Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem Doktorka S. i tak obraz w 3d spoko jest odpowiednia głębia , jest kilka fajnych efektów w kilku fajnych scenach .. generalnie dla mnie jak zwykle w 3d dużo lepiej się ogląda nawet na tych śmiesznych 55 calach.. dźwiękowo jest fajnie aczkolwiek mam kilka lepiej nagranych filmów, ale nie można się czepiać bo jest odpowiedni poziom.. ciekawy jestem jakby było gdyby był atmos w tym filmie .. ale naprawdę myślę że nikt nie będzie narzekał na dźwięk. do tego fajna ścieżka dla suba robi robotę jak trzeba, w brzuchu odpowiedni jest efekt.. Odnośnie samego filmu to już pisałem po obejrzeniu tego filmu w kinie więc nie będę się powtarzał .. jak dla mnie to jest jeden z najlepszych filmów od Marvela.. efekty super i mega się to ogląda i cieszę się że byłem w kinie na tym bo jednak w kinie na dużym ekranie to inaczej coś takiego się ogląda. Ale w domu za to lepsza ostrość :)
Jedynie co mnie wpieniło to fakt, że w Katmandu na końcu świata mają net, a ja kilka kilometrów od granicy Warszawy i nie mogę oglądać Netflisia bo za mała prędkość - przecież to jakieś chore :)

W dodatkach jest kilka fajnych rzeczy ale nie będę opisywał co mam na myśli może ktoś będzie chciał sobie obejrzeć .. w studio gdzie był nagrywany dźwięk jakie kolumny były ??? Oczywiście kolejny raz jak to w wielu innych produkcjach niezawodne B&W.. co ciekawe albo powiedziałbym dziwne w tym studio oprócz podłogówek były 3 centralne głośniki B&W podwieszone ale do góry nogami :) dlaczego - może ktoś wie czemu miało to służyć :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A nie zwróciłeś uwagi w Doktorku na pracę surroundów w jednym z fragmentów? Tam gdzie głos tej babeczki z Shaolin pojawia się w każdej kolumnie, z naciskiem na tylne? Moim zdaniem to najlepszy fragment audio w całym filmie i fajny do prezentacji systemu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdź The Shield. Jest na Netflix. Naprawdę warto. Jakość niestety taka sobie, ale gdzieś czytałem, że ma wyjść wersja remastered, ale nie wiem jak sprawa wygląda. Zobacz chociaż pierwszy odcinek, a nie będziesz żałował.

Faktycznie, pierwszy odcinek świetny.
Jakość za to tragiczna, do tego 4:3, a sezonów 7.
Boje się, że przy takim maratonie ekran się wypali :)
Oldskul jednym słowem.
Piramida sprawdź, spodoba Ci się. Ja lecę dalej.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
A nie zwróciłeś uwagi w Doktorku na pracę surroundów w jednym z fragmentów? Tam gdzie głos tej babeczki z Shaolin pojawia się w każdej kolumnie, z naciskiem na tylne? Moim zdaniem to najlepszy fragment audio w całym filmie i fajny do prezentacji systemu.

Bardzo fajna scena, sprawdź sobie kawałek Pink Floyd - Time w 5.1 albo odsłuchaj płytę Muse - The Resistance, Ty lubisz takie brzmienie więc na bank Ci się spodoba, w tym albumie Muse, upmixowanym do 5.1 surroundy wgniatają w fotel, w pierwszym kawałku w 3 minucie zaczyna latać dookoła po pokoju gitara - efekt miażdży.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A nie zwróciłeś uwagi w Doktorku na pracę surroundów w jednym z fragmentów? Tam gdzie głos tej babeczki z Shaolin pojawia się w każdej kolumnie, z naciskiem na tylne? Moim zdaniem to najlepszy fragment audio w całym filmie i fajny do prezentacji systemu.

Zgadza się też lubisz takie rzeczy ? :) niestety nie za dużo takich efektów jest w filmach..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja czy lubię? Uwielbiam jak tylne mają co robić, szczególnie jak lata z prawej do lewej ; )

Masz "Master and Commander" z Russel Crowe?
Scena na morzu to jedna z najlepszych jakie słyszałem, film jest z 2003r. a audio dla mnie jest w ścisłej czołówce po dzień dzisiejszy.
Szczególnie w kontekście surroundów. Nieprawdopodobne jak to brzmi.
Obowiązkowa pozycja dla każdego posiadacza KD, na moją odpowiedzialność - jak ktoś nie ma.
Głównie w kontekście surroundów. Nie bez kozery ten film zawsze uczestniczy w przeróżnych testach i recenzjach.

Tu się zapowiada ciekawie, mam nadzieję.

[youtube]dNn1UNRafs4[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś dawałem ten trailer mam nadzieję, że będzie lepiej niż w filmie Pasażerowie.. bo miałem wielkie oczekiwania, a skończyło się na tym że byłem w kinie i tyle..
 

enocyl

Banned
Faktycznie, pierwszy odcinek świetny.
Jakość za to tragiczna, do tego 4:3, a sezonów 7.
Boje się, że przy takim maratonie ekran się wypali :)
Oldskul jednym słowem.
Piramida sprawdź, spodoba Ci się. Ja lecę dalej.
Też się trochę zniechęciłem na początku jakością i proporcjami, ale po kilku odcinkach tak się wkręciłem, że przestałem zwracać na to uwagę. Warto mieć odhaczony ten serial. Moja ścisła czołówka.

Jak kiedyś wyjdzie remastered to obejrzę jeszcze raz :)

Info z 2015 r: http://m.ign.com/articles/2015/08/30/the-shield-to-be-converted-to-4k

Tutaj z 2017 r:
22823e656318d024b00152343a2695ca.jpg


Mam nadzieję, że nie odpuszczą tematu, bo dużo osób nawet o The Shield nie słyszało, a każdemu komu poleciłem (sam z polecenia oglądałem) ten serial uważa go za mega odkrycie i swoje top 3 :)
 

Audio_33

New member
Serial obejrzałem i jak dla mnie nic ciekawego nie wniósł do kinematografii że się tak wyrażę. Choć trzeba przyznać że byli konsekwentni w każdym odcinku flaki były na wierzchu, a w ost. odcinku to nawet zającu nie przepuścili :hmm:

Na c+ dzisiaj film,, Czarownica" to dopiero klimatyczny horror. Polecam.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, że to ironia była z tym horrorem? Toć to bajka dla dzieci.

Lolek, jak Ci współczuję (bez złośliwości), że nie masz Netflisia i musisz takie gnioty oglądać.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida sprawdź, spodoba Ci się. Ja lecę dalej.

Słyszałem sporo dobrych opinii o tym serialu.Będę miał na oku :wink:

Tu się zapowiada ciekawie, mam nadzieję.

Czekamy,czekamy.Jakby co,w polskich kinach,już za tydzień :wink:

Lolek,miałeś rację,że najnowszy "Underworld" mi nie podejdzie.Tak naprawdę,ciężko znaleźć pozytywne elementy tej produkcji,nawet od strony technicznej :wink:

[youtube]C5hLZXodC0c&t[/youtube]

Tymczasem,idę zobaczyć,co ten Scorsese wymyślił... :wink:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, że to ironia była z tym horrorem? Toć to bajka dla dzieci.

Lolek, jak Ci współczuję (bez złośliwości), że nie masz Netflisia i musisz takie gnioty oglądać.

Widzisz jak to jest .... nie można mieć wszystkiego... ale tak jak zawsze mówiłem wolę mieszkać w domu i mieć słaby net niż w bloku i mieć szybki net.. coś trzeba wybrać.. jak ze wszystkim w życiu..
A jak się wpienię to do Katamandu się przeniosę bo widać tam mają net na końcu świata.. :) a w RP kilka kilometrów od granicy Wawy się mieszka i net nie ma nic wspólnego z pendolino.. :)

Piramida mówiłem.. ja sam się zastanawiam czy kupować od razu czy czekać na przecenę.. bo kupić na pewno kupię.. ze względu na sentyment i na Misię :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry