iron Fist" - Marvela ; )
No i takiego akceptuje. Serial bez tych wszystkich gimbasiarskich cudów. Wielu to zalicza jako wadę, a dla mnie to ogromny plus.
Pierwszy odcinek bdb, jestem na trzecim i lecę dalej.
Muzyka z intro otwierające odcinki do złudzenia przypomina to z filmu "Tron" Daft Punk, także ponownie duży plus, to uderzenie w intrze roznosi pokój. Bomba.

Zresztą sami luknijcie:

[youtube]qiToz6bHDSM[/youtube]
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja zaliczyłem Triple 9, Arrival i Halftime Walk - wszystkie na 5. Do 6 trochę zabrakło. Do tego I, Robot w 3d - i powiem, że wystarczy zakup 2d (a rzadko to piszę).

Do tego odebrałem w sklepie Siedmiu Wspaniałych i Doktora Stranga 3d w steelbooku.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja zaliczyłem Triple 9, Arrival i Halftime Walk - wszystkie na 5. Do 6 trochę zabrakło. Do tego I, Robot w 3d - i powiem, że wystarczy zakup 2d (a rzadko to piszę).

Do tego odebrałem w sklepie Siedmiu Wspaniałych i Doktora Stranga 3d w steelbooku.

I odezwiesz się tu raz na 3 miesiące ? :wink:
Dawaj,pisz tu normalnie :grin:
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Niektóre widoczki i ujęcia ciekawie się prezentujące np. te z "lotu ptaka",jednak nienaturalne przyspieszenia ruchu postaci,w wielu momentach bardzo słabe.
A/V średnie (BD) :wink:

Myslalem ze Twoj ptak widzial lepsze widoki. ;)


Piramida ale zdziwiłeś mnie troszkę opinią o "Asansiku" :) ale powiem Ci że osobiście chyba na 2d kupię.. średnio ludzie piszą o tym filmie.. ewentualnie jak mój kumpel kupi 2d/3d to odkupię 2d ...

Jedyna sluszna wersja,, to UHD BD z Atmosem.
Zaczynam powoli dopuszczac mysl, ze teoria jednego z naszych Kolegow, o swiadomym, czyt. celowym pogarszanuu PQ wydan BD, w celu uczynienia UHD BD bardziej atrakcyjnymi (dywersyfikacja sciezek audio przez niektorych wydawcow jest oczywista),
moze miec jednak praktyczne zastosowanie, w przypadku niektorych tytulow. Podejrzewam ze tego rowniez. Wprawdzie brak oficjalnych reviews-ow, ale wydawnictwo jest juz osiagalne.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jestem po obejrzeniu filmu Przełęcz ocalonych pod względem technicznym uważam, że film jest zrobiono bardzo dobrze , wystrzały, wybuchy i inne dźwięki jakie towarzyszą przy takim filmie są bardzo realistyczne i generalnie wszędzie słychać efekty dźwiękowe, które chcielibyśmy żeby były przy takim "widowisku” - czujemy się tak jak byśmy byli razem z tymi żołnierzami na polu walki, a o to przecież w tym chodzi… żeby było jak najbardziej realistycznie . Obraz również na odpowiednim poziomie i nawet Ci którzy mają większe TV czy też na projektorze będą oglądać - myślę że będą zadowoleni.
Sam film… zawsze jak taki film obejrzę to potrzebuję chwili dla siebie żeby jakoś do siebie dojść dlatego pewnie lubię oglądać np. bajki z Marvella po których człowiek może przejść do wykonywania kolejnych czynności w danym dniu bo przecież to tylko bajka – jedna z wielu…. W tym wypadku jak się wie, że to zdarzyło się naprawdę i że był taki „szer. Łodyga” kruchy człowieczek, a jednocześnie tak silny dzięki swoim zasadom i w to co wierzył, że tak naprawdę to brakuje mi słów żeby opisać to co chciałbym i to co czuję po obejrzeniu tego filmu w stosunku do tego Pana, który pokazał że „można zwyciężać , nie zabijając …” Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak ten chłopak mógł w tych warunkach wynieść 75 rannych swoich kolegów… nie mogę sobie tego wytłumaczyć.. czy to tylko człowiek i jego silna wiara w Boga czy jeszcze coś innego coś czego nie da się wytłumaczyć..
Pewnie też dlatego tak bardzo lubię filmy wojenne bo mają w sobie coś czego właśnie czasem nie da się wytłumaczyć, bo to trzeba byłoby samemu przeżyć… osobiście myślę, że ten film jest najlepszy albo prawie najlepszy z tych wszystkich co oglądałem jeśli chodzi o ten gatunek , a troszkę ich obejrzałem… ale to oczywiście moje zdanie
Sam aktor grający bohatera tego filmu, który powiedział będąc na cmentarzu „ … że bohaterowie to leżą w grobach…” nie mniej jednak aktor musiał się wcielić w rolę ŚP Pana Dossa uważam osobiście że naprawdę nie ma czego się wstydzić(oczywiście nie znam się na aktorstwie) ale patrząc obiektywnie z mojego punktu widzenia naprawdę wyszło mu to bardzo dobrze i jak dla mnie był bardzo przekonywujący zarówno w samej grze aktorskiej jak i w mimice twarzy.. a przecież to młody chłopak, a jednak dał radę !!!
Reasumując uważam że wszyscy powinni obejrzeć ten film bez względu czy lubią taki gatunek czy też nie bo warto zobaczyć bohaterów, którzy swoje Zycie oddali dla takich czy innych spraw, które dla nas Polaków nie koniecznie muszą tez być rozumiane.. Z drugiej strony możemy wyciągać wnioski co w życiu jest najważniejsze i co musimy robić na co dzień żeby nigdy nie doszło do takich strasznych rzeczy jak w tym filmie.
A na zakończenie niech ktoś teraz powie że M. Gibson już się skończył tak jak to wielu pisało pismaków w necie i nie tylko.. Wielki film zrobił i to na odpowiednim poziomie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nawet mini lodówkę na browary mam przy łóżku, a dziś zabieram się za "Patriots Day" ;)

Armanig wiesz - ja myślałem ze jestem mistrzem świata bo w tym tygodniu obejrzałem 4 filmy plus piąty dzisiaj wieczorem obejrzę w tv( a tyle rzadko mi się zdarza obejrzeć w ciągu tygodnia) ale jak czytam ile Ty oglądasz w ostatnim czasie to naprawdę w szoku jestem :) Ja nie wiem czy Ty Piramidę nie przeskoczyłeś :)
To teraz rozumiesz że specjalnie za "netflisiem" nie płaczę bo i tak nie miałbym czasu kiedy tego wszystkiego oglądać (jak bywa że jeden czy dwa filmy to oglądam tydzień czasu) ale net by się przydał szybszy bez dwóch zdań.. to przynajmniej raz na jakiś czas coś by człowiek obejrzał w tym "netflisiu"

Armanig, a Ty oglądałeś Assansika? Jak tam Twoje wrażenia podobne do Piramidy ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Załączyłem, ale nie wciągnął mnie początek i dałem sobie tymczasowo spokój.
Jak wiem, że mam do wyboru coś co mnie bardziej zainteresuje, to wybieram właśnie tą opcje.
Odkąd mam Netflixa dużo się zmieniło.
Miejmy nadzieję, że w końcu i Ty się doczekasz, bo jest tam sporo materiału który na bank Cię zainteresuje.
Często 2-3 odcinki danego serialu bardziej mnie wciągną, jak super produkcja kinowa ;)

Dobrze, że ten Netflix w końcu się u nas normalnie pojawił, to drugi życie dla każdego kinomaniaka.

A tym z serwisu "Showmax" chciałbym przekazać oficjalnie zademonstrować mojego środkowego palca! Ściągają kasę za niedopracowany bubel przez którego nie można normalnie korzystać, a ich informacja "pracujemy nad tym" na czacie który jest jeszcze większym bublem jak sam serwis, mogą sobie włożyć w dupe.
Kwotę za abonament lepiej dać żulowi i niech pije za nasze zdrowie, więcej pożytku.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig może kiedyś światłowód dojdzie do wszystkich :) ja wieczorem miałem oglądać Cicha noc na HBO ale skończyło się na filmie, który żona kupiła czyli Zanim się pojawiłeś i to jest tego typu film, który pokazuje albo mówi oglądającym żeby się zastanowić czy jeśli jest się ciężko chorym to możemy sami zadecydować (często wbrew rodziny) żeby samemu się uśmiercić.. legalnie.. w tym wypadku w Szwajcarii.. powiem wam osobiście że ja byłem tergo zdania że również gdyby co.. to chyba na taki krok bym się zdecydował... teraz po obejrzeniu tego filmu patrząc na ból rodziny - sam już nie wiem.. choć z drugiej strony jednak patrząc na to co przechodzi taka osoba i jak to musi czasem boleć to... miejmy nadzieję że nigdy nie będziemy musieli podejmować takiej decyzji.. ale warto obejrzeć sobie film.. kobiety na pewno popłaczą (a może nie tylko kobiety) na końcu ale troszkę oczęta się przeczyszczą :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie mega film :) pod wielkim wrażeniem jestem całej tej historii jak i filmu w jaki sposób M. G. go pokazał..
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Kolego bo to zależy jaka wytwórnia robi dany film w USA - jedni przykładają wagę do rejonizacji, a inni nie.. zauważ taką rzecz że po myku jaki zrobili na Polsce z filmem Doktor S. kolejnym filmem od naszego dystrybutora Galapagos był SW RO i co się stało ? A to że w pewnych sklepach nie był podany dźwięk jak również w Galapagos nie było takiej wiedzy(dzwoniłem w tej sprawie), a nie chcieli znowu napisać jedno, a drugi żeby wyszło po decyzji w USA.. dopiero po kilku dniach (widać dostali 100% potwierdzenie) napisali jaki będzie dźwięk.. Tak właśnie jesteśmy traktowani..

Kolejny przykład z filmami 4k - nie wiem czy wiesz pewni nasi dystrybutorzy nie chcieli wejść w 4k bo twierdzili że to zmarnowana kasa i po części się z nimi zgadzam choć uważam, że tak czy siak ileś sztuk każdego filmu jeśli zostanie wydany w 4k powinni robić.. co wytwórnie USA naszym powiedzieli.. ??? Chcecie sprzedawać "zwykłe" filmy na BR to i musicie sprzedawać 4k - proste ?

Natomiast co do Rosji to my się równać z nimi nie możemy się równać bo zauważ jedną rzecz - instrukcje rożnych urządzeń w oryginale często nie ma naszych(gdzieś na kolanie są dorabiane) a w jęz. rosyjskim jest taka instrukcja,, teraz filmy - dodatki bywa że nie ma napisów w jez. polskim a w rosyjskim są... ba bywa że lektora naszego nie ma, a rosyjski jest, a film jest na ten sam region.. :) to pokazuje że w Rosji pomimo większego piractwa bo na pewno tak jest (nie patrz na to co tutaj jest pokazane w tym linku) Ci co robili te dane to nie wiem skąd to brali.. chyba od dzieci z przedszkola..- filmów w Rosji i tak więcej się sprzedaje niż u nas i w USA widać patrzą na kasę.. Też trzeba by było procentowo obliczyć w stosunku do ludności w RP i w Rosji.. jak to by wyszło, a nie tylko patrzeć na cyferki..

Jak czytam w tym linku że Szwecja 18 % - jedzcie generalnie do Skandynawii zobaczycie jakie jest podejście do ściągania.. opisywałem jeden przykład (syn mojego dobrego kumpla), który pojechał z Polski do Norwegii i na takim forum jak nasze oficjalnie zadał pytanie skąd Norwedzy ściągają filmy.. to co przeżył jak administracja zareagowała to czapki z głów.. A u nas cały temat jest poświęcony temu aspektowi i nic się nadzieje oficjalnie możemy linki dawać skąd można ściągać i jakie to są plusy ze ściągania filmów, muzyki itp.. ręce opadają.. przecież to forum czytają i ludzie młodzi i my mający już swoje lata taki przykład dajemy że warto iść na skróty.. ?? To jest przesłanie?? Do tych ludzi ??
Można dyskutować o tym ale prywatnie i sam rozmawiam prywatnie bo pewnych rzeczy jestem ciekawy, a że jestem dekiel z tego tematu to się pytam pewnych osób i tutaj na tym forum ale na priv.

To samo jak się czyta że Polska to 12 % jakby tak było to w Polsce byłoby eldorado z filmami i nikomu by nie przyszło na myśl kupować filmów za granicą bo taniej.. a przynajmniej w wielu wypadkach.
Możemy zrobić nieformalną ankietę (tylko jak zrobić żeby nie było niku użytkownika) ile dana osoba na 10 ściągniętych filmów kupuje oryginalnych filmów ... w serialach przyjmijmy 2 seriale to jeden film... to samo z muzyką 10 ściągniętych albumów ile w oryginale się kupuje.. Kolego palca daje obciąć że nawet 2-3 filmy nie wyjdzie na 10 ściągniętych.. to samo z muzyka jak nie gorzej..

Ostatnio w Empiku kupowałem koncert George. M. live in London na BR i płytę cd G. M. Symphonica - Gościu za mną stojący i nie młodzieniaszek bo wtedy wiązłbym poprawkę ale Misiu miał około 50 lat..i zadał mi pytanie "Panie czy nie szkoda mi tyle kasy wywalać skoro to wszystko z netu można sobie pobrać " ...a za nim stało dwoje dzieci tak około 12 lat.. nie napiszę tutaj co mu odpowiedziałem - domyśl się.. czy coś tu trzeba dodawać ....

Reasumując w Polsce byłoby pięknie gdyby ściąganie było na poziomie 12 % :) dlatego nie dziwmy się, że mamy drogie filmy, nie dziwmy się że kupując amplituner/wzmacniacz itp. u Niemca to w Polsce przy pewnych markach dystrybutor rodzimy nie da instrukcji i nie opluwajmy jego z tego powodu.. bo to tylko oznacza, że całkowicie co niektórym w głowie się przekręciło, że kupując uprzędzenie u Niemca chcą od naszego dystrybutora instrukcje do tego urządzenia.. może jeszcze ma mu naprawić to urządzenie na gwarancji.. a co tam, a dzieci jego i pracowników których zatrudnia powysyła na miasto i niech zbierają na obiad dla siebie/// trochę obiektywizmu.. i dystansu do tego co robimy.. a tym samym odpowiedzialności..

Ps to wszystko było pisane ogólnie, a nie do konkretnych osób z tego forum - żeby nie było.. każdy robi jak uważa..
lolek126, opowiedz nam za czym to niby stali ci "piraci" w kolejce w tym Empiku?
 
Ostatnia edycja:
Do góry