Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Moze zle mnie zrozumiales. Ja, jesli jest mozliwosc, jak najbardziej jestem za 4K i 3D w jednym.

Rozumiem i dlatego wlasnie to napisalem.
4K HDR w 3d jest tylko w jednym miejscu. jest jeszcze laserowy IMAX z HDR ale to nie to.
W domu nie ma szans na cos takiego w najblizszej dekadzie. A w Dolby HDR kazdy blockbuster wychodzi.

Bubafat, a są jakieś przecieki/plotki o domowym 3d z 4k i hdr?

Nie ma szans w tej dekadzie.
ieszcie sie, ze sie, ze kiniarze i Chinczycy (w US to teraz w sumie na jedno wychodzi) rzadaja tesci 3D. to moze szybciej sie odrodzi w KD w wariancie UHD.


Powiedzcie tak szczerze ogladacie wogole 3d na tv?
Mam szajsunga 55 h6400 z 3d ale jedyne co ogladalem na nim w 3d to kolekcje najlepszych scen na youtube. Filmy mam (ksiege dzungli i 2 inne) ale szczerze jakos nie mam ochoty na 3d z tv i nie wiem czy 65" by w tym pomoglo.

Nigdy. Tylko projektor. Jasne 100+" z 3m i jest ok. Jest w technologii aktywnej i pasywnej (kosztowna i "gorsza" opcja) wedle preferencji, zdecydowanie lepiej niz w kinie, bo jasniej (zalezne od proja i ekranu).

A właśnie bo zapomniałem o projekcji - bo niech ktoś powie że na 120 calach to nie ma zabawy w 3d ??? A kto wie czy zaraz w projektorach na to samo nie wpadną księgowi..

W projektorach to narazie 4k trzeba wprowadzic. ;)
Poza tym to nic praktycznie nie kosztuje i okulary 3d, a nawet przekaznik do synchronizacji, sprzedawane sa przez niektorych producentow oddzielnie i to dosyc drogo, czyt generuja extra zysk. ;)

I tak to bez znaczenia, bo nieublaganie nadchodza VR/AR gogle , a te beda 3d jak nic.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
A ja tam bardzo lubię pasywne 3D na ekranie 79" UHD, pewnie na 120" było by lepsze ale to może kiedyś.
Mam 4 płyty litchmond w 3D pięknie zrobione.
Właśnie idzie do mnie ostatni star trek w 3D.
Oglądam tylko z płyt.
Filmów nie kolekcjonuje.
Kupuje i sprzedaje.
 

collider

New member
Bez reklam
Powiedzcie tak szczerze ogladacie wogole 3d na tv?

Mam szajsunga 55 h6400 z 3d ale jedyne co ogladalem na nim w 3d to kolekcje najlepszych scen na youtube. Filmy mam (ksiege dzungli i 2 inne) ale szczerze jakos nie mam ochoty na 3d z tv i nie wiem czy 65" by w tym pomoglo.

No a na czym? W kinie bylem tylko na Avatar i Star Wars 3D.
 

RAF1977

Banned
Avatar to był pierwszy film jaki widziałem w 3D i to właśnie w kinie, dlatego lubię 3D, bo to było świetnie zrobione 3D.
A jak ktoś zaczyna przygodę z 3D od ściąganego SBS na TV 32" to się nie dziwię że się "zaraził" 😀
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od Avatara to się zaczął ten wątek, zerknijcie na pierwszą stronę ;)
To już 4 lata jak wałkujemy o filmach... leci ładnie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Avatar to był pierwszy film jaki widziałem w 3D i to właśnie w kinie, dlatego lubię 3D, bo to było świetnie zrobione 3D.
A jak ktoś zaczyna przygodę z 3D od ściąganego SBS na TV 32" to się nie dziwię że się "zaraził" 😀

serio ?? Fredy Kruger był w 3d w latach 90 :lol::lol::lol:
to był hicior :bober:
 

RAF1977

Banned
Mój pierwszy był Avatar 😀
Chyba w kinie w Arkadii. Wiem, że to było aktywne 3D.
Byłem na urlopie i stwierdziliśmy z żoną że może pójdziemy na coś do kina i trafił się Avatar. Niezapomniane przeżycie.
Te białe dmuchawce podlatujące pod sam nos.
Niedawno miałem płytę BD 3D i było bardzo dobrze ale nie tak bardzo dobrze jak wtedy w kinie.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo dałbyś palca uciąć ??? :) Tylko szczerze ..

Obciac nic sobie nie dam :)

Ale sadze ze projektory beda sie bronic jeszcze kilka lat. Bo tylko 3D im w sumie zostaje. Standardowo w domu uzyskamy obraz okolo 120"

Tv od tego roku bedzie standard 75" - 80" - jak dojda do 100" to jaka bedzie roznica pomiedzy TV a Projektorem? Kazdy bedzie wolal tv, jedynie 3D moze byc karta atutowa projektorow. (Chyba ze ktos robi dedykowana salke kinowa to wpierdzieli projektor)

I tak to bez znaczenia, bo nieublaganie nadchodza VR/AR gogle , a te beda 3d jak nic.

A o tym to calkowicie zapomnialem.
Fakt VR to przyszlosc ale troche czasu minie jeszcze chyba zanim to wejdzie.

Jak wejdzie VR to chyba juz nie bede mial kontaktu z moimi dziecmi, napewno sie od tego uzaleznia.


Taka mala ciekawostka.

Na politechnice Poznanskiej sa zajecia z Wirtualnej rzeczywistosci.

Maja tam specjalne pomieszczenie, gdzie nakladaja ci na glowe specjalny helm. Kamery rozmieszczone po bokach pozycjonuja ciebie w tym pomieszczeniu. I w chelmie ogladasz wirtualny swiat, jak chodzisz po tym pokoju to normalnie chodzisz w tym swiecie. System monitoruje czy kucasz, czy sie schylasz i taki obraz ci przemienia.

Maja wgrany swiat:
Poterzna dziura w ziemi i deska w poprzek musisz przejsc po dej desce. Mega swietny efekt blonnik swiruje i czlowiek traci rownowage :) oczywiscie adrenalina tez rosnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek - rzuc okiem na Canal+ ,leci Point Break .
Na taka jakoscc obrazu jeszcze nie teafiłem na platrormie NC+.

Zaliczony film - jak na tv całkiem spoko się oglądało , ładne widoki , ciekawy jestem tylko ile w tym wszystkim było rzeczywistości a ile komputera.. ale jakość faktycznie ładniutko

Kilka filmów leci/leciało w fajnej jakości w C+ czy na HBO - dla mnie najlepszym filmem pod względem jakości obrazu na HBO to Hobbit.. też kilka koncertów było całkiem ładnych pod względem jakości obrazu. Choćby ostatni K. Minogue.. naprawdę przyzwoicie to wyglądało.. Być może na 80 calach byłoby to inaczej ale myślę że tak do 65-70 cali to spoko..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Te które mi się podobają to je mam :) więc wiesz wg mojej oceny te które oglądam w tv to są średnie lub do zaliczenia .. bo te które mam na BR to w tv nie oglądam.. :) Ale PB całkiem spoko i fajne widoki.. :)
 

pantomima

Banned
Zaliczony film - jak na tv całkiem spoko się oglądało , ładne widoki , ciekawy jestem tylko ile w tym wszystkim było rzeczywistości a ile komputera.. ale jakość faktycznie ładniutko

Kilka filmów leci/leciało w fajnej jakości w C+ czy na HBO - dla mnie najlepszym filmem pod względem jakości obrazu na HBO to Hobbit.. też kilka koncertów było całkiem ładnych pod względem jakości obrazu. Choćby ostatni K. Minogue.. naprawdę przyzwoicie to wyglądało.. Być może na 80 calach byłoby to inaczej ale myślę że tak do 65-70 cali to spoko..

Wiem,ze wedlug Ciebie to wlasnie Hobbit wypadl zdecydowanie najlepiej , dlatego chcialem wybadac co myslisz o Point Break.
Wedlug mnie obraz byl lepszy , ale to kwestia dyskusyjna.
Samego filmu nie dokonczylem ;)
 
Do góry